Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 юли 2006, 09:56 ч.

спят ли децата при вас?

• 2 134
  • 89
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
здравейте мамита.та въпроса ми е това и как се справяте вие с проблема.аз по принцип съм много против да спи при нас, но не мога да се преборя.буди се по 100 пъти на вечер и докато не я взема при нас не се успокоява.всяка вечер си казвам че няма да стане пак на нейното ,но към 3-4 не издържам и пак е до мен на леглото.чудя се да няма някакъв зор детето,да не е зъбче/венеца е страшно подут и отдоло има малка бяла точка/дайте съвет и благодаря предварително  bouquet

# 1
  • В полите на Пирин планина
Тази тема е многократно обсъждана във форума и има противоположни мнения по нея. Аз не виждам някакъв особен проблем в това детето да спи при родителите си, ако това го успокоява. Моят син от раждането си спи почти до мен, защото дърпам детското легло плътно до спалнята и когато той пожелае си идва направо при мен. Приятно ми е да го гушкам, мъжът ми няма нищо против детето да спи при нас - на всички ни е ок. Не мисля, че ситуацията трябва да се драматизира и ще дойде ден, когато детето само ще пожелае самостоятелност. В момента то има нужда от успокоението от моето и на баща му присъствие и не мисля да го лишавам от това и да си вгорчавам излишно живота отделяйки го насила, против неговото желание. Просто ще изчакам. Hug

# 2
и при нас е така и аз винаги го вземам

# 3
Не, не спи при нас не давам! Naughty Само два пъти се е случвало , когато е бил болен и е имал висока температура , за да следя температурата и когато правя компреси  Rolling Eyes Иначе се гушкаме примерно сутрин , но за спане не позволявам! Всеки си има легло и спи в него! Mr. Green

# 4
  • Кори Селести
Вече мога смело да кажа, че след като три години и половина бяхме с едно, а след това и с две деца в леглото...това вече е история:)
Взехме двуетажно легло и настана мир:)
Сега и двете спят на втория етаж, а на нас първите няколко вечери ни беше неестествено широко и се будехме по навик в двата края, полегнали странично в поза "мирно".

Всичко е до дете и родители...няма правила.
Аз не издържам на детски плач, особено пък ако е за нещо толкова естествено като това, детето да не се чувства добре и да иска някого до себе си...

# 5
Същия проблем имам с моят син - 10 мес.Първо се успокояваше с бибата после с вода после при мен в кревата и накрая свикна и с това и пак се буди по 100пъти От наколко дни си е в кревата като се събуди не иска нищо освен гушкане реве тръшка се и т.н оставям го да си реве сам първата нощ плака близо час и половина рвтората се събуди 1път пи вода и заспа ра вчера плака 15мин. и си заспа спокоен Надявам се да се скоро да се научи да заспива сам защото иначе до 2-3год.това ни чака както много майки В книгите пише че дори да са зъби не можеш да му помогнеш и че след 6м трабва да са се научили да спят цяла нощ.По добре да го научиш по отрано че после е по трудно и са по издръжливи и инатлий.

# 6
  • София
Откакто се е родил досега нито веднъж не е спал при нас.През цялата нощ си спи и чак на сутринта се буди.За щастие със спането в неговото си легло нямаме проблеми.

# 7
Всеки си има стая и легло!  Peace

# 8
  • София
И двамата спят при нас. Не мисля, че е нужно да ги отблъскваме или да не ги гушкаме, когато имат нужда от топлината ни.  Hug Ето, баткото вече ще стане на 4 годинки и иска да си спи сам. Малката е на 2 и половина и също вече няма нищо против да си спи сама. Но пък на нас не ни се пускат  Laughing и често си ги взимаме да си ги гушкаме. Огромно удоволствие е...  LaughingНе мисля, че това ги прави невъзпитани или нещо подобно.  newsm78

# 9
  • на североизток
От няколко месеца спи при нас, защото в стаята, в която е креватчето бе наводнена и изби мухъл под прозореца ooooh!.Сега ни очаква ремонт и след него - връщане по местата Laughing.Но си мисля, че ако детето има проблем, плаче или е неспокойно и присъствието на родителите го успокоява - то нека си спи при тях.С времето ще отмине този период.

# 10
  • Plovdiv
Винаги са спали самостоятелно, а от 5 мес. възраст - и в тяхната си стая. Никога не съм могла да затворя очи и да потъна в сън, след като знам, че дечицата ми са в леглото. Пък и като ги науча така, а те си лягат в 20,30 ч., аз трябва да си лягам с тях, така ли? Заспиват си с  най-голямо удоволствие сами, а като има човек в стаята, започват да капризничат. В леглото ни вместо да заспиват, започват да ни търсят за игра....

А като спят при вас - къде остава интимният живот на родителите при едно такова положение?

# 11
  • London, Sofia
здравейте мамита.та въпроса ми е това и как се справяте вие с проблема.аз по принцип съм много против да спи при нас, но не мога да се преборя.буди се по 100 пъти на вечер и докато не я взема при нас не се успокоява.всяка вечер си казвам че няма да стане пак на нейното ,но към 3-4 не издържам и пак е до мен на леглото.чудя се да няма някакъв зор детето,да не е зъбче/венеца е страшно подут и отдоло има малка бяла точка/дайте съвет и благодаря предварително  bouquet
Иска ми се понякога да спи при нас, но не - като дойде на леглото и пощурява да показва всичките си номерца Mr. Green

# 12
  • София
Не,не спят и никога не са спали.Спят си в отделни легла,а от преди година-в отделна стая.Гушкането си е гушкане,обаче стане ли време за лягане-всеки да си знае мястото.Не съм привърженик на тезата "то ще се откаже само".Това отказване може да стане и на 4-5 годинки,а за мен и съпруга ми не е в реда на нещата едно петгодишно дете да спи м/у мама и тате.

# 13
  • София
Заспива на нашият креват, после го преместваме и още при първото си събуждане, което може да е и в два през нощта, започва да плаче да го преместим пак в нашето легло  Hug местим го и така не зная до кога.

# 14
  • Добрич
Дори и да заспи при нас, след това го местя на неговото легло!
По едно време имаше навика да се буди нощес и сам да се мушка при нас, но една вечер след строга забележка от страна на тати, се отказа от това самичък

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт