Много ми е криво..

  • 2 680
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
И ако знаете за какво. До преди няколко дена бяхме решили да се местим в Пловдив. Да, но не успяхме да намерим работа за мен и в крайна сметка моят човек тръгна по интервюта в София. Но преди това бяхме направили глупостта да си издадем квартирата и от днес сме "на улицата". Или по - точно багажът ни е при майка ми и снощи спахме като италианско семейство в маломерния и двустаен.. Моят човек обаче не е напуснал все още и сега, за да може да си вземе последната заплата, трябва да изкара до края на седмицата в Пловдив.. И какво се оказва - цяла седмица сама без гадже и на всичко отгоре трябва сама да търся квартира, което ми е за първи път в живота... И умирам от страх и депресия. Да не ме излъжат ако дам капаро, какви ще са наемодателите, съседите.. И отделно и като съм сама ми е съвсем криво (не сме се разделяли за повече от 1-2 дена и то при голяма необходимост..) и така...
Мерси на всички, които ме изчетоха и сори ако темата ви се струва неудачна. Важното е, че на мен ми поолеква като знам, че мога да го напиша... Confused  Всеки с проблемите си....

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 13:45 от Eli4ko

# 1
  • Мнения: 2 978
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?

# 2
  • Мнения: 479
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?


За кашата си абсолютно права.. А за познати - обадих се на над 10 човека, но засега няма нищо.. Наемите са скочили ужасяващо! А пък моят човек няма и възможност да пътува, за да си идва, защото ще трябва да работи само за пътя тази седмица.. И така  Cry

# 3
  • Мнения: 3 091
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?

# 4
  • Мнения: 479
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Ами не. Той просто ще трябва до края на седмицата да е там и ако си вземе парите в петък и всичко се приключва.. Въпросът е по - скоро моментен, но това не пречи да ми е кофти  Cry

# 5
  • Мнения: 2 978
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?


За кашата си абсолютно права.. А за познати - обадих се на над 10 човека, но засега няма нищо.. Наемите са скочили ужасяващо! А пък моят човек няма и възможност да пътува, за да си идва, защото ще трябва да работи само за пътя тази седмица.. И така  Cry

За наемите знам...просто не ми се говори на тази тема!!! Sad

Дано всичко се оправи бързо Praynig...пък ти пиши..дано ти олеква така Hug

# 6
  • Мнения: 479
Уф...голяма каша е в главата ти..ми се струва newsm78...Ама ми е познато!

Нямаш ли никакви познати...някой поне който да ти помогне, пък дори и с малко?


За кашата си абсолютно права.. А за познати - обадих се на над 10 човека, но засега няма нищо.. Наемите са скочили ужасяващо! А пък моят човек няма и възможност да пътува, за да си идва, защото ще трябва да работи само за пътя тази седмица.. И така  Cry

За наемите знам...просто не ми се говори на тази тема!!! Sad

Дано всичко се оправи бързо Praynig...пък ти пиши..дано ти олеква така Hug


Мерси  Hug Олеква, наистина...

# 7
  • Мнения: 1 937
Пловдив се променя и май не към добро. Поне относно пазарът на труда. Но пък си остава тооолкова романтичен!
Мисли наопаки  Simple Smile - моментната ви раздяла, замо ще разпали огъня!
А ти каква точно работа търсиш, че се сетих за нещо.

# 8
  • Мнения: 3 091
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Ами не. Той просто ще трябва до края на седмицата да е там и ако си вземе парите в петък и всичко се приключва.. Въпросът е по - скоро моментен, но това не пречи да ми е кофти  Cry
СПОКО!!! сигурно ти е гадно, но още малко... седмицата ще свърши, без да усетиш!   bouquet

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Позната история...Ам да споделя все пак!
Преди 2,5г моят приятел кандидатства за нова работа в западна компания за позиция в София, където междувременно живеехме. Одобриха го като кандидат за фирмата, но му предложиха позиция в Пловдив.И тогава се започна-аз рева по цял ден, защото не мога да прежаля София, предстои ми дипломна защита и яко четене, той работи в Пловдив и в петък се прибира да се видим.Така изкарахме 2 месеца, докато аз приключих със защитата и накрая тръгнах след него кво да правяПреди не се бяхме разделяли за 2 дни, много тежък период беше, като прибавим заминаването в напълно непознат град....НО, щом се обичат хората, страшно няма. По-спокойно, паниката е най-големият ти враг. Първо трябва да решите къде ще живеете-съвсем ли отписахте Пловдив? Тук работа не се намира толкова лесно както в София, но все пак се намира. От друга страна разходите за наем и транспорт са далеч по-малко. Ако пък решавате София-хубаво, можеш да се свържеш с някоя агенция и да огледаш за жилище, а някой приятел да те придружи за съпорт такива решения трудно се вземат от сам човек.Или пък изчакай гаджето ти за оглед, нали се връща в СФ в края на седмицата?
Хайде, много късмет и направете най-доброто за вас!

# 10
  • Мнения: 479
Пловдив се променя и май не към добро. Поне относно пазарът на труда. Но пък си остава тооолкова романтичен!
Мисли наопаки  Simple Smile - моментната ви раздяла, замо ще разпали огъня!
А ти каква точно работа търсиш, че се сетих за нещо.
Завършила съм Библиотечно - информационни дейности. Работила съм и като офис мениджър (4 години), а сега работя като координатор ресурсен център. При нас проблемът е по - скоро в заплащането, което бих получавала. Не можем да си позволим да е под 500, защото имам 250 лева на месец само кредити, които изплащам. Като сложиш и квартирата + консумативите.. Става ужас...

# 11
  • Мнения: 479
съжалявам! съчувствам ти! дано бързо намериш квартира... а за местене при него мислили ли сте?
Ами не. Той просто ще трябва до края на седмицата да е там и ако си вземе парите в петък и всичко се приключва.. Въпросът е по - скоро моментен, но това не пречи да ми е кофти  Cry
СПОКО!!! сигурно ти е гадно, но още малко... седмицата ще свърши, без да усетиш!   bouquet

Знам, че си права... Но пуста му любов  Embarassed Иска ми се да заспя и да се събудя в петък...  Praynig baby_neutral

# 12
  • Мнения: 1 937
Ок, пускам ЛС!

# 13
  • Мнения: 479
Позната история...Ам да споделя все пак!
Преди 2,5г моят приятел кандидатства за нова работа в западна компания за позиция в София, където междувременно живеехме. Одобриха го като кандидат за фирмата, но му предложиха позиция в Пловдив.И тогава се започна-аз рева по цял ден, защото не мога да прежаля София, предстои ми дипломна защита и яко четене, той работи в Пловдив и в петък се прибира да се видим.Така изкарахме 2 месеца, докато аз приключих със защитата и накрая тръгнах след него кво да правяПреди не се бяхме разделяли за 2 дни, много тежък период беше, като прибавим заминаването в напълно непознат град....НО, щом се обичат хората, страшно няма. По-спокойно, паниката е най-големият ти враг. Първо трябва да решите къде ще живеете-съвсем ли отписахте Пловдив? Тук работа не се намира толкова лесно както в София, но все пак се намира. От друга страна разходите за наем и транспорт са далеч по-малко. Ако пък решавате София-хубаво, можеш да се свържеш с някоя агенция и да огледаш за жилище, а някой приятел да те придружи за съпорт такива решения трудно се вземат от сам човек.Или пък изчакай гаджето ти за оглед, нали се връща в СФ в края на седмицата?
Хайде, много късмет и направете най-доброто за вас!

Ами май съвсем го отписахме. Още повече (дано не ме оплюеш) се бях обаждала на една жена (нещо като врачка) за съвет и тя ми каза да не заминаваме за Пловдив, защото това било клопка. И дори той да взема по - малко тук, по - добре било да си останем. И аз като чух и това, както не бях успяла да си намеря работа и съвсем се отказах..   Embarassed А иначе за приятеля си права - ще трябва да взема някой. Страх ме е, че с всеки изминат ден като че ли все повече се качват и цените на квартирите и да намериш нещо изгодно си е чист късмет... И затова днес само ровичкам из Интернет и Позвънете, но от 2 - 3 обяви, които ми допаднаха, засега ми остава само един евентуален оглед за утре. Всичко се взема за секунди....

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Успех. Дабре че сте без деца Wink споко - нали знаеш, че може и много по-зле...
Просто търси и не се поддавай на униние!

Общи условия

Активация на акаунт