Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив, квартал "Смирненски"

Какъв колан за прибиране на корема след раждане /секцио/ да си взема?
Аз родих преди 23 дни, но корема все още ми стои. Казаха ми, че след секциото по-трудно се прибирал корема.
Какво мнение имате? newsm78
Цитирай

София

Ще следя с интерес. предния път нищо не съм слагала, освен едни ластични "гащи", ако се смятат въобще...и то за седмица някъде.
Цитирай

Не бих ползвала колан.От него мускулатурата на коремната стена залинява.
Цитирай

София

Абе някой казват така, ама от Св.София казаха, че Ивайла Бакалова от 1-вия ден след секциото е била с такъв, като я гледам си и е супер корема!  Peace Плюс това аз смятам от 30 ден да започна с коремните преси /предния път ги започнах на 40тия/, така че ндалаи ще ми залинеят коремните мускули. Laughing
Цитирай

Аз си купих от магазин за бельо - италиански за 12 лв., като къс клин. Купих си възможно най-тесния, в който можах да се напъхам, макар че продавачката ме убеждаваше, че ми е тесен, но това му е функцията! Wink
Сложих го веднага, щом можех вече да трая нещо по-опънато върху секциото и го носих всеки ден, докато започнаха горещините. Сега го слагам само като излизам навън - прибира много добре и корем и дупе!  Flutter Има ефект, но не очаквайте чудеса! Tired
Аз и след първото секцио носих постоянно колан, но си останах с коремче... Embarassed
И толкова други неща са от значение - структура, възраст, мускулатура, диета, ежедневие, натоварване... Sad
За коремни преси още ме е страх...
Цитирай

Русе-Враца

az si kupih ot aptekata edin,no ne vijdam nqkakav efekt  Crying or Very sad
Цитирай

Плевен

аз си взех ластични гащи,като онези,дето бабите ни носят,хихихи,ее,не знам дали всички баби,но моята - да, после си взех колан от аптека,но той е с нещо като вълничка от вътре и в тез жеги не ми се слага,ей така си седи в опаковката......брех това коремче как ще се сетгне като нито колан нося,нито преси правя, а на всичкото отгоре и биричка попийвам.....а като се сетя само преди да родя как ходех на фитнеси,аеробики,йога и прочее...........а сега съм с 9 килца отгоре,но нещо ме помръзва........но като се замисля,че 9 месеца съм трупала мазнинки, то май поне толкова ще трябва да едно тяло да си възвърне предишното състояние
Цитирай

София

В сайта на ДаНет съм гледала, само не мога да разбера как да си улуча размера на отбременения корем  35
Цитирай

Русе-Враца

чувала съм че колкото килца имаш да сваляш толкова месеци ще ги сваляш  #Crazy
Цитирай

София

Ще следя с интерес. предния път нищо не съм слагала, освен едни ластични "гащи", ако се смятат въобще...и то за седмица някъде.

С Клеми сме раждали при един и същи лекар - д-р Красимир Недялков, аз съм го питала и той ми забрани да слагам колани и всякакви ластични гащи, организма свиква с тях и мускулите се отпускат още повече!
Цитирай

София

Купих си колан от един магазин за бременни - Мама Дона. Слагах го по 2 -3 часа на ден след раждането (секцио), като правих и леки упражнения. След месец корема ми беше както преди да забременея, но не знам дали колана е оказал някакво влиание Wink
Цитирай

USA

Много общо казано.Какво точно имаш в предвид? Всички кила натрупани през бременността ли?
Аз качих общо 13 кг, родих преди 12 дена и съм свалила до днес 11 кг. Peace

Относно темата, аз нося ластичен колан за по няколко часа на ден (родих нормално). Ластичните гащи, от тези бабешките би трябвало да вършат същата работа.
Цитирай

там някъде около Пловдив

Недей така моля те,аз имам да свалям цели 16  smile3518
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.