Защо решихте да имигрирате?

  • 10 504
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Здравейте мами и татковци!Какво не ви хареса в БГ или с какво ви впе4атли страната в която сте за да се установите за по-дълго там?В нашия слу4ай ние бяхме зле в България,в смисъл ниски заплати,нямахме собствено жилище и т.н.Тук в Канада ги нямаме тези проблеми,но пук ни е мъ4но за близките и приятелите! Cry Но в края на краищата моето семейство са най-близките ми хора и съм тук за да усигуря по-добро бъдеще за децата ни!Не е ли това нашата мисия?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз дойдох тук за да уча. В университета често ме питаха, като завърша къде ще продължа, винаги казвах, че за това ще мисля по-късно. В крайна сметка се намерихме с мъжа ми и  ще дам на бъдещото хлапе възможност да израстне тук, пък един ден, (живот и здраве) само да си решава по кой път да тръгне.Моите родители само веднъж ме спряха от нещо, тогава негодувах, сега като се замисля, то май е било за добро. Пък и важното е децата да изживеят едно щастливо и пълноценно детство, независимо в коя държава са.

# 2
  • Мнения: 270
Здравей Holy! Ние също живеем в Монреал. При нас основната причина за решението ни да напуснем България беше липсата на собствено жилище и достатъчно доходи,за да си позволим да имаме дете. Лично аз страшно много страдам за България, родителите ми и приятелите, но заради бъдещото ни бебче трябва да се примиря. Чувствам се сякаш нямам душа. Най-тежко ми е на празниците, но няма как.

# 3
  • Мнения: 7 091
Ние пък точно обратното- и собствено жилище имахме, при това направихме голям ремонт с всичко чисто ново, и възможности имахме и бяхме осигурени отвсякъде, обаче таткото като си обича работата а точно такава не можа да намри в БГ..и аз пуста любов след него.
И на мен ми е мъчно за БГ. Успокоявам се, че мога поне вднъж годишно да се прибирам. Още не сме решили дали за постоянно да останем, макар че имаме тази възможност.

# 4
  • Мнения: 503
И ние имахме собствено жилище, и макар да нямахме високи доходи, се оправяхме. При нас при4ина за емиграцията бяха проблемите около раждането да дъщеря ми Мила, писала съм за това в 4ерния списък на лекарите в София. Просто решихме, 4е не искаме и другите ни деца (искаме 3 или 4, ама да видим, как ще мислим, като станат 2 или 3 Stuck Out Tongue ) да се родят в такива условия.
Ина4е и ние сме в Монреал, да вземем да си направим среща, а? Ама може и догодина, след май месец, като се постопли, 4е сега студенко ми се вижда Blush .

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mama_p
И ние имахме собствено жилище, и макар да нямахме високи доходи, се оправяхме. При нас при4ина за емиграцията бяха проблемите около раждането да дъщеря ми Мила, писала съм за това в 4ерния списък на лекарите в София. Просто решихме, 4е не искаме и другите ни деца (искаме 3 или 4, ама да видим, как ще мислим, като станат 2 или 3 Stuck Out Tongue ) да се родят в такива условия.
Ина4е и ние сме в Монреал, да вземем да си направим среща, а? Ама може и догодина, след май месец, като се постопли, 4е сега студенко ми се вижда Blush .


И нас ни бройте за срещата (двечките с Изабела).  Laughing Ние живеем в Отава, но аз съм живяла почти 4 години в Монреал и си ми е голямата Канадска любов. Ходим там най-редовно; двете с нея сме в Монреал поне 4-5 пъти годишно само за разходки из Биодома и ботаническата градина, а освен това идваме семейно при старите ми приятели.
Относно емиграцията - аз не съм имала намерение да емигрирам в Канада; дойдоха в Монреал на работа за 1 година с намерения да се връщам в Скандинавия (където живеех преди това), после спечелих конкурс за още четири, а междувременно се срещнах със съпруга си и нещата приеха друг обрат. Сега нямаме намерение да се връщаме в Европа, въпреки че имаме възможност, но тук ни харесва повече.

# 6
  • Мнения: 3 394
Аз дойдох в Англия ,за да живея с мъжа си-той вече се беше установил тук, а пък той емигрирал ОТ СКУКА Twisted Evil Било му писнало от заведения и лентястване /това като го чух първия път реших ,че се прави на интересен пред мен, но се оказа точно така-доста хора го потвърдиха/ Mr. Green А да го види сега човек-бачка като луд, вечер мие чинии, храни детето и го приспива Stuck Out Tongue Не че го хваля ,но е страхотен /пу-пу/  1dishes  feeding   sleepuu

# 7
  • Мнения: 51
Много интересна тема ...
И при нас нещата бяха горе долу по същия начин. И двамата бяхме материално осигурени и двамата имахме отделни жилища и нова кола . Бяхме гаджета и решихме да дойдем ей така, защото жена ми искаше да дойде при баща си
и на майтап дойдохме заради авантюрата. Пък то взе, че ни хареса...
Никога не сме мислили да емигрираме, просто думата емигрант докато бяхме в България  не сме я ползвали, а и не сме знаели в буквалния смисъл какво означава. Е вече сме на ясно...
А ако бяхме останали в България незнам, щяхме да си живеем по същия начин както си живяхме преди. Но не съжаляваме, че дойдохме

# 8
  • Мнения: 1 283
Цитат на: mama_p

Ина4е и ние сме в Монреал, да вземем да си направим среща, а? Ама може и догодина, след май месец, като се постопли, 4е сега студенко ми се вижда Blush .

Страхотна идея! #Milti Ние и сега си излизаме с беба,4е не ни свърта в къщи по цял ден!Но незнам къде може да се съберем!Вие къде сте в Монреал?Аз съм в Кот де Неж. Close-mas: И на мен ми е мъ4но за БГ.Трябва да се видим и да си попла4ем заедно! newsm45

# 9
  • Мнения: 1 502
Ох, много интересен въпрос   newsm12 Аз бях завършваща студентка, когато моя съпруг, тогава гадже дойде тук да играе волейбол. Не знам, може би нашите приятели донякъде са причина да дойдем тук, тъй като тукашен отбор имаха нужда от състезател и го навиха. Ние бяхме студенти, той беше в 3-ти курс, когато прекъсна и тръгна. Не сме живеели заедно, като изключим студентския живот и още не бяхме се сблъскали с житейските проблеми. Аз пристигнах 1/2 година след него, имаше проблеми по издаването на визата ми, дори по едно време, той искаше да се връща, щом аз не мога да отида,   Heart Eyes, но в крайна сметка удържахме фронта и ето ни сега семейство, което мога да кажа, че е сравнително добре осигурено за тукашния стандарт. Мисля си, а и нашите родители са ни го казвали, че това, което сме постигнали тук много трудно бихме го постигнали за същото време в БГ. Разбира се бачкаш като вол, но поне виждаш насреща плода от труда си- апартамент, кола всякакъв вид угаждане, деца.
Не зная, по принцип сме решили да не оставаме завинаги тук, просто докато вземем гражданство, но ето че вече сме с такова (мъжа ми вече взе, а догодина април) и май на никъде не сме се ориентирали да ходим.
Много ми е мъчно за приятели и роднини, но май ми е напълно достатъчно да ги виждам по 2-3 месеца в годината, не зная дали бих могла да живея с тях отново, при този самостоятелен живот, който водим тук. Много често казвам на мъжа си, ако се върнем в БГ, то то ще е в град, в който няма роднини да ни се пречкат. Ако имаше директни полети от тук до БГ и имаме възможност да се прибираме ей така за празниците и лятото, може би бих останала да живея завинаги тук, но кой знае... fingerscrossed

# 10
Na mene ne mi ponasyaha anarhiata i karanitsite, a tatkoto ne iskashe da si propuska profesionalnia chance. Mozhe bi taka e tryabvalo, zashtoto v Bulgaria bebetata ne se poluchava v prodylzhenie na godini. V USA problema se reshi ot samo sebe si, i si imame 2 momchentsa. (Dobre, che ne pih hormonalnite hapcheta, koito mi beshe izpisala lekarkata v Bulgaria!)

# 11
  • Мнения: 966
moje bi ot lulka znam li slyshax legendi za diado si koito e jivial vav Amerika i bla bla bla nai goliamia brat na diado namira navremeto spasenie tyk za sebe si i semeistvoto si. Ot lulka sam slyshala za goliamata zemia zad goliamata voda i niakaksi ia obiknax dotolkova 4e da se 4yvstvam kato y doma oshte sas pristiganeto si tyk niakasi beshe kato na filmite na razkajite i voobshte po4ystvax se kato glaven geroi vav filma Grinning  Grinning  Grinning .

# 12
  • Мнения: 676
Ние с мъжът ми винаги сме искали да имигрираме въпреки задоволения живот които сме имали в БГ, но нямахме най-важното за нас /СПОКОЙСТВИЕТО/ което видяхме в Германия като бяхме на екскурзия и след това тук в Канада.

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
С мъж ми никога не сме имали планове да живеем в чужбина. Така се получи. Той не беше доволен от начина, по който третират работещите в България. Специалисти като него бяха доста търсени в дадения момент и той реши да види дали е различно в чужбина. Ходи в Германия и се върна след година, носталгията го беше хванала. Поработи в БГ, но пак беше много разочарован. Пробва в Африка, а след Африка на Острова и тук май най-много се задържа  Thinking
Аз след него. Незнам любов ли му викат на това, привързаност или навик, но се чувстваме добре заедно и си липсваме. Един друг се подкрепяме и ни е добре като сме заедно, независимо дали сме в Родината или извън нея.
Имаше познати в БГ които като чуха, че и ние с детето ще отиваме при съпруга ми ме питаха учудено, защо след като сме ОК в Родината си. Какво повече сме искали! Ами, просто от тук имаш по-добра възможност за развитие, работа и свобода.
Аз за сега съм просто housewife, но все още имам надеждата, че по-късно ще мога да се реализирам професионално. Докато в БГ бях я загубила и карах просто по течението  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 503
Цитат на: HOLY
Цитат на: mama_p

Ина4е и ние сме в Монреал, да вземем да си направим среща, а? Ама може и догодина, след май месец, като се постопли, 4е сега студенко ми се вижда Blush .

Страхотна идея! #Milti Ние и сега си излизаме с беба,4е не ни свърта в къщи по цял ден!Но незнам къде може да се съберем!Вие къде сте в Монреал?Аз съм в Кот де Неж. Close-mas: И на мен ми е мъ4но за БГ.Трябва да се видим и да си попла4ем заедно! newsm45


Има още две майки във форума от БГ, които живеят в Кот де Неж, ще гледам да се 4уя с тях (ние щяхме да се виждаме, но малката не беше добре, пък и аз съм несериозна Embarassed  Embarassed , и после не намерих време да им се обадя пак Embarassed ). А ние сме то4но до вас, в NDG.
Само не знам, къде да се срещнем Rolling Eyes , и дали да не из4акаме наистина да се постопли Rolling Eyes . 4е каквато съм зиморни4ава Embarassed , хи4 не ми понася канадската зима #Puppy dog .

# 15
  • Мнения: 318
Ейй, супер, идеята за среща е чудесна, и ние бихме искали да се присъединим към вас, но ако е възможно при по-топли метереологични условия. Бихме искали да се запознаем с вас. Живеем в NDG, по принцип сме сериозни, ама все времето не ни стига, но имаме много добро желание.
Целуваме нашите малки съграждани.

# 16
  • Мнения: 2 195
Ние дойдохме по финансови при4ини Rolling Eyes .Даже образованието си прекъснахме,защото не можехме да го плащаме Imp .На мен също много ми липсва България bg ,но какво да се прави Confused .Добре,4е тая година ще си ходим за празниците #Milti  #Milti  #Milti

# 17
  • Мнения: 7 430
Радва ме, че доста се събрахме мамите от Монреал?! Close-mas:

Аз също се присъединавам за среща, но сега времето не позволява... Wink Дано по бързо отмине зимата и ще си спретнем една срещичка.... Mr. Green

....а относно имигрирането....моя мъж по голямата част от живота си е живял извън България и просто мисля, че там му се виждаше "тясно"....искаше да обикаля и разнообразява живота ни.Аз тогава не осъзнавах, че като идвам тук, в Канада ще се почувствам толкова потисната.Сякаш живота ми е свършил.
Може много хора да ме упрекнат за това, но за мен колкото и трудно да се живее в България, аз искам да се върна ТАМ.Мисля, че ТАМ ми е мястото - при родителите ми, сестра ми, приятелите и роднините.......толкова ми липсват  Cry
....не си струва да страдам и  да се обвинявам.Успокояваме единствено мисълта, че на моя съпруг също не му харесва и той също не иска да остава тук.....това е.
Но нека не ви занимавам повече с положението си Shocked

Все пак всеки си има право на избор къде да живее под Слънцето Wink

# 18
  • Spain
  • Мнения: 3 750
здравеи Холи Simple Smile
ами с какво да ни харесва България.? да - харесват ми курортите (поработих  и поу4их по 4ерноморието).... имаме хубава природа също Simple Smile .....
ние с мъжа ми никога не сме си и мислили 4е еи така .. ще тръгнем на някъде ,но така се полу4и . Вси4ки на6и познати из4езнаха ..... кои в Канада кои в САЩ .други в Европа и ние мислехме мислехме и като видяхме 4е няма да я бъде (и двамата сме с професии ама навсякъде трябва да си приятел или " брат4ед" на някого ) тръгнахме . Сега сме в ИСпания . Довална съм - просто можем да водим един спокоен живот Simple Smile .всеки път като ме обхване Носталгия  една приятелка ми казва - не се притеснявай , ще си отиде6 , ще видиш и пак ще се върнеш ....
испанците са хубави хора .харесват ми по темперамент , близки са до българите , отворени и добродушни - може би това е най- голямото предимство на страната . Възхищавам им се на желанието да създават красота. Единственото което " мразя " е коридата - показно убииство според мен (някои виждат изкуство и в това ?!)

# 19
И двамата със съпруга ми имахме добри кариери в Българийа.Но децата ни едва ли биха имали бъдеще без връзки и подкупи. Така 4е доидохме, за да им дадем шанс да полу4ат
европеиски дипломи, а един ден ако решат, да се върнат в БГ.

# 20
  • Мнения: 530
Аз всъщност никога не съм се чуствала като 'емигрант', може би защото не съм емигрирала преднамерено и целенасочено. Дойдох в Англия за първи път преди 14 години (тогава бях на 19), уж само за 6 месеца, но останах - любов, а и ми хареса. След 4 години реших, че искам да се върна в България (е пак имаше мъж замесен в цялата работа Embarassed ), върнах се, но издържах само 2 години (като междувременно идвах пак в Англия) и реших, че всъщност може би е имало причина да живея на друго място. Така че в крайна сметка преди 8 години се върнах пак тук и оттогава тук живея постоянно. Срещнах и съпруга си преди повече от 6 години и сега вече тук е моят дом.
Разбира се голяма част от семейството ми, а и много приятели, са още в България, но гледам поне веднъж годишно (а като мога и по-често) да ходя там, и те идват и така всъщност не се чуствам толкова далече оттам (а и то колко са 2.5 -3 часа със самолет).

# 21
  • Мнения: 444
Основната причина да дойдем е, че в България много трудно се отглеждат толкова деца.Преди да се преселим бяхме на проучване в Европа, след това по настояване на съпруга ми, прескочихме и насам.Той беше очарован, а аз виждах само негативните страни на държавата.В крайна сметка той се наложи и аз го последвах.Когато тръгнахме бяхме с четири деца и малко бебе, а след това се появиха и другите две.Не мислим да се връщаме в България, защото тук определено сме по-добре.Можем да си позволим да пращаме всички деца в частно училище, а и почти няма разлика в сезоните, което ми спестява допълнителни разходи. Но през тези пет години, още повече се разочаровх от страната. Сега търсим друго място, което да покорим.

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами то аз не знам дали мога да се с4итам за емигрант... Thinking
Запознах се с мъжа ми в Бг и след една година дойдох тук при него да видя дали Ще ми понесе и взех 4е поостанах макар 4е не ми беШе лесно ,особено в на4алото като трябваШе и да си прелитам до родината за да си взема последните изпити и да си заЩитя дипломната работа . Всеки път се питах дали да не си остана в Бг при близките и приятелите ама после пък ме дърпаШе да си дойда при любимия и така все се връЩах тук. После по4нах работа, оженихме се,роди се бебка, купихме си апартамент и така моят дом го създадох тук...

# 23
Абе не знам каква ни е мисията - знам, че сме създали две деца, и че гледаме да са добре пък.... Thinking
Дойдохме тук подхождайки малко на шега. Не мога да се оплача от финансовото състояние в което бяхме в Б-я (естествено не може да се сравни с това тук) . Просто мъжът ми беше учил в UK, защитавайки PhD и след 5-6 години прекъсване връзката с Кралството му щукна пак тази идея. Попита ме искам ли и аз....Ми ДА и давай. Яви се на интервюта и ето ни тук. За което не съжелявам ни най малко. И както написа мама Веси
Цитат
а и нашите родители са ни го казвали, че това, което сме постигнали тук много трудно бихме го постигнали за същото време в БГ
- това бяха думи и на моите родители. Вярно, че първата година беше кошмарна за мене, особенно с незнанието на езика ама свикнах Grinning
Да сме живи и здрави "пък кавото сабя покаже" Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 172
Аз пък /сега кат си мисля ми е смешно/ емигрирах заради двама мъже. Единия много ме искаше и обичаше, ама на мен не ми бе по сърце, а другия аз го исках много-а той не.И така грабнах си багажа и чао и на двамата.Половин година след това срещнах мечтата си-хем аз си го обичам и искам, хем и той ме иска /да не чуе дявола/.Та така благодарна съм че съм тук и че животами се стече по този начин. #Onfire

# 25
  • Мнения: 734
Аз още като бях на 10 г. исках да живея извън Бг. Родителите ми бяха пилоти и пътувахме извън пределите на родината всяка година. Тогава освен Европа никъде другаде не бях ходила, но си спомням, че много ме впечатляваше архитектурата, можех да стоя и да се взирам в сградите с часове;) По ирония на съдбата сега работата ми го изисква и превърнах хобито в професия;)

Баба ми казва - не успееш ли да се реализираш там където ти е корена, в собствената си държава със собствения си език - където и да решиш да се преселиш, прогреса ще ти е много труден.

Вече почти абитюрентка, започнах да осъзнавам колко правота има в думите и. Завърших счетоводство в УНСС, ходих за 1 г до Лондон на специализация, междувременно и работех, но не спирах да търся възможности за работа в чужбина. Работния ми стаж в Бг и изградените навици там ми помогнаха и продължават да ми помагат в професионалното ми развитие. В началото на 2000та се изселих в Белгия с намерението да се върна в Бг след две години и да открия собствен бизнес.

Брак, деца и семейство бяха все още мноооого на заден план, да не казвам че никога не съм си мислила че ще кажа Да на някой пред олтара;)
В едно от пътуванията към Бг, се засякохме с мъжа ми на аерогарата...3 дни по късно той ми предложи.
Не му знаех фамилното име, произхода, с какво се занимава, къде живее, какъв човек е...както и той същите неща за мен...знаехме само че много се искаме и сега ще спра защото ще се разплача...толкова го обичам този човек...

Както и да е. Съдбата ни доведе в Калифорния.

В заключение по темата само ще напиша че в чужбина имам възможност за по-големи доходи отколкото в Бг. Парите не са най-важното в този живот, но са важни ако искаш да живееш добре.

Простете ми за личните изблици . може би е от хормоните;)

# 26
  • Мнения: 470
Цитат на: Jungle

В едно от пътуванията към Бг, се засякохме с мъжа ми на аерогарата...3 дни по късно той ми предложи.
Не му знаех фамилното име, произхода, с какво се занимава, къде живее, какъв човек е...както и той същите неща за мен...знаехме само че много се искаме и сега ще спра защото ще се разплача...толкова го обичам този човек...

Както и да е. Съдбата ни доведе в Калифорния.


Toва е много романтично!
И аз съм тук,за да съм заедно с любимия.Бяхме почти 2 години разделени.Аз в БГ,той тук.Но си вярвахме и знаехме,че един ден ще бъдем заедно.Точно така съм си го представяла - с любимият,бебе,..................много ги обичам.Сега ще отида да ги целуна докато спят Laughing
Jungle,бях ти писала лично съобщение преди няколко дни,получи ли го?

# 27
  • Мнения: 734
Ина,

искам да си призная как ми мина деня вчера. Казвам да си призная защото е голям срам...Събудих се в 9.00, слязох по пижама до компютъра, отворих форума и започнах да чета теми, клюки, мнения....12 часа;))) Бях като хипнотизирана.

Та така...този бг-мамма е като наркотик. Днес съм си поставила за цел само 3-4 часа да чета. Който го е измислил е много печен;)
И едва сега си вдигам погледа и виждам че имам съобщение, сега ще прочета.
чао;)
Цитат на: ina
Цитат на: Jungle

В едно от пътуванията към Бг, се засякохме с мъжа ми на аерогарата...3 дни по късно той ми предложи.
Не му знаех фамилното име, произхода, с какво се занимава, къде живее, какъв човек е...както и той същите неща за мен...знаехме само че много се искаме и сега ще спра защото ще се разплача...толкова го обичам този човек...

Както и да е. Съдбата ни доведе в Калифорния.


Toва е много романтично!
И аз съм тук,за да съм заедно с любимия.Бяхме почти 2 години разделени.Аз в БГ,той тук.Но си вярвахме и знаехме,че един ден ще бъдем заедно.Точно така съм си го представяла - с любимият,бебе,..................много ги обичам.Сега ще отида да ги целуна докато спят Laughing
Jungle,бях ти писала лично съобщение преди няколко дни,получи ли го?

# 28
Ниският стандарт на живот е основната пречина да напусмен БГ.

# 29
  • Мнения: 1 909
Цитат на: HOLY
Здравейте мами и татковци!Какво не ви хареса в БГ или с какво ви впе4атли страната в която сте за да се установите за по-дълго там?В нашия слу4ай ние бяхме зле в България,в смисъл ниски заплати,нямахме собствено жилище и т.н.Тук в Канада ги нямаме тези проблеми,но пук ни е мъ4но за близките и приятелите! Cry Но в края на краищата моето семейство са най-близките ми хора и съм тук за да усигуря по-добро бъдеще за децата ни!Не е ли това нашата мисия?

Като бях  малка, баща ми го изпратиха в Лондон като представител на Българска Външнотърговска Банка. Тогава бях само на 5,5г. но много ми хареса да живеем там. Там ми бяха и първите приятели, после много трудно се адаптирах в България.
Когато бях на 17г. баща ми дойде тук, пак като представител на банката. И оттогава съм тук. Междувременно съм се връщала в България (последният път за 3г.), там се запознах и с мъжа си  Sunglasses , но засега сме твърдо тук.  Simple Smile

# 30
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Nie pak si niamahme sobstveno ziliste ,no imase kade da ziveem,i to s zelanie mozehme da ziveeme tam.No az resih tse ne moga da sedia i da bezdelstvam,da leza na mama i tati ,zastoto ne si namirah rabota,maza mi sasto ne namirase i taka........sabrahme kufarite i tragnahme.Mnogo se radvam tse go napravihme .Sigurna sam tse tuk deteto mi ste ima nesto koeto v BG nikoga niama da ima-SPOKOISTVIE.
Na men Balgaria mi lipva strasno mnogo ,lipsvat mi roditelite ,priatelite ..,ta daze mi lipsva gradinata na baba i diado ,no se nadiavam da ne se varna v BG za postoianno.

# 31
Иска ми се и аз да се присъединя към майчетата от Монтреал. Причината поради, която дойдох тук е малко по-различна. Мъжът ми, преди 5 години дойде уж за малко да види майка си, кято живее в Канада от 18 години. Та до ден днешен ... Ако имате възмоност и желание пишете ми. Моето ICQ е 168006422. Ще се радвам да се видим също! Simple Smile

# 32
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
И аз съм ЗА срещата в Монтреал след май месец. Живот и здраве в началото на май и ние пристигаме в Монтреал и много ще се радвам да се запозная с майчета от там.Ние си имаме Heart Eyes  дъщеричка, която се роди на 17.08.04, май месец ще е на 9-10 месеца[Automated by GetSmile]

# 33
  • Мнения: 295
И аз сам за срещата в Монреал,но през по топло време!Ние сме на Plateau Mont Royal!Поздрави

# 34
  • Мнения: 3 932
чиви мамчета!!

# 35
  • Мнения: 3 932
Нещо се прецака...
Та пишех, че ние сега се печем на този огън с заминаването и сме на 99% да заминем. Още повече, че почти на майтап подадохме документи за "Canadian immigration-Quebec", a сега се оказва, че имаме всички реални шансове да заминем.
Пишете има ли някой пристигнал в Монтреал по този параграф?
Как беше в началото? Много се стряскам от първите месеци!!!
Още повече, че Бебчо е на 8 месеца.

# 36
  • Мнения: 7 430
Цитат на: Mini
Иска ми се и аз да се присъединя към майчетата от Монтреал. Причината поради, която дойдох тук е малко по-различна. Мъжът ми, преди 5 години дойде уж за малко да види майка си, кято живее в Канада от 18 години. Та до ден днешен ... Ако имате възмоност и желание пишете ми. Моето ICQ е 168006422. Ще се радвам да се видим също! Simple Smile


Здрасти Мини....това е моето ICQ 177066559 - ще се радвам да се запознаем, дори за сега само чрез нета.....а за срещата...и аз нямам вече търпение да се пооправи времето, че да тръгнем да хайманосваме по цял ден... Mr. Green ...че бая килца имам за сваляне (15кг) Cry

Целувки на мамите от Монреал (и бъдещите такива) и техните сладки бебоци Stuck Out Tongue  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 4 244
Аz имигрирах Щото намерих лйубовта на живота си или по скоро  той ме намери
ИСторията е много смеШна, zаЩот по това време се правих на брокер по недвижимиите имоти и бях на посеЩение в един апартемент който беШе обявен zа продажба .
Моя мъж беШе на гости на дамата която продаваШе апартамента и като ме видял хлъцнал по льубов и ме доведе при себе си та да се опоzнаем
Аz прди това си мислех да иzбягам нанякъде ама дето zнаех еzика = я френски я английски и ми сес въртяха Канада, Щатите , Йужна Африка или Австралия.
АМа нейсе удари ме късмета в Европа и то с еzик дето тепсрва трябваШе да уча = ужас zаЩото ми беШе "льубим"
Ама както се каzва като ти дойде слялпата неделя ...
Сега съм доволна че съм тук и че съм с тоzи мъж.
Той много ми помага zа децата и на моята майка финансово, че ние не бяхме много цветуЩи

# 38
  • Мнения: 6 390
темата е стара, но пък интересна  Wink Laughing
и мене сляпата неделя ме доведе тук  Laughing
след две години гаджосване, аз в София, той тук, накрая мойто злато каза че така повече неможе  Mr. Green да сме опитали да живеем заедно, но той нямало да дойде в София  Crazy
и хей ме на тук съм, нито език знаех, нито нищо  Laughingвсички ме мислеха за луда  Whistling но както и другаде съм казвала с спорта е съвсем различно, и много бързо си намерих и отбор, и момичетата ме научиха език, и си намерих приятелки, среда, абе всичко както си му е реда  Laughing Grinning
И така та до днес  Wink добре че бях луда глава  Laughing още сме кат младоженци  Whistling Wink Grinning  Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Мнения: 3 098
Аз реших да ида в Испания заради мъжа ми.
Мислех,4е Ще е кратък престоя ни тук,но ве4е 5 година сме  Mr. Green
Ина4е ,ако не го беше грабнала авантЮрата него,аз в никакъв слу4ай не съм искала да емигрирам.В България ми беше добре,работех,каквото ми е на сърце,имах много познати и връзки,но не бих могла да живея без лЮбовта си  Heart Eyes  loveuuu
Не съжалявам за това ми решение ни най_малко Flutter Доволна съм и съм Щастлива Hug

# 40
  • Мнения: 7 430
Eli cz голяма си скица - постоянно изнамираш стари, интересни темички Hug
Целувки Heart Eyes  bouquet

# 41
  • UK
  • Мнения: 1 334
ей Ели каква интересна тема извади Grinning
аз дойдох да уча с първоначалната идея да стоя максимум година и половина,даже взех и летния семестър та да мога да завърша по-бързо:)). фирмата, за която работех щеше да ме назначи на нова работа, съответно с хубава заплата, много приятели оставих там,въобще като тръгвах живота ми беше супер. та вече на финала на ученето отидох да правя стаж в лондонския офис на въпросната фирма и срещнах мъжа си там. още в началото му обясних, че просто след 1 месец си заминавам, даже си изпратих повечето багаж по едни приятелки. после реших,че така и така имам виза за още 8 месеца, мога да поостана да пообиколя страната, че дотогава само учене. и накрая каква стана тя,взех че се ожених  Grinning

# 42
  • Мнения: 3 491
Защото тук се усещам нормална.

# 43
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
И аз заради мъжа ми Wink. Той беше студент в София, запознахме се, влюбихме се. Помня че в началото майка ми ми казваше "Тейче, мамо, ами ако се ожените?", а аз се смеех и казвах "Не ги мисли тия неща, мамо, има толкова време докато завършим Laughing", така си минаха шест години и накрая завършихме, той ходи в казарма и се оженихме Wink. Сега майка ми казва "Леле маме, добре че се омъжи само на 300км, а ако се беше залюбила с някой варненец щеше да си на 500"
Истината е че аз не се чувствм емигрант, е, липсват ми близките, но пък мога да отидя да ги видя когато искам Wink, пък и те идват.

# 44
  • Мнения: 500
Ние имахме  доста добре платени работи в Бг, куп приятели и си я карахме много купонджийската... но като се оженихме и си дадохме сметка, че едва ли искаме бъдещите ни деца да растат в държава където няма спокойствие.... и ето ни тук, почти на майтап се записахме да учим езика в университета за чужденци. От 6 мес- удължихме престоя си на година в която незнам по колко пъти си събирах багажа да си тръгвам, но някак си след това просто свикнах. Вече 4-ри години сме В Италия и тя е за мен моя дом, мъчно ми е за семейството ми, но се връщам да ги видя лятото.... а от приятелите ни в Бг-то- останаха много малко, другите просто се дръпнаха на страна постепенно.

# 45
  • Мнения: 6 390
Защото тук се усещам нормална.
Блаже,
не се измъквай така  Grinning питанката все пак е защо отиде там  Wink

Дидонката  Hug
кажи ти сега имаше ли такава среща в МОНТРЕАЛЕС или ДА  Laughing

# 46
  • Мнения: 980
Амиииии
Преди 5 години един хубав пролетен ден исках да иzляzя с приятели, но се окаzа 4е вси4ки са zаети.Много ми докривя. Брат ми бе6е ве4е подал документи zа кандидатстване в Университет в Германия.Ве4ерта просто zаявих на на6ите, 4е искам и аz Naughty
В сьЩото време кантората, кьдето правех практиката и кьдето трябва6е да по4на след дипломирането ми фалира и роzовото ми бьдеЩе в БГ вече не беШе никак роzово ooooh!
Оттук нататьк историята ми е копие на историята на ПепеляШка. Дойдох на майтап и тя работат zагрубя Blush Сега ве4е неЩата са други Flutter

# 47
  • Мнения: 1 854
Всичките ми приятели, познати и колеги говорех за имиграция и живот извьн БГ. Аз сякаш бях единствената тогава, идеалистка която вярваше вьв и искаше живота си в БГ, колкото и сив понякога да беше той - бях се превьрнала буквално в робот/сега като се вьрна назад/ - работа, вкьщи, работа и обратно вкьщи.
Един прекрасен ден/тоест привечер/ се запознах на едно парти с един прекрасен човек..и макар и чужденец....ние се разбирахме сякаш на нашия си език, комуникацията течеше толкова лесно и времето минаваше така бьрзо, че станахме добри приятели за кратко време.
Та така, след дьлга кореспонденция и посещения той на мен и аз на него, решихме, че не можем да живеем един без друг на далечно растояния . Наложи се аз да си напусна работа в БГ, да сменя начина си на живот, но в замяна на това имам любов, уважение и дом с усмивка Hug
Така, че причината ми за имиграция беше моя мьж.


пс:Вратите за БГ са винаги отворени и ако бьдещето ни предостави по добри вьзможности за стандарт на живот и кариера в БГ - бихме се развивали и там.

# 48
  • Мнения: 7 430
...Дидонката  Hug
кажи ти сега имаше ли такава среща в МОНТРЕАЛЕС или ДА  Laughing

Ами не Naughty всички излязоха несериозни Weary за съжаление, но така или иначе аз се срещам с 3-4 мами от форума, с които живеем близичко...

Късмет smile3503

# 49
  • Мнения: 1 283
Ха,ама кога съм я пуснала таз тема,бре? newsm78...но все още съм на същото мнение,де! Crazy









# 50
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мъжа ми първи  дойде тук, след година хванах хлапето за ръка и дойдох в една страна, за която не знаех почти нищо.
никога няма да забравя сълзите, които ронех на детската площадка като виждах детето си как се върти около тукашните деца и се чуди защо не могат да се разберат.
много, много труден момент- много въпроси, много чуденки, събиране на багаж, кошмарни сънища, неясно бъдеще (то пък къде ли е ясно), разбито сърце, смесени чувства.... но както става по добрите филми, любовта побеждава, има ли я -всичко се преживява.

сега мога да кажа, че не съжалявам. ако се наложи да се прибера , испания ще ми липсва ужасно. сигурна съм, че всичко това ще го изживея отново, а може би и по-силно, но с обратен адрес.

# 51
  • Мнения: 2 257
Имах огромна, непоносима, заслепяваща, унищожителна любов....Нещата обаче се прецакваха сериозно, въпреки че все още бяхме заедно. Аз усещах, че трябва да се разкарам от тази връзка, но все отлагах, пустата му любов...Той мечташе денонщно да замине за Америка, ставаше и лягаше с тази мисъл. На мен Америка ми беше през.....ушите. Laughing Исках ако ще ходя някъде, то да е в Европа, защото смятах, че в Европа е школата, в която искам да развивам своя професионален път. Луд по лотарията Зелена Карта, той буквално насила ме накара да пусна и аз едно писмо...Казах му да пише, да брише, да прави там каквото трябва и да не ме занимава, само да ми даде да се подпиша, ако трябва нещо...Човека спретнал по едно писмо - отделно за него, отделно за мен, бяхме само гаджета, не семейство. Нагласи ги, оправи ги и аз понеже имах път до Централна поща, ги пуснах и забравих моментално за тях. После връзката ни съвсем западна, човека беше творец, на изкуството и го вееше вятър на бяла кобила....виждаше и се края на историята...След няколко месеца идва един голям плик в пощата и аз си викам"тия от Мтел няма ли да ме пропуснат веднъж" - мислех си, че е сметката за телефона - тогава идваше в големи пликове....Отварям ..."Congratulations, bla bla bla"... Въх! newsm78 Ни напред, ни назад...Никого не познавах в Щатите, на никого не можех да разчитам, голяма беля си хванах, си мислех.....Чудих се и маех дали да правя тази голяма и трудна крачка-сама жена на непознат континент, но реших, че ако се откажа (не ми е в природата по начало да съм слабохарактерна) , та ако се откажа, цял живот после щях да се чудя какво ли съм изпуснала....А и нищо не ме задържаше в БГ....Подвизите и чудесата, които извърших по нататаък са достойни за 3578 серии на Дързост и красота и няма да ви отегчавам с тях, но в крайна сметка аз заминах за неговите бленувани Щати, а той остана в БГ....После много бързо дръпнах тук, на втората седмица след пристигането ми започнах работа във фирма за недвижими имоти, в най-скучния отдел, след три месеца ме поканиха в Маркетинговия обаче, купих си кола на третия месец, а след една година си намерих работа по моята специалност. И мъж си намерих без да искам  Laughing и взех че се и ожених Laughing и на всичкото отгоре го обожавам Heart Eyes
Та така емигрирах - друг ми пусна писмото, аз спечелих, той остана, но пък не съжалявам и се наслаждавам на всеки ден от живота си тук.

Последна редакция: чт, 24 ное 2005, 03:12 от G&J

# 52
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Цитат на: mama_p
Ина4е и ние сме в Монреал, да вземем да си направим среща, а? Ама може и догодина, след май месец, като се постопли, 4е сега студенко ми се вижда Blush .
Страхотна идея! #Milti Ние и сега си излизаме с беба,4е не ни свърта в къщи по цял ден!Но незнам къде може да се съберем!Вие къде сте в Монреал?Аз съм в Кот де Неж. Close-mas: И на мен ми е мъ4но за БГ.Трябва да се видим и да си попла4ем заедно! newsm45



Хайде и аз да дойда да си поплачем заедно  newsm45 Mr. Green

HOLY, как така излизате с бебето, адски студ е, особено днес беше така

# 53
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
...Дидонката  Hug
кажи ти сега имаше ли такава среща в МОНТРЕАЛЕС или ДА  Laughing

Ами не Naughty всички излязоха несериозни Weary за съжаление, но така или иначе аз се срещам с 3-4 мами от форума, с които живеем близичко...

Късмет smile3503


Хей Дидка,
кога ще се виждаме с теб ?? Имах ти тел. някъде но незнам къде  Embarassed ooooh!,
драсни едно лично съобщение. ..Малко съм заета , защото работя до 17 ч, а се прибирам в 18 ч, но ще измислим нещо  за някоя събота или неделя .., ако може и с др. мами ще е супер  smile3503

# 54
  • Мнения: 3 491
Защото тук се усещам нормална.
Блаже,
не се измъквай така  Grinning питанката все пак е защо отиде там  Wink


Ама нee, аз така го разбирам, да "имигрираш" значи да се заселиш тук, а да "емигрираш" да се изселиш от България, пък може и да бъркам  newsm78. За второто отговорът е като на много други - на таткото му предложиха работа, та така ...

# 55
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
В Канада дойдохме не защото сме били зле финансово или пък сме нямали жилище.. Мъжа ми даже имаше фирма, но я закри заради някои "малки" заплахи от конкуренцията   #2gunfire .
Тук ни е 1000 пъти по-спокойно .

# 56
  • Мнения: 7 430
Цитат на: mama_p
Ина4е и ние сме в Монреал, да вземем да си направим среща, а? Ама може и догодина, след май месец, като се постопли, 4е сега студенко ми се вижда Blush .
Страхотна идея! #Milti Ние и сега си излизаме с беба,4е не ни свърта в къщи по цял ден!Но незнам къде може да се съберем!Вие къде сте в Монреал?Аз съм в Кот де Неж. Close-mas: И на мен ми е мъ4но за БГ.Трябва да се видим и да си попла4ем заедно! newsm45



Хайде и аз да дойда да си поплачем заедно  newsm45 Mr. Green

HOLY, как така излизате с бебето, адски студ е, особено днес беше така

Ели, този постинг на Холи е от декември м.г., но пък за излизането - ние си излизаме и сега, малкия не премръзна, но пък аз бая....че като знам, че и по студено ще става Sad и тогава наистина няма мърдане от в къщи #Crazy

Хайде ще ти пиша на лични Hug

# 57
  • Мнения: 53
Ние пък все се питаме защо дойдохме тук  newsm78 Спечелихме "зелени карти" и решихме, че трябва да видим що е то Америка иначе ще съжеляваме цял живот, че не сме опитали. Дойдохме ама не ни харесва особено...но пък странното е, че не ни се прибира и в България Laughing То нашето няма угодия май!

# 58
  • Мнения: 464
Ами омъжих се за "чуждоземец" както казва баб ми и така...

# 59
  • Мнения: 1 761
Докато живеех В Бг работех на три места.Парите, които изкарвах отиваха за наем и сметки.Нямах време да излизам с приятели,щото все бях на работа.И всичките ми опити да си намеря гадже бяха неуспешни.Понякога пътувах в чужбина по работа, но винаги се връщах в Бг.Родителите си виждах два-три пъти годишно за по един ден,защото обикновено нямах пари за да си отида,а брат ми не го бях виждала година и половина,пак поради липса на време и пари.
Един ден докато се канех да си ходя от едната работа се засякох с мъжа ми в нета,почнахме да си пишем,после се срещнахме на живо,на третия ден той ми каза,че май ще се оженим.След 3 месеца се сгодихме,след още десет се оженихме и сега чакаме бебе:)))
Не живеем богато,но заспивам щастлива и дните ми имат смисъл.

# 60
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
преди 9 години , работейки в едно кафе, едно момче на около 18 години ме попита дали знам английски. казах му - горе-долу. "що се блъскаш в това кафе ами не пробваш в чужбина?". даде ми някаква брошура на фирма дето набира хора за Бахрейн. взех я, но забравих за нея. скоро се случиха неща, които ме накараха да осъзная, че не виждам бъдещето си в БГ. сетих се за брошурата и реших да проверя. след много размисли и борба с всички около мен - заминах.
и след проблемите , които имах там, тръгвайки си , душата ми остана в тия страни.
2 години, докато не се върнах, но  в Дубай, бях болна. карма, какво да правиш....
тук срешнах любовта на живота си и ето вече повече от 2 години сме женени и си имаме най-сладкото дете.

# 61
  • Мнения: 125
Като ви чета,аz май съм единствената,която иска да се прибере в БГ.Тук се zадуШавам.Да ,наистина имаме всичко от което се нуждае човек_хубав апартамент (под наем раzбира се),кола,спокоиствие и сигурност.Не се лиШаваме от ниЩо,но на мен това не ми стига.Вече от 4,5 г.съм тук и не мога да свикна с мисълта че Ще прекарам целия си живот в такава скука.Да,наистина децата ми тук биха имали по добро бъдеЩе,но и в БГ има частни училиЩа и смятам че и там можеме да им дадеме много.Знам че Ще  бъде трудно в БГ, но то пък къде ли е лесно.

# 62
  • Мнения: 235
Не я обичам тази дума "имиграция"... Има нещо в нея, едно такова окончателно и безнадеждно... Поне на мен така ми звучи..

По-ми е приятно да мисля, че съм тук по собствено желание и избор, въпреки че на времето истинското решение за започване на работа в чужбина го взе съпругът ми. 
Имаше възможност да работи нещо, за което в България можеше само да мечтае. А аз исках да съм с него. Къде - все едно.
Дойдох като на шега, като на шега научих и езика, като на шега започнах да работя също по специалността си...

Но не мисля, че ще останем тук завинаги.

В България винаги можем да се върнeм и със сигурност ще го направим някой ден.

# 63
  • Мнения: 2 825
И ние тръгнахме на майтап  Laughing Имахме си всичко в България - къща, хубав бизнес....
Но в една зимна, студена и мрачна вечер в България, ние гледахме Топ телевизия (някакво предаване - 'Лукс' или нещо от сорта), даваха предаване за Майорка - палми, море, слънце, яхти, спортни коли и красиви къщи  Wink Аз на майтап казах ... ' Ей на такова място ми се живее' , а мъжо (все още гадже тогава) май го взе на сериозно Laughing Laughing Laughing и две седмици след това той вече беше на острова  Laughing Laughing Laughing Аз останах, защото някой трябваше да затвори магазините, да закрие фирмата, а и аз да си завърша образуванието (да взема 7 изпита  Rolling Eyes ) Свърших всичко за 20 дена и на 24-я бях при него  Laughing Laughing Laughing Влюбих се в острова много бързо, чувствах се на мястото си, у дома си  Simple Smile  Естествено имало е моменти, в които съм искала да си събера багажа и да се прибера в България, но като че ли те отминаха много бързо - носталгията и депресията бяха за около 6 месеца. За съжаление, 2 години по късно, съдбата ни отвя на друго място, трябваше да се изместим, заради работата на мъжо .
Харесва ми Испания и тукашния начин на живот, усещам, че вече все по рядко си мисля за България - родителите ни идват често Simple Smile , имаме хубави работи и свестни приятели  Wink Simple Smile

# 64
  • Мнения: 513
Като гледам съм станала известна така и така (без да знам), ми да си кажа и аз щото някоя си непозната от форума взела, че ме номинирала за категория "България не ме обича, а аз съм егати пича - Елф", та в тая връзка да споделя, та милата да спи спокойно - никога не съм възнамерявала да емигрирам на всяка цена! Съпруга ми го назначиха преди 3 години в Щатска фирма, на която централата за Европа е в Англия. От втория ден на назначаването си потегли насам и стоя 3 месеца в Лийдс. После се прибра и остана да работи в София, но периодично му се налагаше да пътува. Харесваше му тук, и факта че се е случвало да не се виждаме с месеци, както и това  че се е случвало да се прибере в четвъртък и в петък да му кажат летиш след три дни за още месец накрая го съсипваше. Реши и каза, не издържам или ме местите там или напускам. Та го пратиха командировка за 6 месеца и ние барабар с него. Дойдох тук с нагласата, че ще стоя само половин година. Няма да си кривя душата, че ми харесва. Предложиха му постоянен трансфер и договор тук. Приехме. Оказа се, че като във всяка голяма фирма и тук стават издънки. Беше уговорил една сума за заплата, предложиха му наполовина по малко, щото междувременно се беше сменил мениджърския екип и той така се заинати, че въпреки всички неприятности си намери нова работа и някак си на пук реши да останем. Пък каквото сабя покаже. Не се отричам от родината си! Обичам България. Дразни ме държавата и явната корупция в нея (Защото, Мила ми Венет@,... ) имам възможността да направя разликата и да съпоставям между две коренно противоположни места. Не говоря на изуст. Мъчно ми е, че млади хора са принудени да напускат България в стремежа си да търсят възможност за реализация и по-добър живот. Но всеки човек под слънцето заслужава да бъде щастлив и да има възможност да търси реализация. Въпрос на нагласа на психиката и възможност за адаптация. Докато съпругът ми си караше докторантурата в България бях свидетел как мои приятели работещи в  БАН едва живеят с заплати от по 175 лева. Научни работници. Аз лично искам всички да имат място под слънцето и да има добър живот за всеки. Не съм щастлива далеч от близките си, но съм спокойна. Майка ми е с две сърдечн операции и изкуствена клапа на сърцето. Ежемесечно се нуждае от животоподдържащи лекарства и предпочитам да мога да й помагам та макар и от далеч. Да се забием всички заедно и да ревем че нямаме е най-лесно. Едно дете съм и не съм вярвала, че ще мога да оцелея извън пределите на България, но е факт. Странна е човешката природа. Никога не съм предполагала, че ще намеря сили да се боря. Мисля, че тук успявам да преоткрия себе си. Винаги живея с мисълта, че имам възможността да се върна в родината, но ако го направя сега никога няма да си простя, че не съм се борила докрай!
Извинявайте момичета за лиричното отклонение, имах нужда да го споделя с вас. Много лесно е отстрани да се говори на изуст и да се поставя човешката съдба в измислени клишета и категории. Може би наистина аз имах безкраен брой неприятни съвпадения и случки, като че ли съдбата напук искаше да ме накара да се откажа, но смятам да се боря. Ще остана тук за колкото време аз реша, докогато ми харесва и имам възможност, защото това е правото ми на личен избор!
Единствено ми става гадно понякога когато хора които не са се поставяли в подобни ситуации говорят безсмилици и едва ли не се опитват да ме обиждат поставяйки ме в категорията ‘гаден емигрант’, ‘предател на родината’ и ‘виновник, че се опитвам да намеря мястото си под слънцето’. Но колкото и криво да ми е понякога като си погледна детенцето и видя щастливата усмивката на лицето й няма нещо, което да може да ме разубеди, че не съм права! 

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 16:30 от Елф

# 65
  • Мнения: 1 283
Елф,напълно те разбирам ...и аз бях в подобно положение! ConfusedВсеки си гледа от неговата камбанария и не се поставя на 4уждото място!Така много лесно се говори!
И на мен ми е мъ4но за близките,разбира се 4е е така!И аз съм 4овек и имам 4увства,имам приятели които зверски ми липсват!
Единствено финансовото ни положение в БГ ни докара до тук!
В на4алото е адски трудно....но с времето се свиква!За мен най-важното е да сме здрави и семейството ми да е добре и задоволено!
..има хора,които искат да се прибират въпреки вси4ко,други им харесва и ще останат тук завинаги!Никого не обвинявам за нищо!Всеки сам прави своя избор! Peace

# 66
  • Мнения: 1 017
НЕ съм се разписала тук  Rolling Eyes Grinning
Та зна4и, аз дойдох да специализирам (да се у4а да правя наука и после да пренеса методи и знание в Бг  Wink). От 1 година ( през 2002) ми продължиха престоя 6 месеца (с липса на ентусиазъм от моя страна, за6тото си бях оставила детето при мама, и не ме питайте...). Върнах се в Бг, малко по малко стана ясно, 4е каквото съм нау4ила тук не мога да приложа в Бг все о6те. И след 8 месеца работа в моя център, ре6их, 4е 6те се върна във Финландия, да довър6а 2 статии, по които работех, да "докарам" едно две проу4вания в Бг центъра...Довър6их (за 5 месеца), татко се разболя, и ре6их, 4е окон4ателно се прибирам. Това миналата есен. И в момента, в който бях абсолЮтно от4аяна, поради 1000 при4ини (или поради Сатурновата дупка преди 30така  Wink) полу4их предложение да работя във Финландия перманентно (каквото и да зна4и това в дне6ни дни). Пристигнах окон4ателно миналия Януари, и 4акам да видя колко перманентно 6те е...
НА никой в Бг не мога да обяснявам, да се жалвам колко ми липсва "в къ6ти", за6тото едва ли 6те ме разбере...Моите приятели за сега са изклЮ4ително добросърде4ни, и дори да говорят не6то зад гърба ми, го правят доста умело  Mr. Green. А на недоброжелателни форумки изоб6то пък и не смятам за нужно да отговарям. Ние тук нали си знаем какво ни е??  Heart Eyes (я ми кажете къде е тази класация, де..може да има не6а да се посмея и аз ... Фиди ми даде някакъв линк, ама ни6то не успях да отворя... Embarassed)
Не казвам, 4е тук съм не6тастна, ако бе6е така няма6е да се подвизавам дале4е от вси4ко, което оби4ам. Истината е, 4е тук мога работя това, което искам, мога да издържам детето си за сега без проблем, мога да се грижа за близките ми (финансово или емоционално), той расте в много по здравословно обкръжение ( засега и за съжаление). Не мога да постигна този баланс в Бг, пак за сега. Но със удоволствие бих се върнала, някой ден...
Ами това е. МАй много ме засегна коментара на Елф4ето (или по скоро как са я квалифицирали...). Или може би не, просто си мисля, 4е никой не е герой или пък страдалец: ние, които сме по "белия свят" да търсим 6тастие (или каквото там си търсим...), а други са ре6или да го търсят като останат в Бг. Важното е да си знаем откъде сме тръгнали и какво търсим, нали Simple Smile?
И всеки има право да каже за6то, какво и как го е подразнило...в Родината, и в страната, където е...
Елф4е, не се коси от коментари... Heart Eyes А пък ако те притесняват, форума си е от най добрите изповедници, нали? Пък нека и "доброжелатели" да има...   bouquet

# 67
  • Мнения: 7 430
Като ви чета,аz май съм единствената,която иска да се прибере в БГ.Тук се zадуШавам.Да ,наистина имаме всичко от което се нуждае човек_хубав апартамент (под наем раzбира се),кола,спокоиствие и сигурност.Не се лиШаваме от ниЩо,но на мен това не ми стига.Вече от 4,5 г.съм тук и не мога да свикна с мисълта че Ще прекарам целия си живот в такава скука.Да,наистина децата ми тук биха имали по добро бъдеЩе,но и в БГ има частни училиЩа и смятам че и там можеме да им дадеме много.Знам че Ще  бъде трудно в БГ, но то пък къде ли е лесно.

Мила ми shnapy, не си само ти  Hug Naughty и аз тук от нищо не мога да се оплача - напротив, всичко ни е толкова хубаво, имаме си пари, здраве, заедно сме си, няма кой да те навиква, но се ЗАДУШАВАМ.
Понякога се чудя на акъла си как искам да се прибирам в България, но си е така  smile3518
Тук има хора, на които наистина им харесва и такива, които се заблуждават. Някой хора си мислят, че материалните неща ще запълнят дупка в сърцата им и са доволни и щастливи..."и гледайте сега как ми завиждат" #Crazy
Има хора всякакви....Най - много ме е яд на онези пък, които говорят само лошо за България Sick а тук че е рай.Да, наистина Канада може да ти даде повече, но в никакъв случай не съм съгласна с такива, които само плюят....
Ние ще тръгнем за обратно живот и здраве, може пък пак да се върна тук...макар, че по предпочитам да е някъде из Европа, че по близичко Wink...но само един Господ знае какво ще се случи.
Дай Боже да сме здрави само newsm17

....а не мога да ви опиша колко е голяма човешката злоба и завист между всички нас Cry

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 18:43 от ДуцАнкА мУцАрАнкА

# 68
  • Мнения: 636
Емигрирахме от Бг заради неясното бъдеще. Имигрирахме в Канада заради възможността за легално пребиваване. Не сме късметлии за зелени карти, за Европа - сами знаете как стоят нещата.

Та в един красив слън4ев ден с моя любим завършихме уни-то и пълни с идеали за светлото бъдеще хукнахме да търсим работа. Много бързо балона се спука, рухнаха о4акванията... Оказа се, 4е работа рано или късно ще намерим, материално бяхме осигурени, но това не ни стигаше.

И за миг не съжалявам за промяната (да не използвам "еми и имиграцията" като термини) - развиваме се професионално, материално и социално със скорост, която в Бг е невъзможна. Да не говорим, 4е сме опознали други култури, на4ини на живот, накратко променихме си мирогледа.

В същото време не забравяме от къде сме тръгнали и ежедневно примера и опита от Бг ни влиза в употреба в живота ни тук.

# 69
  • Мнения: 4 212
Моята половинка спе4ели зелена карта, но.....тъкмо ме зарибяваше  Laughing то бе любов , то бе 4удо, роман ще напиша Sunglasses Та не замина, а това му беше ме4тата, Америка.
Нашата история се покрива  с тази на Клара, нищо не ми липсваше в България, живеех доста добре. Но има едно но.....има неща свързани с битието и 4увствата от които избягах, и съм доволна. България не ми липсва и не пла4а за нея, защо? Ми тя винаги ще си бъде там и винаги мога да се завърна в нея Grinning Не мисля за нея като нещо изгубено, а като мой роден дом. Липсват ми моите любими хора, но те идват при мен. Вси4ко останало са придобити навици  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 7 430
Теичка, ако ни вземете там на топличкото  bouquet и аз бих се отказала от прибирането в Бг за постоянно, ама ела да видиш тук сега на какви снежни човеци ще се превърнем 6 месеца Wink Hug

# 71
  • Мнения: 88
Не сте сами.!И аз се заду6авам тук,където 6 месеца от годината си като във фризер.Климата и живота тук не ни харесва и е много трудно да пренебрегнем този факт,само за6тото хладилника ни е пълен и сме задоволени финансово!С някои неща 4овек не може да свикне,пък и не трябва!
    Sad Животът не е само пържоли ,къ6ти и коли!А и много бързо минава !
Тук се 4увстваме като затворници,загубваме истинската си самоли4ност,дърво без корен,дето се вика Sad
    Но разбира се,всеки има право на своите избори.Ние се 6ибнахме тук,за да разберем,4е 4овек е като камъка,дето си тежи на мястото,а нашето място е България! Grinningщастието е да намериш себе си и да не губиш надежда1
  Не може да те боли сърцето и да не се 4увства6 пълноценен и в същото време да си полезен на децата си.
  Много ми е мъ4но за онези,които са продали имотите си или нямат жилище в Родината и не могат да си позволят да оценят ситуацията в 4ужбина обективно.Те нямат избор!Но нека бъдат 4естни поне пред себе си и да не се говорят глупости в ефир по адрес на Родината и да не изпадат в прехласване по 4ужбина. Praynig
  Нека вси4ки да сме много здрави и успех във вси4ко!
Вси4ко е в душата и сърцето и които ги загуби губи себе си!
Бъдете себе си ,където и да се намирате!

# 72
  • Мнения: 2 825

  Много ми е мъ4но за онези,които са продали имотите си или нямат жилище в Родината и не могат да си позволят да оценят ситуацията в 4ужбина обективно.Те нямат избор!Но нека бъдат 4естни поне пред себе си и да не се говорят глупости в ефир по адрес на Родината и да не изпадат в прехласване по 4ужбина. Praynig
 

Миличка, искам само да ти кажа,че аз съм една от тези, които изпадат в прехласване по 4ужбина, въпреки че ние не сме си продали жилището (а имаме две) в Родината, т.е. имаме избор и сме абсолютно честни пред себе си  Wink Както и не смятам, че някой е говорил глупости в ефир по адрес на Родината  Wink Всички момичета, които са казали нещо, то е било следствие от лични преживявания и впечатления.

# 73
  • Мнения: 1 283
Не съм искала темата да се превърне в "място" за дразги и обвинения! Confused Просто елементарен въпрос "каква е ли4ната при4ина на всеки от вас да имигрира?"
Съвсем нормално е този,на когото му харесва там където е да не проумява как може на друг да не му харесва или обратния вариант!Хората са разли4ни,имат разли4ни интереси,характери,предпо4итания и т.н...ако бяха еднакви,то тогава цялото население на земята щеше да се свре на един континент Joy

# 74
  • Мнения: 3 146
В доста от отговорите забелязвам, че имиграцията се свежда до изречението "ами нямахме собствено жилище в Бг ". Е и какво като сте нямали  ?Shocked Shocked Shocked.Ако е само заради това много жалко.

# 75
  • Мнения: 1 533
Като гледам съм станала известна така и така (без да знам), ми да си кажа и аз щото някоя си непозната от форума взела, че ме номинирала за категория "България не ме обича, а аз съм егати пича - Елф", та в тая връзка да споделя, та милата да спи спокойно - никога не съм възнамерявала да емигрирам на всяка цена

Явно трябва по-подробно да ти се обяснява. Просто не си ми особено симпатична още от дир-а, когато все още си била в България. Намесвам се в темата само да уточня, много пъти съм казвала, но ще потретя за теб, че УВАЖАВАМ избора на всеки, ако ще на Северния полюс да живее. Къде си избрала да живееш - няма нищо общо. Откъде да съм сигурна и за себе си, днес съм в бг, утре може да съм другаде! Харесвам или не харесвам хората по други причини, местоживеенето не е сред тях. Дори лично познавам вече и ходих на гости на една потребителка от този форум и се убедих че послъгва, че ядели доматите с колците Laughing
Та с две думи, това е. Ако се наложи, пак ще обяснявам.

# 76
Ami az bezkraino se radvam za balgarite koito uspiavat da se realizirat kadeto i da e po sveta.Gordeia se s tiah.Nabliudeniata mi obache pokazvat che povecheto ot nas, moje bi 90% prosto rabotim niakoia rabota koiato mestnite ne biha rabotili....Istinata e che v povecheto strani standarta e dosta visok i kakto niakoi beshe spomenal za mandjata i parjolite-to te sa lesno dostapni.Neznaia kolko otnas vaobshte mogat da govoriat za realizatsia. Pone az ne sam ot tiah.E neka ne se podtseniavam.Moje bi sam imala tozi shans no nikoga ne sam bila ubedena che iskam da ostana imigrantka.Posle se poiaviha detsata i eto sega veche znam che sam edna ot malkoto koito se zavrashtat v Balgaria.Vapreki che sam ot "drugata strana" dalboko uvajavam reshenieto na vseki edin i smelostta da go kazva na glas.I vse pak az mislia che povecheto ot nas ne ostavat v chuzbina zaradi realizatsiata a zashtoto tuk se jivee po lesno. E da blagodarim na tezi koito sa ni predostavili vazmojnostta da se vazbolzvame ot blagata na tehnite rodini

# 77
  • Мнения: 2 452
Ami az bezkraino se radvam za balgarite koito uspiavat da se realizirat kadeto i da e po sveta.Gordeia se s tiah.Nabliudeniata mi obache pokazvat che povecheto ot nas, moje bi 90% prosto rabotim niakoia rabota koiato mestnite ne biha rabotili....Istinata e che v povecheto strani standarta e dosta visok i kakto niakoi beshe spomenal za mandjata i parjolite-to te sa lesno dostapni.Neznaia kolko otnas vaobshte mogat da govoriat za realizatsia. Pone az ne sam ot tiah.E neka ne se podtseniavam.Moje bi sam imala tozi shans no nikoga ne sam bila ubedena che iskam da ostana imigrantka.Posle se poiaviha detsata i eto sega veche znam che sam edna ot malkoto koito se zavrashtat v Balgaria.Vapreki che sam ot "drugata strana" dalboko uvajavam reshenieto na vseki edin i smelostta da go kazva na glas.I vse pak az mislia che povecheto ot nas ne ostavat v chuzbina zaradi realizatsiata a zashtoto tuk se jivee po lesno. E da blagodarim na tezi koito sa ni predostavili vazmojnostta da se vazbolzvame ot blagata na tehnite rodini

С това изказване не съм съгласна. Всички българи, които познавам лично тук, в Канада, както и по други места - в САЩ, в Европа, в Япония са отлично реализирали се. Някои може да не са станали професори примерно, ако и да имат необходимата подготовка, но са на позиции, които не всеки може да достигне, независимо дали е "местен" или не. От тези, които не са реализирани, не познавам такива, които да не учат или работят нещо, което неминуемо ще допринесе за реализацията им.

# 78
  • Мнения: 1 370
Ами аз се озовах в Канада така да кажем по любов.
Родителите на мъжът ми са разведени от преди 17 години. Майка му, решава да емигрира нелегално в Канада, при сестра си. 11 години по-късно, когато управя документите си, успява да извика децата си тук при нея. По това време бяхме гаджета, вече 6 години. Той замина 99г. с намерението да види майка си и да се прибере в БГ. Дойде си след 1 година и започнахме да водим едни безкрайни разговори от типа къде ще е по-добре за нас като семейство в переспектива.  Стигнахме до такъв извод, че 2001 се оженихме и 8 месеца по-късно, кацнах на Канадското летище.
Не мога да кажа, че живея в разкош, изобщо, също и че не се лишавам по някой път от дадено нещо, заради друго, но спокойствието което ми дава тази държава, ме кара да не се замислям често за Бг.
Това си мнение не смесвам с болката, която изпитвам, поради факта, че родителите ми са на хиляди км от мен. В момента по семейни причини, не мога да ги доведа при мен. Но съм сигурна, че някой ден и това ще стане.

# 79
  • Мнения: 3 146
Аз доста пъти съм писала защо. Ето синтезирано
1.Ред и спазване на законите, полицията е на страната на гражданите
2.Елементарна сигурност във финансов и личен план
3.Гражданин на Канада означава и държавата да има някакви задължения към теб
4.Чист въздух
5. Тотална липса на предразсъдъци у канадците,
6.Не виждам озлобени, намусени и завистливи хора
7.Спокойствие - никой не ти натрапва простотията си ( няма чалга до дупка) и затова тук тя не е дразнеща
8.След година мога да купя къща с басейн - защото ще ми отпуснат пари от банката
 9. Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа
10. По-добро бъдеще за детето ми и за нас. детски площадки, пързалки и всевъзможни забавления за деца и т.н. няма какво да обяснявам
11.Дадоха ни стипендии и на двамата - в БГ такова чудо не съм виждала. На пресни емигранти да даваш пари, за да учат.
ох , и още много неща, ама сега това се сещам.
Достатъчно ли е?


# 80
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Мамо Кенга, позволяваш си да изкажа мнение по описаните от теб точки 8 и 9:
Щом и двамата със съпругът ти учите, определено след година няма да можете да си купите къща с басейн. За да ви отпусне банката кредит, първо трябва да имате работа и то добре платена, защото разнера на кредита се изчислява въз основа на размера на заплатата, а ти споменаваш и басейн.
"Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа" Тукашното образование хич не ти гарантира, че ще си намериш работа по специалността. Фирмите нямат задължение да те наемат, само защото имаш местно образование.
Късмет в новия живот Мамо Кенга и дано тук намерите всичко това, за което сте дошли!

# 81
  • Мнения: 3 146
Мамо Кенга, позволяваш си да изкажа мнение по описаните от теб точки 8 и 9:
Щом и двамата със съпругът ти учите, определено след година няма да можете да си купите къща с басейн. За да ви отпусне банката кредит, първо трябва да имате работа и то добре платена, защото разнера на кредита се изчислява въз основа на размера на заплатата, а ти споменаваш и басейн.
"Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа" Тукашното образование хич не ти гарантира, че ще си намериш работа по специалността. Фирмите нямат задължение да те наемат, само защото имаш местно образование.
Късмет в новия живот Мамо Кенга и дано тук намерите всичко това, за което сте дошли!

Става въпрос, че като поработиш една година и много лесно дават кредита. Не става въпрос и да имаш кой знае какви доходи. Н-р и двамата ще взимаме около 20 долара на час. За такива заплати ще ни отпуснат около 200 000. Познавам достатъчно хора, които си купиха къши . Пък не бяха работили по 1 година и имаха по-малки заплати, от това което ти казвам. А "къща" е образно казано - аз повече съм навита на апартамент.
За работата - аз не знам дали има държава, която би ти гарантирала работно място. Комунизмът отдавна свърши. Става дума за следното - мъжът ми като завърши колежа не може да получава по-малко от 20 долара на час за това, което ще работи. Аз след наколко месеца ( предвид това, което завършвам в университета) не мога да мия чинии за 7 долара. А в Бг много добре знаеш колко инженери има на 200 лв. заплата, да не казвам и минус. Та това ми е идеята.
Иначе не смятам повече да се обяснявам защо съм тръгнала и т.н.Това си е моя работа. Проявих добра воля да споделя - съжалявам, че ви се струва недодтатъчно мотивирано заминаването ми.

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 19:52 от mama kenga

# 82
  • Мнения: 3 394
1.Ред и спазване на законите, полицията е на страната на гражданите-полицията е на страната на правителството и неговите разпоредби
2.Елементарна сигурност във финансов и личен план-ако естествено имаш работа и то добре платена
3.Гражданин на Канада означава и държавата да има някакви задължения към теб-абе дано не се сблъскаш и с някоя и друга бюрокрацийка, не ми мисли,че си празастрахована
4.Чист въздух - дано да е така
5. Тотална липса на предразсъдъци у канадците - може, лаура да каже, тя е по-дълго от теб там, едва ли можеш да правиш генерално заключение след едва няколко месеца престой
6.Не виждам озлобени, намусени и завистливи хора-моляя, да пусна ли това ти приятно изказване в Клюкарника
7.Спокойствие - никой не ти натрапва простотията си ( няма чалга до дупка) и затова тук тя не е дразнеща- като търсиш спокойствие, защо само кавги сееш тук?
8.След година мога да купя къща с басейн - защото ще ми отпуснат пари от банката- престани да се заблуждаваш,че къщата си я купила ти, купила я е банката, а ти ще я изплащаш поне 20 години
 9. Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа- божеееееее, има толкова образовани западняци, които стоят без мечтаната работа, а това че има мин.соц.лимит за заплата не значи ,че на някои не им плащат точно толкова и се чудят хората как д асвържат двата края
10. По-добро бъдеще за детето ми и за нас. детски площадки, пързалки и всевъзможни забавления за деца и т.н. няма какво да обяснявам-е да ,това е така, но няма бг книжки, суровачки и народни носии, в които да ги гладаме как играят ръченица11.Дадоха ни стипендии и на двамата - в БГ такова чудо не съм виждала. На пресни емигранти да даваш пари, за да учат. - - айде стига се хвали с това, вече го знаем , а натрапването почва да дотяга. Освен това ако си кадърен и бг ще ти дадат стипендия, вярно малка, но пък истински заслужена

Отговаря ти имигрант от години и то такъв, който наистина се бори с живота в чужбина! бъди подготвена и за нерозови дни, защото и тях ги има!
Не искам да ти разбивам илюзиите , а и съм сигурна че няма и че не е редно!

Единственото ,за което много се радвам е,че твоето мило детенце се чувства добре и е спокойно!
Прати ако искаш адрес, за да ти изпратя Коледна картичка  bouquet

# 83
  • Мнения: 3 146
Това с черните букви кой го отговаря не ми стана ясно. Ти, Арвен, в коя държава живееш? Легално ли си заминала за там и знаела ли си езика, когато си отишла?
Пък да ти кажа аз илюзии нямам - това , което правя си е от реалния живот в Монреал . И , да чукна на дърво, каквото съм пожелала си се получава на практика. Не разбирам защо все някой се опитва да ме убеждава, че в чужбина е гадно и трябва по някакъв начин да страдам. Не страдам - чувствам се добре , както и цялото ми семейство. Все още за Бг не ми е мъчно - чакам, чакам - да видим ще ми стане ли мъчно.

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 21:19 от mama kenga

# 84
  • Мнения: 3 394
Това с черните букви кой го отговаря не ми стана ясно. Ти, Арвен, в коя държава живееш? Легално ли си заминала за там и знаела ли си езика, когато си отишла?

Сори, това с черните букви е мое, само че така излезе постинга Confused

Живея в Англия, ако още не знаеш и то в лондон, и то в прелестен квартал, но не се хваля с това, по-отдавнашните потребители го знаят.
Да-легално съм, по-легалнно от това, здраве му кажи.
Не съм искала да имигрирам, но любовта ме доведе тук!
Да-говоря свободно и без задръжки английски!
Плюс още два езика.
Имам две висши от бг, в момента уча и тук, за да стана *ненадмината* Mr. Green

Но не парадирам с това, мила мамо Кенга, за тебе знаем че мразиш кърменето и че краставищата има 90% вода!

# 85
  • Мнения: 3 146
Най - важното в твоя постинг - не си искала да емигрираш. Какво повече има да говорим. И какво значи да парадираш? Аз с какво парадирам, че ми стана интересно. С това, че ми харесва да съм тук ли или с това, че се стремя да си осигуря бъдещето, като уча? Имам си успехи - радвам им се . Може на някого да не му изглежда кой знае какво, но за мен, за етапа, на който се намирам, това  е супер постижение. И може би дума не трябва да обелвам по тези важни за мен въпроси, а цял ден трябва да обсъждам рецепти за манджи и виртуални почерпки или непрекъснатите ви терзания по Бг. Мерси, казвам аз - предпочитам да парадирам.
А и за картичката - все си мислех, че картички се изпращат на хора, които са ни приятни и сме близки с тях. Ти защо би желала да ми изпращаш картичка не мога да си обясня. Може би съм ти много приятна ли що ли?

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 22:20 от mama kenga

# 86
  • Мнения: 500
E, момичета гледайте каква хубава тема, а каква стана тя...... на повечето от нас съм сигурна, че в началото им е било доста трудно, колкото и подредено и  спойно да е. Искам само да попитам, останаха ли ви истински приятели в Бг-то? Защото на мен ми е доста мъчно, че нашите се саморедуцираха на по-малко от половината. Мъжът ми доста философки разглежда нещата, но на мен ми се къса душата ве4е 4-ри години точно по то3и въпрос.....

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 23:45 от Medea

# 87
  • Мнения: 68
E, момичета гледайте каква хубава тема, а каква стана тя...... на повечето от нас съм сигурна, че в началото им е било доста трудно, колкото и подредено и  спойно да е. Искам само да попитам, останаха ли ви истински приятели в Бг-то? Защото на мен ми е доста мъчно, че нашите се саморедуцираха на по-малко от половината. Мъжът ми доста филосовси разглежда нещата, но на мен ми се къса ду6ата ве4е 4-ри години то4но по то3и въпрос.....


А ми прав е  Cryмъжа ти да подхожда така философски. Иначе полза няма - само се тормозиш Просто приеми, че причината за отдалечаването е, че вече не съпреживявяте същите неща с приятелите си  и, че те ви засягат по различен начин. Това е причината - вина няма. Гледаи си семейството и нев се тормози. И с мен е така. Предполагам с всеки

# 88
E Laura,
Naistina se radvam che horata pokrai teb sa se izdignali. Vijdaniata koito spodeliam sa za Chicago. Tova koeto znam e che tova e edna ot nai mnogobroinite balgarski obshnosti izvan Balgaria.Horata koito ne poznavam sa mnogo poveche ot tezi koito poznavam.Povecheto ot nas karat kamioni, chistiat na letishteto ili magazini, gledat detsa,chistiat kashti, tuk tame niakoi na gishe v banka na minimalno zaplashtane( inache zvuchi pristijno),dosta hora v stroitelstvoto , vodoprovodchitsi, friziori.Naposledak mi pravi vpechatlenie che dosta ot nas prodavat apartamenti i kashti. Kredita ne e problem.Statistikite pokazvat che tuk naposledak tozi biznes prosperira blagodarenie na ogromnia broi imigranti koito do predi godini ne sa imali vazmojnost da kupiat sobstveno jilishte.E kakvo losho ima v tova. Prosto mi pravi vpechatlenie che v postingite povecheto sme se realizirali a v deistvitelnost mi se struva razlichno. Jelaia kasmet na vsichki i pred vsichko zdrave kadeto i da ste...... Grinning

# 89
  • Мнения: 2 381
Vijdaniata koito spodeliam sa za Chicago. Tova koeto znam e che tova e edna ot nai mnogobroinite balgarski obshnosti izvan Balgaria....... Grinning

kivi2-   не зная от колко време си тук, но който иска успява. И от нулата да започнеш имаш шасове да се развиваш. Успех ти желая Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 23:13 от Niki1

# 90
  • Мнения: 4 212
kivi-2, малко си ми странна. Какво искаш да кажеш с тези професии? Ако си фризьор в България, като каква искаш да си в Америка? Ако караш камион в България, какво искаш да работиш в Америка? Ми ако се замислиш това са необходими професии, незнам кое за теб е престижно, но са необходими хората с такива професии, независимо дали са българи или каквито и да са. Казваш строители, ми ако не са те в землянки ли да живеем, или сами да си строим. Продава4и, готва4и....това е масовото население.  Искам да ти кажа, 4е налагнето ти в самата държава зависи от теб. Който е икомонист и не може да се справи с професията "4иста4ка" в 4ужбина, си хваща 4укалата и мърморейки колко е гадно се прибира или се хваща здраво взима си изпитите и запо4ва работа по така ме4таната професия. Кой е казал 4е е лесно? Борбата в живота се взима, не се дава.

# 91
  • Мнения: 1 178
Вси4ко си имах в България, само едно едни4ко ми липсва6е - мъжът на живота ми, моя иноземец. Верно, 4е за лубовта няма граници, няколко годинки изкарахме по пъти6та, лети6та и много КПП-та, но искахме да създадем семейство и трябва6е да се съберем hug В кратце емигрирах доброволно, единственната при4ина за което е   loveuuu
Много ми е мъ4но за родителите, сестра ми, новородената ми племенница(която не съм виждала), приятелите ми, мъ4но ми е не затова, 4е не съм ги виждала от една година, а затова, 4е ве4е неприсъстват в ежедневието ми. Въпреки липсата, никога не съм съжалявала за избора си.

ПП G&J полу4ава6 номинацията ми за най-голяма авант/ристка - емигрант

# 92
  • Мнения: 254
Много мразя, когато някой говори безсмислици, особено защото всеки уважащ себе си човек се базира на факти, преди да направи някакво изказване. Като инженер по околната среда и живееща в Канада не мога да отмина точката за ЧИСТИЯ ВЪЗДУХ в Канада... По другите точки не ми се иска да почвам да коментирам, само ще кажа Мамо Кенга, много торби сол ще трябва да изядеш докато наистина ти просветли какво точно е Канада... блажени са вярващите...

... Та с фактите за качеството на въздуха в Канада...


4.Чист въздух - КОЛКО ЛИ Е ЧИСТ ВЪЗДУХА В КАНАДА...?!?

While Canada is a source of some pollution crossing into the United States, prevailing wind direction and large U.S. emissions mean that the U.S.can be a significant source of smog and acid rain in certain regions of Canada. Smog has been identified as contributing factors in thousands of premature deaths across the country each year, as well as increased hospital visits. For example, smog is a factor in the premature deaths of as many as 1,800 Ontarians every year.

Smog by the numbers

Number of smog advisories in all of 2004 14

Amount of air pollutants and gases spewed by an average light-duty vehicle every year Five tonnes

Level at which health experts say ground-level ozone is a hazard 15 parts per billion
Average ground level ozone in Toronto 25 parts per billion

Allowable level of sulphur in gas and diesel fuel in Ontario 579 parts per million (although sources say the government is set to announce a major reduction) . Allowable level in the U.S. 30 parts per million

Percentage of Toronto hospital admissions related to ozone after a smog day 13 per cent
Number of Toronto residents admitted to hospital each year because of air pollution 6,000
Amount Toronto hospitals spend each year treating victims of air pollution $128 million

Amount air pollution costs Toronto's economy in lost productivity each year $130 million

Amount the province would save in yearly health care costs if it acted on the Ontario Medical Association's recommendations to improve air quality $1.2 billion

Amount by which smog slows the growth rate of farm crops and vegetation 40 per cent
Amount by which the weight of fruit is reduced when exposed to smog 15 per cent

източника е:
http://www.nowtoronto.com/issues/2005-07-21/news_feature.php

Ето специално за Мама Кенга и последните данни от миналата година от доклада за въздуха в Торонто (счита се, че Торонто отделя най-много внимание от цяла Канада!!! на замърсяването на въздуха и отчита замърсителите много стриктно. Какво се прави и какви са шансовете да се борят с качеството на въздуха е друга тема, не това е важното в случая).  Една малка статистика, Торонто за последната година е намалил емисията на green house gasses, a na federalno nivo Kanada e uvelichila emisiite s 24% w srawnenie s predishnata godina...

TORONTO SMOG BY THE NUMBERS
48 smog advisory days so far in 2005, more than doubling the previous record for Toronto
of 20 smog days set in 2001.
1,700 premature deaths and 6,000 hospitalizations annually in Toronto.• $118 million in health care costs to Toronto hospitals.
Ozone and nitrogen oxide levels have been rising steadily since 1981.

САМО ЕДНО ПОЯСНЕНИЕ... дните, които са обявени като смог адвайзори...са тези, в които има превишени норми за замърсение на въздуха, които имат разрушителен ефект върху нашите сърца и бели дробове...!!!

# 93
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз не сам eмигрирала поне не го смятам за такова тъй като да си намериш любовта  някаъде може да бъде в селото или съседния град  до нас може в австралия може и в съседниа квартал а може и при ескимосите (не знам имат ли нет там)е така стана както си бях омъжена и мислех че  все ще дочакам старини с този до себе си колкото и да ме тормозеше в последно време и ми действаше на нервите  и не само това -взех че се влюбих дали е било вследсвие депресиа липса на реализация  като работа абе знам ли оставям на тези дето обичат да нищят и търсят под вола теле да го направят пък и не ме интересува колко са ме чернили като загърбих един живот розов както беше в очите на хората - идеална двоика съпрузи -е шашнах народа .но се оказа, че е по добре да поченш отначало отколкото да тлееш и така хайде от мене това е. не трябва да съжелявам триабва да се пробва и да се изживее живота иначе да се лъжем и замазваме очите на другите че  ние идеално хехехе не сам лицемерка от това се обривам .но дипломат да си трябва навсякъде още повече тука

# 94
  • Мнения: 3 423
Чета ви и аха и аz да напиша zащо съм емигрирала,
ама се повлиях от коментарите ви по иzкаzването на
Мама ви Кенга, та се спрях. Току виж сте почнали и
моите доводи да оборвате, да ме обвинявате zа
чуждопоклоничество, родовоотстъпничество,
терориzъм, прелюбодействие и иzобщо zа всички
въzможни и невъzможни грехове на тая zемя.
Така че няма да ви кажа историята си. Но и аz
като Мама Кенга се чувствам добре тук, и както обичам
да каzвам, родината е като майката, харесва ни, не ни харесва,
неиzбежна е, нямя спасение от нея. Докато страната, в която
иzбираме да живеем, е като съпругата, сами си я иzбираме,
съобраzяваме се с нея, обичаме я, чувстваме се уютно там.
Но пък, когато се приберем при мама, по-сладка баниzа не сме яли
и по-вкусна боzа не сме пили. И все пак бърzаме да се приберем
там, при човека, с когото сме си иzбрали да доиzкараме старините си.

Не ви раzбирам, zащо така се zаяждате с Мама Кенга?
Има право да мисли и пише каквото си иска и не сте вие теzи,
които трябва да я съдите zащо се чувства така, къде й е добре,
от какво я боли и с какво се гордее. Има право жената, има.
Не й проследявам постингите, ама в таzи тема никого не е обидила,
или поне не директно. Ако някоя от вас има болеzнени комплекси,
нека да не си го иzкарва на другите. Или отворете една тема
"zа" и "против" Мама Кенга. Така, де, не може само Фиданката да
има фенове. Сега, като я няма, дайте други мръвки.

# 95
  • Мнения: 3 146
Мерси , Лиске , за подкрепата. Едно нещо разбирам - тези, на които им е кофти в чужбина са бесни, че на други им е добре и само хвърлят отровни плюнки "чакайте и ще видите колко е гадно там и т.н.". Ами освен съжаление тези хора друго в мен не могат да предизвикат. Сигурно не е лесно да си нещастен там , където живееш , но щастието зависи в голяма степен от самата личност. Опитайте се да си поставите някаква цел, следвайте я, бъдете позитивно настроени и ще се чувствате добре. Рецептата е много проста - доста по-проста от повечето манджи, за които пишете безспир.. Когато сте озлобени и завистливи неприятностите ще ви следват по петите. Това е безплатен съвет. Иначе психиатрите дерат кожи...
Към инженерката по околната среда - можеш ли да ми дадеш някакви данни за замърсеността на въздуха в София ( Орлов мост и Надежда, конкретно). В сравнение с тези места въздухът в Лонгьой е кристален планински. Не видях някакви данни за Лонгьой. И спри малко злобата , да не се разболееш от бяс.

# 96
  • Мнения: 3 394
Така, де, не може само Фиданката да
има фенове. Сега, като я няма, дайте други мръвки.

Жестоко грешиш, личи си ,че не прекарваш време във форумите-тя е тук и още как!

# 97
  • Мнения: 676
И аз не можах да разбера защо се захванахте с мама Кенда. Темата е много интересна и всеки има право да изкаже мнение по въпроса, а вашето ми прили4а на 4иста проба заяждане. Разбира се 4е никъде няма идеални неща, но всеки ги вижда по-разли4ен на4ин, за едни са добри за други лоши. Аз например се радвам, когато отида с Раян в магазина за игра4ки, защото знам 4е няма да бъда нагрубена от някоя продава4ка затова 4е детето ми си играе с игра4ките и 4е няма да му бъде сма4кано само4уствието. Оби4ам да се разхождам в парка без да се притеснявам за оставения ми някаде багаж или кола без аларма (4исто нова при това). Харесвам да си украсявам къщата за Коледа, Халуин и др. празнищи и не се притеснявам 4е украсата отвън ще си пусне кра4ка и ще избяга Wink и все ей такива дребни4ки на пръв поглед неща много ме радват тук в Канада заради които си заслужава да се бориш и да у4иш наново било то език или образование без зна4ение без зна4ение каква е борбата Grinning

# 98
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
...и аz
като Мама Кенга се чувствам добре тук, и както обичам
да каzвам, родината е като майката, харесва ни, не ни харесва,
неиzбежна е, нямя спасение от нея. Докато страната, в която
иzбираме да живеем, е като съпругата, сами си я иzбираме,
съобраzяваме се с нея, обичаме я, чувстваме се уютно там.
Но пък, когато се приберем при мама, по-сладка баниzа не сме яли
и по-вкусна боzа не сме пили. И все пак бърzаме да се приберем
там, при човека, с когото сме си иzбрали да доиzкараме старините си...

Лиска, рядко пишеш, но винаги ме кефиш! Евала ти!
И наистина стига сме се заяждали! Като нарочите някого за черна овца и хайдеееееееее. Е в живота няма само черно и бяло!

# 99
  • Мнения: 1 363
Цитат на: mama kenga
.......................................

Пази Боже, сляпо да прогледа...

# 100
  • Мнения: 3 146
Би ли разяснил, Бизти, това какво трябва да означава?  Никога не съм била сляпа , та да проглеждам. И съм видяла бая свят преди да емигрирам. Или и теб нещо те е яд, че сме добре? Мога да ви пусна специална тема как смятам да се самоубия, защото животът в чужбина не ми понася. Тогава белким мирясате. Mr. Green Mr. Green

# 101
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
...без да се притеснявам за оставения ми някаде багаж или кола без аларма (4исто нова при това)......

Krassy, дано не ви се случва  да ви  ограбят тук - в Канада, че на мен ми се случи точно под носа  и още треперя като се сетя  Sad   ( при това с аларма в апт. ! )
Така, че... има спокойствие тук , вярно е, но решат ли, че ти ще бъдеш - измъкване няма !

# 102
  • Мнения: 2 452
...без да се притеснявам за оставения ми някаде багаж или кола без аларма (4исто нова при това)......

Krassy, дано не ви се случва  да ви  ограбят тук - в Канада, че на мен ми се случи точно под носа  и още треперя като се сетя  Sad   ( при това с аларма в апт. ! )
Така, че... има спокойствие тук , вярно е, но решат ли, че ти ще бъдеш - измъкване няма !

Да, тук също се случва, но ако имаш застраховка ти се възстановяват всички щети! Преди 5 години някакви хлапета бяха разбили вратата на апартамента на съпруга ми и бяха откраднали всичките му дискове, както и едно старо видео - по това разбрахме, че са хлапета, защото на леглото до дисковете стоеше непипнат моят подарък за р. ден - чисто ново видео, още неразпечатано. Mr. Green Възстановиха му сумата за закупуване на дисковете, както и видеото (купиха му ново със същите характеристики). В Торонто стават и много убийства, но ако живееш в "спокоен" район е много малко вероятно да станеш свидетел на стрелби. Тук не съм виждала бронирани врати на апартаменти и решетки по прозорците.

# 103
  • Мнения: 676
Вообще мянам намерение да споря или да карам някого да си променя мнението, само споделям мен какво ме задържа тук. Както и дале4 съм от мисълта, 4е и в Канада няма кражби и престъпления, но не са масова проява (поне там където аз живея). Ето и един пресен слу4ай от преди 3 часа. Отивам да купувам на Раян ботушки, пробваме ги и детето ска4а из магазина с тях и неиска да ги събува, а аз му казвам, "Ще ги платим и така лелката ще ни ги даде пак. Оба4е на касата плащам си аз ботушките и тъкмо ще ги вземам ...и ... гледам няма ги  #Crazy клиентката преди мен ги отмъкнала (незнам дали по погрешка или наро4но) оба4е хубавото е 4е ми се извиниха 20 пъти и ми донесоха други, същия вид, същия номер, но ми се видяха много пробвани и след като отидох и не намерих още едни 4ифт от същия размер (понеже в момента грабят като ненормални заради снега) им казах 4е няма да ги взема и си искам парите обратно...нямах никакви проблеми...та за ей такива нещи4а става въпрос, а всеки да го разбира както иска.

# 104
Това за жилището в българия(не откривам главно б в кредора, така че пиша с малки буква б) и емиграцията е сладка тема. Ко да прайкаме ние с многото жилища и необходимостта да имигрираме заради децата?
мдааа, ще имигрирам, ако образованието в българия е на това ниво, което е в момента. Жилището ми е малко. По телевизията постоянно дават псуващи моми (пример биг брадър), по улиците псувни. Нямат баба дето да  ги възпитава тук. Кражбите и насилието също са причина да напусна. Неуважението към жената е повсеместно и една от първите причини. Колко пъти са ви псували, кокато видят че шофирате?!? А колко пъти псувните са били основателни?
За къщата с басейна-мама Кенга ме изкефи... не ми беше хрумвало да изровя двора, но ще дам предложение на снахата да организираме мъжете. Само не съм сигурна дали ще са финансово подготвени- един басейн си иска поддръжка-през лятото, през зимата(трябва да е пълен с вода, да има специални гуми, които да предпазват басейна от падане на плочки ли... абе не знам). Почистването му е доста скъпичко, водата също... уфффффф, ако ще го чистим със снахата- ще зарежем хубавата идея... по добре да джуркаме манджи и да си шием гобленчетата, а га ни се прииска- бесейни и море много hahaha късметлиики сме. И ако не чистим басейна - ще си джиткаме из  форумите.... зАрЯЗВАмА ИДЕЯТА ЗА бАСЕЙНА, ще си се цъпликаме в чужди басейни и ще похарчим спестеното за луксозно бельо, рокли и може би нова Хондичка (ако ни кредитират мъжете)  bouquet Уфффффф, лошо е да си жена на мъжа си, те това е... все чакаш да ти дадат парички да парцалки Joy

# 105
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не обичам и аз тази дума...Звучи някак си все едно съм затворила една врата и никога няма да я отворя...Иначе по въпроса аз съм с убеждението, че нещата стават по даден начин, защото им е било писано да станат. Има си цел- в моя случай- да преживея други неща, да уча и т.н. Финансова причина няма, въпреки че много биха го изтълкували така. Единствената причина, за която се сещам е да се събуждам щастлива- без страх какво ще ми донесе поредният ден.

# 106
  • Мнения: 3 146
Не обичам и аз тази дума...Звучи някак си все едно съм затворила една врата и никога няма да я отворя...Иначе по въпроса аз съм с убеждението, че нещата стават по даден начин, защото им е било писано да станат. Има си цел- в моя случай- да преживея други неща, да уча и т.н. Финансова причина няма, въпреки че много биха го изтълкували така. Единствената причина, за която се сещам е да се събуждам щастлива- без страх какво ще ми донесе поредният ден.

А това е страшно много. Наистина ли не го разбирате?

# 107
  • Мнения: 1 283
В доста от отговорите забелязвам, че имиграцията се свежда до изречението "ами нямахме собствено жилище в Бг ". Е и какво като сте нямали  ?Shocked Shocked Shocked.Ако е само заради това много жалко.
..разбира се,4е не е това единствената при4ина!Както ве4е казах при4ините си бяха 4исто финансови за да тръгнем!Не можех да се примиря с мисълта,4е хора с образование ще работим за по 180-200 лв. и постоянно да се 4удим как да си платим сметките,храната....няма какво да обяснявам-на вси4ки е ясно за какво става въпрос!
Преди да дойдем тук не познавах какъв е живота в Канада!Не можех и да вярвам 100 % на хората,които ве4е бяха пристигнали тъй като(знаеш) всеки вижда нещата през своя си ъгъл. Едни ни съветваха да идваме,4е е много хубаво,а други казваха :"Не идвайте,много ще съжалявате!"
Сега оба4е знам защо искам да остана!
*тук е по-спокойно за децата ни
*тук мога да у4а и работя каквото си пожелая и никога не е късно да се преквалифицирам
*тук мога да си платя нещата от първа необходимост,без да се СТРАХУВАМ
*тук с труд може да се постигне Нещо
*след време можем да изтеглим родителите си по програмата за събиране на семейства Hug
*и т.н.  Wink
Има и минуси разбира се,но нали трябва да се претегли вси4ко и всеки от нас да избере най-доброто за себе си! Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 768
Нямахме работа та само заради това заминахме за Русия (там ни предложиха работа), а после на мьжа ми му предложиха вьв френско.
А само знам че ме е страх да се вьрна в родината защото се случват такива неща дори и да си плащаш редовно застраховките и ако не си богат и нямаш необходимите врьзки:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56646.0

# 109
  • Мнения: 3 394

я, здрасти newsm68 Не сме виждали толкова известен татко тук-дажееееее, има ли пишешти във форума татковци newsm78

# 110
  • UK
  • Мнения: 1 334
а Холи, тъкмо мислех да питам как избирахте държавата, в която да живеете? примерно защо Канада, а не Австралия (нали и те са с точкова система) ? интересувахте ли се предварително от определени важни за вас неща и какви?
при мен примерно имаше 3 определящи фактора: националния език да е английски, програмата за специалността, която съм избрала и парите, които ще ми отпуснат. не ме е притеснявало примерно разстоянието до БГ какво е, кой точно ще е града, какъв е климата, има ли бг общност и др. как беше при вас?

# 111
  • Мнения: 1 283
а Холи, тъкмо мислех да питам как избирахте държавата, в която да живеете? примерно защо Канада, а не Австралия (нали и те са с точкова система) ? интересувахте ли се предварително от определени важни за вас неща и какви?
при мен примерно имаше 3 определящи фактора: националния език да е английски, програмата за специалността, която съм избрала и парите, които ще ми отпуснат. не ме е притеснявало примерно разстоянието до БГ какво е, кой точно ще е града, какъв е климата, има ли бг общност и др. как беше при вас?

Наистина и за Австралия има точкова система,но Канада натежа и избрахме да идваме тук! WinkЖивеем в Квебек(френскоговоряща провинция),но не ни пречи да живеем където и да е в Канада,независимо,4е сме дошли по Квебекската процедура!
Първо програмата за Квебек се минава по-лесно! Rolling Eyes..после,мисля 4е климата тук е по-благоприятен.Трето тук имахме доста познати,от които черпехме информация,а в Австралия-не!Четвърто:тук обучението е по-евтино!..има и още Wink
Тук има много българи и си правят събирания по празниците,има и българска църква!

# 112
  • Мнения: 254
Да Мамо Кенда, мога  и за Орлов мост, мога и за Лйонгой и за Лйохман... но само срещу заплащане. Но понеже съм завършила и в Канада и съм и Професионален Инженер и ставката ми както си информирана с тези креденшалс става много висока. Та се притеснявам, че е по-добре да си пазиш паричките, знам какво е да си студент...

Пък  и в края на краищата, то идеше дума, че въздухът в Канада е мръсен и ти го доказах с цифри, т.е въздъха в Канада не е чист и всичко останало (включително усещането за кристално чист въздух) е заблуда. Да не забравяме отново за т.нар. ефект на скакалеца, който се отнася до движението на въздушните маси... и за движението на атомите в природата и за дифузията...

За злобата?!?... не разбирам как ти хрумна това в главата, аз просто се аргументирах защото не съм съгласна някой да заблуждава масата и реших да докажа противното с помоща на факти, нищо лично. Ама то гузен негонен бяга.... А за бяса... то в Торонто няма бездомни кучета за разлика от БГ (в Монтреал  имам съмнения че има), така че няма страшно лесно не може да го хвана този бяс, за който ти споменаваш...

П.С. И от мене един съвет, имайки впредвид, че в Канада за разлика от БГ и Европата няма поправки и поправителни сесии, умната с времето прекарано в тези форуми, че то е за сметка на времето за подготовка за изпитите...

Към инженерката по околната среда - можеш ли да ми дадеш някакви данни за замърсеността на въздуха в София ( Орлов мост и Надежда, конкретно). В сравнение с тези места въздухът в Лонгьой е кристален планински. Не видях някакви данни за Лонгьой. И спри малко злобата , да не се разболееш от бяс.

# 113
  • Мнения: 3 146
В целия си постинг (написан с ГОЛЕМИ БУКВИ, което е все едно да ми крещиш , доколкото съм запозната с форумната етика) видях единствено и само заяждане, както и в последващия ти такъв. Торонто не е Канада , нито е Лонгьой.
Пък не разбирам защо не си гледаш в собственото канче - откъде се навъди толкова загрижен народ за моето следване и за издръжката ми - направо не е за вярване. Като толкова си се загрижила прати някой лев от инженерската си заплата. Mr. Green

# 114
  • Мнения: 1 216
Jule, извинявай, но не мога да се съглася с теб! Моля, не го приемай като заяждане!

Работата стана малко: Заради наш Илия, намразихме Св. Илия.

Какво значи въздухът в Канада е мръсен?

Може да е нe e много чист в Торонто (но съм сигурна, че е в нормите), заради специфичните особености, както и в други големи градове. Но като цяло, как може да кажеш за страна, която е разположена на половин континент, с толкова много гори, паркове, защитени природни обекти и сравнително незаселена, което е от много голямо значение, че е с мръсен въздух?

# 115
  • Мнения: 3 394
Сега пък за въздуха ли сте се хванали Mr. Green

Еййййййййй, опасни сте!

офф-това за ефекта на скакалеца е страшно интересно smile3501

# 116
  • Мнения: 1 854
Не разбирам защо нападате Jule, след като тя много коректно е цитирала факти и източника си на информация. Или знаете повече и от канадските източници на информация и изследвания? То и в Холандия вьздуха е много чист на дишане, сред полята, парковете, особено на юг...или пьк на брега на морето....но това далеч не е така, след направените проби на вьздуха и прочие сложни изследвания.
Нека си имаме уважението!
Като гледам темата сьвсем изчерпа вьпроса си и хич няма да е лошо и нея да заключат! Едва ли не стана тема за това кой се е прецакал и кой не в дьржавата кьдето живее. Хайде да си живеем кьдето сме и да не се впрягаме толкова лесно, когато се цитират факти и данни отговарящи на истината.
 Peace

# 117
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
някои хора май си правят състезание кой колко теми "ще заключи" #Crazy #Cussing out

# 118
  • Мнения: 2 452
Jule, извинявай, но не мога да се съглася с теб! Моля, не го приемай като заяждане!

Работата стана малко: Заради наш Илия, намразихме Св. Илия.

Какво значи въздухът в Канада е мръсен?

Може да е нe e много чист в Торонто (но съм сигурна, че е в нормите), заради специфичните особености, както и в други големи градове. Но като цяло, как може да кажеш за страна, която е разположена на половин континент, с толкова много гори, паркове, защитени природни обекти и сравнително незаселена, което е от много голямо значение, че е с мръсен въздух?


Тя темата май се измести и стана едва ли не тема за предимствата/недостатъците на живота в Канада.
Не искам да влизам в спор с никого. Весеки си живее живота както му харесва, контактува с когото му е приятно, има/няма социален живот, ходи в снега/стои си вкъщи, ходи на работа/предпочита да си гледа децата - всичко това е въпрос на личен избор и никой няма право да съди другите за личния им избор. Това е и една от причините да стоя в Канада - никой не ме съди за това, че съм се омъжила за мъжа си, за това, че съм решила да не работя известно време а да си гледам детето, никой не ме дискриминира за това, че не съм съвършена, спирам до тук. Е, това за мен означава страшно много.

Още веднъж, пиша този постинг не с цел да подклаждам някакъв спор, но не мога да се съглася с теб за въздуха в Торонто. Тъй като имам възможност да гледам тамошната телевизия, а и често ходим там през лятото - в Торонто почти никога въздуха не е в норма. Едва ли не всеки ден се появява smog advisory с предупреждения за всички, които страдат от дихателни проблеми да си стоят вкъщи поради изкл. високата замърсеност на въздуха. Тя е и видима - ако шофираш към Торонто в един момент те обгръща кафеникава мъгла! В Отава също има проблеми с чистотата на въздуха, но не са от същата степен както в Торонто поради наличието на зелен пояс около града и много озеленени площи вътре в него, както и поради по-малкото на брой население = по-малко коли и др. замърсители; и все пак и тук има предупреждения за смог! Като цяло, в гъстонаселената част на Канада има сериозни проблеми със замърсяването на въздуха; нали затова се работи по въвеждането на нови, по-екологично чисти горива? Ако напр. искаш да минеш емишън теста на колата си безпроблемно, сложи си бензин с 10% етанол; тогава изгарянето е по-пълно и се отделят по-малко вредни вещества в околната среда. Доста бензиностанции вече предлагат тази услуга.

# 119
  • Мнения: 3 146
Абе майната му - мръсен е и не се диша . Може би на Луната е най-чист. Mr. Green
Какво значи - "професионален инженер" - има ли и непрофесионални?

# 120
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Въздуха в Канада си е мръсен.. - не вярвах много на това, но вчера е имало някаква конференция в Пале де  Конгре по протокола на Киото и до 2012 г.  Канада трябвало да си  намали  вредните емисии във въздуха с 35 % , което за всички експерти , еколози и т.н. било трудно да се постигне. Сега процентите били 12 % над допустимата норма  Sad
Абе какво да правим  - да ходим в някоя др. Канада  newsm78 

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 01:09 от Eli===

# 121
  • Мнения: 1 216
Laura, мерси за разясненията!

Много жалко тогава за Торонто и жителите му  Rolling Eyes. Тo това е въобще глобален проблем, но все съм си мислела, че в Канада се вземат достатъчно мерки, една от които е, както казваш aircare теста. Но чудеса пък как да се случат като всеки е на колела и всекидневно се изминават големи разстояния.

Тук във Ванкувър смог никога не съм виждала, но тук всичко е зелено, зиме и лете.  А и океанът сигурно играе роля. И не съм чела /чувала/ да е извън нормата замърсяването. Абе, надявам се Grinning. Сега се преместихме от даунтаун в периферията и тук сме направо като в планински курорт- вековни борове, ели, тишина, спокойствие  Grinning

Поздрави  bouquet

# 122
  • Мнения: 2 452
Абе майната му - мръсен е и не се диша . Може би на Луната е най-чист. Mr. Green
Какво значи - "професионален инженер" - има ли и непрофесионални?

Има. Професионален инженер означава да станеш член на Задругата на Инженерите, в случая с Юлия на Онтарио. Не е от най-лесните задачи, но който иска и може, постига.....

Останалите инженери не могат да получат заплатата на инженер, независимо, че работят на такава длъжност и изпълняват същите функции.  

Ели,

От 28 ноември до 9 декември в Монреал има Конференция на Обединените Нации по проблемите на промяната на климата (climate change) и отраженията на тези промени върху здравето. Ако искаш да ти дам програмата - някои сесии са "свободни".  

# 123
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802


Да , точно на Об. нации е , излезе ми одеве от главата. Ами мерси, Лаучичка, но работата в момента ми идва в повечко  Confused , в 18 ч се прибирам и няма да имам време да ходя . Иначе Пале де Конгре ми е на 2 крачки, но шефката ми едва ли ще ме пусне  newsm78 . Иначе -  не спирам да се интересувам от екология , политика ,  и най-вече здр. въпроси  ...... в Канада    Simple Smile

Мерси все пак     bouquet

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 01:14 от Eli===

Общи условия

Активация на акаунт