Какво да правя? Вечер рязко ми намалява кърмата???

  • 1 236
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
 CryЗдравейте мамчета! Моля ви кажете ми от личен опит - какво да правя? Моята принцеска е на 10 дни, сутрин имам кърма - дори изтича в леглото, денем често капе от гърдите ми, но след 18,00 ч. драстично намалява- гърдите ми са все по -меки, бебка се изнервя като суче и пуска малко, събужда се през половин -един час и иска да папка, а нощите са кошмарни - суче, но явно не пускат нищо пустите му цицки Tired!Какво става, в началото не беше така, какво да правя, не искам да я свиквам на шише Tired и АМ още отсега!

# 1
  • София
  • Мнения: 480
може би са ви почнали коликите  newsm78

# 2
  • Мнения: 422
Честито бебче!Да ти е живо и здраво!  bouquet
На първо място трябва да си спокойна,почивай повече,остави домакинската работа,отдай се само на кърменето.
Вземи си лактогенен чай,пии повече течности,хапвай мюсли.Слагай бебето често на гърдата на всеки час,ако трябва и по-често,не давай никакви биберони,залъгалки,чай,вода,АМ,само и единствено кърма.Ако те е страх от обезводняване давай по 2-3 лъжички вода,но бебка ще си я набави с кърмата(като суче по често,а така и ще покаже на организма ти че се нуждае от повече мляко).Задължително кърми нощем,особено между 3 и 6,тогава нивата на пролактина са по-високи и се стимулира повече образуването на кърма.Можеш да прочетеш и статиите в библиотката :   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0  има много полезна информация ,която със сигурност ще ти е от полза.
Успешно и безпроблемно кърмене! Hug

# 3
  • Мнения: 4 242
Честита ти рожбица!  bouquet
Нормално е следобед и надвечер кърмата да е по- малко, понеже мама е изморена и напрегната след дългия ден. Нормално е и поведението на бебето, суче по-често (нарича се "сукане накуп"), за да стимулира гърдите като така ще си набави повече млекце, нали и при кърменето търсенето определя предлагането. Недостига на кърма бебето си наваксва през нощта разбира се, защото знае как да се грижи да получи количеството калории нужни му да расте. Grinning Почивай повече, не се претоварвай, къщната работа край няма. Докато си отпочинеш от бременността и раждането не се натоварвай с домакинство. Всичко друго може да почака, но кърменето е най-важно сега за бебчето ти, това е нещо, което никой не може да му даде!
За това храни се добре (нормално), пий около 2-3л течности на ден, почивай максимално. Лактогонен чай, бирена мая на таблетки, варено жито, овесени ядки, сурови бадеми, това са все неща увеличаващи кърмата. И най-важното - кърмене често, не чакай бебето да се разпаче (не е нужно да страда и да се моли за храната си), предлагай, особено сега когато е толкова малко, на час-два гърдата.
 Важно е нощното сукане, то стимулира лактацията, ако имаш поне две кърмения между 3 и 8ч сутрин, когато нивото на пролактина е най-високо, си гарантираш доволно количество мляко за деня. Колкото повече суче бебето, толкова повече мляко произвеждаш. Гърдите никога не са празни, макар понякога да изглеждат така, кърмата се произвежда основно по време на кърменето. Не давай добавка, вода или биберон- залъгалка за да не се обърква детето, защото начините на сукане са различни, а всеки поет милилитър различно нещо е за сметка на кърмата, която е така съвършено пригодена и необходима на твоето бебче сега!
Не на последно място е спокойствието и вярата в собствените сили!
Скоро всичко ще бъде наред, ще видиш!

# 4
  • Мнения: 55
 EmbarassedМного ви благодаря сърдечно мили мамчета! Наистина ще последвам съвета ви, тази нощ давах на бебка когато поиска млекце и дали защото и аз бях по-спокойна след вашите съвети и опит или бебка е била по-спокойна, но имах достатъчно кърма да я нахраня и тя си спинка доволна , като се буди през нощта само веднъж и спинка чак до сутринта, ще видим как ще е тази нощ, но ще ви послушам и ще и давам когато тя поиска кърма, не искам да я мъча, въпреки че според педиатърката трябва да и наложа режим - 3ч. и без нощно хранене, просто за момента мисля че такъв режим е изключен, виждам че така само тормозя и бебчето и себе си, като резултата най-накрая може да е свикване с шише и биберон, без да е било наложително! Rolling Eyes Целувам ви и отново благодаря за съветите! Днес си купих и лактогонен чай - българския, спокойно ли може да го пия или трябва първо да се консултирам с лекар, влияе ли на бебка по някакъв начин? Целувам ви и отново сърдечни благодарности! Живи и здрави да са и вашите рожбици! Hug

# 5
Много и е рано още за режим!!
Пий много вода и др. течности, особено след обед след като ти намалявя вечер..(въпреки че това не значи че нямя кърма както каза Мери..)

# 6
  • Мнения: 422
Лактогенния чай можеш да си го пиеш спокойно,няма нужда от консултация с лекар.Забрави всякакви режими и недей много много да слушаш педито какво казва.Можеш да погледнеш тези сайт-ове има полезна информация Grinning
http://exoexo.com/MJ/Other/psychology_breastfeeding.htm
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738 - после на детско здравеопазване и можеш да си свалиш една табличка с това,което трябва да прави педиатъра всеки месец.

# 7
  • Мнения: 4 242
Чай може да пиеш и по 2-3л дневно, вместо вода, няма проблем и не влияе на бебето.
Не слушай препоръките за режим! Кърмата се преработва и усвоява в стомахчето за мах един час, през другото време стомахчето е празно и бебето гладува а бебетата когато са гладни изпитват остра болка, за това и плачат. Така го е измислила природата за да отцелеят, нали като се размрънка или заплаче мама ще го утеши с гърда. Grinning Кърмата не затруднява по никакъв начин стомахчето, тя е лека и лесноусвоима!
Режима е нужен на бебетата на АМ, тъй като то се задържа в стомаха повече от 2 часа, защото е трудно смилаемо. Там е нужна почивка.
Браво на теб за снощи! Виждаш ли като си слушаш бечето и майчинския инстинкт как намираш правилния път за вас!

# 8
  • Мнения: 1 383
Нормално е бебето следобед и вечер да суче по-често отколкото сутрин и на обяд. Може би защото кърмата намалява, или пък защото то е уморено и изнервено. Първите 2-3 месеца това ще ти е  най-трудното време от деня, така че намери начин да се облекчиш - и да не вземеш заради честото кърмене да стоиш вкъщи!

Общи условия

Активация на акаунт