Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Здравейте, майчета!

Лекаря ми ще бъде в отпуск около термина ми и каза ако държа да раждам при него да и около 10.14 дни преди термина с предизвикано нормално раждане и някакъв гел и система доколкото го разбрах!
Истина ли е обаче че в този случай болката и много по-силна и по-дълго време и крие ли някаква опасност това предизвикване?
Предварително благодаря!
Цитирай

аз родих така за 4ас но болките наистина са по силни.но бих из4акала процеса да трагне сам и тогава да ми слогат системи а не 6тото доки бил зает.незнам да крие опасност
Цитирай

Аз имах разкритие,но ми сложиха система,по-бързо да родя явно.Наистина мисля,че по-боли(но не съм раждала без система,не мога да гарантирам),но става по-бързо.Не може без болка.Но това е лошо ,което прави доктора....... ,но щом е предложил,той знае най-добре.
Цитирай

Не мога да кажа болките дали са по-силни или не, защото нямам база за сравнение.
Мога да кажа, че болката беше поносима, не особено силна.

Цитирай

София

Не ти го препоръчвам. Първо, че болката е в пъти по-силна и второ, всеки ден в корема на мама е важен за развитието на бебчето. При по-ранно излизане рискуваш дробовете и храносмилателната система на дребчото да не функционират пълноценно.
Разбира се е важно да раждаш при лекар на когото имаш доверие, но аз например не бих се доверила на акушер, който предлага подобно нещо  Wink
Цитирай

Варна

Аз раждах с хап4е и в последствие ми сложиха система. До 5-те см поспах и когато ми се пукнаха водите и по4на да ме боли пове4е ми сложиха епидурална. Доволна съм , нямам нито един шев  Wink
Истината е 4е болка има и всеки има разли4ен праг на болкотърпимост, но когато видиш и гушнеш бебето си ще разбереш 4е вси4ко си е струвало  Peace
Цитирай
Аз родих предизвикано с вагинална таблетка,и болката беше непоносима.Контракциите започнаха към 12 а родих в 17.30.Беше ужасно.
Цитирай

Първо да ти кажа, че всяко раждане е строго индивидуално, както и прага на болка. При едни е по-лесно , при други по-трудно.
И аз раждах с хапче и система.Сложих си хапчето в 3 през нощта, в осем ме приеха в предродилна зала и родих в 15, като същинското раждане с контракции започна около 12 на обяд.  Нямам база за сравнение, но мисля, че се проточва процеса. На мен и водите ми спукаха ...

Аз родих предизвикано с вагинална таблетка,и болката беше непоносима.Контракциите започнаха към 12 а родих в 17.30.Беше ужасно.
недей така маце...жената ще ражда скоро

Забравя се Hug
Успех  bouquet
Цитирай

Истина ли е обаче че в този случай болката и много по-силна и по-дълго време и крие ли някаква опасност това предизвикване?

не, не е истина. леко раждане и бонбонесто здраво бебе! не се плаши!
Цитирай

София

Аз родих предизвикано, но един ден след термина.Не е по-болезнено  Hug
Цитирай

Дойчеланд

А какво е това предизвикване на разкритие "с ръка"??
Цитирай

София

Абе май е по продължително с хапче... Thinking Първия път ми предизвикаха раждането. Боли, ама се забравя. Щом след 1 година родих пак - значчи не е толкова страшно.
Ама тоя доктор...хм...хич не е правилно това което ти е предложил според мене. Замисли се.  Naughty
Леко раждане!
Цитирай

Magrathea

Аз не бих позволила да предизвикат раждането, освен ако няма основателни причини за това Naughty
Цитирай

Scotland

И аз бях с предизвикано, защото ми изтекоха водите, а нямах контракции и бях в 36 седмица. Ами не знам много ли е боляло, защото ми беше за първи път и няма с какво да сравня. Родих за 5 часа без шевове. Сега като се замисля, ухо и зъб са ме боляли повече.
Цитирай

там някъде около Пловдив

Какъв е този доктор  #2gunfire
Как така като не му е дошло времето ще предизвиква раждане!Айде да ходи да си почива щом това иска!Ти пак ще родиш независимо дали си при него   dontuu
Не му се вързвай на акъла  Naughty
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора