помощ - бебето ни вече 25 дни не е наддало нито грам

  • 2 718
  • 30
  •   1
Отговори
Здравейте,
обръщам се към всички вас с молба някой да сподели някакъв опит, да даде адрес или телефон на добър доктор, клиника или нещо друго. В резюме проблема ни е такъв - малкия е на 3 месеца, майка му нямаше кърма и от първия ден е на изкуствено хранене. Първите два месеца наддаваше по около 600 грама, но по едно време спря да яде повече от 50-60 грама на хранене. Пробвахме с абсолютно всички храни на пазара - никакъв ефект, по едно време някой от докторите при които го водихме изказа предположение, че е алергичен към краве мляко и ни препоръча да минем на соево - една седмица радост в къщи - изяждаше по 100-120 грама на ядене, но после пак спря и от три седмици не  е наддал и грам. Със съпругата ми вече сме в паника - докторите в нашия град казват - всичко е О.К., детето е весело и т.н. само дето не наддава и казват - ако искате отидете в София - няма проблем, но не знаем нито къде, нито при кой и т.н. така че ако някой знае нещо ще се радваме да го сподели с нас.

# 1
  • Мнения: 3 216
Ами вие от кьде сте?

# 2
  • Мнения: 4 414
съвсем нищо ли не яде?
някакви други проблеми има ли - обрив, разстройство, запек, колики....? това, че не яде не е показател за АБКМ. пишка ли редовно?

# 3
ние сме от Бургас. Бебето няма обриви, колики, разстройство, запек и т.н. Пие вода нормално и т.н. само дето не яде и съответно не наддава на килограми.

# 4
  • Мнения: 7 831
А расте ли на дължина?

# 5
  • Мнения: 14 133
А расте ли на дължина?
Може на дължина да хвърля. Ама въобще грам млекце ли не пийва?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Дефинирай "нормално".Защото тука една мама наскоро се хвалеше , че бебето й изпива по литър чай на ден и после се чудеше защо ли не искало да яде newsm78

Горещо ли е много в Бургас?Може от жегите да не му се хапва...

# 7
  • Мнения: 4 414
с риск да ме набият, ще кажа, че коремчето на бебето е малко и често пъти, пиенето на вода не оставя място за храната...та в тази връзка:
Дефинирай "нормално".

# 8
  • Мнения: 3 216
Ами защо не пробваш да не му даваш водичка? newsm78

# 9
  • Мнения: 240
Доколкото знам Милумил е мляко за деца които наддават малко или са злояди.То е и доста сладко , него пробвали ли сте?Опитайте да давате само по няколко глътки вода след млякото , колкото да си измие устичката.Предлагайте му по често да се храни на по малки порции.Стискам палци. newsm10

# 10
  • Мнения: 40
Един савет от един самотен баща които се справя с две деца.Ако ака редовно сиреч всеки ден или през ден и приема вода била тя под сокчета или др. изобщо не се впрягаи.

# 11
  • Мнения: 504
Предлагайте му по често да се храни на по малки порции. newsm10
Точно мислех да го предложа. Абсолютно - по- често хранене, водичка - няколко глътки след млякото.

# 12
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Не бързайте  да вярвате на диагноза алергия към кравето мляко само защото не се храни.
Моята дъщеря имаше такива периоди (а и до сега ги има - на 1г и 9м е, а тежи само 9 кг, но е нормално жизнено дете, даже  доста жизнено).
Та тя не ядеше като бебе, макар че съм я кърмила 8 МЕС. Имаше периоди, когато изяждаше около 1/4 от нужното количество за възрастта си. Взехме кантар - преди и след всяко хранене я мерех, бях се побъркала. Колко рев изревах - пък ето я - допреди 2 седмици нищо неискаше да яде (ама съвсем нищо по цял ден) а сега си хапва страхотно и така редува периоди на ядене и на неядене. Уж съм и свикнала, а като започне да неяде пак се ядосвам. От около месец и даваме ескимо кидс - витамини с рибено масло и др. и сякъш има ефект, но незнам дали става за мънички.
Колкото до алергията от съседка, чието дете наистина има такава алергия знам, че докторки, чиито близки (или пък съпрузи) са вносители на такива храни лепват диагнозата на всякакви деца, за да гълтат от здравната каса, но това е обсъждана тема. Все пак това заболяване има много симптоми като обриви, кашлица до задушаване и посиняване и други... За това се консултирайте и с други специалисти.
И не се бойте. От глад не е умряло никое дете, поставено поред пълна маса с храна. То си знае и само. Доверете му се.
УСПЕХ

# 13
  • Мнения: 1 942
И аз съм за честото хранене - без режим, но в никъв случай не бих спряла или намалила водата. Лято е все пак!

# 14
Аз ще ви посъветвам да му пуснете по-рано от 6тия месец контролни кръвни изследвания.Ако има нисък хемоглобин може затова да няма апетит.Случва се на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт