до нас продават наркотици

  • 2 427
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
здравейте мами,
в неделя установих, че между два съседни блока, между храстите и дърветата има направено едно скрито , тайно местенце, където се продават марихуана и по-твърда дрога. ние сме група от блокове, леко изолирана и по принцип си се знаем. от известно време насам ми направи впечатление, че се носят накякви тълпи подрастващи и по-големи, към 20 г и съвсем малко повече. такъв трафик на младежи не е имало никога. и все непознати. понякога стоят на тумби пред блока и ми е било чудно какво търсят. междувременно няколко апартамента бяха разбити.
в неделя, докато разхождах малкия отидохме към два от съседните блокове да седнем малко на слънчице и изведнъж заприиждаха пак тези групи от хора. шмугват се в храстите и след малко излизат. преди това дойде един с едно ауди и на едната от групичките, която беше дошла първа направо им раздаде нещо. след това почна да се носи онази миризма на марихуана, която мен ме кара да ми се подвига яко. станах да се разходим с количката и като наближих онова място, миризмата стана нетърпима. направих няколко кръгчета и през това време прииждаха все нови и нови хлапаци, тичаха до храстите и после си тръгваха доволно.
казах на мъжа ми. оказа се, че той знаел. даже знаеше, че от съседния блок се били обаждали вече в районното, но защо ли патрулката все минавала един час преди да дойдат продавачите на дрога, наобикаляла и не установявала нищо и си тръгвала.
аз искам да се обадя в районното, ама да ви кажа честно, те сигурно са вързани с тия наркопласьори. също се притеснявам, че ще направят нещо на децата. е, ще се обадя де. но ми е притеснено наистина. и ми е гадно, че точно до нас продават дрога и още по-гадно ми е като гледам колко народ се друса и колко са малки и млади.
вие как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 251
Мисля, че бих се обадила на полицията, макар че не съм сигурна дали ще свърши работа.
 В Младост 1 също има наркомани, които пушат трева и пият бира през деня, точно на детската площадка, колата на СОТ, която охранява детската градина е паркирана до площадката, а охранителите даже забележка не им правят. Така ли пазят училищата и детските градини, не знам?
  Ама все пак трябва да се обаждаме, може пък някой път да си свършат работата.

# 2
  • Мнения: 83
То не е голямо успокоение,но и при нас беше същата история,но хората от блока зад който се развиваше действието бяха много упорити и така с те4ение на времето ги поотказаха от тези храсти разбира се,не от дрогата под какватто и да е форма.Случая беше същия храсти зад блока,минава лъскава кола или джип и след нея идват "децата" от училището,което е на 20 м. от тези храсти.Абе гадно е .

# 3
  • Мнения: 1 531
Мисля, че бих се обадила на полицията, макар че не съм сигурна дали ще свърши работа.
 В Младост 1 също има наркомани, които пушат трева и пият бира през деня, точно на детската площадка, колата на СОТ, която охранява детската градина е паркирана до площадката, а охранителите даже забележка не им правят. Така ли пазят училищата и детските градини, не знам?
  Ама все пак трябва да се обаждаме, може пък някой път да си свършат работата.

точно за младост 1 става дума, а районното е прословутото 7-мо районно.

# 4
  • Мнения: 819
Ако от районното продължават да се правят на приятно разсеяни, обадете се в "Господари на ефира!
Направо нямам думи!Нали утре нашите деца ще играят там ! Това е престъпна безотговорност от страна на полицията! Продължавайте да се обаждате, така е редно!

# 5
  • Мнения: 1 680
Абе тия господари да не са всемогъщи - какво-що станало - обадете се там.

# 6
  • Мнения: 2 978
Не мисля, че Господарите, ще се заемат с това newsm78

Полицията...но незнам дали да е точно в това райнно.


Виж тук, може да има повече инфо, а може да подадеш и жалба Peace

http://www.dnsp.mvr.bg/

# 7
  • Мнения: 819
Може да не са всемогъщи, но има значение, когато се даде публичност на проблем от такова естество! Щом полицията си затваря очите и нищо не прави по въпроса, все някой трябва да вземе мерки!

# 8
  • Мнения: 1 462
Тия са И опасни - анонимността, мисля, е важна.  Като много крайна мярка се сещам да се действа като с пестициди - пръскайте с нещо.  Подпалете храстите, когато няма никой.  Всъщност това не е законно...  Но какво да се прави, когато нещо незаконно трябва да се спре, а законът не може да се спази?  Идвала проверка - ами освен да викате проверка по 100000 пъти - какво друго остава?  Да разчитате да им писне на полицаите и да направят нещо - да разбутат огнището ИЛИ да започнат да се правят, че никой не им се е обадил...

# 9
  • Мнения: 1 150
За съжаление не мисля, че ще има ефект нито от полиция, нито от ефирни господари.
В съседния блок години вече се продава дрога в един апартамент, викаха полиция, жалби къде ли не и нищо. Момчето си продава, а хората се прибират със страх.
По едно време даже имаше опашка по стълбите  Crazy

# 10
  • Мнения: 3 423
Зависимите и техните пласьори са най-изобретателното племе. Тук,
например, се продаваше дрога под един most, ама нещо се появи
контрола и сега дрогарите се снабдяват по U-Bahn-ите. Понякога се
качват дори за по една спирка и вътре в транспорта разменят, каквото имат.


Мисля, че полицията знае, но в случая се отнася за дребни пласьори,
които обикновено носят по една доза, та като ги хванат, да не могат
да ги съдят за пласиране, а да кажат, че е за собствена консумация.
Полицията едва ли спи, по-скоро наблюдава, обсервира, сортира данни
и чака да дойде моментът, за да се опандизи някоя по-голяма риба.
Ако не бъде гръмната въпросната риба преди това от конкуренти.


Жалко е, че в БГ се продава евтина дрога, зарибяват се деца, които,
дори и да се изчистят чрез метадонови програми или лагери, после
няма къде да избягат. България е малка и на никого не му пука колко
струва човешкият живот.


# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
Абе, ако вече наистина е викана полиция и те нищо не правят, защо наистина не напишете два-три мейла до някои медии ? newsm78 От проба глава не боли

# 12
  • Мнения: 1 531
ами значи, аз докато стоях минаха поне петдесетина човека. това не е носене на една доза. не мисля, че полицаите дебнат едрата риба. виждала съм да висят разни пласьори и около 118-то, там от по-отдавна и от тогава явно пак дебнат едрата риба. все си мисля, че са вътре в кюпа и някои от полицаите. иначе трябва с гордост да кажа, че в нашия квартал пада "голямо дебнене" и тийновете и младежите се друсат в името на каузата за залавянето босовете.

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Може да ти се стори глупава идеята, но защо не разлепите около мястото (докато няма никой, разбира се, рано сутрин, примерно) "обяви". На тях с големи букви може да пишете, че мястото се снима от граждани-доброволци и снимките ще бъдат публикувани в Интернет и изпратени по медиите. Wink

# 14
  • Мнения: 463
Може да ти се стори глупава идеята, но защо не разлепите около мястото (докато няма никой, разбира се, рано сутрин, примерно) "обяви". На тях с големи букви може да пишете, че мястото се снима от граждани-доброволци и снимките ще бъдат публикувани в Интернет и изпратени по медиите. Wink
Хитро! Подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт