Как да разбера колко да дохранвам!!?

  • 2 551
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
Слагай си я тогава след половин час на гърдата отново Simple Smile
Добре е да се научиш да кърмиш легнала и да спиш докато кърмиш - така ще наваксваш почивката си.
"нормалното" едномесечно кърмено бебе  Crazy суче средно 20 пъти денем и 5-6 пъти нощем. Така, че при вас всичко е в реда на нещата. Докато слагаш бебето често на гърдата няма да имаш проблеми с лактацията.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 883
не я буди и от съня се расте Wink

# 17
  • Мнения: 4 242
Миличка не мисли за тези пусти грешни режими! Твърде малко са майките кърмили на режим и успели повече от няколко месеца и то още след първия започват дохранване, тъй като от недостатъчната стимулация на гърдите кърмата намалява бързо. Не можеш да знаеш кога колко е изсукало детето, следователно ако на посрещаш всяка негова нужда за сукане, дори и през половин час понякога, няма да стимулираш гърдите достатъчно. Понякога бебчетата сучат за да утолят жаждата си, понякога за да се успокоят, в тези случаи изсукват малко и в гърдите остава мляко, пълна чаша не можеш да напълниш, следователно гърдите получават сигнал че не е нужно повече количество и не произвеждат, така намалява кърмата.

# 18
  • Мнения: 942
Послушай момичетата, както аз направих и няма да сбъркаш. И досега с бебка сме като едно цяло в дните през които не иска да ми се отдели от гърдата, но иначе вече си е създала свой режим(макар да сме на поискване,без право на отказ от моя страна) .Ще видиш как ще потръгнат нещата и ти ще имаш време за почивка(няма да губиш време за приготвяне на изкусвеното мляко и бебо ще е се успокой,че мама е до него и го подкрепя и обгръща с внимание и нежност)Сигурна съм ,че нещата при теб ще потръгнат.Просто имай вяра в себе си и в твоите способности и слушай бебо,остави се то да те ръководи. Peace

# 19
  • Мнения: 988
Аничка, мила адашке, пише ти мама която освен същото име има и същата история. Накратко - бях много подготвена и с желание да кърмя, минах през тежко дълго паждане завършило със екцио, върнах се в къщи след 9 дни в болницата през които детето беше в моята стая напълно изтощена. Детето сучеше денонощно, не издържах, додавах. И аз за пръв път се почувствах човек когато майка ми гледа двуседмичното бебе една-две нощи с шише, наспах се и повярвах, че мога да оцелея. Но след десетина дни дохранване бебето започна да се отбива... хапеше ме, забрави как се суче.  Sad Слагах го на гърда всеки път, цедях, дохранвах с кърма и АМ, абе ужас... И също като теб се чувствах едновременно толкова изтощена и толкова виновна... Ако дохранвам - мъчеше ме мисълта че съм "кръшнала", избрала съм лесното вместо най-доброто за бебето. Ако не дохранавм - че го  държа гладно... но накрая махнах добавката и сега сме само на кърма, а на един месец храната и беше две трети адапте...

помогна ми кърменето легнала - преродих се когато започнах да го правя.  Веднъж като спре да се притеснява, човек направо може да си дремне докато суче бебето. Ако все пак кърмиш седнала, подлагай си в скута възглавница за да не те боли корема от операцията и подпирай гърба също. къпми из цябата къща докато намериш най-удобното място, и не е зле да имаш телевизор или книга подръка първите дни когато ще прекарваш доста време в кърмене. Предлагай и двете гърди, ако ги изсуче и плаче за още, разхождай и дундуркай бебето (или някой друг да го направи) петнайсетина минути и дай пак - ще се е произвела още кърма. така карахме следобедите.

Режим ли - как сме ние сега - кърмим се без добавка вече два месеца, първия от тях ядеше на три часа нощем и  на два денем, следобед и вечер и на час, но после много бързо сама си направи някакъв режим. Сега сме нощем с 6 часа пауза, между 5 и осем суче честичко, затова си я оставям в леглото до мене да не се разсънваме много и двете, а през деня е на три часа, само вечер на два. Това - приблизително, някои дни суче нон-стоп, но не и броя суканията. поне 10-тина прави.

Също така забрави за кантара и се изолирай от всички които може да те разколебаят и наплашат. И не забравяй, че ако бебето е гладно, ще суче по-често и така ще си увеличи кърмата, т.е. гладното бебе днес ако го храниш на поискване е гаранция за сито бебе вдруги ден. повтаряй си го, когато се тревожиш за детето.

Стискам ви палци исъм сигурна, че можете да се справите!

# 20
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 223
дааа,както зака акушерката в родилния-кърменето е по-сложно от раждането.
ще го опитами това кърмене легнала, въпреки че не вярвам да мога едновременно и да спя и да кърмя.
а цеденето вредно ли е, нали чрез него пак се стимулира лактацията?
малката нощем спи-като яде в 12 откарва докъм 5, мисля че няма смисъл да я будя.
общо взето е сравнително спокойна за сега, като знам какви ревливи има...
днес за първи път излязох за 1 час, почувствах се нов човек. Confused

Общи условия

Активация на акаунт