може ли да кърми болна майка?

  • 1 415
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте, нашето бебе е на 10 дни и е на кърма. Голямата ми дъщеря обаче днес показа признаци на грип (стомашно разстройство с повръщане). Ако аз се разболея от нея, каква е опасността за малкото, мога ли да го кърмя?

# 1
  • Мнения: 280
Спокойно,кърми си бебчето и не се притеснявай.Опасността няма да е по-голяма,отколкото като общува с каката.Ако се разболееш,обаче,трябва да пиеш доста повече течности,за да компенсираш обезводняването от стомашно-чревния вирус и да остават достатъчно за образуване на млекце.

# 2
  • Мнения: 1 586
Дори е наложително да кърми болната майка Simple Smile.
Виж тази хубава статия:
Боледувам, но кърмя

# 3
  • Мнения: 577
да и аз съм на менение че трябва да се кърми и съм го правила докато сън била болна

# 4
  • Мнения: 3 926
Само ще ти кажа да допълня момичетата - аз съм била болна 3 пъти, без беба да прояви признаци за разболяване. Веднъж само тя се разболя преди мен и тогава само висеше на гърда, но не можех да я прадпазя, можех само да й помагам. Затова разболява ли се някой в близост до нас, гледам първо аз да се "набациля", че да съм спокойна за Сияна Grinning Така че е много хубаво ти да си болна, а не бебето Wink

# 5
  • Мнения: 2 804
Само ще ти кажа да допълня момичетата - аз съм била болна 3 пъти, без беба да прояви признаци за разболяване. Веднъж само тя се разболя преди мен и тогава само висеше на гърда, но не можех да я прадпазя, можех само да й помагам. Затова разболява ли се някой в близост до нас, гледам първо аз да се "набациля", че да съм спокойна за Сияна Grinning Така че е много хубаво ти да си болна, а не бебето Wink

Подкрепям думите ти тъй като съм забелязала , че кърмата помага на бебетата !

Кърми и не мисли за грипове ако те пипне обаче се консултирай с лекар преди да пиеш лекарства тоест да не се самолекуваш !

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моята беше на 20 дни, когато лепнах вирус с разстройство и повръщане. След два дни и тя се разболя, но аз вече имах най-доброто лекарство за нея - в кърмата имаше антитела за този вирус.

# 7
  • Мнения: 801
аз също наскоро имах здравословен проблем, имах температура и повръщах, виеше ми се свят и много ми се спеше ,мислех,че или ме е лепнал някой вирус или съм забременяла отново. тогава мислех да пусна темичка тук,но нямах сили.....изпих един парацетамол, но не спрях да кърмя бебочка...не забелязах на нея нещо да й има....

# 8
  • Мнения: 4 392
Аз съм кърмила с треска и с малко над 39 градуса Т .Една съседка ме овика,защото съм щяла да разболея бебето Rolling Eyes ,но педито каза,че няма страшно, да пия Парацетамол. Peace

Общи условия

Активация на акаунт