Забременяване без овулация

  • 1 227
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
vazmojno li e da zabremeneq sled kato si sledq bazalnata temperatyra i mi pokazva 4e nqmam izob6to priznaci za ovulaciq?

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 08:11 от queen of rain

# 1
  • Мнения: 7 716
Пиши на кирилица. Възможно е. Отиди на лекар обаче.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 911
Възможно е.
 Ако при 95% от жените Метода на БТ е приложим, то за останалите 5% - не е . Може да си от тези 5 процента ,или
термометъра просто да се е повредил.
Добре е да те прегледа  лекар,защото си има начини да се разбере дали е имало О или не.
 

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Само да уточним, че забременяване без овулация е невъзможно. Възможно е просто тя да не се "засича" посредством температурния метод. Но ако преди това си отчитала овулация по метода на БТ, най-вероятно този цикъл е ановуларен /нормално е да има 1-2 пъти годишно такива цикли/

# 4
  • Мнения: 7 716
Тя пита за признаци на овулация, а не за овулация.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Лали, заглавието "Забременяване без овулация" ме навежда на мисълта, че не е много в час, та затова поразширих обясненията. Потребителката според мен по-скоро пита дали може да се забременее без овулация, отколкото дали е възможно метода на БТ да не я отчита.

# 6
  • Мнения: 2 120
Забелязала съм, че 90 % от момичетата, в началото не мерят правилно БТ. Да не си от тях?
Мери се в точен час, всяка сутрин между 5-7 часа. Избираш между тези часове един и стриктно отчиташ. Най-добре мери в Д-то. По ясни са скоковете на Т.

# 7
  • Мнения: 17
vsqka sytrin po edno i sa6to vreme q merq v d-to Embarassed,no ne mi ot4ita T po visoka ot 39.9.tova e nai visokata temperatyra koqto mi ot4ita ot 2 meseca na sam.zatova mi e 4ydno dali moga da zabremeneq bez da imam O.hodila sam na lekar i to4no tq mi kaza da si q merq,no mislq da se otkazvam,za6toto prosto nqma smisal Cry

# 8
  • Мнения: 856
vsqka sytrin po edno i sa6to vreme q merq v d-to Embarassed,no ne mi ot4ita T po visoka ot 39.9.tova e nai visokata temperatyra koqto mi ot4ita ot 2 meseca na sam.zatova mi e 4ydno dali moga da zabremeneq bez da imam O.hodila sam na lekar i to4no tq mi kaza da si q merq,no mislq da se otkazvam,za6toto prosto nqma smisal Cry
Предполагам, че имаш предвид 36.9. Ако смяташ, че нямаш овулация понеже БТ не се повишава над 37, това не е така. Важното е да  имаш двуфазна крива на БТ за цикъла. Ако през първата фаза имаш БТ например 36,5 - 36,6 и после тя се повишава и задържа на 36,9, значи всичко е ОК.

# 9
  • Мнения: 7 716
Вogata6ka23, пиши на кирилица! Аз лично тази маймуница не я чета и съответно не отговарям. Направих ти изключение един път.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Отиди на фоликуметрия. Ще те наблюдават няколко месеца около датата на евентуалната овулация с УЗ и така ще знаеш със сигурност. И най-добре се насочи към специализирана клиника по стерилилтет, за да не си губиш времето.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Отиди на фоликуметрия. Ще те наблюдават няколко месеца около датата на евентуалната овулация с УЗ и така ще знаеш със сигурност. И най-добре се насочи към специализирана клиника по стерилилтет, за да не си губиш времето.
И аз мисля така. Аз имах много завишен пролактин и съответно нямах овулация или поне не винаги....така и не се разбра това
 Но чрез фоликуметрия успяхме да засечем идеалния момент и ми биха Прегнил. Както се вижда вече бебето е факт... Wink

Общи условия

Активация на акаунт