Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Света Троица

Здравейте мами, чета почти всички теми за стрии защото естествено НЕ искам да ми се появят! А някои мами казват, че се появявяли още в 4 -ти месец, в 5-тия месец или накрая на бремеността, та питането ми е: Как изглеждат първите симптоми на стрии?
Чела съм, че в началото били лилави или синкави и после ставали бели когато кожата се свие. Моята кожа е много тъничка и е склонна към капилярчета, та се чудя как да ги различа.
Мерси! Rolling Eyes
Цитирай

не знам да има признаци, но може и да греша.

моите ги видях след раждането. Много на брой и много големи. Мисля, че е въпрос на ген - ако имаш късмет, може да те подмине този проблем.
Цитирай

Sofia

To koгато ги различиш вече ще е късно.
Симптомите са : чувстваш кожата си суха и обтегната, сърбеж и "мравучкане", последното е докато се цепи тъканта под епидермиса (самото образуване на стрии).
Първоначално са червено-лилави, защото има подкожни кръвоизливи. Постепенно се разнасят и стриите стават седефени .
Цитирай

не чакаш симптоми, а мажеш здраво и стискаш палци
Цитирай

Свищов

не чакаш симптоми, а мажеш здраво и стискаш палци

Подкрепям! Превенция му е майката! Вземи си хубава козметика, мажи се редовно и се надявай да си от късметлийките! Smile
Цитирай

София

Предимно суха кожа и сърбеж на мястото където ще се появят.  Confused
Цитирай

Света Троица

Момичета, моята кожа все е суха и често ме сърби  Shocked
Аз се мажа и то доста се мажа!
И се моля  Praynig и се надявам!
Цитирай

Варна

аз вече имам по ханша и гърдите от едно рязко следпуберитетно отслабване и с тях съм се примирила, но упорито се опитвам да се предпазя от стрии по корема защото е доста голяма площ от тялото  Confused
казаха ми че мазането с бебешко олио помага за запазване на еластичността и хидратацията на кожата,а това е единствения начин за предпазване от нацепване.за сега успявам но ще си говорим пак в 8-9 месец  Confused
казаха ми и 1-2 мазила специализирани но помня само "Fitolastil" на Lierac. Не знам дали има ефект...само знам че един път появят ли се се махат само от специалистите на "Пълна Промяна"
 smile3506
Цитирай

София

не съм усещала нито кожата  си суха/понеже мазах по два пъти на ден/нито сърбеж.
Но ми се появиха изведнъж към 9-месец и след като родих.Може да ги объркаш с вени,аз така и направих.Но за жалост се разтеглиха,задълбочиха.Но все още са лилави и мн мн гадни. Whistling
Цитирай

Света Троица

...само знам че един път появят ли се се махат само от специалистите на "Пълна Промяна"
 smile3506

Там, дето ние не можем да отидем Laughing
И дано не ни се налага никога!  Praynig
Цитирай

London, Sofia

To koгато ги различиш вече ще е късно.
Симптомите са : чувстваш кожата си суха и обтегната, сърбеж и "мравучкане", последното е докато се цепи тъканта под епидермиса (самото образуване на стрии).
Първоначално са червено-лилави, защото има подкожни кръвоизливи. Постепенно се разнасят и стриите стават седефени .

Peace
Затова найблягай на превантивните мерки, а каквото стане  Peace
Цитирай

sofia

Освен специалните продукти за стрии, може да мажеш превантивно и с Герикапс. Това са едни меки ампулки с вит. А и Е, пукаш си ги и ги мажеш, иначе май предназначението им е за гълтане. Но аз ги мажа (когато се сетя). Има ги във всяка аптека  Peace Трябва и аз да почна да го правя по-редовно...
Цитирай

Русе

...само знам че един път появят ли се се махат само от специалистите на "Пълна Промяна"
 smile3506

Там, дето ние не можем да отидем Laughing
И дано не ни се налага никога!  Praynig

- Абе, и те не могат да махнат гадовете - специално съм обръщала внимание на това...А наскоро в сайта на една клиника за пластична хирургия четох, че само премахване на кожния участък е спасението (ако има излишна кожа, де), но след това пък си оставаш с белег  Mr. Green

sorry, за off-a..., а по темата - да, сърбеж и след това болка са симптомите за стрии по корема, а може и нищо да не усетиш, докато не установиш че вече си "разкрасена" ... #Crazy
Цитирай

Аз нямах никакви симптоми, появиха ми се съвсем накрая, малко преди да родя  Laughing до тогава нямах нищичко  Tired
Цитирай

София

Дам - усещаш си кожата сужа и преди да започнат да се появяват - забочват да сърбят и болят. Дори и да се мажеш - може да ти се появят. Аз също имах приятелки, на които им се появиха няколко дни преди да родят. Но според мене е по-добре да се мажеш, отколкото да чакаш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора