достинекс и забременяване

  • 9 771
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте момичета! Имам  въпроси към вас, относно употребата на достинекс. Поради леко завишения ми пролактин-540 Ulm при реф.ст. 523, докторката ми изписа достинекс 2 табл. само за 1 седмица. Смятам обаче да използвам овулацията си следващата седмица, но се тревожа дали няма да навредя на плода при евентуално забременяване. Докторката ми препоръча да се пазя до следващия цикъл, но нямам търпение. Тези стойности на пролактина блокират ли овулацията според вас, защото аз установих предполагаема овулация последните два цикъла чрез БТ, болки, ЦС. Само да отбележа, че минаха 3 месеца от спонтанен аборт в 7г.с.

# 1
  • Мнения: 65
Здравей smooth. Аз имам подобни на твоите проблеми. Имам два спонтанни аборта - кухо яйце в 11 и в 7 седмица като първият път спрях бромокриптина след като разбрах, че съм бременна, а вторият път не се лекувах с него. Почти година след вторият аборт след всякакви изследвания ми откриха пролактином на хипофизата. Понеже съм от Пловдив моята ендокриноложка ме прати в ендокрилогична клиника в София за съвет и с молба да ми изпишат Достинекс. От там ми казаха, че след като мисля да забременявам Достинекса не е препоръчителен, защото не е установено влиянието му върху плода. Изписаха ми бромокриптин, който пия и до днес. Ходила съм на консултация и при доц. Захариева в клиника Бодимед и тя ми каза същото. Според мен е добре да се консултираш с ендокринолог и да изчакаш малко. Сега съм бременна в 7 седмица, нямам кървене и продължавам да пия бромокриптин. Желая ти успехи другия месец.

# 2
  • Мнения: 957
Чела съм, а и докторът ми каза същото, че достинекс се взема до установяване на бременността.  Аз вземам по 1/2 табл. достинекс веднъж седмично от ноември насам. Пролактина ми беше малко над горната граница, сега е близо до долната и продължавам с достинекса

# 3
  • Мнения: 350
Благодаря ви за отговорите, момичета. При мен приема ще бъде еднократен, само 2 таблетки тази седмица, а другата живот и здраве очаквам овулация. Притеснявам се обаче ако не използвам тази овулация, другия месец да не вземе да скочи двойно този пролактин /знам, че е вероятно да се случи/ и тогава да се наложи продължително лечение до забременяване. Имам чувството, че тези лекарства за смъкване на пролактина са "нож с две остриета". Знаете ли за какъв период има остатъчно действие достинекса и дали тази еднократна доза ще установи пролактина в нормални граници?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Много е относително това за дозата и вкарването на пролактина "в релси". При мен това е единственото лекарство, което действа. След бременност и кърмене пролактинът ми беше ужасно висок. Това ми беше проблем и преди забременяването. Пих бромокриптин две седмици, кърмата ми спря, но пролактинът ми беше ужасно висок/4 пъти над горната граница/. Забравих да кажа-беба беше на 11.5 месеца/до тогава кърмих/. Всъщност спрях да кърмя, защото искаме второ бебе, а не може при тези нива/поне при мен/. Сега пих 2 седмици по 1 таб Достинекс и преди 2 дни си правих поредното изследване. Пролактинът ми е в референтните граници!  Много съм щастлива. Другият цикъл-стимулация и дано мога да се похваля пак Laughing

# 5
  • Мнения: 856
Знаете ли за какъв период има остатъчно действие достинекса и дали тази еднократна доза ще установи пролактина в нормални граници?
Остатъчното действие на Достинекса е 1 месец. Най-вероятно дозата, която са ти изписали ще понижи нивото на пролактина за този период, но не знам какво ще е стане след това. Както си предположила, има доста голяма вероятност да скокне рязко. Доктора не ти ли каза, ако не забременееш този месец, в началото на следващия цикъл да пиеш Достинекс отново?

# 6
  • Мнения: 1 320
Завишеният пролактин пречи на овулацията по някой от следните начини:
-фоликулите нарастват, но не се пукат
-фоликулите не нарастват
-фоликулите нарастват, пукат се, но съдържат некачествени яйцеклетки.
Не виждам разумна причина да взимаш лекарство за сваляне на пролактина и да се пазиш от забременяване. Та нали целта му е да помогне на качествената овулация. Колкото до достинекса при опити за бебе лекарите не го препоръчват, защото не е достътъчно изследвано влиянието му върху плода при евентуално зачеване. Освен това ми се струва много, ама много странно да се изписва еднократна доза от него. От всичко, което съм чела това лекарство не се спира рязко. При завишен пролактин, лекарите изписват бромокриптин поне до положителен тест за бременност. Моят съвет е да се консултираш и с втори лекар.

# 7
  • Мнения: 350
Мненията са ви логични и мен ме терзаят тези въпроси, сега се чудя дали и без лекарства можеше да има качествена яйцеклетка и съответно овулация при положение, че пролактина не е много завишен. Досега БТ +другите симптоми категорично сочеха овулация с лутеална фаза-12 дни. Имам вяра на докторката си, тя ми направи кюретажа, а пък много лекари не са от полза. Реших да не се пазя, пък каквото Господ е решил да става!

# 8
  • Мнения: 65
Здравейте момичета. Smooth успех, но продължавай да си следиш пролактина. Гинеколозите и ендокринолозите въобще не са на едно и също мнение спрямо бромокриптина. Всички гинеколози, които съм питала казват да се спре по време на бременност. Този път реших да вярвам на ендокринолозите и ще си го пия до края на бремеността. Моят случай обаче е много по-сложен от твоя - аз съм с доказан пролактином, а при теб може да е само временно високото ниво на пролактина.
Жана и на теб успех. Преди няколко месеца получих първото си писмо от форума със съвет от теб. Сега съм бременна в 7 г.с. и нямам проблеми. Желая ви да се прехвърлите към отчетните форуми за бременни.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Патрициана,искрено се зарадвах! Успешна бременност ти желая! Heart Eyes
 Smooth,и на теб успех! Аз пак се прехвърлям в този форум, защото всичко се повтаря отново Laughing По ми е близък от Искам бебе Laughing
 Аз бях писала, че си смъкнах пролактина преди да забременея с Достинекс, но след като се установи бременността ми го смениха с Бромокриптин. Него пих до 12 г.с. Но все пак аз не съм имала пролактином, а само много завишен пролактин. Проблеми по време на бременността не съм имала никакви-работих до последния ден. Пожелавам ви такава бременност!

Общи условия

Активация на акаунт