един въпрос - трябва ми спешно отговор

  • 1 073
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте,от вчера ме боли горе към слънчевия сплит и много ме пробождат яйчниците бременна съм и много ме е страх да не стане нещо с бебчето не бях повръщала близо от месец и половина и вчера повръщтах преди малко пак имало ли е такива случаи при вас дали това може да се дължи на настинка исписаха ми да пия Quamatel но не ми помогна много ме е страх аз съм в 17г.с

# 1
  • Мнения: 3 376
Може би най-добре ще е да отидеш на лекар...

# 2
  • Мнения: 4 806
най-важното е да запазиш спокойствие, само това искам да ти кажа.

Никак не съм компетентна по отношение на такива ситуации, за да пиша нещо по конкретния въпрос.

# 3
  • Мнения: 135
А защо не се чуеш с лекаря си? Това би решило проблема предполагам. Аз се обаждах за неща, които на пръв поглед на някой може и смешни да са му изглеждали, но компромис не бива да правиш със себе си и бебчо! Спокойно и дерзай!   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 537
Може би най-добре ще е да отидеш на лекар...
Peace

# 5
  • Мнения: 2 123
Според мен ако имаш каквит и да е тревоги, свързани с бременността е най-добре да се допиташ до доктора си. Възможно е болките ти да са в стомаха - чувствителен ли е по принцип? Помисли си и какво си яла вчера - може и повръщането и цялостното неразположение да се дължат на някаква храна или пък на някое бързо лятно грипче.

# 6
  • Мнения: 88
преди 5 минути ядох и сега всичкото което изядох го повърнах и закуската и обяда  Cry

# 7
  • Мнения: 2 274
   Аз имах подобни оплаквания като теб, само че болката беше ниско долу - не бих могла да определя конкретно дали е била към яйчниците и горе към слънчевия сплит! Повръщах като за световно - нищо не можех да хапна! Отидох на лекар и се оказа раздразнени от ядене на много диня - колит и гастрит  Mr. Green! Това беше миналото лято и тогава не бях бременна!
  И аз бих те посъветвала да се консултираш с личния си лекар, а после може и с гинеколога!!!
   Бързо излекуване  Hug

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 13:45 от benighted

# 8
  • София
  • Мнения: 44 034
отиди на лекар наистина - това е най-доброто решение в такива случаи .

# 9
  • Мнения: 980
В момента има вирус с разтройство и повръщане... Болката, която описваш може да се дължи на раздразнение да червата (високо горе) и настинка (болка в яйчниците), но може и да е нещо съвсем друго.

Отиди при личният лекар и при гинеколага си, не се оставяй на притеснението. То е вредно за малкият човек....

# 10
  • София
  • Мнения: 7 183
Когато бях в 16-17 седмица изкарах вирусна инфекция, и от ефералгана, който единствено можех да пия, така започнах да повръщам, че..... На сутринта яйчниците зверски ме боляха , а като отидох на лекар, се оказа че болките са от напъването при повръщане, а яйчниците  ми по принцип вече се намирали на друго място, изместени от матката.
Беше ли на лекар (защото някой ти е изписал Quamate)?

# 11
  • Мнения: 88
сега ще отида при моята гинеколожка да ме види обадих и се по късно ще ви пиша какво е казала момичета много ви благодаря за отговорите Simple Smile

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И аз ще те посъветвам да те види лекар.
За бебчо не се притеснявай. Или си настинала, или е вирус (много е гаден), може да е гастрит, а и наподобява жлъчна криза (щом не ти е минало от Кваматела).  Sad. По- добре не яж нищо, докато не те види лекар. Пий повечко течности, на малки глътки, на често. Дано да не вдигнеш Т!
За повръщането Диган или Натриев Цитрат, но не знам дали може да се пие от бременни.
Успокой се и се чуй веднага с лекаря ти!!! Успех!

# 13
  • Мнения: 88
гинеколожката ми вчера ми изписа Quamatel сега ще отида при нея дано всичко е наред  Praynig

# 14
  • Мнения: 8 917
В момента има вирус с разтройство и повръщане... Болката, която описваш може да се дължи на раздразнение да червата (високо горе) и настинка (болка в яйчниците), но може и да е нещо съвсем друго.

Отиди при личният лекар и при гинеколага си, не се оставяй на притеснението. То е вредно за малкият човек....
Peace

Общи условия

Активация на акаунт