Мами в USA,моля за коментар.

  • 2 381
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
.......та същата д-р Косева ми разказа и за една нейна приятелка в щатите, на която нейното педи и казало, че вече в щатите не се препоръчва късното захранване ама незнам колко е вярно, а жана изчезна някъде и няма и кой да питаме - ама ако е права е доста смешна сигуацията - българите както винаги 10 години и след маймуните копират.

Рядко ми правят впечатление подобни постинги във форумите,но сега се смятам за заинтересована и реших да потърся коментари. Благодаря Ви предварително!

Ще взема да се окажа и аз една от маймуните  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 3 367
zawisi кое е късно,на нас ни казаха след 6м,но в момента в бг има една вълна дето до година и 1/2 са само на кърма,ако е това-да,в щатите се захранва рано
аз го 6 ме не дадох нищо освен формула/кърма,после много полека и то от мързел,ния до днес не е яла някои неща и не се юркам..
Анна

# 2
  • Мнения: 455
Става въпрос за захранването след 6 месец с каши,и пюрета. За тази вълна в БГ сега чувам  newsm78. Има мами които кърмят до 2 и повече годинки,но това не означава,че не са захранили с друга храна. Моите намерения са и аз скоро да захранвам,бавно и внимателно и затова ми направи впечатление постинга.

# 3
  • Мнения: 2 757
Някои казват, че детето трябва да се захрани когато е готово за това. Под готово се разбира, когато само прояви интерес към храната и посегне към нея. Пък знам ли....

# 4
  • Мнения: 1 393
Не е вярно, че "не се препоръчва късното захранване", Doninka, както ти е казала приятелката, не се притеснявай.  Peace
Американската Академия по Педиатрия препоръчва изцяло кърмене до 6 мес, а после поне до първата годинка на детето, но в комбинация със захранване с други храни.
НО навсякъде се набляга и ти се казва да се процедира според специфичния случай и индивидуалните нужди на детето- т.е. едно дете тук една майка може да го захрани на 3-4 мес, друга чак на година и нещо. Няма чак такива канони, малко по-толерантно е, така че ти е най-добре сама да си решиш какво е най-добре за твоето бебе.
А каква е "официалната препоръка в Америка" вече написах по-горе.  Wink
Успех!

# 5
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не е вярно, че "не се препоръчва късното захранване", Doninka, както ти е казала приятелката, не се притеснявай.  Peace
Американската Академия по Педиатрия препоръчва изцяло кърмене до 6 мес, а после поне до първата годинка на детето, но в комбинация със захранване с други храни.
НО навсякъде се набляга и ти се казва да се процедира според специфичния случай и индивидуалните нужди на детето- т.е. едно дете тук една майка може да го захрани на 3-4 мес, друга чак на година и нещо. Няма чак такива канони, малко по-толерантно е, така че ти е най-добре сама да си решиш какво е най-добре за твоето бебе.
А каква е "официалната препоръка в Америка" вече написах по-горе.  Wink
Успех!


 newsm10

Ако бебето е голямо и проявява интерес и дава знаци, че е готово за захранване, може да се почне и на около 4 месеца (това е най-ранната възраст, която съм чувала).

Със сигурност няма сокчета на един месец.

# 6
  • Мнения: 4 629
Препоръчва се децата да се захранват между 4тия и 6тия месец.

# 7
  • Мнения: 650
Не е вярно, че "не се препоръчва късното захранване", Doninka, както ти е казала приятелката, не се притеснявай.  Peace
Американската Академия по Педиатрия препоръчва изцяло кърмене до 6 мес, а после поне до първата годинка на детето, но в комбинация със захранване с други храни.
НО навсякъде се набляга и ти се казва да се процедира според специфичния случай и индивидуалните нужди на детето- т.е. едно дете тук една майка може да го захрани на 3-4 мес, друга чак на година и нещо. Няма чак такива канони, малко по-толерантно е, така че ти е най-добре сама да си решиш какво е най-добре за твоето бебе.
А каква е "официалната препоръка в Америка" вече написах по-горе.  Wink
Успех!


И аз така знам от педиатъра. И със сигурност няма вода със захар Laughing

 newsm10

Ако бебето е голямо и проявява интерес и дава знаци, че е готово за захранване, може да се почне и на около 4 месеца (това е най-ранната възраст, която съм чувала).

Със сигурност няма сокчета на един месец.

# 8
  • Мнения: 393
Бебока ми е на 5 месеца, вчера бяхме за поредната серия ваксини (майчетата в САЩ си знаят пакета 4+1). Бебо наддава добре на ръст и на тегло (вече е 14 паунда и 69 см). На formula е от двуседмична възраст.  Бебока проявява интерес към "човешка" храна и доки каза да му даваме да опитва. Към момента да не заменяме някое от храненията, но да му даваме да опитва (колкото за вкус) друга храна. Бебо пие и вода (естествено без подсладители), тъй като при нас е топло и доста сухо. Хранени се на гувкав режим, като той си определя часовете и количеството, но като цяло яде 5-6 пъти по около 5 oz. Спи си цяла нощ. Другото, което е различно от БГ е, че разрешиха да стои прав (той много обича да стои в проходилката и да подскача). Доки каза, че има много изследвания и ако бебока е готов-няма проблеми.

# 9
  • Мнения: 385
Най-общото правило и педагогически съвет е:
ако детето е на изк. мляко- захранване от 4м
ако е на кърма само, да се започне  от 6м

Съвсем отделен въпрос е каква е статистиката. В нашия щат само 25 % от родилките решават да кърмят детето си. Повечето майки с, които се запознах, са давали само кърма до 4-6 м., други храни след това и към 1,5 -2 г. са отбили. Ч

Има проблем и с това, че работодателите дават много малко отпуск по майчинство. Най-големият абсурд наскоро беше, майчинство 45 дена. Разбира се можеш да си вземеш неплатен отпуск, но няма да ти пазят мястото, отпадаш от груповата медицинска осигуровка и изобщо е зле.

За захранване преди 4м не съм чула, нито от официален източник, нито от майка.

# 10
  • Мнения: 3 478
Напълно съгласна с Инка Peace

# 11
  • Мнения: 804
 И аз не съм чувала за по ранно захранване от 4 месец. На нашето бебче още на са му препоръчали ни вода, ни сок, камо ли пюрета Peace

# 12
  • Мнения: 110
Не съм майчица още,но живо се интересувам,затова ме има и още сега във форумчето Simple Smile
Та исках да споделя това,което чета все повече напоследък по списания и в нета-че кърменето е изключително важно за развитието на детето...и незаменимо...в този смисъл препоръчва се колкото може по-дълго кърмене.Захранването според мен и според вашите коментари явно е индивидуално,но не пречи в храненето на мъника да си присъства още и майчината кърма... baby_neutral

# 13
  • Мнения: 4 399
А може ли да попитам майките в   USA истина ли е че получавате безплатно адаптирано мляко за първите 6 месеца? Вероятно е поредния мит, но така чух от доста несигурен източник и оттогава все ме глозга съмнението дали е така наистина.

# 14
  • Мнения: 4 629
А може ли да попитам майките в   USA истина ли е че получавате безплатно адаптирано мляко за първите 6 месеца?

Moже сда е вярно в някои случаи (родители с нисък доход, които са включени към някаква програма за подпомагане). Но не вярно за всички майки. От моите прителки нито една не е получавала безплатно формула

Общи условия

Активация на акаунт