Писмо до съпруга

  • 8 393
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 412
Мила неразбрана  Simple Smile ...вече разбрана  Wink
Мисля, че съпругът ти е реагирал чудесно и не...защо да си търпеливка и страхливка...просто си голямо момиче  Simple Smile
Все пак поне един час на ден човек може да си позволи да забрави за всичко и да направи нещо неразумно.
...а това усещане за някаква екзистенциална липса...за (да не говоря баналности един бърз цитат по памет, Камю):
Такъв, какъвто е, този свят е непоносим
И затова имам нужда от луната.
От безсмъртието, от...
От нещо, което дори може да звучи налудничаво,
но да не е от този свят...

...та този копнеж и тъгата в думите ти са нещо, което ще те съпровожда до края на живота ти. Приеми ги не като товар, а като сила, от която да черпиш и да вървиш напред.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 967
Дано щастливите мигове са повече   bouquet

# 62
  • Мнения: 7 382
   Аз като родител мога  само да  кажа,че ако в СЕМЕЙСТВОТО ти са останали САМО ПАРИ не си сгрешила.А след такова писмо ако има и нещо друго проблемите ти ще са се разрешили вече.Не може човека ,който те обича да прочете тези слова и да не разбере какво ти е на теб.Може би не си имала смелост да му ги кажеш или по-лесно ти е да изразиш чувствата си върху лист хартия?Какъвто и да е отговора не може безразлично да отминеш горчилката в душата ти.Надявам се мъжа ти да е разбрал твоя зов за помощ - аз така го възприемам ,а не като твърдо решение да го напуснеш.  bouquet
           Това съм го написала един час преди теб и се радвам,че толкова бързо са се решили проблемите ти.Желая ти много щастливи дни,месеци,години.  bouquet  bouquet  bouquetА романтиката  и приключенията не  ги изоставяй - те са  необходими за да бъдете винаги млади.Един човек остарява,когато е уморен за приключения и романтични вечери.  bouquet  bouquet  bouquet

# 63
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Това е някакво временно решение, но ако си щастлива, може и постоянно да стане! Ако ли не ... не си променяй мнението и не се самозалъгвай, бягай докъто е време!
Всеки заслужава щастие!   bouquet

# 64
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
неразбрана...
Много е хубаво, че си изляла обърканите си мисли в писмо - писаното остава и ще може да се върнете към него в по-спокоен момент  Peace
Предполагам, че това е и причината да пуснеш тема тук - искаш да формулираш нещата по-ясно в главата си, не че очакваш конкретен съвет...какъвто никой тук не може да ти даде. Може би 20-годишните ще ти кажат, че си супер смела и ти се възхищават, мамите с дечица ще опитат да те отрезвят, самотните ще те окуражат, че най-хубавото предстои...
Извини ме, но писмото ти говори по-скоро за наранено его, но не предлага решаване на проблемите. Много от изреченията звучат като декларации...човек се плъзга по повърхността на смисъла, но там ги няма конкретните, камъчета и случки, които са те предизвикали...Не влагам нищо лично, правя литературен анализ  Wink директна съм, но се опитвам да предположа как ще реагира получателя на писмото.
Остави писмото, може да го редактираш - как така не заслужава да бъде баща...ще изпусне жена като теб...с тези фрази, звучащи като лозунги, само ще инициираш препирни на кого му е по-голямо и по-наранено егото...
Имаш толкова много - здрави деца, явно любима работа, желание за развитие, любопитство към живота...Живота според мен си е самотна игра, какво толкова драматично ти пречи да си с мъжа ти? Дали той не се променя по-бавно, да е на някаква друга вълна...дай време и на двамата. Продължавай с писмата, смекчи тона, погледни от неговия ъгъл и дай време  Peace

заставам зад всяка дума
ЕГОТО е нещо дето един разумен човек трябва да почесва по врата, ама като стане зле - и да го перне зад същия
мчисля си, че имаш възможност да съжаляваш за такива неща като рамонтика и тем подобни... няма лошо стига да не ги взимаш твърде на сериозно
ми често хората не могат да се разбират - не търи вина само в съпруга - ами може ти да не можеш да се изразяваш добре /аз съм такъв човек/
нямча нищо за хвалене когато някой предприема крачка на РАЗРУХА и РАЗДЯЛА - да приемам, че ТАКА ТРЯБВА, но не виждам нищо възхитително, смело или за преклонение!!!!!
считам, че истинска СМЕЛОСТ се иска да ОСТАНЕШ и ад се БОРИШ с нокти и зъби - за теб, за исканията ти, за живота ви като СЕМЕЙСТВО! Е те това е смелост - дори когато не виждаш изход - да се бориш!
Иначе е много лесно да метнеш нещо и да кажеш - повече не мога. ма ако утре не можеш да се разбереш с децата си - какво ще направиш? ще избягаш... не - ще се бориш!

е личен съвет - помисли доколко са реални претенциите ти към съпруга ти - в крайна сметка идеални хора няма... за всяко нещо се плаща - за да сте добре с децата, да сте спокойни - той вероятно работи, зает е и я няма романтиката на едно безработно семейство, ама пък искаш ли да знаеш там какви са проблемите?

п.п. за да не ме оплюете - да и мен ми се иска понякога да избягам с надежда за романтика, но форума за родители на деца с проблеми ме научи, че най-лесно е да су чупиш от бойното поле - с намерено оправдание... много по-тредно е да останеш - дори когато всичко и всички са срещу теб, дори когато вече не виждаш надежда...
И ти желая не само да останете заедно, а да се научите да се разбирате... и ти да бъдеш удовлетворена.
Аз също простих доста по-сериозно прегрешение на съпруга си - но пък може да не съм чак толкова романтична душа... или поставих нуждите на детето си и стремежа си да дам шанс и да се опитам да се справя с тежката ситуация - над своите искания и емоции - но с ясното съзнание, че ще постигна и своите искания...
за сега става - дано и ти намериш сили в себе си! но дано и мъжа ти е отворен към новата ситуация и подходи НАИСТИНА с желание!

# 65
  • Мнения: 8 917
Подкрепям те напълно !  Hug
Когато човек вземе такова решение , явно му е прекипяло . Браво за това , че имаш смелост да го направиш и да се грижиш за децата си - за тях едва ли би било добре да живеят в семейство в което няма любов и разбирателство !
Желая ти много късмет , здрави и спокойни дечица и ... нова любов , която да компенсира всичко което ти е липсвало !   bouquet
smile3501 Смело напред и успех! newsm10

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дано нещата между вас се оправят. Не мисля, че дълбоко в себе си искаш да го напуснеш.
Успех каквото и да решиш thumbsup

# 67
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Надявам се, но дали не е напразно. И хората променят ли се наистина?
Обещанията спазват ли се?

Неразбрана,
 най-добрите съвети са си именно твоите, когато попремине силната емоция и разумът отново властва. Тук никоя от нас няма да ти даде по-ценен съвет или по-правилно решение от ВАШЕТО семейно, т.е. между теб и мъжа до теб.
 - ГОВОРЕТЕ - не спирай да говориш, да споделяш, да разказавш за това как се чувстваш сега или преди няколко часа.Разказавй за твоите липси и тоите желания, говори и за хубаво и за лошо и за всичко, което спонтанно поискаш да говориш. Старай се да имате диалог, да се "потапяте" в мислите, желанията и разбиранията на другия. Така ще изградите нов тип отношения, такива, които досега не сте имали. Постарай се тези разговори да са в спокойна среда или спонтанни навсякъде  Peace Peace Peace
 - ОТИДЕТЕ НА СЕМЕЕН КОНСУЛТАНТ - има много добри психотерапевти и психолози. Чудесен вариант, чрез който ще  преоткриете необятен свят, който е останал скрит от вас.



питаш - хората променят ли се.
ДА, ОПРЕДЕЛЕНО И ПОСТОЯННО.
Промяната зависи и от двама ви. Ако я поискате.  Peace

ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ ВЪВ ВСЯКО НАЧИНАНИЕ.
Каквото и решение да вземеш, то вероятно това ще е правлиното. Само игнорирай емоциите, когато го направиш.
 Hug

# 68
  • Мнения: 494
Подкрепям те напълно !  Hug
Когато човек вземе такова решение , явно му е прекипяло . Браво за това , че имаш смелост да го направиш и да се грижиш за децата си - за тях едва ли би било добре да живеят в семейство в което няма любов и разбирателство !
Желая ти много късмет , здрави и спокойни дечица и ... нова любов , която да компенсира всичко което ти е липсвало !   bouquet

Шапка ти свалям за смелоста която проявяваш.

# 69
  • Мнения: 522
Дано си взела правилното решение!Възхищавам се на куража ти!Желая ти щастие!Успех!  bouquet

# 70
  • Мнения: 990
Дано си взела правилното решение!Възхищавам се на куража ти!Желая ти щастие!Успех!  bouquet
абсолютно съм съгласна Peace!

# 71
  • Мнения: 811
Момичета изобщо не ми се възхищавайте. Оказах се една страхливка и търпеливка.


не се обвинявай! има две решения да си отидеш или да останеш-по-трудното е да останеш и да се бориш Peace

# 72
  • Мнения: 1 343
Не си страхливка постъпила си разумно   bouquet
Всеки човек заслужава шанс да се промени... А в случай на дълго съжителство и две деца и любов даже повече от един шанс.
Баба ми навремето казваше, че жената върти семейството... ако тя се предава лесно никога няма семейството да е сплотено и тя да е щастлива ... Радвам се че те е хванал на стълбите. Макар че и да не беше пак щеше да те потърси и пак щеше да го има разговора Simple Smile той държи на вас просто в стремежа си да осигури за вас най - доброто материално е забравил, че не всичко е пари . Дано нещата тръгнат на добре почти съм убедена че точно така ще стане ... Късмет и много любов ти желая .  bouquet

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Разделете се за малко... вижте плюсовете и минусите от това деяние и пак помислете...
Дядото си е дядо, а бащата - баща. Не са взаимозаменими.

Късмет  Peace

Общи условия

Активация на акаунт