Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-285 от 285 отговора

Давайте, ще копирам след малко разни работи от другата тема.
Цитирай

София

70 години по-късно

гледаме морето
синеморски синьо
приготвяме
мартини
дайкири
куба либре и
мохито
треперят ни ръцете
малки бури в чашите
разливаме
объркваме понякога
имена и хронологии
в животите един без друг
но май очите ни са същите
денят се очертава
общо взето
съвършен
Цитирай

Стариците и морето

Жената бавно вдигна поглед нагоре, към необятното пурпурно небе, заливащо морето и лодките с меките отблясъци на залеза. Сякаш винаги бе стояла тук и винаги бе изпращала слънцето.  Зареяла поглед, тя ту изпадаше в нереален транс, в който, морето и залезът бяха част от нея и заедно с нея се сливаха в невидимо и необяснимо цяло, ту рязко отмяташе коса, бръсвайки солените пръски от челото си, и тоя неволен жест рязко я връщаше към настоящето. Малкият кей се тресеше под напора на вятъра, а след като и солените пръски вода заплашваха да я изкъпят, тя примирено извади крака от морето, стана и се запъти към къщата на плажа.
- Джулс, май ти трябва хавлия!- смеейки се я посрещна една от обитателките на плажния дом.
- Не, Ан, благодаря ти, но ром би свършил работа.-също тъй шеговито и отвърна Джулия. - Ужасно се измокрих, но просто не бих могла да пропусна този залез. -Дано поне някой да се е сетил да сготви, покрай цялата тази романтична еуфория наоколо.
Дулс влезе в къщата, като продължаваше да мърмори, а Ан я последва.
 Къщата беше цяло чудо, никой в околността не помнеше, а и не знаеше, кога е била построена. Фактът, че все така си стоеше, кацнала на самия край на плажа, устояла на циклоните и човешката немара, я направи в очите на новодошлите наемателки великолепна. Те се нанесоха преди месец в чудесно настроение и с тонове багаж, под присмехулните погледи на съседите си.
Цитирай

При хората, които обичам

Излизам за малко от клуба - тръгвам си от работа. Ще дойда пак към 17.30-18.00ч. - в разгара на работното време. Very Happy Вие поддържайте огъня в очите.
Цитирай

София

Бяха невероятно колоритна компания, смеещи се, облечени в разноцветните си рокли, боси, със светещи очи и развяни от вятъра коси... Жени, прехвърлили 50-те... Нахлуха като ураган и сгушената в дървета къща се оживи и засвети...
Джулс се оказа права. Покрай суматохата никой не се беше сетил за ядене. всички бяха насядали на верандата, грижливо придържайки запотени чаши ... витаеше усещане за промяна, нещо вълнуващо щеше да се случи. какво търсеха тук тези жени?
Луната чертаеше пътечка през спокойното море. Плажът беше пуст, никъде не се виждаше жива душа. Верандата осветяваше пясъка пред къщата, но нямаше минувачи – за да се потопят в смеха, който може би и заради кубинския ром, ставаше все по-силен, по-звънък.
« Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 16:01 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

Цитирай

При хората, които обичам

..., засмя се със смеха им и зачака...
Цитирай

ее, само хаванките ли се изнесохте в тази тема... и кво, вие на бабиярник... другите поединично... няма да стане тази работа!
Цитирай

Анда, нали се уговорихме, лятото в Бретан, зимата - Хавана. Пък и дори и само на гости да идваш, пак си в кюпа, т.е. клуба Mr. Green
Цитирай

Варна

Никой не ме кани
никой не ме кани
никой не ме кани  Sad  Crying or Very sad  Sad

Това не е мрънкане, просто си повтарям мантрата.
Цитирай

И аз искам!

Ако издиря една снимка на мъжа ми в Хавана (или околностите!?!), седнал върху гърба на огромна костенурка...

ще ме вземете ли?
Цитирай

София

Хавански вечери, рибарски мрежи...
Цитирай

Ай, ся, покани!

Клубът, драги, е за всеки,
мисъл щом у него свети и
на звуци от китара, щом
потропва и припява, щом
не спи, а съзерцава как
луната не изгрява.
Щом морето го привлича.
Тази членка от Хавана,
с рокля пъстра, е засмяна,
с книга във ръка тя подтичва
по брега.

Цитирай

Мюриель,

Цитирай

Варна

Подрънкват леко шарени мъниста,
трептят въз останките от бюста,
отгоре им брадавица космата
навъсено бретона си отмята.
Напукани, начервени уста,
красящи немощната, пък фризирана глава,
обгърнали блестящото чене,
отпиват с трепет ароматното шише..

Цитирай

Хавански вечери, рибарски мрежи...

...и  cerveza  Very Happy
Цитирай

Така е, гледаме залеза и мълчим... като си нямаме емотикони...
Цитирай

Духът му витае
в този остров от Рая.

Грасиас, Анда bouquet
Цитирай

Варна

Аууу, разбихте ме с поезия, страхотно!  35
Цитирай

София

таааа, къде казахте ще се чакаме?

Цитирай

София

Цитирай

София

За това се сетих:

АВТОБИОГЕОГРАФИЯ

Боза албанска,
мастика гръцка
и сръбска музика.

Кубинска пура.
английска сол,
бас юесейски.

Хавайски нощи,
зора с малайка,
о, Суранайка.

Марон ямайски,
кафе бразилско,
чилийско сосче.

Пилаф по Стамбул,
Миланска скала,
муха испанска.

Непалски шерпи,
индийски пози,
килим персийски.

Бенгалски огън,
афганска хрътка,
грип виетконгкски.

Цейлонско чайче,
коняк грузински,
чеченски рекет.

Тайландско „Сейко”,
ухо пигмейско,
еврейско злато.

Ливански кедър,
кайман тайвански,
палома бланка.

Борба канадска,
малтийско флагче,
рали в Монако.

Японски шушляк,
кожух монголски,
калпак московски.

Стена берлинска,
стена китайска,
шенгенска виза.

Канал панамски,
канал Суецки,
и Волго-Донски.

Петрол иракски,
венецуелски
и Юкатански.

В Аляска водка,
варан комодски,
въже в Манила.

Лале холандско,
виенска кифла
и чеХска бира.

Финландска баня,
шотландска гайда,
теле швейцарско.

Картофи полски,
искри-шампанско
и мамалига.

От Брюксел зеле,
бръснИч белгийски,
унгарски чардаш.

Норвежка сага,
исландски гейзер,
ирландски сетер.

Перчем казашки,
молдовски вълци,
миньор-арменец.

На шведска маса
нубийско слънце,
виц магадански.

И – мила мале –
аз – пиле шарено:
балканско зрънце
със яко дънце.
Цитирай

Варна

Почерпвам по сигароне, желающите да тютюноизпушим и тръгвам по разходка, дотам и обратно (наблизо някъде си). Като се върна, да не сте са изпонапили! Crazy  Молим Ви, спазвайте благоприличие, подходящо за възрастта Ви!

Цитирай

София

Хабсолютно благоприлично си изпушвам сигаронето с ето тойзи уважаем господин

Цитирай

Къде да се видим?

На яхтеното пристанище! По следите на Хемингуей...ми подсказва от skype, моят любим Човек!

Това беше в отговор на yanita

Vamos a la playa
Цитирай

София

айде някой да започва да бърка в големия казан... аман от тия жеги!

Лекият, освежаващ коктейл “Мохито” (Mojito) ( ром, лимонов сок, лед и кубинска разновидност на ментата herba bueno) се ражда в Куба в средата на 18 век. Историите са различни, но според Pepin Argamasilla, историк на Bacardi Global Brands, аналогична напитка от лайм(зелен лимон), захар, мента и aguardiente(ликьор от захарната тръстика, подобен на ром) е създадена от сър Франсис Дрейк (Francis Drake). Тя става популярна в средата на 16-ти, когато Дрейк използва Куба за своя база.
През 1862 година Don Facundo Bacardi Masso създава Bacardi, светъл ром, който заменя aguardiente в напитката. Наричат я Mojito ( идва от африканската дума mojo - малка магия) и така се появява познатия ни коктейл.
През 1934 година семейство Arechabala от Хавана започва производството на ром с марката Havana Club.
В съвременните варианти на кубинския “Мохито” ромът задължително трябва да бъде от Антилските острови. Някои считат, че “Мохито” без Havana Club – не е истински, други предпочитат Bacardi (до 1960 година произвеждан в Куба, а след национализацията в Пуерто-Рико), трети използват хаитянския Barbancourt, ямайския Captain Morgan или барбадоския Mount Gay.
Разнообразни са и добавките към основната напитка ( горещият “Мохито”, например се приготвя с липов мед). Говори се, че Фидел Кастро обича “Мохито” с ментов ликьор, а за Хемингуей барманите приготвяли специална разновидност на “Мохито” - Double Papa, в която количеството на рома се увеличавало двойно.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Луната чертаеше пътечка през спокойното море. Плажът беше пуст, никъде не се виждаше жива душа. Верандата осветяваше пясъка пред къщата, но нямаше минувачи – за да се потопят в смеха, който може би и заради кубинския ром, ставаше все по-силен, по-звънък.
Тъмен облак закри луната. Подухна леден вятър и морето сякаш настръхна. Когато луната отново изгря, бледите й лъчи осветиха кораб с черни платна, появил се сякаш от миналото. Веселият Роджър се хилеше зловещо от флага, а на палубата се разхождаха двама души. Вятърът довяваше думите им.
Старата Фернанда се прекръсти и хукна в тромав тръст към вилата. Скоро на верандата се изсипаха всички стари дами, косите им нелепо преливаха в различни отенъци на розовото, а кубчетата лед в чашите им остро подрънкваха.
От кораба се отдели лодка и заплава към брега. Дамите загледаха с нега загорелите, мускулести ръце на гребците.
От лодката скочиха пъргаво двама със снежно бели ризи, корсарски панталони и флибустиерски шапки. Те едновременно свалиха шапките за поздрав и се поклониха. Кой знае защо, едната фигура стискаше под мишница жива кокошка.
- Василиса - изпищяха дамите, познали кокошката, пардон, тази, която я стиска.
- И Франзела - добави познатият глас. - Заради вас съм се помъкнала по кубинските морета, дълбините да ви погълнат, дано!
Василиса изплю няколко бели пера и връчи кокошката на Мюриель:
- Време е да ви прибираме в Южна Франция.
- Време ли е? - неуверено попитаха дамите.
Франзела кимна.
- Не се колебайте, на нашия кораб има достатъчно ром, зарове и... тя погледна към моряците в лодката.
В този миг Ламелита вече се беше пордедила на брега с куферите.
Цитирай

ще замоля клубарките с технически възможности да пуснат линкче с музика на Буена Виста Соушъл Клъб, плиз.
Цитирай

София

ще замоля клубарките с технически възможности да пуснат линкче с музика на Буена Виста Соушъл Клъб, плиз.
Е не е истина - точно това се чудя как да направя в момента Laughing Ама няма да се справя, хелп Praynig
Цитирай

Амиииии ако ти е активен акаунта към дейтата, дай линк!
Цитирай

София

Амиииии ако ти е активен акаунта към дейтата, дай линк!
Ама дали ще стане така  newsm78
http://www.data.bg/search.html

тц, не става Sad
Цитирай

Варна

Ще припадна. Не издържам!  Blush Кога??

Мюриель, води ме в Буги бар, наливай ром и ми издишвай пушек връз потната кожа!  Hug Вземи и Франзел, но му запуши устата временно с бучка лед. Love
Цитирай

София

много тъжно, василиске.... жално ми стана за кокошчицата някак....
Цитирай

Корабът, ах, корабът, се полюшваше като черно чудовище изплувало от дълбините. Огромно, готово да ги погълне и все пак магнетично приканващо. Част от пъстрата група се отправи към къщата и малко след това, натоварена с багаж, потъна в металното туловище на 'Умница Франзела II'.
Няколко самотни фигури проследиха суетнята, зацъкаха една на друга и си сипаха още ром.
-Хавана-изквича истерично една от тях-Хавана не би ни пуснала! Ще ви чакаме!-при което останалите се захилиха с неподправен младежки кикот и се върнаха на верандата. При рома.
Цитирай

София

Ето линк към Buena Vista Social Club, ама е в Linkos  и ще ви трябва регистрация. Дано става Very Happy Enjoy!http://torrents.linkos.bg/details.php?id=36293
Цитирай

Залезът настъпва. Последните лъчи огряват стар плакат с лика на Фидел, вперил строг орлов поглед в кървавата бездна на океана.
Сега Островът на свободата е наистина свободен - знойни и темпераментни кубинки, разголени тела, страстни вечери с дъх на ром...

Куфарите, чинно строени продължаваха да си чакат мълчаливо. Но непреодолимо желание да продължиш да живееш в рая сред първородния грях, оставаше и беше по-силно. В далечината звучеше салса...
Цитирай

в гората

Извинете ме ако се натрапвам, но какво се е заформило тук? Някакво Куба Либре клубче?
Искаааааааааааааам и аз в Хавана,
там където жадна за Мохито не ще остана.
 Mr. Green
Цитирай

Варна

Ромът ги беше хванал. Слънцето залезе и те някак притихнаха, разплути на верандата, зазяпани в морето. Масовият кикот се смени с някаква смътна тъга. Корабът беше тръгнал за Франция без тях, но не това ги натъжаваше.
- Помните ли как се запознахме, в оня форум...- каза най-трезвата.
- Как сме могли да висим пред компютри, когато по света има места с такива залези и толкова ром....Я ми досипи.
Цитирай

София

Цитирай

София

Ромът ги беше хванал. Слънцето залезе и те някак притихнаха, разплути на верандата, зазяпани в морето. Масовият кикот се смени с някаква смътна тъга. Корабът беше тръгнал за Франция без тях, но не това ги натъжаваше.
- Помните ли как се запознахме, в оня форум...- каза най-трезвата.
- Как сме могли да висим пред компютри, когато по света има места с такива залези и толкова ром....Я ми досипи.
Тъгата, тази тъга всъщност беше поради факта, че компанията се почувства гладна... Виновно погледнаха към къщата, от където се чуваха трясъци на тави, може би пълни с лютеница... Щеше ли Ламелита да сготви? вечерният бриз донесе аромат на чубрица... Мъчението продължи още минута-две. Ламелита извика: Момичета, хайде да ядем на верандата! Де ваня, със смях, каза - Идваме да ти помогнем с чиниите, но дали си достатъчно трезва да готвиш? Всички се заливаха от смях. Веднага два силуета, почти препъвайки се, изтърчаха да донесат димящите чинии...
Пълна хармония: ром и манджа! какво повече му трябва на човек?
За да усетите вкуса на манджата, трябва да си представите Ламелита. Дребна на ръст жена, с пищни форми (как поетично да кажа -дебела?), показващи как обича да си похапва. Един истиски гурмет. Имаше гъста, разбъркана във всички посоки коса и невероятно живи очи - споменът от миналите години.
Следващите няколко минути никой не чуваше салсата, не виждаше красивото кубинско море...
Дафодил се нахрани първа и изприпка ведро, за да забърка още няколко коктейла...
Анда каза: Хей, трябва да лягаме - все пак по някое време! Аз утре отивам за риба. който иска да идва с мен, трябва да е свеж, нали?
Дона се беше излегнала блажено на един шезлонг. Шалът й се развяваше от вятъра... тя вече спеше в очакване на всичко хубаво, което ги очакваше утре.
« Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 18:02 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

При хората, които обичам

И в този мег пристигна ДЕ ВАня с пурите

- Изпуснах ли нещо, момичета?
Цитирай

Всъщност всички те живееха от ром,музика и пресни плодове.Може би затова бръчките по лицата им почти не личаха.
В петъчните вечери се отбиваха в La Banda.Обичаха да полюшват все още жизнените си тела в ритъма на музиката.Дори младежите се изпълваха с лека завист...А после се прибираха по кея,прегърнати,изпълвайки тишината със смях и спомени...
Цитирай

София

Само по около половин кило ром на човек... наваксвай Mr. Green
Цитирай

София

Само по около половин кило ром на човек... наваксвай Mr. Green
алкохоуички! едва първи ден е! марш да лягате!
до утре... хареса ли ви яденето? кажете поне?
Цитирай

Не се обиждай,но нали знаеш,че аз не ям това,дето не може да се пие...
Цитирай

София

хареса ни... ама утре ако може... такова... и малко лютеничка Blush
Цитирай

София

Бурен кикот! Аз съм достатъчно пияна и едва не направих жертвоприношение, каза Ламелита... А то трябвало да ви сготвя с ром!
Дона: Айде от мен да мине! Утре ще правя лютеница... дали някой отвлече кокошката, да я сготвим?
Хайде да се преброим? кои заминаха за Франция? Smile
Цитирай

Хайде да се преброим? кои заминаха за Франция? Smile

Есперанца лежеше вече толкова пияна,че дори не можеше да даде някакъв сигнал,че е там...
Цитирай

София

Ламелитаааа - изхълца Дона - аз тебе мноу та уважавам, но не съм толкова пияна, че да седна да правя лютеница, аааа...
Кокошката я взеха да участва в сантерия... и само главата остана от нея Rolling Eyes
Бройте ме, още съм тук, трябва да изветрее целият този ром, преди да премина към абсента Crazy
Цитирай

София

получавам раздвоение на личността! хем искам да съм у френско, хем съм тук... утре ужасно ще ни болят главите, ама хайде - за първи ден ни е простено! все едно ром не сме виждали никога...
и завийте моля есперанца, че както се е проснала - утре всичко ще я боли. ще спи на плажа както виждам...
лека ви нощ!
Цитирай

И никой не разбра, кога се появиха акулите...

Всъщност, това беше Vili.P., която така и не успя да се намърда в Хаванският клуб!

И умираше от завист!

Цитирай

София

получавам раздвоение на личността! хем искам да съм у френско, хем съм тук...
Утре ще отворим и Марсилски клуб, нидей рива Hug
Цитирай

И никой не разбра, кога се появиха акулите...
Всъщност, това беше Vili.P., която така и не успя да се намърда в Хаванският клуб!
И умираше от завист!

Има ром за всички!...се провикна Дона,която допиваше остатъка в бутилката и все още можеше да говори...
Цитирай

София

Наздраве, дами! Има за всички  Hug

Цитирай

...хмм, Драги Хаванки,
Грехота е да чакаме пенсия тихо и кротко. Предлагам да осъществим една скромна репетиция. През септември, примерно, по южното черноморие. Минимум уикенд, максимум седмица. Само жени, без мъже, без деца, без работа за вкъщи...Ром и Лютеница! Ще готвим поред, само който му е кеф. Нощни къпания, вила под наем. Има ли и друг зажаднял като мен?
Цитирай

София

Ммм... Резово? newsm78
Цитирай

Става, Доне, но има малко проблем там, регистрация в местното районно и прочее формалности, щото е гранична и ограничена зона. Инак е прекрасно. Варвара?
Цитирай

А Key West  Cool
Куба е на една гума разстояние  Very Happy
Цитирай

Ще ви разходя с лимузината си!  35
Цитирай

...хмм, Драги Хаванки,
Грехота е да чакаме пенсия тихо и кротко. Предлагам да осъществим една скромна репетиция. През септември, примерно, по южното черноморие. Минимум уикенд, максимум седмица. Само жени, без мъже, без деца, без работа за вкъщи...Ром и Лютеница! Ще готвим поред, само който му е кеф. Нощни къпания, вила под наем. Има ли и друг зажаднял като мен?
яааа, приемам поканата. Аз се бях замислила скромно за една вечер в парка, ама то---
Цитирай

София

Става, Доне, но има малко проблем там, регистрация в местното районно и прочее формалности, щото е гранична и ограничена зона. Инак е прекрасно. Варвара?
Много каменисто бе... старите ми кокали копнеят за ситен топъл пясък Blush Но можем да прелъстим войниците от заставата и нощем да плуваме до турския бряг, какъв плаж има там, лелейй Cool

П.П. А "Ром и лютеница!" е хубав революционен лозунг, харесва ми Very Happy
Цитирай

BE, 2260

Хубава темичка, а къде й е предисторията?
Цитирай

Варна

Септемврий ли предлагате, почтена Мюриель?
Винаги съм навсякъде, ще готвя, щом е необходимо!  Drunk

Предисторията е в пенсионерската тема, Лилит.

Очарован съм от компанията, имам в резерв бутилка бял, оргинален, контрабанден  ром "Хавана Клуб".  Flutter Кой ме обича?
Цитирай

цунь-гунь, дай сега ром!
септември, да, да изпроводим лятото.
Цитирай

Варна

Чуден сайт по ромски куб. Havana Club. newsm40
Цитирай

В сините очи на децата ми

Buena Vista Social Club - Chan Chan

Тоз линк кисне последен от сума ти време в подписа ми, СЪклубарки таквиЗ  Love Hug Love Ай преслушвайте ме от време навреме,а? Отивам да пална една пура и да си сложа страстен куб лед в коктейла и да ви препрочета, за да хвана връзката, като никога. hahaha
Цитирай

Варна

...хмм, Драги Хаванки,

В самата дума "чакам" има грях Very Happy!
И аз шъ дода да Ви правя коктейлите и да помогам в готвенето на Небесната Hug!
Цитирай

При хората, които обичам

Прекрасни мои съфорумки, остана ли ром? Или си отиде с нета ми?
Плийз, много моля, дайте малко насам, че много сте ми напред  Mr. Green
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

...хмм, Драги Хаванки,
яааа, приемам поканата. Аз се бях замислила скромно за една вечер в парка, ама то---
А аз предлагам и двете!  Mr. Green
Цитирай

днес какво е? Сряда? Петък вечер, ако не е много мокро... ако е мокро, може и в някой порядъчно западнал бар...
Цитирай

София

Прекрасни мои съфорумки, остана ли ром? Или си отиде с нета ми?
Плийз, много моля, дайте малко насам, че много сте ми напред  Mr. Green
За тебе вадим резервата, многоуважаема Hug

Цитирай

При хората, които обичам

Благодаря, знаех си, че сте верни дружки.
И, докато не съм гаврътнала резервата, какво за Южното черноморие? Аз съм там от 1 до 10 септември. Чакам ви на Арапя  Cool
Цитирай

Предлагам,за да не се злоупотребява непрекъснато с резервите,в близост до казана за лютеница да бъде вдигнат такъв за ром...

Цитирай

Варна

Ще потърся рецептата за приготовлението на чуден ром.  ooooh!
Най-малкото ще го възваря чрез целебни билки и вълшебства, магически ритуали и оракулства...  Mr. Green Или просто малко повече пари в някоъ склад на едро за халкохоль...  Love
Цитирай

При хората, които обичам

Аз ще дам своята лепта като ми изплатят пенсионния фонд. Малии, каква ще съм богата hahaha
Цитирай

Там, където има пудинг

Йо мами и Yo esta Aqui!!!!
Viva Las Vegas!haha
Viva la Limonada nada със cerveza иииииии или oщe повече cervezaaaa por todos mamitas bonitas, а и за нас дет не сме чак толку bonitas chicitas!Може и ром! За мен червен с много лимон и лед!!!!! Ще се примиря и с чист! Имам един-двама познати от кубински произход...............моем да уредин нещо тва- онова, ала -бала ..........има няма един контейнер ромец и няколко сандъка пури-мури......ама Мюриель Hug Mr. Greenр ще я командироваме на пристанище Варна да дебне га ша пристигне. Иииии да не отиде не по предназначение.....Па да се сберем бойна дружина.....да гУ тра-ла-ла-ла-ли, където аз там и ти...........и нека рома да живей,а сърцето пей ли пей..........
Цитирай

Варна

Каня си съселянките утре вечер на буги бар до към 1, после на Планета... Не знам кой ще пей, но аз ще пий. Ако тряба и ром с нещо.  Blush

Няма ги поетесите да ми разкажат за рибарките и морето, за песните и небето, за мъжката гръд и високото кръвно...  ooooh!
Цитирай

Малко музикален фон за топлите Хавански нощи...
http://snegyr.multiply.com/music/item/1
Цитирай

Там, където има пудинг

Ей крастВицЪтааа за колко ром и пури ш ми гУ дадеш тоз Убавец да ми поденси малко за разкош? Mr. Green
Цитирай

При хората, които обичам

Ей крастВицЪтааа за колко ром и пури ш ми гУ дадеш тоз Убавец да ми поденси малко за разкош? Mr. Green

Там, където отиваме, такива има много. Нали за тях отиваме Mr. Green
Цитирай

Варна

Подарявам го безплатно!  35 Минавам на друга порода муж, нещо по-така ще ми трябва за новото амплоа. Нещо още по-екзотично търся. Този не ми задоволява вече потребностите.  Crossing Arms
Трябва разнообразие в крайна сметка! Laughing Наздраве!

Там гдето отиваме не знаят да танцуват тъй умело, моля ви са! Салса е едно, кичек е по-друго. Сакън! Стоката ми няма става зян!  Stop
Цитирай

При хората, които обичам

Ами нали салса ще денсим, бре. Те у Куба знаят ли що е то кичек? 35
Де е Сакри, уроци да даде, латино да научим?
Цитирай

Ще ме вземете ли и мене... мога да готвя и не пия от принципни съображения.

Освен това съм убавица и само ще крася милата дамска компания. Ей ме на на паспортната ми снимка

Приятно ми е - Juana la Cubana
Цитирай

При хората, които обичам

Добре дошла Hug
Абе то и аз не пия по принцип, ама членството в клуба го изисква. Пак по принцип Wink
Цитирай

Варна

Това по-скоро ще да е сватбеният фотос на преуважаемата ни Сладка Хапка. Hug Великолепен! Навсякъде съм с вас, дори в късен час!
Гаврътвам последна капка и захърквам в дрямка сладка! Лека нощ, съкартирантки! Crazy
Цитирай

Там, където има пудинг

хахаха ония са по-убави............но все пак докат се пенЦионираме..........ехеее..................
ей тук в машината на времето се врязОх и отнесЪх ей тЪз пикЧър...........Те ме на кат дЪрта къде са мЪ нащтракали
Цитирай

Там, където има пудинг

Па те тук некви колежки,................идея си нямам как се е озовал тоз папарашки продукт у джеба ми.......мое някоя да се разпознае тукЪ. Mr. Green newsm78 Crazy
Цитирай

При хората, които обичам

Казах и аз на Дона, че някой ще ни види, ама тя Не. На сега - на фото 35
Цитирай

Варна

Добро утро на всички от клуба bouquet!
КрасТавицо, цяла нощ една мисъл не ми даваше мира ooooh!- ако ще ставаш като на аватара, моля ти се спирай го това НВД и мятай торти и хляб Praynig Wink.
Цитирай

София

...хмм, Драги Хаванки,
Принципно съм ЗА!!! септември ще пътувам служебно, не до Хавана за жалост... Но иначе ме бройте!
Искам и аз да ви готвя!!!

Искате ли да продължим темата за Стариците и морето...

Кански вик раздра сутрешната тишина. Чайките се стреснаха в съня си и ако можеха да мислят, щяха да се възмутят дълбоко: - Кой идиот крещи толкова рано? Сигурно са онези, дето пиха цяла нощ...
Отговорът на птичия въпрос се появи с гръм и трясък, изскочи от къщата и се затича към морето – странна посока за бягство, но това е друг въпрос... Съществото крещеше с пресипнал глас: - Помощ! Паук! (паяк) По-мооо-ооощ!
Забелязваше се лек спад в ентусиазма на жената за бягство, макар отстрани да изглеждаше, че тя се е устремила към спокойното кубинско море, за да преплува редовните си 15 километра бруст.
Чайките многозначително кимнаха с човки: Ох, инсектофобия... Ще ни бъде шумно...
- Леле, дали ме чуха? Никой не помръдва. Дано не съм ги събудила. – мислеше си жената. - А защо не ме чуха? Ако са ме чули, ще ми спрат рома... Но защо никой не се показва?
Ламелита направи елегантен кръгом и се устреми обратно към къщата, запъхтяна. Отиваше да провери как е компанията...
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 09:40 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

Варна

О, много ми хареса идеята за южното Черноморие!
Обаче мойто хлапе бозае, та се не трае. Дона, то май и твойто. Как ще идем, а, а???  Sad
Цитирай

София

Обаче мойто хлапе бозае, та се не трае. Дона, то май и твойто. Как ще идем, а, а???  Sad
О, само виртуално май Sad То и рома само виртуално го поемам, уви... ама докато съм част от хранителната верига, тъй ще е Wink
Добрутро, лейдис, как са ви главите  Mr. Green Айде по нещо свежо за отскок  Party

Цитирай

Това ти ли си, Ламьо Прекрасна?

И що така обърка бедните инсекти с тез рибки? От рома ще да е, не от лютеницата...
Цитирай

аз съм на кафе, все още Very Happy Но, както е казал поетът
 'Душата на кафето
е в онази прелестна лъжичка
ром...'
Цитирай

София

Вили, минала съм покрай... а и в пенсионна възраст ще съм пухкавелка... но ето още едно нещо, за което да помечтая... Very Happy
Цитирай

София

Дами, а тук коя блондинка ще се разпознае?

Цитирай

Варна

Аз се нагласих за блондинката, ама виждам хиксче....

Опа, видях я, не, не съм аз, пази боже Smile
Цитирай

София

Аз се нагласих за блондинката, ама виждам хиксче....
Ето я, вижда се вече Flutter
Цитирай

Варна

Ванилени домашни курабии и фреш от прясно скъсан палмов плод...
Мисля, че трябва да си наемем местен готвач, да ни просвещава в традиционни манджи и сладкюш.

Цитирай

Там, където има пудинг

Уфф добрутричкууууу...oooooooooo тежка нощ, тежка сутрин , днес няя сваля цайситИИиииииии
ай наздраве и от мен с нещо свежо - good morning, buenas dias Habana..........ей тук ша пия днес кафе!

после яхам бай-цикЪла и се мяткам на ооооооооооо Опаааааааааааа
.............
ей ви и вас начи......там ли сме днес???? Някой да даде координатите на тва място!
Цитирай

оРомени и прелестни Хавански сестри,
дали(ако ви се ще, де) не може да си продължим литературната сказка по темата. Всички сте много талантливи и с удоволствие ви чета?
Цитирай

София

О, задължително ще си наемем готвач. Ние ще готвим само разни екстравагантности, които няма да стават за ядене и ще ги изхвърляме в морето Crazy
Цитирай

Варна

Развийте сюжета, ще се включа като се върна от детска кухня.
Цитирай

При хората, които обичам

Буенас диас, сеньори! /Мюриель, виж какво съм паметлива bowuu/

Най-впечатлителното на блондинката е пурата и  35
Цитирай

Варна

Цитирай

Там, където има пудинг

, хайде.....ша се видим скоро така да се кажее....... Hasta pronto!!!
Цитирай

Варна

Малко музикален фон за топлите Хавански нощи...
http://snegyr.multiply.com/music/item/1

Тъй, тъй..  Cow Поклатиф задни части връз пукащия надървен стол. Добре започва денят. Чакам да продължите с романтизма и стариците. Обичам въ!  Hug
Цитирай

Кокошата глава я погледна. Черните очички бяха неподвижни, но я зяпаха. Дона потръпна. Не беше очаквала това. Старата негърка и напправи знак да хвърли птичата глава в казана. Запрати я с неподозирана точност и онази пльосна звучно и потъна в зелената течност.
Уроци по отвари, повтори си Дона наум, като една част от нея продължаваше да не вярва, че другите и части седят в смрадлива колиба на края на гробището и замерят казани с кокоши глави.
Старицата напяваше монотонно някакви думи, които и да звучаха познато, нямаха нищо общо с испанския. Нямаха нищо общо с който и да е език, всъщност. Дона се опита да запомни някоя дума, но не успя да различи началото или края на нито една. За да не стои като истукана си тананикаше в такт с напева на магьосницата. Отварата в казана се разбълбука, заклокочи, като заплашваше да залее сламения под на колибата. Негърката стана необичайно чевръсто за стоте си години и вече крещейки, все същия напев, започна да се върти, да подскача, вдигнала ръце към небето, което поради липса на покрив също участваше в безумния ритуал....
Цитирай

София

“Следващата сутрин винаги е тежка” – помисли си Дона в просъница. Бяха забравили да спуснат завесите и кубинското слънце нетърпеливо тропаше по затворените й клепачи. Тя отвори леко очи и плъзна поглед по празните бутилки от ром и натъркаляните по пода пирати. Капитанът похъркваше до нея, а лявата му ръка, завършваща с остра кука, бе преметната през гърдите й. “Оргия... и то на нашите години... срамота!” – подсмихна се под мустак Дона и огледа по-внимателно капитана. Биваше си го. И как подрънкваха сребърните му халки, когато се навеждаше над нея..  “Може би трябва да поканим момчетата да ни погостуват няколко дни” – помисли си тя – “Ще говоря с дамите. Но преди това ще поспя още малко”.
Цитирай

Един ден човек да има рожденници и да го няма  и да изтърве фиестата тук Laughing Laughing
Искам и аз в Куба, на тих плаж, в хамак....боса и със сламена шапка, слънцето да прави кожата ми топла, ласкава и загоряла, да усещам как аромата на сол,водорасли и пясък се е набил във всяка фибра на тялото ми. Ще си купя полу-прозрачно парео и ще се разхождам по брега при изгрев слънце само по него и гердан от мидички...Ще пия текила, пурите ако може на влажен момински крак да са навивани... и ще ви науча всичките да танцувате Laughing А ако в някоя здрачна нощ попадна на местен жител със смесен произход (мургава кожа и зелени очи) пишете ме пристанала форева Flutter
Служебния ми линукс ми създава малко затруднения, но довечера ще се постарая да пусна избрано от Буена Виста Соушъл Клъб да си озвучавате мислите, докато мечтаете тук Hug
Цитирай

София

Олтарът в къщата, със специален поздрав към мюриель Wink

Цитирай

София

* * *
Слънцето нахално започна да припича... Палмите пред къщата пускаха рехава сянка на верандата. А там, на един шезлонг, седеше Небесната, въоръжена с чиния и чаша... въпреки снощното пиене изглеждаше невероятно свежа, а наоколо нямаше жива душа. Къщата беше доста голяма, на един етаж, с множество спални и огромна трапезария. Някой тропаше в кухнята, очевидно в желанието си да се нарани, но да се жертва за общата прехрана... Небесната се провикна: А не трябва ли да си наемем някой? Поне да чисти?
Някой измуча одобрително...
- Ехо, здрасти! ДеВаня също бе станала. Носеше чаша топло кафе. Беше все още по нощница, разчорлена, но с доволно изражение.
Кой квича рано заран? – попита Небесната.
- Така ли? Изобщо не съм чула. Спах като пън. Малко ме дъни кратуната, имаш ли аналгин?
- пийни си малко ром, със сигурност ще помогне.
Прас, търкул, прас, прас! И кикот. В кухнята се чуваха повече гласове, отколкото бе необходимо. Ламелита, Хапката и Мюр се опитваха, без да дават жертви, да нарежат един ананас, не особено успешно. Превиваха се от смях, а ананасът – горкият – се разпадаше на всевъзможни парченца, които очевидно умишлено не желаеха да падат в купата...
- Щели сме да имаме прислуга, през кикот отбеляза Мюриел.
- А стриптизьори ще си наемем ли? – попита Ламелита, все още гузна от ранните си гласови изпълнения. – Аз лично май имам нужда някой да унищожава бубулечките наоколо и да не квича непрекъснато... вече си представям полугол левент, който мачка разни пауци и бръмбари, докато се кълчоти... хихи!
- О, какви идеи! Изневиделица в кухнята влетя Де Ваня. Почти виновно промърмори – Ожаднях! Дали е останал лед? Какви стриптизьори? Какви бръмбари? Вижте, цяла нощ сънувах разни пирати, капитани... много рано се почнах! Дайте да ядем и да се разходим по плажа... стига сме пили, или поне да пием, но с мярка! На кръгъл час?
- Пълно обслужване! Трябва да наемем чистач, поне... каза Хапката. С финален саблен удар тя донаряза ананаса и се понесе към верандата.
Цитирай

Поздрав за Хаванските вещици Wink

Не в очи,
         а в коварни зелени блата
         те примамвам
         да потънеш,
         поглеждайки мен.
         Целуни ме.
         Вкуси от покварата сладка.
              ...
         В полунощ
         ти приготвям горчива отвара,
         думи древни
         над нея редя.
         В кръг от огън и сенки
         танцувам дивашки.
         Урочасвам, обричам, кълна.
              ...
         Тихо съскат
         змиите в косите ми вплетени,
         щом жигосам
         с устни плътта:
         ...принессси ми
         в жертва
         сссърцето ссси...
              ...
         Нека тръгнем сега.
         През тъмата,
         през прекрасната
         черна мъгла.
         Дай ръка...
         ...ще ти взема
         душата.
Цитирай

Варна

... Тежка въздишка се откъсна от напудрената гръд на престарялата дама. Всмукна още веднъж от сигарето и го постави до изящният стъклен пепелник, подарък от къдрокос капитан, татуиран с инициали love alma.  Чести спомени връхлитаха гладкото чело, което помнеше бурни страсти и фатални подвизи из морските дълбини, случили се в близките години. На преклонна възраст, човек се опитва да компенсира скуката с двойно загребване от щедростите на живота, също както направи Мадам Ивет... Начервисала плътните си устни,  разтребила плетената масичка от сутрешното си кафе, Мадам стана от люлеещият се стол. Запъти се към другата част от прясно боядисаната  верандата, гдето се събираше посуда за предстоящата гала-закуска. Макар в сутрешен час, имаше нужда от полъх свежест и си правеше вятър с овехтяло руско ветрило. Сетне огледа масата и влезе в къщата, да потърси някоя изненада за съмишленичките си. Тя често правеше дребни подаръци за приятелките, с които споделяше великолепната си почивка на брега на морето. Случваше се да твори с дни, на тайно място в близката палмова горичка, сетне ухилена като малко дете обявяваше място за изложба, правеше импровизирана шведска маса с пъпеш, диня и ром и раздаваше творбите си. Така за кратко време, всички обитателки на хасиендата бяха оборудвани с всевъзможни красиви или кичозни, миниатюрни или гигантски произведения на изкуството, които нямаше где да събират и трупаха в мазето, скришно от автора им...
Цитирай

Ба! Що сички на капитани подскачате бре!? Аз тогаз обирам моряците, ама всички до един!
Цитирай

Варна

Той се появи някъде на третата седмица от престоя им в къщата, когато ромът беше на привършване, но на никой не му се слизаше пеша до селото. Идваше на плажа следобяд, седеше и просто четеше. Не забелязваше, че когато е там, старите дами се скупчваха тихо на верандата, всъщност сякаш не забелязваше нищо наоколо. Преди да си тръгне почти ритуално се потапяше в морето, не плуваше, само влизаше и излизаше от водата. Носеше ризи в ярки цветове, не беше твърде млад и не беше достатъчно тъмен, за да е кубинец.
             -   Според мен е френски режисьор и чете сценарий – каза Дона.
              -    Иййй, теб пък все интелектуалци ти се привиждат. Недохранен е, да взема да му сготвя нещо – репликира Ламелита.
             -   Недохранен бил! Чудесно жилаво тяло! Дали би...то на нашата възраст едва ли, ама...оххх... – затюхка се Дафодил.
             -   Да му направим вуду и да го вземем в робство – предложи Мюриел с охота.
             -   Отивам за остатъците от кокошката. А, тя Ламята я направила на супа, отиде ни вудуто на кино....
Цитирай

При хората, които обичам

-Коктейл, ще му спретнем коктейл - втурна се Де Ваня към кухнята, въпреки пищната си фигура.
- Сакън, да не си посмяла да ми газиш в територията, сопна се Ламелита.
Цитирай

София

- Трябва да осъществим извънземен контакт от трети вид, все едно от кой вид, де! След като се е пекъл цял ден, правил стойки и излъчвал сексапил, като нищо ще изльока един коктейл! можем паук да пуснем вътре - с магическа сила! отпива той една глътка и ни става роб! - мечтаеше Небесната... ДеВаня кимаше доволно и търсеше забравени магически рецепти в паметта си
- Да, ама Мюр ще му го занесе - каквато е засукана! - предложи Ламелита. Или пък да му опънем корда на плажа, та да се пльосне, докато отива към морето! После деВаня ще му прави изкуствено дишане... един вид - първа помощ! може да ни пишат в местния весник - продължаваше да дудне Ламелита...
Дафодил, каквато е суетна, вече беше влязла да се преоблече, за да бъде готова за срещата... За да подсили ефекта, си беше сложила онази сламена шапка, с цветята... Красота!
Цитирай

Варна

- По-скоро има нужда от лек масаж! - повдигна вежди и се усмихна лукаво Мадам Ивет. Потрака с дългите си лакирани нокти по верандата и загледа дружките си.
 - Масажиране еротично по тялото екзотично... Ех, защо пък на нашия плаж ще да е дошЕл? Има тука нещо гнило! Сигур ще ни краде, трябва да си заключваме провизията, няма начин! - поклати фуста бабата и замаха в посока хубавият мъж със заканителен показалец. Склерозата се обаждаше, беше й време вече.
  - Пък ако Калина го види, ще получи Кандида от възмущение! Ще рече, че е тесногръд, нисък, късокрак и плешив, с пропуски в зъбите и кирливи яки на папагалските ризи! Знам я аз нея, нищо не й убягва, има набито око като на глист! - засмя се г-жа Мюриел, плясна с ръце и подрънка от радост с мънистената си гривна, лично производство.
Цитирай

тюх, тюх, едва втори ден сме тук и да не споменавам количествата ром(!) вкарахте и мъж в действието, тц, тц...ей ся се хванахме за косите Mr. Green

Отвори очи и веднага примижа, слънцето сякаш влезе в главата му и избухна. Все така мижайки опипа челото си и не се учуди на огромната подутина, заемаща мястото му. Последното, което успя да си спомни, беше летящата дъска. Да им имам скапаната къща, помисли си той. Но едва успя да заформи мисълта си, когато гласовете се изляха отгоре му, по-болезнени и от светлината:
-Да го преместим под чадъра ли?
-Не, не, на верандата! Бедният, направо го преби тази летва.
-Ти отговаряше за покрива!
-Не, не, Дона каза, че го е поправила. Обаче май не стигна до него...
-Хайде де, хвани му крака!
Той се изправи рязко и изумено(доколкото болката му позволяваше) изгледа колоритната групичка. Жените започнаха да се извиняват една през друга и докато успее да им отвърне, се оказа седнал на верандата им с чаша ром в ръка и студен компрес на челото.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

- Пък ако Калина го види, ще получи Кандида от възмущение! Ще рече, че е тесногръд, нисък, късокрак и плешив, с пропуски в зъбите и кирливи яки на папагалските ризи! Знам я аз нея, нищо не й убягва, има набито око като на глист! - засмя се г-жа Мюриел, плясна с ръце и подрънка от радост с мънистената си гривна, лично производство.
В това време Франзела Калина се изтягаше на шезлонг насред палубата, а двама едри, космати моряци й правеха педикюр.
- Всички останаха в Куба - каза тъжно Василиса, чакайки своя ред. - Чудя се, какво ли ще ги правим всички тези моряци и всичкия ром.
- Ти за рома не бери грижа! - ухили се Калина, която беше доволна, че корабът напуска омразните й кубински морета.
През нощта остър шепот разбуди двете дами, заспали в хамаци под звездите:
- Муррирр, вайехос, калабанга, адиос, мацар! - и други подобни, зловещи слова.
- Ех, да бях гледала сериали на младини, да знаех какво точно казват - протегна се Василиса.
- Не ти трябва да знаеш - трескаво прошепна Калина. - Трябва да си спасяваме дъртите кожи, и то веднага!
Малко по-късно двете изпратиха с насълзени очи черния кораб, който отнасяше рома и младите, мускулести, космати пирати. Малката лодчица се полюшваше унило сред вълните.
- Към Куба - каза Василиса и загреба.
- А, не, не искам в тъпата Куба - каза Калина и загреба в посока Бретан.
Може и да бяха остарели и помъдрели, но инатът им беше младежки. Едната гребеше с всички сили към Бретан, а другата - към Куба.
След три раждания и тридесет години в опити за постигане на съвършено тяло, Василиса имаше баници, които караха Арнолд Ш. (лека му пръст) да избухва в завистлив плач, всеки път, колчем я срещнеше по Оскарите.
Интелектуалката Калина обаче също не беше за изхвърляне, което правеше Василисината задача доста тежка.
В крайна сметка, лодката им опря кубинския бряг, където устата на Калина беше запушена с ледче от Мюриель (за да не мърмори), а Василиса - сложена в скута на френския режисьор, за да се съвземе.
Цитирай

Варна

Режисьорът (все пак се оказа режисьор) се замая от канонадата въпроси и бабешка глъч. Приятни, но шумни стари жени. А той искаше спокойствие, наскоро беше скъсал с младия си приятел и не му беше до веселби с баби.
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Тъй като побързахте да ме пенсионирате, да взема да се включа в Клуба на Пенсионера-Кубанера (което не трябва да се бърка с комбайнера).
В Куба има прекалено повече комунизъм, отколкото моята чиста душа понася и затова ще се ориентирам към Френска Полинезия и по принцип ще се отдам на интелектуалстване (което тук някои неправилно визират като мърморене или критикарстване).

Не съм точно в стила на сагата, но ще си напиша кога разбрах, че нещо не е наред.
Историята започва преди 3 години. Група от трима предпенсионери-приятели решават, че трябва да направят нещо във връзка със скорошното им пенсиониране. И си правят катамаран. Катамаран-душичка-кеф ти навсякъде. Едното пенсионер е мъж, а другото две-семейство. Любопитството ми бе болезнено и се качихме да с Фелипе. Едвам слязох, щях да се скрия с детето в някой сандък, докато напуснат БГ териториални води. Само дето пенсионерите не се занимават с Куба-тръгнаха за гръцките острови, зимата щяха да изкарат в Турция и в Средиземно море, а на пролет-щяха да запрашат към Щатите-да прекосят голямата вода. С кредитна карта пенсиите се изплащат навсякъде по света
Пък вий си стойте в Куба
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 12:57 от Франзела Злобела »
Цитирай

Фуклата влезе в прашния килер, където държаха провизиите. Килерът всъщност представляваше голяма стая с пръснати навсякъде полици, приютявали през годините разнообразни кулинарни небивалици. Прашни слънчеви лъчи се процеждаха пред пролуките на тавана и гъделичкаха бурканите с лютеница и буретата с ром. Тя прониза с поглед най-горното буре с ром и свали очилата си, постави ги върху една щайга с лимони и заподскача с изненадваща пъргавина към заветното буре. Не можеше да го стигне.  Закатери се по полиците като алпинис, изпълняващ  детската си мечта. След известно време беше вече на трийсетина сантиметра над земята. Дългите и лакирани нокти успяваха да закачат бурето, съсухрената й ръка беше изопната до там, докъдето й позволяваха възможностите на иначе услужливите й стави. С усилие успя леко да го премести навън. С котешка ловкост го придърпа към обятията си, прегърна го нежно и внимателно слезе. Взе очилага си, с изящен жест отсрани една паяжина от пищния си гредан и победоносно излезе на верандата.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Много моля, ще ме приемете ли в клуба на гости? Изпуснах учредяването, не мога да хвана какви са порядките в Хавана Клуб, но поне да ви погостувам малко... Пурите няма да ви пуша, най-много рома да ви подпия...
Цитирай

София

Карамба, човек излезе да си поразходи детето и веднага го забъркат в кокоши ритуали, афери с френски гей-режисьори и ремонт на покриви ooooh!
Аз пък съм довела някого на обяд (ако е останало нещо от кокошката, де)

Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Тъй като побързахте да ме пенсионирате, да взема да се включа в Клуба на Пенсионера-Кубанера (което не трябва да се бърка с комбайнера).
В Куба има прекалено повече комунизъм, отколкото моята чиста душа понася и затова ще се ориентирам към Френска Полинезия и по принцип ще се отдам на интелектуалстване (което тук някои неправилно визират като мърморене или критикарстване).
Късно е, чадо, закарах те в Куба (чети по-нагоре), пък ти сега строй катамаран (а аз като нищо ще се помъкна с теб).  bouquet
Цитирай

Варна

Ох, умирам да се хиля с тая тема цял ден. Very Happy
Цитирай

Вътре си Бу, излизането само ще е проблемно, като гледам Калинето какъв строеж(на катамаран) и предстои Mr. Green
Цитирай

Мюриель, кажи, кака, какъв е уставът на Хавана клуб и кой му е УС...да не се излагам Confused
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

то стана сериозно организация-устав, УС, аз съм аут. Пенсионерство, бе, хора, аман от правила.

Мариелка, не е таквъз зор-на господата им го строиха тук, те просто дойдоха накрая и си събуха пантофките на входа, образно казано
Цитирай

При хората, които обичам

И аз напущам, ако ще има управа. Crossing Arms
Тъй де, мечтая си за безотчетост, безметежност и безотговорност Mr. Green
Цитирай

София

“Цялата тази история започна да намирисва на буржоазен упадък” – помисли си Мюриель. “Всички тези слуги, пожълтели перли и лакирани нокти. Религиозни култове, опиум за масите и така нататък. И несметните количества ром, които разклащат нравстените устои. Време е да се намеся.”
На пръсти, за да не събуди останалите, тя слезе в мазето, извади патрондаша от прашния сандък и го преметна през рамо.

Цитирай

Варна

Модът влезе и веднага продума за йерархия! На  нас, баш революционните натури.
Цитирай

Ай, къв устав, бе! Сакън! Островът на Свободата е това! Ай наздраве!

ПП Бу, диър, ако имаш желание и време, би ли добавила към началото на тази тема краят на темата за пенсионирането на Киса, че там остана историята по създаването на клуба?

Цитирай

Да дам своя принос, либезний:
Въй-въй-въй.batanga.com

Преди Мюриель да ме е очистила за буржуйстване и морален упадък дето си прекарвам времето в празно слушане на радио, вместо да печатам позиви на пресата на тавана.

Ай, къв устав, бе! Сакън! Островът на Свободата е това! Ай наздраве!

ПП Бу, диър, ако имаш желание и време, би ли добавила към началото на тази тема краят на темата за пенсионирането на Киса, че там остана историята по създаването на клуба?

Извинете бееее...само исках някой да ме въведе набързо в ХК...леле, изЕдохте ме, тез диети не ви влияят добре.
Ще - но довечера.
Цитирай

Клубът, драги, е за всеки,
мисъл щом у него свети и
на звуци от китара, щом
потропва и припява, щом
не спи, а съзерцава как
луната не изгрява.
Щом морето го привлича.
Тази членка от Хавана,
с рокля пъстра, е засмяна,
с книга във ръка тя подтичва
по брега.

Да повторя пак как се влиза в клуба, за напускане говорете със Злобюла за място на сала Mr. Green
Цитирай

Варна

Режисьорът - педал чака да решите съдбата му  Mr. Green
Цитирай

Мятам го след малко, ако някоя по-засукана хаванка не ме превари. Сега излизам за буржоазен шопинг-час Mr. Green
Цитирай

При хората, които обичам

Добре де, няма да напускам.
Къде, викате, чака режисьорът?
Цитирай

София

Режисьорът - педал чака да решите съдбата му  Mr. Green
Ааа, аз един режисьор си оставих вкъщи, стига ми толкова Crossing Arms
Дайте ми на мен моряци и рибари, докери, хамали,
артритните си пръсти да заравям в гръд космата,
да ме катурва нощем на земята,
и с длан огромна, загрубяла,
да обхожда старото ми ожадняло тяло.

Цитирай

При хората, които обичам

Доне, мръсТницо нЬедна!

Цитирай

Варна

Дърти, ама палави!  Very Happy
Цитирай

Варна

“Цялата тази история започна да намирисва на буржоазен упадък” – помисли си Мюриель. “Всички тези слуги, пожълтели перли и лакирани нокти. Религиозни култове, опиум за масите и така нататък. И несметните количества ром, които разклащат нравстените устои. Време е да се намеся.”
На пръсти, за да не събуди останалите, тя слезе в мазето, извади патрондаша от прашния сандък и го преметна през рамо.

Мюриель излезе от мазето и вдъхна дълбоко соленият нощен въздух. Вдигна поглед към небето- луна отново нямаше. На влизане в къщата мерна с половин око спящия на терасата превързан мъж и усмихнато отбеляза на ум, че не хърка. Незнайно защо развеселена от този факт, реши че от патрондаши няма нужда, взе бутилка ром, фенер и книга от отрупаната лавица и се отправи към хамака пред къщата...
Цитирай

София

Доне, мръсТницо нЬедна!

Ми така де, маняна е петък Blush
Цитирай

Кога пак мръкна, бе?

И този ли е режисьорът?

« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 14:24 от Vili.P »
Цитирай

Варна

Книгата, която Мюриел зачете, се оказа сценарият, който някой, след атаката върху режисьора, случайно беше оставил на лавицата.
Тя така се залиса в историята с елементи на любовно-историко- революционна сага, че реши, в характерния за нея безцеремонен стил: "Това непременно трябва да се снима, и то тук, на нашия плаж. Педал, не педал - ще му помогнем в творчеството, историята е за Оскар. Василиса я виждам в поддържащата роля..."
Цитирай

София

Преди да се стъмни и преди Мюр да забегне към хамака с книга, моля ви се! Мюриел и Дафодил отидоха в кухнята да търсят лед за пострадалата режисьорска главица. Мюр с огромно основание предположи, че нещо със сексуалната му ориентация не е съвсем в норма. – видя ли му лакираните нокти? Дафи подвърди тези ужасни страхове – А ТИ видя ли, че се епилира?
Нямаше смисъл май да се хабим да го халосваме... Уловът ни е напразен... сега на всичкото отгоре трябва и да го поим, а и храна може да поиска!
- Дали имаме шанс да го върнем към хетеро-отношенията? Попита неуверено Мюр...
- Да бе, точно ние – на по хиляда години всяка... Ламята прилича на Шар пей, аз – на агресивна извънземна форма на живот... няма сми! Кауза пердута!
- Жалко за материала! Видя ли какво хубаво дупе има? Не е зле, но някой друг му се е радвал... ние нямаме шанс!

В желанието си всичко да знае, види и пипне, Ламелита връхлетя в кухнята: - Не ви е срам, щяхме да утрепем човечеца... Егати! вместо лекинко да го препънем, направо му разбихме главата! ми той на гей прилича? а? дали? какво ще го правим сега?

Рижа Бу, измисли си пристигането! чакаме да пишеш!
Цитирай

Ще, но по-късно надвечер. Буржоазният ми работодател изисква от мен да работя, за да ми плати Crossing Arms
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

... Василиса я виждам в поддържащата роля..."
Какво точно трябва да правя в "поддържащата" роля?  35 35 35
Цитирай

София

Ще, но по-късно надвечер. Буржоазният ми работодател изисква от мен да работя, за да ми плати Crossing Arms
Да, аз също трябва да работя! най-малкото за да спомогна пенсионирането си на кубинска земя...
Цитирай

Варна

Ще ти кажа на лични, да не ме баннат за мръсни слова  Mr. Green
Цитирай

При хората, които обичам

Аз предлагам да си сценарист на филма, за да поддържаш бон тона в актьорския състав, пък и в противовес на режисьора-гей. 35
Цитирай

Оставете човека на мира!
Цитирай

При хората, които обичам

Оставете човека на мира!

Що, да го награбиш ти? Тцъ, забрави.
Първо Дона, а после и другите 35
Цитирай

София

Оставете човека на мира!

Ама не ви го ща режисьорина бееее, дръжте си го, хюмнето му с хюмне  Stop
Цитирай

Оставете човека на мира!

Ама не ви го ща режисьорина бееее, дръжте си го, хюмнето му с хюмне  Stop

Не е режисьор. Чистокръвен млад кубинец. Пак си помисли, преди да го връщаш.  Crossing Arms
Цитирай

София

Ето тук, уважаеми, ще присядам привечер, загърнала с дантелен шал птичите си рамене, и сред дим от пури и изпарения от ром ще вадя пожълтяло тесте и ще ви хвърлям карти за живот и смърт, за любов и раздяла... Със специалното участие на почитаемата Краставица, ако желай Blush
Цитирай

Dona, моля те, кажи ми кой е проклетият режисьор....Ще те почерпя Дайкири!
Цитирай

София

Dona, моля те, кажи ми кой е проклетият режисьор....Ще те почерпя Дайкири!
О, не знам... Дафодил го докара на острова. Но ти пак можеш да почерпиш, де Flutter
Цитирай

Варна

Стига сте ми плюли режисьора, ще видите на церемонията за Оскарите през Март 2047-ма кой ще обере наградите, кокошки такива кубински!  Very Happy
Цитирай

София

Дами, фотографинът намина и донесе снимките ни. Молим, разпознавайте се  Hug

Цитирай

Варна

Олей майкоуу, страшен тен сме хванали.
Цитирай

София

Олей майкоуу, страшен тен сме хванали.
Къв тен бе, ти нали си блондинката от предишната страница  35
Цитирай

Щом не е Фидел, както предположих!

Толкова се надявах да е той...Точно как мъж ми - с брада!

daffodil, покажи го де....

Я, свършили ми пурите!
Цитирай

При хората, които обичам

Пфу, пък аз си мислех, че ще сваля очилата като порасна 35
Цитирай

София

таз последната ще да е моя милост, ама не съм сигурна - още почернях оттогава...

мацки, сипете ми нещо голямо и силно, че съм на ръба.... на океана 35

преборих училищната корупция. навъртях 100 км в софия и кой-знае-каква сметка за телефон, но се справих. олекнах с десетарка, че ме видяха ченгетата с телефон в колата (тая корупция още има да я борим) и накрая ревнах от изтощение. имам нужда да се напия!
Цитирай

При хората, които обичам

Коктейлче?

Цитирай

София

Куба либре и сигар за нуждаещите се, молим Hug
Цитирай

таз последната ще да е моя милост, ама не съм сигурна - още почернях оттогава...
Ще ме прощаваш, но това съм аз. Огромнейшия ми задник ме издава.
Цитирай

Копнеещата за интелектуални разговори Сладка хапка най-сетне приседна в патиото, взе с елегантните си пръсти испано-финския разговорник и се вглъби...Опитваше се да не мисли за младия мучачо с тесните бедра и ходила от абанос, който сутрин й носеше кафето й я гледаше мълчаливо, докато тя отпие първата глътка, но съзнанието й неизбежно се понасяше натам като пролетен мусон към вътрешността на континента. От улицата долитаха гласовете на играещите деца, крясъците на дойките и сърдитото жужене на отегчените им майки - викокоуважаемите дони Василиса, Ламелита и Краставицио. Сеньора Хапка се прозина и покрусена от отегчение и досада отново повика стария си прислужник Педро, за когото отдавна подозираше, че тайно режисира порнографски филми за благонравната католическа дамска общност на Острова.
Цитирай

При хората, които обичам

Марш, Хапке, да си редактираш писанията. Аз деца не ща да гледам през 2047г. То тогава едва ще мога да гледам себе си hahaha
Цитирай

Марш, Хапке, да си редактираш писанията. Аз деца не ща да гледам през 2047г. То тогава едва ще мога да гледам себе си hahaha
Ще гледаш внуци ти!!!
Цитирай

София

Ето ме и мен, най-после приключила с кърменето  Blush

Цитирай

Варна

Никакви внуци не гледам, гледам си само кефа! Crossing Arms

Донаааа, отде ги вадиш тез....Smile
Цитирай

София

леле мацки, ами и аз не съм била пристигнала още, бе! ooooh!

След дълга и изтощителна борба с вълните тя отпусна веслата и полегна на дъното на лодката. "Може би няма никакъв Хавански клуб", помисли си. "Ами да, най-вероятно е поредния блъф в онзи откачалски форум. Пък старата ми глава да се върже така... "
Погледът й се губеше далеч сред звездите и тя не разбираше дали се носи сред океана или сред безкрайната чернота на небето... Чуваше приглушен женски смях и това още повече я убеждаваше, че сънува... Изведнъж се чу звук от тъп удар и лодката заседна в плитчина. Опита се да се изправи и в този момент над нея се надвесиха няколко учудени лица. "Я, това е Янита", изкикоти се едната дама без да вади пурата от устата си. "Познах я по онази снимка, помните ли, на аватара..."
Във въздуха се носеше тежкият аромат на френски парфюми.
"Нали това не е Франция?", със страх попита Янита.
Цитирай

...Сеньора Хапка възмутено повдигна рамене и измърмори на Педро: Тия трите повлекани отвън са същите като бабите си ... добре,че сополивите им хлапета все пак станаха хора ... в крайна сметка късното захранване се оказа наистина гаранция за добър старт в живота. Иначе кой знае къде щяха сега да режат тръстиките и да пушат евтини български цигари. Mr. Green

Дон Педро не отвърна нищо. Той добре познаваше старите Василиса, Ламелита и Краставицио и знаеше колко страст още бушува в тия износени торби с кокали. Дон Педро обичаше жените да са меки отвън и твърди отвътре, а тия трите имаха още много огън в тях.

Happy now???
Цитирай

Варна

Мадам Ивет обмисляше поредната си изненада, докато обикаляше пясъчната ивица край хасиендата. Ровеше упорито в мокрия пясък с крака за раковини и камъчки, също като разярен бик копаеше дълбоки дупки и сетне мърмореше непристойни изрази. Друг път пълнеше копките с водорасли и палмови листа, отбелязваше в прокъсан бележник къде е тайното съкровище и след време идваше да види какво е останало от флората. Винаги таеше надежда, че ще намери и нещо ценно, незнайно как озовало се в пясъчната дупка.
Също тъй при тези обиколки, Алмунде мечтаеше какви гозби да сготви, но рядко имаше шанс за изпълнение, понеже бе туткава и мудна, докато се организираше за кулинарство. Рядко готвеше, но все екстравагантни манджи, повече от които не бяха одобрявани и тъй й останаха само неосъществяваните гастрофантазии. Понякога си играеше в близката лагуна на кухня. Беше главен готвач и хранеше гостуващите бръмбари и птичета рядко с подходяща храна, основно кал, увита в тръстики, пясъчно руло с пълнеж от тънки черупки или сушени раци без мустаци. За десерт им пееше арии от миналото, в аранжимент от щракане на бирени капачки, на каквито иначе гадаеше времето.
    Новият гостенин беше твърде красив мъж, за да бъде оставен на произвола на хомосексуалните си наклонности. Тази мисъл глождеше перуката на Мадам от няколко часа. Сръбваше студена вода за бистра мисъл, димеше с дебелата пура и кроеше стечението на следващите дни. Скоро не са се забавлявали с момичетата. Трябва да се организира някакво представление. На младини, Мадам Ивет се занимаваше с всевъзможни представления и забавления, някоъ законни, други сладкострастни, но все свързани с глъчка, напитки и всякакви порочни деяния. Реши, че отдавна не са гледали стриптийз и е крайно време да повика Еухенио. Тъкмо ще провери съмнителният режисьор какви точно помисли има. Мадам се запъти към одаите си и взе да търси малкото сандъче, в което съдържаше всякакви тефтери, бележки, ценности и дребни боклучки. "Еухенио, цвят на любовта" - мислеше си старата госпожа.
Цитирай

... а през това време Еухенио лежеше в обятията на дъртия сладострастник, бисексуалния Педро. Днес беше неговия имен ден по стар стили  Еухенио му беше спретнал подобаваща фиеста с много ром с текила и любов в обедната почивка.

Клетата стара сеньора Хапка през това време подтичваше из пазара, нарамила торби с покупки за своя любимец, като с най-голяма радост си мисреше за новия хАнцунг, който му беше купила. Старият мръсник заслужаваше  да се поизръси с тия 135 лева. "Бълха ме ухапала", мислеше си заможната собственичка на плантацията "Изгодно го купих, на намаление...  newsm78 Трябваше да си взема едни маратонки, ама нямаше да ми се види педикюра с тях, порка мизерия", реши Хапката и отнесе Ханцунга за луксозна опаковка.
Цитирай

Варна

Содом и Гомор стана тая хасиенда!  35
Цитирай

Варна

Сеньора Хапка не биваше да забравя и поръчението на Мадам Ивет. Беше й заръчала да й купи нова перука в небесен син цвят, понеже да се сливала с лазурното море рано сутрин, а и да е в крак с модата. А също и препарат против въшки, бъхли и бактерии, паста за зъб, зелен пръстен и щайга грейпфрут, много полезен против старческа немощ.
Цитирай

София

Ламелита нещо скучаеше... мандахерцаше си подарената от Мадам Ивет незнайно-за-какво-служеща джиджавина. Не я интересуваше убавецът левент хомосексуалист, нито Еухенио, който така и не стана ясно откъде се взе... Тя си мислеше как да продължи своите генетични занимания и дали кубинският климат ще е подходящ за развъждане на светещи гъби усерулки, които да говорят на испански... За жалост на българска почва тя така и не успя да селектира гъби – домашни помощници, или поне гладачки, но науката не винаги е всесилна. Академик Ламка започна да обикаля тъмната и пуста къща в търсене на място за своята лаборатория. Слезе с неудоволствие в мазето, поради всеизвестната дори на чайките си инсектофобия. Определено с погнуса потърси лампата, светна и о! Невероятна, дори течна изненада. Мазето беше обширна стая, пълна с всевъзможни сандъци - с ром! Ламка си помисли: Миналият собственик ще да е починал от цироза! Горкият! Но все пак блажено ще да е живял! Забравила за първоначалната си нАучна идея, водена от инстинкти, доня ви Ламя затопурка нагоре по стълбите, за да сподели незабавно великото откритие! Защото девойките взеха да се тревожат, а жадни биха били доста нервни и зли... и в допълнение към случилото се днес нещастие – този хубав иначе мъж, да се окаже не от нашите...- ситуацията щеше да стане безнадеждна.
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 17:15 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

Off!

Момичета, гледали ли сте Dirty Dancing: Havana Nights ?
Цитирай

И за да бъде всичко прекрасно, цветно и спамърско по старому, на гости се появи Пере-то

Той се зае с пълна сила да чисти и създава ред, защото прецени, че разгулния живот на старите кокони, е в повече.

Разбира се, той можеше да задоволи зажаднелите, посбръчкани пуролюбителки, само откъм стари приказки и чистота  Very Happy
Но, кой ще коси моравата и ще чисти басейна, радвайки окото. Разбира се, Хуйонитьо, който услужливо предложи услуги, срещу баничка за закуска и обеща, че ще лекува госпожите от болежки и няма да обръща внимание на левента хомо  Very Happy

Мадам К. се записа първа в списъка да му пали пурата сутрин  Mr. Green
Цитирай

София

"Ламелита....ром" едва прошепна Янита и загуби съзнание. Дойде на себе си, едва когато дочу подрънкването на ледчетата в чашата с вълшебното питие. За миг се запита дали ледчетата не са запушвали нечия старческа голяма уста преди да с озоват в чашата й... "По дяволите, на кой му пука! Това да не е френският двор!" измърмори тя и пресуши чашата. След третото питие се съвзе напълно.
"Ламелита", обърна се тя към дамата с пищна украса на главата, "виж какво има в сандъка на дъното на лодката. Истинската Ламя ти изпраща поздрави и нещо за развъждане - казва, че ако се отглеждат в подходящи условия, като поотраснат готвят вълшебно, докато припяват на испански"...
Цитирай

София

няма такава тема! пу-пу! да сте ми живи и здрави!!!

hahaha 35 hahaha 35
утре тематично ще пиша за лютеницата, защото не може този фундаментален въпрос от екзистенциално значение да остава нерешен!

а мадам Ив ще има да бродира бялата връзка на бувката на Перето.. нека бъде красота!
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 17:29 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

В чужбинския форум ве4е се изписа и имайте предвид, че лютеницата не играе фундаментална роля в българскопто вкусово съзнание в чужбина. В луканката е истината  Laughing Ако няма луканка и бахур става. Важното е да е голямо и месесто  Laughing
Цитирай

... голямо и месесто като тая пура ли, бе Кейс?

Малеее, тая вечер сън няма да ме хване, ама утре ще съмч първа да му я запаля на тоя Хуютиню ли беше!
Цитирай

София

специално за ламелитка!

На дъното на лодката се мъдреше прогнил сандък. Катинарът обаче беше здраво заключен. Мадам К., която освен да пали чужди пури, се справяше умело и с всякакви Каси и Ключалки, бързо реши проблема. Е, нужно беше студено питие и обещание за поне три изгаснали пури, за да я склонят. Освен гъбия разсад в сандъка имаше и бурканче лютеница - от онази с хорото, а не от тукашните ментета със салса-танцувачки на картинката (да прощава секси-сакри-то). Със ситни буквички на калпака на хороводеца пишеше следното: За да се постигне максимално увеличение на количеството, да се остави да гъбяса на плажна температура.

35
Цитирай

София

мерси, Янита! Да живеят гъбите и всякаква друга полезна плесен!
 hahaha 35 hahaha 35
добре, че доплува! бях се притеснила като зави към нос Добра Надежда
Цитирай

И тъй като сеньора Хапка беше родом от центъра на просветата, мадам К. реши да сподели с нея просветление на запалването.

В замяна на обещанието, че дамите ще разрешат на Хуйонитьо (в кратце Ую) да прави луканката и да се занимава с поддържане на месестите неща, той спомена, че има 12-тина братя страстни пуролапачи, сукали до 18-та си годишнина  Very Happy  В мадам К. се възродиха стари спомени от майчинството и топлата вълна на рома се разля в кръвта й  Laughing Не беше сама...  Very Happy

Цитирай

Варна

Кейси, тематично предсказуема ставаш  Very Happy
Цитирай

Сеньора Хапка се изпълни с благодарение и дори обеща да храни бубите на Ламелита, въпреки вроденото си отвращение към дребните, едва мърдащи неща в тоя живот.
Цитирай

Кейси, тематично предсказуема ставаш  Very Happy

Аз мога и за гоблени да пиша де  Very Happy
Цитирай

Варна

Констанца седеше на верандата и шиеше. Беше сложила очила, но и отиваха. Бод след бод, тя се успокояваше и си спомняше младостта. Изведнъж обаче фигурките в гоблена приемаха фалическа форма и тя се изчервяваше и въздъхваше със сладка нега...А Хуйонито плевеше градината и си мислеше "Как имат нерви да шият гоблени, трябва да е скучно" Бедният! И представа си нямаше  Mr. Green
Цитирай

София

Ко прайти вий бееееее 35
Ламелита, чудех се кога най-после гъбите ще доплуват до Острова  Mr. Green
И предлагам цялата тая писмовна прекрас да се подреди в свързан текст и да се архивира нейде за поколенията Smile
Цитирай

Sverige

Off!

Аз ДА - и стария, и този новия са страхотни според мен...Простете за намесата без да съм член на клуба.
Цитирай

А какво в крайна сметка се случи с режисьора?
Цитирай

Варна

Още го реанимират на верандата.
Цитирай

Там, където има пудинг

Аз пак се попилях. Те моите несгоди нямат край, спуках гума, схвана ми се и крака,докато чакам аутобусЪ Shocked.
-доказателството ей го на, беж майтапа на страна, виках да се поразкърша, докат чакам ей така:
то пък кво станааааа.....добре,че младежта е отзивчива.....черпи бира,черпи бирааааааа.....ей ме на сега дъртата жена готова за РОМ-антика и весели дела....след несгодите ми дневни,вечерите са безценни!!! Mr. Green
Цитирай

Грасиас ester! Че ме забеляза!

Тук са се затворили като едни сноби  Mad

Ще взема пак да напомня за акулите!
Цитирай

Sverige

Вили, те така творят, че не могат да забележат... Какви таланти имаме, аз влизам от време на време тук, признавам си не можах да хвана нишката на историята отначало, но влизам да зяпам картинките, щото много ме кефят и да почитам по малко  Laughing
Цитирай

София

Да не ми е името Химена, ако следващият път не си сваля прашките през левия ръкав. Мислте и чувствата бошуваха в Химена, като урагани с нежнИ имена и корави пури. Боже, боже.....
Цитирай

София

А какво в крайна сметка се случи с режисьора?
Донателла се завърна от разходка със сина си, младия дон Кико. Подритна празните бутилки от ром и кутии от пури. "Порка мизерия, дърти ненаситници" - ядно изруга тя - "Дано поне са оставили малко сос в Хуюнито... ммм". Примижа, предвкусвайки младата му плът, и тръгна да го търси из градината. Изведнъж дочу познати стенания откъм портокаловите дървета. Приближи се, намести очилата и видя французина-режисьор Етиен, който бе коленичил пред Хуюнито и усърдно възпламеняваше пурата му...
Цитирай

Vili.P пренебрегваше факта, че старческата деменция не прощава и искаше от всички да си спомнят непосилни неща. Добре че не питаше за таблицата за умножение. Дафодил й предложи един тест за снобарство и тя го издържа, защото не трябваше да се дели от бабичкочеството. А акулата се оказа Ум Белия делфин  Very Happy
Цитирай

За тези, които и четат, не само пишат! (т.е. Кейси в случая!)...

Дайкири, моля...Наздраве!

Не знам защо е зелено-оранжево, ама ми харесва!

Цитирай

Да не ми е името Химена, ако следващият път не си сваля прашките през левия ръкав. Мислте и чувствата бошуваха в Химена, като урагани с нежнИ имена и корави пури. Боже, боже.....

Химена, Химена...името ти винаги буди сладки спомени в сърцето, ума ми и други любовни образувания в дамското тяло...
Цитирай

Мадам К. отпи ит дайкирито, но въпреки сламката, ченето й падна, като видя какви ги върши французина. Благодарение на пудрата зеленината на лицето й не можа да избие и  единственото, което й остана бе да продължи кротко да си боцка тематичния гоблен "Кучета пият вода". Добре че артрита не се обажда днес...
Цитирай

Off!

Тук е и една от песните от филма... Laughing- Represent Cuba
http://snegyr.multiply.com/music
Цитирай

Есперанца се беше разбудила в ранни зори...Събуди я тъпият удар от кокосов орех,паднал от надвесената над верандата палма.За кратко зърна тънката златиста ивица на хоризонта,която разделяше небето и морето и отново изпадна в несвяст.В просъница усети мириса на силно кафе,дочу в далечината трополенето на Ламелита в кухнята.Отвори очи,понадигна тежкото си тяло.Първата й мисъл при вида на разцепения кокосов орех беше,че от него ще стане страхотен ликьор."Ще нахраня рибките",провикна се тя.Не че имаше кой да я чуе.Грабна кофичката с вмирисаната вече риба от улова на ДеВанита и някаква сварена и изсушена кокоша глава с червена панделка,която висеше на конец до входната врата.Дори не предполагаше за магическата й сила...Запъти се към близкия кей,където три озъбени акули отдавна я очакваха,за да получат сутрешната си почерпка.Замисли се,че трябва да изпълни с някакъв смисъл дните си...Защо ли не,да основе приют за бездомните бедни акулки.Или да осинови Родриго-35-годишното стриптизьорче от любимия La Banda Bar?Зачовъркана от тази дилема тя започна сутрешната си разходка по брега...
Цитирай

Бравос nia_r....убичъм тъ....(за последните два постинга...и за рома от предишната вечер!)
Цитирай

Варна

Момичета, предлагам да си търсим издател  Very Happy
Цитирай

Варна

А аз мисля, че трябва филмов продуцент. Отдавна мечтая да изиграя себе си!  Nerd
Цитирай

София

За начало предлагам все пак да се заемем с някаква общественополезна дейност, а не само да висим като ромови мърши връз тропическия бряг. Можем например да основем форум Mamma Cubana - ето, и лого съм намерила

Цитирай

Това е задължително daffodil и кубинска ми красТавице....

Преди това, обаче, да потичаме малко по пясъка, че според nia_r, пак е съмнало!!!

Или съм много пияна, или тук на големите Антили, земята се върти по-бързо!

Цитирай

Варна

Основно тряба да потърсим подобна на гореописаната хасиенда, с цел пребиваване неколкодневно, нейде из Южната част на държавата през Семптемврий. Който смята за добре да сподели информация къде, как, колко.

Аз вече ще си връзвам ластика на кюлотите, ще потърся новия цицкодържател, че да имам приличен, стегнат горен вид, ще напудря носът да не лъщи на силния припек и яхвам белия рицар. Пардон, кон. Хъхъхъ. Забравих си ченето, затуй фъфля, прощавайте. Blush
Цитирай

Извини ме Dona, общественичке такава...

Толкоз ми беше гот, сега пак някой се намери да ръчка!
Цитирай

За начало предлагам все пак да се заемем с някаква общественополезна дейност, а не само да висим като ромови мърши връз тропическия бряг. Можем например да основем форум Mamma Cubana - ето, и лого съм намерила
И аз имах предвид нещо подобно...Но вече казах,ще осиновя Родриго,и ще се грижа за него,и дори ще му готвя...Но и той има доста братя...Между 25 и 40 годишни момчета...
Цитирай

София

Извини ме Dona, общественичке такава...

Толкоз ми беше гот, сега пак някой се намери да ръчка!

Оооо, изсвинявам се много с по едно мохито, молим

Цитирай

Това е задължително daffodil и кубинска ми красТавице....

Преди това, обаче, да потичаме малко по пясъка, че според nia_r, пак е съмнало!!!

Или съм много пияна, или тук на големите Антили, земята се върти по-бързо!
Неее,просто паралелно проследяване на различни съдби...Иначе аз наистина ставам поне 7 часа  след вас заради времевата разлика....Но пък с Кейси ще ни бъде по-лесно да се нагодим към времето в Куба... Laughing
Цитирай

Направо ми се допи, като го гледам...мохитото...

Сега ще запитам свекър ми (Кирил), за хасиенда-та...Живял е бая години човекът на острова...

Ще се включа с предложения....
Цитирай

Не му е времето за Куба сега, защото почти всеки ураган минава от там и трябва постоянно да си вързан с въже за някоя палма  Laughing
Цитирай

-Дърти мръсници!-възкликна полугласно Етиен, докато закопчаваше панталона си. Разтърси крак, за да намести съдържанието на гащите си и тръгна по пътеката към плажа. Беше му писнало от тая странна къща и лудите и обитателки. -Ексцентрички били!-замърмори отново той.-Друг път! Луди са! Луди за връзване! Първо ми сцепиха главата, а сега ревнуват и искат да ме гонят! А, не! Трудно ще им бъде да ме помръднат оттук, ще ги съдя! Да! Съд за смахнатите бабич...Думата замръзна във въздуха, но веднага след това се разтопи от жегата и просто се изпари. Етиен примигна. После пак примигна, отвори уста и падна назад.
-Поне уцели дупката. Няма да се налага да го местим. -каза мадам К. До нея, Краставицата изпусна летвата и се облещи на собствената си смелост. -Не се шашкай, бе! Дъската го доведе, дъската си го взе!-изквича Кейси, при което бедната Алма припадна. С много апломб, междувпрочем. Мюриел махна с ръка към актрисата и започна да натиква навътре краката на трупа, които стърчаха от сухия кладенец.
Цитирай

Варна

Е как ти даде сърце да видиш сметката на режисьора ми!  Twisted Evil
Цитирай

София

Е как ти даде сърце да видиш сметката на режисьора ми!  Twisted Evil
Да бееее... не можа ли поне да го натовариш на турски пиратски кораб, случайно акостирал на нашия бряг Blush
Цитирай

Варна

Трупът в кладенеца беше забравен бързо. Но в хасиендата започнаха да се случват странни неща. Огледала се чупеха, цветята вехнеха във вазите, току що откъснати, Ламелита загаряше яденето по-често от обикновено, мадам К. се убоде, докато шиеше и 8 дни ходи с подут пръст и кървав бинт. Нощем се хлопаха врати, чуваха се стъпки. Имаше два варианта- или препилите старици ходеха често- често до клозета по нощите, или духът на Етиен бродеше из хасиендата и ридаеше за несбъднатите Оскари през 2047-ма. Какво ли още имаше да се случва...
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Фрау Калина пък не се ограничаваше със сушата.
Беше пристанище, прекрасни шумове на настъпващото утро звучаха отвсякъде. Кафето беше добро, а закуската-стабилна. Флау Калина се изправи с кеф, кога, ако не на почивка е редно човек да стане в 6 и да гледа края на изгрева.
Вълните плискаха по борда на катамарана, а вятърът свиреше по мачтите. Кой беше прекрасният мургавеляк, който излиза от спалнята? Прекрасен си беше. Книгата на масата й също беше прекрасна. Това утро и много други.
Фрау Злобина се зачете в справочника, за да си направи програмата за деня.
Нека ми е зле, но ще опитам тукашния ликьор, ако и да ми излезе име, че пия женски питиета. Какво по-прекрасно от постоянната опияненост и стоманения черен дроб.
Фрау Калина тръгна да разхожда тези прекрасни крака по новата земя.
А утре, може да се ориентираме към Антарктида, планираше вече Фрау Прекрасна.
Цитирай

Хаванската вечер се разля над малкият плаж в цялата гама на златното. Една муха а-ха да достигне до съвършената яснота на битието, наслаждавайки се на залеза, когато Провидението усети, че мухата не би оценила прелестта на такова познание и услужливо изпрати режисьорската ръка към насекомото. Улучи. Това го изпълни с частица надежда. Два пъти. Два пъти с една и съща летва и все по челото. Ама че садистки!-помисли си Етиен, щото устата му беше зверски подута и не би могла да изрази каквато и да е мисъл. Полека, но упорито, той издрапа нагоре, огледа се, и като не видя никой си плю на петите и успя да дотича чак до старото пристанище в Хавана, откъдето почти на бегом се качи на първият кораб. Турски. Моряците не одобриха, че няма пари. Не го изхвърлиха в морето, само защото Капитанът много хареса някои особености в Етиеновия характер, твърде перверзни, за да бъдат споменати тук. Жив и щастлив, какво повече би могъл да желае един французин в Куба, пък бил той и режисьор.
Цитирай

Предвид завръзката на събитията и причината за начинанието, може  би е по-добре форумът да се нарича Babba Cubana....
Цитирай

Какво ли още имаше да се случва...
А може би всичко се дължеше на липсващата вече кокоша глава...
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

http://community.webshots.com/album/552211416dbPfgF
главният герой-5 стаи, перално помещение и всекви екстри. аман с тая Куба веч, Бразилия и Мексико са по-интиргуващи
Цитирай

София

Какво ли още имаше да се случва...
А може би всичко се дължеше на липсващата вече кокоша глава...
"Ето я!" - извика Дона откъм кухнята и след малко се появи на верандата, размахвайки това произведение на ексцентричната кулинария
Цитирай

Варна

Получило се писмо от Фрау Калина с приложена снимка на нейните внуци.
Цитирай

...в опит за бягство към бреговете на Маями...

Какви ти там Мексико и Бразилия...

Що не им каза някой, че бягат от Рая!
Цитирай

Нощта се настани над заливчето и малкият кей, пропълзя над мижавата ивица плаж и прегърна къщата в хладните си обятия. Звездите начертаха картата на Екваториалното небе и замигаха във вселенска скука. Самотно, ядосано, и най-вероятно гладно, куче залая откъм гробището.
-А! Тук хич не ви било зле!-ухили се Естер, чужда на всяка романтика, като последната обидено се изпари от въздуха.
-Бива, бива! Май не е толкова спокойно, както предполагахме. -отвърна и Ламелита.
-Мда, и гмуркането не беше толкова интересно, както последните дни тук.-добави ВилиП.
-Това е, само защото пускаше акулите!-с ядна нотка я отряза Лами. -Тамън я хвана, зашеметя я, подам ти я и вече измислям рецептата, а ти я пускаш!
-Не се ядосвай, мон шер.-каза Сеньората известна като Хапка и и подаде чаша пълна с лед и нещо със съмнителен зелен цвят. Лами го гарвътна с вродена изисканост и махна с ръка.-Акули, да живеят, тогава, от мен да мине...каква паеля щях да сътворя, но нейсе! Дай още, шери, зеленото свърши!
НиаР се ухили в тъмното и уплаши до смърт поне два комара, а карибските не се плашат лесно. Факт. Чудесно местенце, мда, помисли си тя и си наля от коктейла.
Цитирай

"Ето я!" - извика Дона откъм кухнята и след малко се появи на верандата, размахвайки това произведение на ексцентричната кулинария
Незнайно беше,дали Донита беше по-щастлива от намерената вече кокоша глава (макар и останала без панделка) или от перката от акула,която държеше в другата си ръка...Тя също имаше магическа стойност...Заедно с това си бяха набавили и филе от акула за вечеря.Но кой ли беше безстрашният ловец на акули?
Цитирай

Там, където има пудинг

интересно ми е дали ще се намери роля,за една бабет,която само от време на време да прави неадекватни включвания със странни истории?М?
Цитирай

София

интересно ми е дали ще се намери роля,за една бабет,която само от време на време да прави неадекватни включвания със странни истории?М?
Тази ли е?
Цитирай

Варна

Сигурно говориш за старата доня Мамалия , дето има лека лудост и затуй рядко се включва в групови дневни изпълнения и прихожда в компанията предимно вечер. Харесва чуждите гозби, обича десерт с ром и ванилов сладолед, обвит в тютюнев дим, а за завършек предпочита да си разказва странностите, стига да намери слюшатели, без значение будни или впиянчени.
И понякога заграбва чужди накити, ето на фотосът е с мойто червено, като заешка кръв червено колиенце. Но простено й, защото по някое време подарява откраднатото на притежателя му.
Цитирай

София

Но кой ли беше безстрашният ловец на акули?
"Буенас ночес, сеньора" - изкряка някой в тъмното. Ниа Р стреснато подскочи. Храстите се разтвориха и оттам се появи Хоселито, местният рибар.

"Хареса ли Ви акулата?" "А бре Хоселито, изкара ми акъла, бре" - изохка Ниа Р, придържайки се за сърцето. След това огледа рибаря по-внимателно. Не беше съвсем с ума си, но ръцете му бяха едри и здрави, а миризмата му на пот и море накара Ниа Р да потръпне. "Хоселито, баби" - погледна го тя с премрежен поглед - "да взема да дойда утре с теб в морето за марлин, а?"
Цитирай

Варна

Сега ми тряба подлога, че се изпускам връз стола от възхита по темата, а на стари години в Куба дали ще мога да си купя Памперс или ще е дефицит и ще тряба контрабандити да ми носят?  ooooh!
Цитирай

Но кой ли беше безстрашният ловец на акули?
"Буенас ночес, сеньора" - изкряка някой в тъмното. Ниа Р стреснато подскочи. Храстите се разтвориха и оттам се появи Хоселито, местният рибар.
"Хареса ли Ви акулата?" "А бре Хоселито, изкара ми акъла, бре" - изохка Ниа Р, придържайки се за сърцето. След това огледа рибаря по-внимателно. Не беше съвсем с ума си, но ръцете му бяха едри и здрави, а миризмата му на пот и море накара Ниа Р да потръпне. "Хоселито, баби" - погледна го тя с премрежен поглед - "да взема да дойда утре с теб в морето за марлин, а?"
Ниар,която съквартирантките й продължаваха да наричат така поради старческото си безумие и която в древен ритуал беше приела името Есперанца(надежда),беше върла сектантка-вегетарианка и дори мирисът на риба я изваждаше извън равновесие,но при вида на този къдрокос и мургав левент,в чиито очи грееше огън (вероятно от погълнатия ром),си представи изпепеляващите страсти на полюшкващата се рибарска лодка...И тъкмо да се усмихне и да простреля околните комари с белотата на липсващите си зъби,и се чу свистящият шум от поредния падащ кокосов орех,който отново щеше да я отведе в света на сънищата...
Цитирай

София

За вас не знам, дами, но аз втори ден си слушам Buena Vista Social Club и ми е едно хууубаво и цветно, и се размечтах... Muchas gracias  Hug
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

-Внуци!!!!??-Това все пак успя да откъсне погледа на Фрау от бинокъла, през който наблюдаваше някакви луди баби с пури на кубинския бряг на път за Антарктида. - Нима не им пращам всяка година пари по сметките и картички, откъдето мина и откъдето се сетя?
Фрау бе привърженик на принципа, че внуци се гледат с много подаръци и никакви контакти, защото всички внуци приличаха на снахите й, които тя по принцип не можеше да гледа.
За момент Фрау се замисли дали да не избяга при лудите кубинки и да се натопи в опасното Кубинско море, за да избегне срещата с внуците си, които по заговор бяха пратени да се качат на катамарана-нейното спасение от света.
-Не и в това полукълбо-твърдо отсече Фрау и не промени курса. Усмивка бавно се разливаше по лицето й-снахите щяха да побеснеят.
Цитирай

Там, където има пудинг

Сигурно говориш за старата доня Мамалия , дето има лека лудост и затуй рядко се включва в групови дневни изпълнения и прихожда в компанията предимно вечер. Харесва чуждите гозби, обича десерт с ром и ванилов сладолед, обвит в тютюнев дим, а за завършек предпочита да си разказва странностите, стига да намери слюшатели, без значение будни или впиянчени.
И понякога заграбва чужди накити, ето на фотосът е с мойто червено, като заешка кръв червено колиенце. Но простено й, защото по някое време подарява откраднатото на притежателя му.
Нрав, какво да правиш,а и на тази възраст вече няма за когИш да се променяме. Сениора Мамалия предпочита да си скъса подметките от обикаляне пред дневните масовки ...за гозби не си права.....по-добри от мойте няма иии ех ,ако само можех да си седна на задника и да спра да скиторя из острова, щяхте да разберете за какво иде реч. За рома сЪм Хапсолютно съгласна Peace и без ванилов сладолед го поемам в добри количества с най-добрата му приятелка - СсигааааРрррТа...а кражби и подаръци не правя, това ми е принцип в живота. Ако дам на някой нещо- то е в израз на специално отношение - знак,а не подарък. А пък там горе някой ме е хванал в крачка, как "тУтУнопушааааа", обичаме се с лулата на мира  Wink,любов правим няколко пЪти дневно......французка!
За кражбите няма да кометирам...........никой не мож ги докаже  Crazy Mr. Green
Цитирай

sofia

Приемате ли една зажадняла душичка за вашия Хавански клуб, обещавам и дозчитам последните страници, не можах да ги прочета, нямах търпение да ви попитам приемате ли ме, ФЕН СЪМ. Hug Love
Цитирай

Там, където има пудинг

Аз пък имам един въпрос към вас мили дами .............. има ли някоя от вас,която да е била вече в Куба?
Цитирай

Ние много искахме да отскочим до там, но разбрахме, че не се гледа с добро око на дестинация Хавана  Twisted Evil
Цитирай

sofia

Ето снимчици от Хавана
http://www.pbase.com/minnow/havana
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 21:34 от sineo4ka »
Цитирай

В очакване на залеза те се бяха разположили пред хасиендата. Цареше освежаваща тишина. Чуваше се само ленивото повяване на ветрилото на Небесната, чиято пищна гръд издишаше леки облачета благоуханна пудра при всяко повяване на ветрилото. Фуклинда се опитваше да подреди мислите в главата си, но тъй като там не беше останало кой знае какво, продължи просто да съзерцава песъчинките по краката си. Дона копнееше за чаша ром. Беше чувала за услужливи санбернари, които спасявали изпаднали беда с бъчвичка ром на врата. Проклетото псе обаче не се мяркаше никъде. Ламелита изпускаше съвършени облачета дим от пурата си и се наслаждаваше на тръпчивия вкус в устата си. Есперанца се беше отнесла при Хосефито. Мислите й миришеха на прясна риба.
Доня Хапка разцепи тишината с нетърпеливо подрънкване на леда в каната с дайкири.
Цитирай

- А къде е Мюриелита? - попита Небесната,давейки се в поредното облаче от пудра...
Цитирай

Там, където има пудинг

Ние много искахме да отскочим до там, но разбрахме, че не се гледа с добро око на дестинация Хавана  Twisted Evil

Само това ли ви спира? Имам предвид толкова ли е важно как гледат Хамериканосите...Мамалига захапва до болка познатата лула................и отправя очаквателен поглед към Кейси.........м?
Цитирай

Варна

Доня Катя като погледна тази идилия, нещо в неспокойната й душа се преобърна! Какъв ром, какви сто жени на едно място, какво дайкири \сал с един прислужник и режисьор-обратен!?! За цигарите да не говорим ooooh!! Втурна се трескаво в къщата, после още по трескаво към морето и заплува към катамарана на фрау Калина с все сила 35...
Цитирай

София

Приемате ли една зажадняла душичка за вашия Хавански клуб
Приемаме, приемаме, Островът е достатъчно голям за всички и риба в морето много Hug

Мили дами, една от нас е изловена от местен папарак в компрометираща поза - да си признава веднага коя е  Crossing Arms

Цитирай

Нещастни гринго... не разбират от дестинации.
Цитирай

Очаквателният поглед на Мамалига, жегна мадам К. и тя като същи Спийди Гонзалес хукна към брега, нарамила гума от булдозер. Ако има попътен вятър, ще съм там преди Доня Катя  Laughing
Цитирай

София

- А къде е Мюриелита? - попита Небесната,давейки се в поредното облаче от пудра...

"Хъм, хъм, ето я" - покашля се Донита - "снима се за рекламни цели, а ние цял ден чистим тука рибешки глави"
Цитирай

Само това ли ви спира? Имам предвид толкова ли е важно как гледат Хамериканосите...Мамалига захапва до болка познатата лула................и отправя очаквателен поглед към Кейси.........м?
Тя Кейси ще си каже...Но това наблюдение бива вписано и в досие,което е далеч по-значимо от еротико-сексуалните досиета в интернет-пространството...Иначе Куба е изключително Канадска дестинация,но заради споменатите вече хлебарки сериозно се замислям,дали да не я отминем и да се прехвърлим къмто Доминикана...Това е извън темата и да не се взема под внимание от обитателките й!В нашата хасиенда хлебарки няма...Всичко бива вкусно наготвено от Ламелита...
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 21:59 от nia_r »
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Фрау Калина видя с бинокъла си сеньора Катя, която в мислите си на галено наричаше Доня Катина и усмивката отново озари лицето й.
-Хуан, подготви каютата за гости и зареди хладилника с бира. Мани я тая Антарктида. Може да поостанем тук и да им се плезим, а те да се гърчат в прашна и разрушена Хавана
Фрау Калина с радост наблюдаваше приближаването на доня Катина, когато погледът и мерна две мнения по-горе, че и мадам К. идва, подгонена от имиграционните (или от емиграционните-казусът подлежеше на обсъждане) власти.
-Хуан, права бях да го искам тоз катамаран с 5 спални, подготви другата каюта за гости, с розовото спално бельо и остави ключа върху касата с играчките-мадам К ще ни погостува, сигурно няма да е сама. Сложи всичкия алкохол в хладилника, че не я знам какво пие.
Мисълта, че е попълнила добре запасите от пури можеше само да я радва, обичаше приятни гости.
Цитирай

Приемаме, приемаме, Островът е достатъчно голям за всички и риба в морето много Hug
И ромът в казана отдавна ври ...
Цитирай

[Мили дами, една от нас е изловена от местен папарак в компрометираща поза - да си признава веднага коя е  Crossing Arms

Някой спомена, че има червен гердан ...

с мойто червено, като заешка кръв червено колиенце

Не мога да си спомня обаче кой.    smile3520
Цитирай

Там, където има пудинг

Очаквателният поглед на Мамалига, жегна мадам К. и тя като същи Спийди Гонзалес хукна към брега, нарамила гума от булдозер. Ако има попътен вятър, ще съм там преди Доня Катя  Laughing

--Ха!Хааааааааааааа! Бягай жено, барем успееш по изгрев слънце, ще те чакам на на Playa Santa Maria. От кулата се вижда твоят сегашен дом! Mr. Green Peace - Лудостта отново надзърташе от Мамалигавия поглед!
Подготвила съм ти незабравимо посрещане!!!!
Цитирай

София

[Мили дами, една от нас е изловена от местен папарак в компрометираща поза - да си признава веднага коя е  Crossing Arms

Някой спомена, че има червен гердан ...

с мойто червено, като заешка кръв червено колиенце

Не мога да си спомня обаче кой.    smile3520
Тц... туй е по-скоро нещо Рижо...  Mr. Green
Цитирай

Варна

Когато доплува до катамарана Доня Катина учудено установи приятността създадена от фрау Калина : ,    и след като си наздрависаха с два ледени   доволно се отправи да се изсуши...
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Ех, тая Фрау, такава си е тя, чак се просълзих от умиление каква атмосфера съм създала
Цитирай

Това ще пием там. Никакъв Туборг...

В очакване съм на следващото назначение на мъжа ми на острова!

Цитирай

-Емилио! Тез, шъ знайш от мен, са луди. Дъските им хлопат, дрънкат им пантите! -със зле прикрито задоволство отсече доня Руфина, не спирайки да разбърква оризът с една ръка, докато с другата ожесточено сочеше съседната къща.
-Вярно ми викаше мама-при чието споменаване  бързо се прекръсти-На бели хора вяра да нямаш, Руфина, глупачке недна! Добра жена беше мама, ех да не бе оназ акула, още щеше да си е с нас.-въздъхна тя, а мъжът и, благославяйки беззвучно акулата, додаде:-Ама и аз съм бял, бе жена!
-Ба! Бял си ти! Мама се викаше, той колкот е бял, ти си толкоз слаба, ама земете се, де, барем ни храни. Умна жена, ей! Да не беше оназ акула, Емилио, райски щяхме да си живеем с нея!
Емилио притвори очи и тихо благодари на акулата. Не забравяше да го стори всеки ден, като и сега сегиз-тогиз ходеше на пристана да я храни. Граучо, добро животно излезе, разбрано. Тъй си мислеше, а ръката му несъзнателно, с  отработен с годините жест, изкара бутилката изпод масата и доля ром в кафето. Старият човек примижа от задоволство, оригна се, а после отново се зае да разучава съседската къща с бинокъла.
 Къщата беше поне сто годишна, килната наляво, но подпряна със стари лодки. Бяло, зелено, опушено синьо и поне още пет основни цвята се бореха за надмощие по фасадата и, като засега печелеше полазилият я бръшлян. Беше къща с история. Скърцаше, пъшкаше и стенеше в подходящи моменти и на подходящите места. Беше идеална за тях. Чужденки, които искат да са тукашни, хаха подсмихна се Емилио, Граучо сигурно ще им хареса.
           Камбаната удари четири пъти. Къщата не пропусна да потрепери в такт с ударите. Никой не и обърна внимание. Новите и обитателки играеха покер, като крясъците им щяха да заглушат и американска въздушна атака.
-Лъжеш, лъъъжеш и не те е срам!
-И това са дами!
-Дама не беше ли обида?
-Затвори и устата с пура и хвърляй тез девятки!
-Друг път девятки, имам попове!
Цитирай

Варна

Чу се скимтене, нейде иззад къщата. Сердцето на Мадам Ивет подскочи, тя рипна извън стаята с тръпнещи ръце и фас в устата. Почти се спъна в прага на вратата, понеже се пуйчеше с нови, лачени, червени токове, напълно подходящи за страстно танго с  емоционален кубински муж. Навън беше сумрачно, с лек бризов повей. Всички пернати в курника се бяха подготвили за сън и в дворчето бе пусто. В цветната леха, досами задния външен портал се бе сгушил някакъв косматко и скимтеше жално. Явно отхвърлен от семейния уют, той бе подирил щастието си в бабините двори. Палето представляваше малка пухена рижа топка, навярно марка Лабрадор. Любима на Мадам. Очите му бяха натъжени, но искрени, имаше големи лапи и смешна опашка, която размаха в знак на радост, при появата на натруфеният дъртофел. Последният се зарадва на страхотния подарък, сгуши го до съсухрената си гръд, настиска го майчински и го понесе за хвалба в обширната всекидневна. В старческата недоверчива, вечно съмняваща се глава се въртяха мисли за произхода на новият й приятел. Можеше да е подхвърлен, но можеше да е избягал, изглежда породист. Страхуваше се от раздяла, вече бе отворила място в сърцето си за сладкият пес и бе готова да жертва много, за да го задържи. Любов от пръв поглед.
Тъкмо беше време за вечеря. Чуваше се пукотевица от току-що отворено пиво. Ухаеше превъзходно! Доня Алмуня преглътна жадно насъбралата се слюнка, намести с език разхлопалото се от щастие чене и внесе на светлина новият питомец.
Цитирай

-Лъжеш, лъъъжеш и не те е срам!
-И това са дами!
-Дама не беше ли обида?
-Затвори и устата с пура и хвърляй тез девятки!
-Друг път девятки, имам попове!

Мюриелита се ядоса и хвърли с театрален жест картите си на масата. Те изплющяха върху проядената от ветровете и комарите мушама и разкриха, че тя пак блъфира. Хвана полите си и категорично се врътна в неизвестна посока, очаквайки да я спрат. Ядът й се подсили от втренчения в нея бинокъл от съседната къща. Дон Емилио беше дърт воайор и вече започваше да прекалява. Показа му кокалестия си среден пръст и се шмугна в хасиендата.
Цитирай

Варна

Фрау Калина, доня Катина и Мадам К седяха на палубата на катамарана и наблюдаваха с биноклите разразилият се покеров скандал на брега:
- Вместо да оскубях една какошка и да направят вуду на Дон Емилио, те се карат!- замислено отбеляза първата бегълка.
- Ами че като повече пушат отколкото пият- така ще е!
- Снощи колко наздравици и чаши, днес- колко по- малко...пък аз си мислех, че в пенсия махмурлука по- лесно се преживява...
- Хуан, разпореди се Фрау Калина- давай вечерята, какво се мотаеш още! И бира давай...
Цитирай

Варна

Паркингът на уважаемите, почитаеми, стари мадами.

Хасиенда без бръшлян, навярно реконструирана. Подходяща за дядовци.

Слуга, редовно готвеща национални ястия..
Цитирай

Варна

Изглед към морето от къщата на доня Руфиня. Забелязват се Емилио, Карпачо и Ниньо, както и конят Москвич, кръстен на едноименната марка автомобил.

Цитирай

Камбаната би четири пъти. Сеньора доволно намести воала си и излезе от църквата. Разтвори чадърче и достолепно бавно се понесе към пазара. Педро свърши работата и сега ще чака наградата, мислеше си тя, като същевременно не изпускаше от поглед отсрещната страна на улицата. Ще чака, да, каза си тя и с ловък жест изви ръката на джебчията. -Доня, Доня!-изписка той, но чадърчето безмилостно се стовари върху главата му. Един забележително силен, за такава крехка дама, ритник, го върна пак отсреща. Сеньора не отбеляза опита за кражба, мислеше за Педро и обезщетението. Крадците из града, обаче, вече имаха едно наум за способностите на старата жена. Сеньора купи лук и фасул, грижливо прибра листчето с покупки в портмонето си, подритна един нахален плъх(той оживя, но вече не беше същото) и бодро закрачи към дома.
-Ах, Сеньора Хапка, навреме както винаги!-зарадва и се Бу, заела се с месенето на кюфтетата.-И лукът е тук!-зарадвано полуизпя тя.-Ще има истински кюфтета!-и плесна с ръце с неподправен възторг.
Цитирай

Варна

В същият момент в куфнята връхлетя Мадам Ивет с бурканче в ръка. Бе отдавна обещала вълшебна рюцепта за домашното кифте и случайно откри в ковчежето си бележката с нужните подправки. Цял ден бе отделила в подбор, бране, сушене и кълцане на аромати, но резултатът си заслужаваше.
 - А къде ми е перуката? Имам ли нова коса, сеньора Сладка? - замига с тежки клепки и погледна встрани от тавана със сключени длани. Знаеше, че не е измамена, сеньората бе в чудесна кондиция. В този момент й се стори, че някой ги наблюдава през прозореца. Сякаш се виждаше мъжки силует, леко прегърбен. Нахалство с възмутителност! - развика се Прекрасницата Рижа и замаха с лучения нож...
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 23:39 от кубинска красТавица »
Цитирай

Ам, пусни рецептата, де, не се стискай! Mr. Green
Цитирай

Трябва да обсъдим нещо важно. Предвид регулярното оромване (благодаря на Дона за термина), имаме нужда от шофьор. Братовчедът на съседа на лелята на зарзаватчията дон Руфо, дон Гуантанамеро, ми се струва подходящ.

Одобрявате ли го?
Цитирай

Мадам К. затича към стаята си, отвори ковчежето с безценните си неща и извади от там пакетче американски чесън на прах, пазено грижливо още от времето на подвизаването й из Американско  Very Happy Другите две безценности бяха косъм от интимна прическа и неизпрани 25 г. боксерки...

- Че какво са кюфтета без гарнитура от салата "Снежанка"
Цитирай

Варна

О, аз дон Руфиньо го познавам добре! Ще ни е от полза, това голямо, палаво момче!
Цитирай

Варна

...На смачканата бележка  пишеше:

Чер пипер, червен пипер, сол
кориандър, чубрица, понякога кимион,
възможен е сминдух, но винаги по много лук.
Домашно смляната кайма е най-добра!
Тури в червено вино да се кисне,
нивгаш от тез кифтета няма да ти писне!
                                        доня Мелания

Цитирай

Там, където има пудинг

Ето моята оферта.......не кюфтета не пържолииииии, хей това живота трови,а фиестата е  до зори с млади хубави тълпи!!!
 Животът никого не чака, хайде скачайте в колата, ще се вихрим до зори, после ще му мислим, а сега....... нека да върви. Ооооо, кафето е от мен в утрешния жарък ден. Сутринта ще е красива нека да не мислим в перспектива!
Ето с тоз юнак се запознахме вчера и веднага той покани ме на среща. Как да му откажа беййй кажете?Сърцето слабо е, сърце е слабо.............

а душата пъне се не чува,а то пък си лудува ли лудува.....мислите ми щурат се навред и се срещат в тъп куплет. Я не стига и това,ами рома свърши, не е на шега!!! Ей мадами разберете, трудно е, но не мислете. Веселбата си я бива, нека бъде без да спира.....
Цитирай

Sverige

Момичета, вмъкавам се само да ви кажа, че сте явно неоткрити ТАЛАНТИ и съм решила когато тази тема някога придобие край, ако пък не периодично ще си копирам и принтирам нещата, това си е цяло творчество...преди време бях пускала тема за Удхаус и нам си кви автори хумористи на забавно четиво...е всичките могат ряпа да ядат  Mr. Green
Цитирай

Някой бръжки да ми даде линк с текстове на Буена Виста-та...Че искам да ви черпя с едно парче...ама да знам какво се пее в него преди това! Че току виж и аз съм последвала съдбата на онзи беден човечец...

Що не спите, бе!
Цитирай

Ха, ха..

Неочаквана тишина полегна над хасиендата.

Дали беше ден или пък се спускаше нощ..., никой не го беше грижа!

"Ей, сега го спипах тоз дон Руфиньо", си каза Vili.P, пък утре ако щат да ме дадат за закуска на акулите...

Цитирай

В сините очи на децата ми

Що не спите, бе!

Ние, Наше Величество   bowuu се правим на грижовна и примерна майка и готвим на Негово Превъзходство Престолонаследника принц Александър любимите спагети - за да има утре с какво да се нахрани няколко пъти. bowuu

Дитйето...гОркото се затъжило за мамините манджи на лагера, от който се ПОвърна днес следобяд  Crying or Very sad

И още - чакаме още една пералня да се поврътне, че да му изсъхнат премените усмърдяли се за съботното, двуседмично поемане на пътищата заедно с Негово Величество Царя.С удоволствие ще им помахам с бяла кърпичка през джама. Mr. Green

Девойки, бивши и небивши, не мога да намеря време да ви изчета. Twisted Evil Трябва ми час сигурно, че и повече.Кефя се на темата, без все още да зная съвсем какво пишете в нея. bouquet
Цитирай

През нощта се изви силна буря.Клоните на палмите жално дращеха по покрива на хасиендата.Капаците на прозорците се блъскаха зловещо.Светкавици разсичаха небето.Морето се беше надигнало,сякаш искаше да приюти във водната си прегръдка кея,къщата и нейните обитателки.

Стариците с млади души спяха непробудно.Не беше ясно,дали все още бяха упоени от ледената спиртна напитка или кръвното им беше паднало от прекалените количества чесън на прах,които бяха погълнали.От кухнята все още се носеше мирис на прегорели кюфтета без чубрица.Само палето на Доня Алмуня,Алмунчо,беше будно и подплашено от бурята се беше свило под нейната завивка.Дон Гуантанамеро беше паркирал колата си под малък навес и също се беше свил под завивката на Доня Фуклина,но не от страх...

Есперанца се пробуди от студенина,която обливаше нозете й.Тялото я болеше така,сякаш банда младежи бяха играли пачанга връз него.Нямаше никакви спомени от предишната вечер.Тогава усети по лицето си нежно докосване.Някой се опитваше да подреди разрошените й мокри коси...Тя отвори очи и потъна в кафявото на строг мъжки поглед.
"Буенос диас,сеньора!",промълви мъжът с плътен глас."Имаше буря!Сигурно лодката ви се е разбила..."Едва сега Есперанца си спомни за бедния Хоселито.Не помнеше,как е достигнала до брега.Вероятно нейните хищни питомци й бяха помогнали."Умни гадинки!",помисли си Есперанца.Опита се да се надигне и огледа брега.Наблизо имаше останки от разбитата лодка.Малко буренце за ром все още танцуваше в плитчините.Тогава съзря окървавено парче от ризата на Хоселито.Явно него акулите не бяха пожалили..."Поне тази сутрин няма да имат нужда от закуска",въздъхна безмълвно сеньората.
"Да,голямо клатене беше снощи..."бяха първите й думи.
Дон Едуардо се усмихна,наведе се и направи опит да повдигне Есперанца,при което се чу тих стон и прещракване,най-вероятно между пети и шести прешлен долу...Дон Едуардо стисна зъби и стоически и леко прегърбен от болката и тежестта на  приятно заоблената дама пое към колата си,която го очакваше наблизо...
« Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 06:35 от nia_r »
Цитирай

Сутрешен поздрав и от мен за разбуждане на дружките - Ven Bailalo
http://snegyr.multiply.com/music/item/6
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-285 от 285 отговора