Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-285 от 285 отговора

Давайте, ще копирам след малко разни работи от другата тема.
Цитирай

София

70 години по-късно

гледаме морето
синеморски синьо
приготвяме
мартини
дайкири
куба либре и
мохито
треперят ни ръцете
малки бури в чашите
разливаме
объркваме понякога
имена и хронологии
в животите един без друг
но май очите ни са същите
денят се очертава
общо взето
съвършен
Цитирай

Стариците и морето

Жената бавно вдигна поглед нагоре, към необятното пурпурно небе, заливащо морето и лодките с меките отблясъци на залеза. Сякаш винаги бе стояла тук и винаги бе изпращала слънцето.  Зареяла поглед, тя ту изпадаше в нереален транс, в който, морето и залезът бяха част от нея и заедно с нея се сливаха в невидимо и необяснимо цяло, ту рязко отмяташе коса, бръсвайки солените пръски от челото си, и тоя неволен жест рязко я връщаше към настоящето. Малкият кей се тресеше под напора на вятъра, а след като и солените пръски вода заплашваха да я изкъпят, тя примирено извади крака от морето, стана и се запъти към къщата на плажа.
- Джулс, май ти трябва хавлия!- смеейки се я посрещна една от обитателките на плажния дом.
- Не, Ан, благодаря ти, но ром би свършил работа.-също тъй шеговито и отвърна Джулия. - Ужасно се измокрих, но просто не бих могла да пропусна този залез. -Дано поне някой да се е сетил да сготви, покрай цялата тази романтична еуфория наоколо.
Дулс влезе в къщата, като продължаваше да мърмори, а Ан я последва.
 Къщата беше цяло чудо, никой в околността не помнеше, а и не знаеше, кога е била построена. Фактът, че все така си стоеше, кацнала на самия край на плажа, устояла на циклоните и човешката немара, я направи в очите на новодошлите наемателки великолепна. Те се нанесоха преди месец в чудесно настроение и с тонове багаж, под присмехулните погледи на съседите си.
Цитирай

При хората, които обичам

Излизам за малко от клуба - тръгвам си от работа. Ще дойда пак към 17.30-18.00ч. - в разгара на работното време. Very Happy Вие поддържайте огъня в очите.
Цитирай

София

Бяха невероятно колоритна компания, смеещи се, облечени в разноцветните си рокли, боси, със светещи очи и развяни от вятъра коси... Жени, прехвърлили 50-те... Нахлуха като ураган и сгушената в дървета къща се оживи и засвети...
Джулс се оказа права. Покрай суматохата никой не се беше сетил за ядене. всички бяха насядали на верандата, грижливо придържайки запотени чаши ... витаеше усещане за промяна, нещо вълнуващо щеше да се случи. какво търсеха тук тези жени?
Луната чертаеше пътечка през спокойното море. Плажът беше пуст, никъде не се виждаше жива душа. Верандата осветяваше пясъка пред къщата, но нямаше минувачи – за да се потопят в смеха, който може би и заради кубинския ром, ставаше все по-силен, по-звънък.
« Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 16:01 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

Цитирай

При хората, които обичам

..., засмя се със смеха им и зачака...
Цитирай

ее, само хаванките ли се изнесохте в тази тема... и кво, вие на бабиярник... другите поединично... няма да стане тази работа!
Цитирай

Анда, нали се уговорихме, лятото в Бретан, зимата - Хавана. Пък и дори и само на гости да идваш, пак си в кюпа, т.е. клуба Mr. Green
Цитирай

Варна

Никой не ме кани
никой не ме кани
никой не ме кани  Sad  Crying or Very sad  Sad

Това не е мрънкане, просто си повтарям мантрата.
Цитирай

И аз искам!

Ако издиря една снимка на мъжа ми в Хавана (или околностите!?!), седнал върху гърба на огромна костенурка...

ще ме вземете ли?
Цитирай

София

Хавански вечери, рибарски мрежи...
Цитирай

Ай, ся, покани!

Клубът, драги, е за всеки,
мисъл щом у него свети и
на звуци от китара, щом
потропва и припява, щом
не спи, а съзерцава как
луната не изгрява.
Щом морето го привлича.
Тази членка от Хавана,
с рокля пъстра, е засмяна,
с книга във ръка тя подтичва
по брега.

Цитирай

Мюриель,

Цитирай

Варна

Подрънкват леко шарени мъниста,
трептят въз останките от бюста,
отгоре им брадавица космата
навъсено бретона си отмята.
Напукани, начервени уста,
красящи немощната, пък фризирана глава,
обгърнали блестящото чене,
отпиват с трепет ароматното шише..

Цитирай

Хавански вечери, рибарски мрежи...

...и  cerveza  Very Happy
Цитирай

Така е, гледаме залеза и мълчим... като си нямаме емотикони...
Цитирай

Духът му витае
в този остров от Рая.

Грасиас, Анда bouquet
Цитирай

Варна

Аууу, разбихте ме с поезия, страхотно!  35
Цитирай

София

таааа, къде казахте ще се чакаме?

Цитирай

София

Цитирай

София

За това се сетих:

АВТОБИОГЕОГРАФИЯ

Боза албанска,
мастика гръцка
и сръбска музика.

Кубинска пура.
английска сол,
бас юесейски.

Хавайски нощи,
зора с малайка,
о, Суранайка.

Марон ямайски,
кафе бразилско,
чилийско сосче.

Пилаф по Стамбул,
Миланска скала,
муха испанска.

Непалски шерпи,
индийски пози,
килим персийски.

Бенгалски огън,
афганска хрътка,
грип виетконгкски.

Цейлонско чайче,
коняк грузински,
чеченски рекет.

Тайландско „Сейко”,
ухо пигмейско,
еврейско злато.

Ливански кедър,
кайман тайвански,
палома бланка.

Борба канадска,
малтийско флагче,
рали в Монако.

Японски шушляк,
кожух монголски,
калпак московски.

Стена берлинска,
стена китайска,
шенгенска виза.

Канал панамски,
канал Суецки,
и Волго-Донски.

Петрол иракски,
венецуелски
и Юкатански.

В Аляска водка,
варан комодски,
въже в Манила.

Лале холандско,
виенска кифла
и чеХска бира.

Финландска баня,
шотландска гайда,
теле швейцарско.

Картофи полски,
искри-шампанско
и мамалига.

От Брюксел зеле,
бръснИч белгийски,
унгарски чардаш.

Норвежка сага,
исландски гейзер,
ирландски сетер.

Перчем казашки,
молдовски вълци,
миньор-арменец.

На шведска маса
нубийско слънце,
виц магадански.

И – мила мале –
аз – пиле шарено:
балканско зрънце
със яко дънце.
Цитирай

Варна

Почерпвам по сигароне, желающите да тютюноизпушим и тръгвам по разходка, дотам и обратно (наблизо някъде си). Като се върна, да не сте са изпонапили! Crazy  Молим Ви, спазвайте благоприличие, подходящо за възрастта Ви!

Цитирай

София

Хабсолютно благоприлично си изпушвам сигаронето с ето тойзи уважаем господин

Цитирай

Къде да се видим?

На яхтеното пристанище! По следите на Хемингуей...ми подсказва от skype, моят любим Човек!

Това беше в отговор на yanita

Vamos a la playa
Цитирай

София

айде някой да започва да бърка в големия казан... аман от тия жеги!

Лекият, освежаващ коктейл “Мохито” (Mojito) ( ром, лимонов сок, лед и кубинска разновидност на ментата herba bueno) се ражда в Куба в средата на 18 век. Историите са различни, но според Pepin Argamasilla, историк на Bacardi Global Brands, аналогична напитка от лайм(зелен лимон), захар, мента и aguardiente(ликьор от захарната тръстика, подобен на ром) е създадена от сър Франсис Дрейк (Francis Drake). Тя става популярна в средата на 16-ти, когато Дрейк използва Куба за своя база.
През 1862 година Don Facundo Bacardi Masso създава Bacardi, светъл ром, който заменя aguardiente в напитката. Наричат я Mojito ( идва от африканската дума mojo - малка магия) и така се появява познатия ни коктейл.
През 1934 година семейство Arechabala от Хавана започва производството на ром с марката Havana Club.
В съвременните варианти на кубинския “Мохито” ромът задължително трябва да бъде от Антилските острови. Някои считат, че “Мохито” без Havana Club – не е истински, други предпочитат Bacardi (до 1960 година произвеждан в Куба, а след национализацията в Пуерто-Рико), трети използват хаитянския Barbancourt, ямайския Captain Morgan или барбадоския Mount Gay.
Разнообразни са и добавките към основната напитка ( горещият “Мохито”, например се приготвя с липов мед). Говори се, че Фидел Кастро обича “Мохито” с ментов ликьор, а за Хемингуей барманите приготвяли специална разновидност на “Мохито” - Double Papa, в която количеството на рома се увеличавало двойно.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

Луната чертаеше пътечка през спокойното море. Плажът беше пуст, никъде не се виждаше жива душа. Верандата осветяваше пясъка пред къщата, но нямаше минувачи – за да се потопят в смеха, който може би и заради кубинския ром, ставаше все по-силен, по-звънък.
Тъмен облак закри луната. Подухна леден вятър и морето сякаш настръхна. Когато луната отново изгря, бледите й лъчи осветиха кораб с черни платна, появил се сякаш от миналото. Веселият Роджър се хилеше зловещо от флага, а на палубата се разхождаха двама души. Вятърът довяваше думите им.
Старата Фернанда се прекръсти и хукна в тромав тръст към вилата. Скоро на верандата се изсипаха всички стари дами, косите им нелепо преливаха в различни отенъци на розовото, а кубчетата лед в чашите им остро подрънкваха.
От кораба се отдели лодка и заплава към брега. Дамите загледаха с нега загорелите, мускулести ръце на гребците.
От лодката скочиха пъргаво двама със снежно бели ризи, корсарски панталони и флибустиерски шапки. Те едновременно свалиха шапките за поздрав и се поклониха. Кой знае защо, едната фигура стискаше под мишница жива кокошка.
- Василиса - изпищяха дамите, познали кокошката, пардон, тази, която я стиска.
- И Франзела - добави познатият глас. - Заради вас съм се помъкнала по кубинските морета, дълбините да ви погълнат, дано!
Василиса изплю няколко бели пера и връчи кокошката на Мюриель:
- Време е да ви прибираме в Южна Франция.
- Време ли е? - неуверено попитаха дамите.
Франзела кимна.
- Не се колебайте, на нашия кораб има достатъчно ром, зарове и... тя погледна към моряците в лодката.
В този миг Ламелита вече се беше пордедила на брега с куферите.
Цитирай

ще замоля клубарките с технически възможности да пуснат линкче с музика на Буена Виста Соушъл Клъб, плиз.
Цитирай

София

ще замоля клубарките с технически възможности да пуснат линкче с музика на Буена Виста Соушъл Клъб, плиз.
Е не е истина - точно това се чудя как да направя в момента Laughing Ама няма да се справя, хелп Praynig
Цитирай

Амиииии ако ти е активен акаунта към дейтата, дай линк!
Цитирай

София

Амиииии ако ти е активен акаунта към дейтата, дай линк!
Ама дали ще стане така  newsm78
http://www.data.bg/search.html

тц, не става Sad
Цитирай

Варна

Ще припадна. Не издържам!  Blush Кога??

Мюриель, води ме в Буги бар, наливай ром и ми издишвай пушек връз потната кожа!  Hug Вземи и Франзел, но му запуши устата временно с бучка лед. Love
Цитирай

София

много тъжно, василиске.... жално ми стана за кокошчицата някак....
Цитирай

Корабът, ах, корабът, се полюшваше като черно чудовище изплувало от дълбините. Огромно, готово да ги погълне и все пак магнетично приканващо. Част от пъстрата група се отправи към къщата и малко след това, натоварена с багаж, потъна в металното туловище на 'Умница Франзела II'.
Няколко самотни фигури проследиха суетнята, зацъкаха една на друга и си сипаха още ром.
-Хавана-изквича истерично една от тях-Хавана не би ни пуснала! Ще ви чакаме!-при което останалите се захилиха с неподправен младежки кикот и се върнаха на верандата. При рома.
Цитирай

София

Ето линк към Buena Vista Social Club, ама е в Linkos  и ще ви трябва регистрация. Дано става Very Happy Enjoy!http://torrents.linkos.bg/details.php?id=36293
Цитирай

Залезът настъпва. Последните лъчи огряват стар плакат с лика на Фидел, вперил строг орлов поглед в кървавата бездна на океана.
Сега Островът на свободата е наистина свободен - знойни и темпераментни кубинки, разголени тела, страстни вечери с дъх на ром...

Куфарите, чинно строени продължаваха да си чакат мълчаливо. Но непреодолимо желание да продължиш да живееш в рая сред първородния грях, оставаше и беше по-силно. В далечината звучеше салса...
Цитирай

в гората

Извинете ме ако се натрапвам, но какво се е заформило тук? Някакво Куба Либре клубче?
Искаааааааааааааам и аз в Хавана,
там където жадна за Мохито не ще остана.
 Mr. Green
Цитирай

Варна

Ромът ги беше хванал. Слънцето залезе и те някак притихнаха, разплути на верандата, зазяпани в морето. Масовият кикот се смени с някаква смътна тъга. Корабът беше тръгнал за Франция без тях, но не това ги натъжаваше.
- Помните ли как се запознахме, в оня форум...- каза най-трезвата.
- Как сме могли да висим пред компютри, когато по света има места с такива залези и толкова ром....Я ми досипи.
Цитирай

София

Цитирай

София

Ромът ги беше хванал. Слънцето залезе и те някак притихнаха, разплути на верандата, зазяпани в морето. Масовият кикот се смени с някаква смътна тъга. Корабът беше тръгнал за Франция без тях, но не това ги натъжаваше.
- Помните ли как се запознахме, в оня форум...- каза най-трезвата.
- Как сме могли да висим пред компютри, когато по света има места с такива залези и толкова ром....Я ми досипи.
Тъгата, тази тъга всъщност беше поради факта, че компанията се почувства гладна... Виновно погледнаха към къщата, от където се чуваха трясъци на тави, може би пълни с лютеница... Щеше ли Ламелита да сготви? вечерният бриз донесе аромат на чубрица... Мъчението продължи още минута-две. Ламелита извика: Момичета, хайде да ядем на верандата! Де ваня, със смях, каза - Идваме да ти помогнем с чиниите, но дали си достатъчно трезва да готвиш? Всички се заливаха от смях. Веднага два силуета, почти препъвайки се, изтърчаха да донесат димящите чинии...
Пълна хармония: ром и манджа! какво повече му трябва на човек?
За да усетите вкуса на манджата, трябва да си представите Ламелита. Дребна на ръст жена, с пищни форми (как поетично да кажа -дебела?), показващи как обича да си похапва. Един истиски гурмет. Имаше гъста, разбъркана във всички посоки коса и невероятно живи очи - споменът от миналите години.
Следващите няколко минути никой не чуваше салсата, не виждаше красивото кубинско море...
Дафодил се нахрани първа и изприпка ведро, за да забърка още няколко коктейла...
Анда каза: Хей, трябва да лягаме - все пак по някое време! Аз утре отивам за риба. който иска да идва с мен, трябва да е свеж, нали?
Дона се беше излегнала блажено на един шезлонг. Шалът й се развяваше от вятъра... тя вече спеше в очакване на всичко хубаво, което ги очакваше утре.
« Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 18:02 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

При хората, които обичам

И в този мег пристигна ДЕ ВАня с пурите

- Изпуснах ли нещо, момичета?
Цитирай

Всъщност всички те живееха от ром,музика и пресни плодове.Може би затова бръчките по лицата им почти не личаха.
В петъчните вечери се отбиваха в La Banda.Обичаха да полюшват все още жизнените си тела в ритъма на музиката.Дори младежите се изпълваха с лека завист...А после се прибираха по кея,прегърнати,изпълвайки тишината със смях и спомени...
Цитирай

София

Само по около половин кило ром на човек... наваксвай Mr. Green
Цитирай

София

Само по около половин кило ром на човек... наваксвай Mr. Green
алкохоуички! едва първи ден е! марш да лягате!
до утре... хареса ли ви яденето? кажете поне?
Цитирай

Не се обиждай,но нали знаеш,че аз не ям това,дето не може да се пие...
Цитирай

София

хареса ни... ама утре ако може... такова... и малко лютеничка Blush
Цитирай

София

Бурен кикот! Аз съм достатъчно пияна и едва не направих жертвоприношение, каза Ламелита... А то трябвало да ви сготвя с ром!
Дона: Айде от мен да мине! Утре ще правя лютеница... дали някой отвлече кокошката, да я сготвим?
Хайде да се преброим? кои заминаха за Франция? Smile
Цитирай

Хайде да се преброим? кои заминаха за Франция? Smile

Есперанца лежеше вече толкова пияна,че дори не можеше да даде някакъв сигнал,че е там...
Цитирай

София

Ламелитаааа - изхълца Дона - аз тебе мноу та уважавам, но не съм толкова пияна, че да седна да правя лютеница, аааа...
Кокошката я взеха да участва в сантерия... и само главата остана от нея Rolling Eyes
Бройте ме, още съм тук, трябва да изветрее целият този ром, преди да премина към абсента Crazy
Цитирай

София

получавам раздвоение на личността! хем искам да съм у френско, хем съм тук... утре ужасно ще ни болят главите, ама хайде - за първи ден ни е простено! все едно ром не сме виждали никога...
и завийте моля есперанца, че както се е проснала - утре всичко ще я боли. ще спи на плажа както виждам...
лека ви нощ!
Цитирай

И никой не разбра, кога се появиха акулите...

Всъщност, това беше Vili.P., която така и не успя да се намърда в Хаванският клуб!

И умираше от завист!

Цитирай

София

получавам раздвоение на личността! хем искам да съм у френско, хем съм тук...
Утре ще отворим и Марсилски клуб, нидей рива Hug
Цитирай

И никой не разбра, кога се появиха акулите...
Всъщност, това беше Vili.P., която така и не успя да се намърда в Хаванският клуб!
И умираше от завист!

Има ром за всички!...се провикна Дона,която допиваше остатъка в бутилката и все още можеше да говори...
Цитирай

София

Наздраве, дами! Има за всички  Hug

Цитирай

...хмм, Драги Хаванки,
Грехота е да чакаме пенсия тихо и кротко. Предлагам да осъществим една скромна репетиция. През септември, примерно, по южното черноморие. Минимум уикенд, максимум седмица. Само жени, без мъже, без деца, без работа за вкъщи...Ром и Лютеница! Ще готвим поред, само който му е кеф. Нощни къпания, вила под наем. Има ли и друг зажаднял като мен?
Цитирай

София

Ммм... Резово? newsm78
Цитирай

Става, Доне, но има малко проблем там, регистрация в местното районно и прочее формалности, щото е гранична и ограничена зона. Инак е прекрасно. Варвара?
Цитирай

А Key West  Cool
Куба е на една гума разстояние  Very Happy
Цитирай

Ще ви разходя с лимузината си!  35
Цитирай

...хмм, Драги Хаванки,
Грехота е да чакаме пенсия тихо и кротко. Предлагам да осъществим една скромна репетиция. През септември, примерно, по южното черноморие. Минимум уикенд, максимум седмица. Само жени, без мъже, без деца, без работа за вкъщи...Ром и Лютеница! Ще готвим поред, само който му е кеф. Нощни къпания, вила под наем. Има ли и друг зажаднял като мен?
яааа, приемам поканата. Аз се бях замислила скромно за една вечер в парка, ама то---
Цитирай

София

Става, Доне, но има малко проблем там, регистрация в местното районно и прочее формалности, щото е гранична и ограничена зона. Инак е прекрасно. Варвара?
Много каменисто бе... старите ми кокали копнеят за ситен топъл пясък Blush Но можем да прелъстим войниците от заставата и нощем да плуваме до турския бряг, какъв плаж има там, лелейй Cool

П.П. А "Ром и лютеница!" е хубав революционен лозунг, харесва ми Very Happy
Цитирай

BE, 2260

Хубава темичка, а къде й е предисторията?
Цитирай

Варна

Септемврий ли предлагате, почтена Мюриель?
Винаги съм навсякъде, ще готвя, щом е необходимо!  Drunk

Предисторията е в пенсионерската тема, Лилит.

Очарован съм от компанията, имам в резерв бутилка бял, оргинален, контрабанден  ром "Хавана Клуб".  Flutter Кой ме обича?
Цитирай

цунь-гунь, дай сега ром!
септември, да, да изпроводим лятото.
Цитирай

Варна

Чуден сайт по ромски куб. Havana Club. newsm40
Цитирай

В сините очи на децата ми

Buena Vista Social Club - Chan Chan

Тоз линк кисне последен от сума ти време в подписа ми, СЪклубарки таквиЗ  Love Hug Love Ай преслушвайте ме от време навреме,а? Отивам да пална една пура и да си сложа страстен куб лед в коктейла и да ви препрочета, за да хвана връзката, като никога. hahaha
Цитирай

Варна

...хмм, Драги Хаванки,

В самата дума "чакам" има грях Very Happy!
И аз шъ дода да Ви правя коктейлите и да помогам в готвенето на Небесната Hug!
Цитирай

При хората, които обичам

Прекрасни мои съфорумки, остана ли ром? Или си отиде с нета ми?
Плийз, много моля, дайте малко насам, че много сте ми напред  Mr. Green
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

...хмм, Драги Хаванки,
яааа, приемам поканата. Аз се бях замислила скромно за една вечер в парка, ама то---
А аз предлагам и двете!  Mr. Green
Цитирай

днес какво е? Сряда? Петък вечер, ако не е много мокро... ако е мокро, може и в някой порядъчно западнал бар...
Цитирай

София

Прекрасни мои съфорумки, остана ли ром? Или си отиде с нета ми?
Плийз, много моля, дайте малко насам, че много сте ми напред  Mr. Green
За тебе вадим резервата, многоуважаема Hug

Цитирай

При хората, които обичам

Благодаря, знаех си, че сте верни дружки.
И, докато не съм гаврътнала резервата, какво за Южното черноморие? Аз съм там от 1 до 10 септември. Чакам ви на Арапя  Cool
Цитирай

Предлагам,за да не се злоупотребява непрекъснато с резервите,в близост до казана за лютеница да бъде вдигнат такъв за ром...

Цитирай

Варна

Ще потърся рецептата за приготовлението на чуден ром.  ooooh!
Най-малкото ще го възваря чрез целебни билки и вълшебства, магически ритуали и оракулства...  Mr. Green Или просто малко повече пари в някоъ склад на едро за халкохоль...  Love
Цитирай

При хората, които обичам

Аз ще дам своята лепта като ми изплатят пенсионния фонд. Малии, каква ще съм богата hahaha
Цитирай

Там, където има пудинг

Йо мами и Yo esta Aqui!!!!
Viva Las Vegas!haha
Viva la Limonada nada със cerveza иииииии или oщe повече cervezaaaa por todos mamitas bonitas, а и за нас дет не сме чак толку bonitas chicitas!Може и ром! За мен червен с много лимон и лед!!!!! Ще се примиря и с чист! Имам един-двама познати от кубински произход...............моем да уредин нещо тва- онова, ала -бала ..........има няма един контейнер ромец и няколко сандъка пури-мури......ама Мюриель Hug Mr. Greenр ще я командироваме на пристанище Варна да дебне га ша пристигне. Иииии да не отиде не по предназначение.....Па да се сберем бойна дружина.....да гУ тра-ла-ла-ла-ли, където аз там и ти...........и нека рома да живей,а сърцето пей ли пей..........
Цитирай

Варна

Каня си съселянките утре вечер на буги бар до към 1, после на Планета... Не знам кой ще пей, но аз ще пий. Ако тряба и ром с нещо.  Blush

Няма ги поетесите да ми разкажат за рибарките и морето, за песните и небето, за мъжката гръд и високото кръвно...  ooooh!
Цитирай

Малко музикален фон за топлите Хавански нощи...
http://snegyr.multiply.com/music/item/1
Цитирай

Там, където има пудинг

Ей крастВицЪтааа за колко ром и пури ш ми гУ дадеш тоз Убавец да ми поденси малко за разкош? Mr. Green
Цитирай

При хората, които обичам

Ей крастВицЪтааа за колко ром и пури ш ми гУ дадеш тоз Убавец да ми поденси малко за разкош? Mr. Green

Там, където отиваме, такива има много. Нали за тях отиваме Mr. Green
Цитирай

Варна

Подарявам го безплатно!  35 Минавам на друга порода муж, нещо по-така ще ми трябва за новото амплоа. Нещо още по-екзотично търся. Този не ми задоволява вече потребностите.  Crossing Arms
Трябва разнообразие в крайна сметка! Laughing Наздраве!

Там гдето отиваме не знаят да танцуват тъй умело, моля ви са! Салса е едно, кичек е по-друго. Сакън! Стоката ми няма става зян!  Stop
Цитирай

При хората, които обичам

Ами нали салса ще денсим, бре. Те у Куба знаят ли що е то кичек? 35
Де е Сакри, уроци да даде, латино да научим?
Цитирай

Ще ме вземете ли и мене... мога да готвя и не пия от принципни съображения.

Освен това съм убавица и само ще крася милата дамска компания. Ей ме на на паспортната ми снимка

Приятно ми е - Juana la Cubana
Цитирай

При хората, които обичам

Добре дошла Hug
Абе то и аз не пия по принцип, ама членството в клуба го изисква. Пак по принцип Wink
Цитирай

Варна

Това по-скоро ще да е сватбеният фотос на преуважаемата ни Сладка Хапка. Hug Великолепен! Навсякъде съм с вас, дори в късен час!
Гаврътвам последна капка и захърквам в дрямка сладка! Лека нощ, съкартирантки! Crazy
Цитирай

Там, където има пудинг

хахаха ония са по-убави............но все пак докат се пенЦионираме..........ехеее..................
ей тук в машината на времето се врязОх и отнесЪх ей тЪз пикЧър...........Те ме на кат дЪрта къде са мЪ нащтракали
Цитирай

Там, където има пудинг

Па те тук некви колежки,................идея си нямам как се е озовал тоз папарашки продукт у джеба ми.......мое някоя да се разпознае тукЪ. Mr. Green newsm78 Crazy
Цитирай

При хората, които обичам

Казах и аз на Дона, че някой ще ни види, ама тя Не. На сега - на фото 35
Цитирай

Варна

Добро утро на всички от клуба bouquet!
КрасТавицо, цяла нощ една мисъл не ми даваше мира ooooh!- ако ще ставаш като на аватара, моля ти се спирай го това НВД и мятай торти и хляб Praynig Wink.
Цитирай

София

...хмм, Драги Хаванки,
Принципно съм ЗА!!! септември ще пътувам служебно, не до Хавана за жалост... Но иначе ме бройте!
Искам и аз да ви готвя!!!

Искате ли да продължим темата за Стариците и морето...

Кански вик раздра сутрешната тишина. Чайките се стреснаха в съня си и ако можеха да мислят, щяха да се възмутят дълбоко: - Кой идиот крещи толкова рано? Сигурно са онези, дето пиха цяла нощ...
Отговорът на птичия въпрос се появи с гръм и трясък, изскочи от къщата и се затича към морето – странна посока за бягство, но това е друг въпрос... Съществото крещеше с пресипнал глас: - Помощ! Паук! (паяк) По-мооо-ооощ!
Забелязваше се лек спад в ентусиазма на жената за бягство, макар отстрани да изглеждаше, че тя се е устремила към спокойното кубинско море, за да преплува редовните си 15 километра бруст.
Чайките многозначително кимнаха с човки: Ох, инсектофобия... Ще ни бъде шумно...
- Леле, дали ме чуха? Никой не помръдва. Дано не съм ги събудила. – мислеше си жената. - А защо не ме чуха? Ако са ме чули, ще ми спрат рома... Но защо никой не се показва?
Ламелита направи елегантен кръгом и се устреми обратно към къщата, запъхтяна. Отиваше да провери как е компанията...
« Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 09:40 от Ламята НЕСПАСКА »
Цитирай

Варна

О, много ми хареса идеята за южното Черноморие!
Обаче мойто хлапе бозае, та се не трае. Дона, то май и твойто. Как ще идем, а, а???  Sad
Цитирай

София

Обаче мойто хлапе бозае, та се не трае. Дона, то май и твойто. Как ще идем, а, а???  Sad
О, само виртуално май Sad То и рома само виртуално го поемам, уви... ама докато съм част от хранителната верига, тъй ще е Wink
Добрутро, лейдис, как са ви главите  Mr. Green Айде по нещо свежо за отскок  Party

Цитирай

Това ти ли си, Ламьо Прекрасна?

И що така обърка бедните инсекти с тез рибки? От рома ще да е, не от лютеницата...
Цитирай

аз съм на кафе, все още Very Happy Но, както е казал поетът
 'Душата на кафето
е в онази прелестна лъжичка
ром...'
Цитирай

София

Вили, минала съм покрай... а и в пенсионна възраст ще съм пухкавелка... но ето още едно нещо, за което да помечтая... Very Happy
Цитирай

София

Дами, а тук коя блондинка ще се разпознае?

Цитирай

Варна

Аз се нагласих за блондинката, ама виждам хиксче....

Опа, видях я, не, не съм аз, пази боже Smile
Цитирай

София

Аз се нагласих за блондинката, ама виждам хиксче....
Ето я, вижда се вече Flutter
Цитирай

Варна

Ванилени домашни курабии и фреш от прясно скъсан палмов плод...
Мисля, че трябва да си наемем местен готвач, да ни просвещава в традиционни манджи и сладкюш.

Цитирай

Там, където има пудинг

Уфф добрутричкууууу...oooooooooo тежка нощ, тежка сутрин , днес няя сваля цайситИИиииииии
ай наздраве и от мен с нещо свежо - good morning, buenas dias Habana..........ей тук ша пия днес кафе!

после яхам бай-цикЪла и се мяткам на ооооооооооо Опаааааааааааа
.............
ей ви и вас начи......там ли сме днес???? Някой да даде координатите на тва място!
Цитирай

оРомени и прелестни Хавански сестри,
дали(ако ви се ще, де) не може да си продължим литературната сказка по темата. Всички сте много талантливи и с удоволствие ви чета?
Цитирай

София

О, задължително ще си наемем готвач. Ние ще готвим само разни екстравагантности, които няма да стават за ядене и ще ги изхвърляме в морето Crazy
Цитирай

Варна

Развийте сюжета, ще се включа като се върна от детска кухня.
Цитирай

При хората, които обичам

Буенас диас, сеньори! /Мюриель, виж какво съм паметлива bowuu/

Най-впечатлителното на блондинката е пурата и  35
Цитирай

Варна

Цитирай

Там, където има пудинг

, хайде.....ша се видим скоро така да се кажее....... Hasta pronto!!!
Цитирай

Варна

Малко музикален фон за топлите Хавански нощи...
http://snegyr.multiply.com/music/item/1

Тъй, тъй..  Cow Поклатиф задни части връз пукащия надървен стол. Добре започва денят. Чакам да продължите с романтизма и стариците. Обичам въ!  Hug
Цитирай

Кокошата глава я погледна. Черните очички бяха неподвижни, но я зяпаха. Дона потръпна. Не беше очаквала това. Старата негърка и напправи знак да хвърли птичата глава в казана. Запрати я с неподозирана точност и онази пльосна звучно и потъна в зелената течност.
Уроци по отвари, повтори си Дона наум, като една част от нея продължаваше да не вярва, че другите и части седят в смрадлива колиба на края на гробището и замерят казани с кокоши глави.
Старицата напяваше монотонно някакви думи, които и да звучаха познато, нямаха нищо общо с испанския. Нямаха нищо общо с който и да е език, всъщност. Дона се опита да запомни някоя дума, но не успя да различи началото или края на нито една. За да не стои като истукана си тананикаше в такт с напева на магьосницата. Отварата в казана се разбълбука, заклокочи, като заплашваше да залее сламения под на колибата. Негърката стана необичайно чевръсто за стоте си години и вече крещейки, все същия напев, започна да се върти, да подскача, вдигнала ръце към небето, което поради липса на покрив също участваше в безумния ритуал....
Цитирай

София

“Следващата сутрин винаги е тежка” – помисли си Дона в просъница. Бяха забравили да спуснат завесите и кубинското слънце нетърпеливо тропаше по затворените й клепачи. Тя отвори леко очи и плъзна поглед по празните бутилки от ром и натъркаляните по пода пирати. Капитанът похъркваше до нея, а лявата му ръка, завършваща с остра кука, бе преметната през гърдите й. “Оргия... и то на нашите години... срамота!” – подсмихна се под мустак Дона и огледа по-внимателно капитана. Биваше си го. И как подрънкваха сребърните му халки, когато се навеждаше над нея..  “Може би трябва да поканим момчетата да ни погостуват няколко дни” – помисли си тя – “Ще говоря с дамите. Но преди това ще поспя още малко”.
Цитирай

Един ден човек да има рожденници и да го няма  и да изтърве фиестата тук Laughing Laughing
Искам и аз в Куба, на тих плаж, в хамак....боса и със сламена шапка, слънцето да прави кожата ми топла, ласкава и загоряла, да усещам как аромата на сол,водорасли и пясък се е набил във всяка фибра на тялото ми. Ще си купя полу-прозрачно парео и ще се разхождам по брега при изгрев слънце само по него и гердан от мидички...Ще пия текила, пурите ако може на влажен момински крак да са навивани... и ще ви науча всичките да танцувате Laughing А ако в някоя здрачна нощ попадна на местен жител със смесен произход (мургава кожа и зелени очи) пишете ме пристанала форева Flutter
Служебния ми линукс ми създава малко затруднения, но довечера ще се постарая да пусна избрано от Буена Виста Соушъл Клъб да си озвучавате мислите, докато мечтаете тук Hug
Цитирай

София

Олтарът в къщата, със специален поздрав към мюриель Wink

Цитирай

София

* * *
Слънцето нахално започна да припича... Палмите пред къщата пускаха рехава сянка на верандата. А там, на един шезлонг, седеше Небесната, въоръжена с чиния и чаша... въпреки снощното пиене изглеждаше невероятно свежа, а наоколо нямаше жива душа. Къщата беше доста голяма, на един етаж, с множество спални и огромна трапезария. Някой тропаше в кухнята, очевидно в желанието си да се нарани, но да се жертва за общата прехрана... Небесната се провикна: А не трябва ли да си наемем някой? Поне да чисти?
Някой измуча одобрително...
- Ехо, здрасти! ДеВаня също бе станала. Носеше чаша топло кафе. Беше все още по нощница, разчорлена, но с доволно изражение.
Кой квича рано заран? – попита Небесната.
- Така ли? Изобщо не съм чула. Спах като пън. Малко ме дъни кратуната, имаш ли аналгин?
- пийни си малко ром, със сигурност ще помогне.
Прас, търкул, прас, прас! И кикот. В кухнята се чуваха повече гласове, отколкото бе необходимо. Ламелита, Хапката и Мюр се опитваха, без да дават жертви, да нарежат един ананас, не особено успешно. Превиваха се от смях, а ананасът – горкият – се разпадаше на всевъзможни парченца, които очевидно умишлено не желаеха да падат в купата...
- Щели сме да имаме прислуга, през кикот отбеляза Мюриел.
- А стриптизьори ще си наемем ли? – попита Ламелита, все още гузна от ранните си гласови изпълнения. – Аз лично май имам нужда някой да унищожава бубулечките наоколо и да не квича непрекъснато... вече си представям полугол левент, който мачка разни пауци и бръмбари, докато се кълчоти... хихи!
- О, какви идеи! Изневиделица в кухнята влетя Де Ваня. Почти виновно промърмори – Ожаднях! Дали е останал лед? Какви стриптизьори? Какви бръмбари? Вижте, цяла нощ сънувах разни пирати, капитани... много рано се почнах! Дайте да ядем и да се разходим по плажа... стига сме пили, или поне да пием, но с мярка! На кръгъл час?
- Пълно обслужване! Трябва да наемем чистач, поне... каза Хапката. С финален саблен удар тя донаряза ананаса и се понесе към верандата.
Цитирай

Поздрав за Хаванските вещици Wink

Не в очи,
         а в коварни зелени блата
         те примамвам
         да потънеш,
         поглеждайки мен.
         Целуни ме.
         Вкуси от покварата сладка.
              ...
         В полунощ
         ти приготвям горчива отвара,
         думи древни
         над нея редя.
         В кръг от огън и сенки
         танцувам дивашки.
         Урочасвам, обричам, кълна.
              ...
         Тихо съскат
         змиите в косите ми вплетени,
         щом жигосам
         с устни плътта:
         ...принессси ми
         в жертва
         сссърцето ссси...
              ...
         Нека тръгнем сега.
         През тъмата,
         през прекрасната
         черна мъгла.
         Дай ръка...
         ...ще ти взема
         душата.
Цитирай

Варна

... Тежка въздишка се откъсна от напудрената гръд на престарялата дама. Всмукна още веднъж от сигарето и го постави до изящният стъклен пепелник, подарък от къдрокос капитан, татуиран с инициали love alma.  Чести спомени връхлитаха гладкото чело, което помнеше бурни страсти и фатални подвизи из морските дълбини, случили се в близките години. На преклонна възраст, човек се опитва да компенсира скуката с двойно загребване от щедростите на живота, също както направи Мадам Ивет... Начервисала плътните си устни,  разтребила плетената масичка от сутрешното си кафе, Мадам стана от люлеещият се стол. Запъти се към другата част от прясно боядисаната  верандата, гдето се събираше посуда за предстоящата гала-закуска. Макар в сутрешен час, имаше нужда от полъх свежест и си правеше вятър с овехтяло руско ветрило. Сетне огледа масата и влезе в къщата, да потърси някоя изненада за съмишленичките си. Тя често правеше дребни подаръци за приятелките, с които споделяше великолепната си почивка на брега на морето. Случваше се да твори с дни, на тайно място в близката палмова горичка, сетне ухилена като малко дете обявяваше място за изложба, правеше импровизирана шведска маса с пъпеш, диня и ром и раздаваше творбите си. Така за кратко време, всички обитателки на хасиендата бяха оборудвани с всевъзможни красиви или кичозни, миниатюрни или гигантски произведения на изкуството, които нямаше где да събират и трупаха в мазето, скришно от автора им...
Цитирай

Ба! Що сички на капитани подскачате бре!? Аз тогаз обирам моряците, ама всички до един!
Цитирай

Варна

Той се появи някъде на третата седмица от престоя им в къщата, когато ромът беше на привършване, но на никой не му се слизаше пеша до селото. Идваше на плажа следобяд, седеше и просто четеше. Не забелязваше, че когато е там, старите дами се скупчваха тихо на верандата, всъщност сякаш не забелязваше нищо наоколо. Преди да си тръгне почти ритуално се потапяше в морето, не плуваше, само влизаше и излизаше от водата. Носеше ризи в ярки цветове, не беше твърде млад и не беше достатъчно тъмен, за да е кубинец.
             -   Според мен е френски режисьор и чете сценарий – каза Дона.
              -    Иййй, теб пък все интелектуалци ти се привиждат. Недохранен е, да взема да му сготвя нещо – репликира Ламелита.
             -   Недохранен бил! Чудесно жилаво тяло! Дали би...то на нашата възраст едва ли, ама...оххх... – затюхка се Дафодил.
             -   Да му направим вуду и да го вземем в робство – предложи Мюриел с охота.
             -   Отивам за остатъците от кокошката. А, тя Ламята я направила на супа, отиде ни вудуто на кино....
Цитирай

При хората, които обичам

-Коктейл, ще му спретнем коктейл - втурна се Де Ваня към кухнята, въпреки пищната си фигура.
- Сакън, да не си посмяла да ми газиш в територията, сопна се Ламелита.
Цитирай

София

- Трябва да осъществим извънземен контакт от трети вид, все едно от кой вид, де! След като се е пекъл цял ден, правил стойки и излъчвал сексапил, като нищо ще изльока един коктейл! можем паук да пуснем вътре - с магическа сила! отпива той една глътка и ни става роб! - мечтаеше Небесната... ДеВаня кимаше доволно и търсеше забравени магически рецепти в паметта си
- Да, ама Мюр ще му го занесе - каквато е засукана! - предложи Ламелита. Или пък да му опънем корда на плажа, та да се пльосне, докато отива към морето! После деВаня ще му прави изкуствено дишане... един вид - първа помощ! може да ни пишат в местния весник - продължаваше да дудне Ламелита...
Дафодил, каквато е суетна, вече беше влязла да се преоблече, за да бъде готова за срещата... За да подсили ефекта, си беше сложила онази сламена шапка, с цветята... Красота!
Цитирай

Варна

- По-скоро има нужда от лек масаж! - повдигна вежди и се усмихна лукаво Мадам Ивет. Потрака с дългите си лакирани нокти по верандата и загледа дружките си.
 - Масажиране еротично по тялото екзотично... Ех, защо пък на нашия плаж ще да е дошЕл? Има тука нещо гнило! Сигур ще ни краде, трябва да си заключваме провизията, няма начин! - поклати фуста бабата и замаха в посока хубавият мъж със заканителен показалец. Склерозата се обаждаше, беше й време вече.
  - Пък ако Калина го види, ще получи Кандида от възмущение! Ще рече, че е тесногръд, нисък, късокрак и плешив, с пропуски в зъбите и кирливи яки на папагалските ризи! Знам я аз нея, нищо не й убягва, има набито око като на глист! - засмя се г-жа Мюриел, плясна с ръце и подрънка от радост с мънистената си гривна, лично производство.
Цитирай

тюх, тюх, едва втори ден сме тук и да не споменавам количествата ром(!) вкарахте и мъж в действието, тц, тц...ей ся се хванахме за косите Mr. Green

Отвори очи и веднага примижа, слънцето сякаш влезе в главата му и избухна. Все така мижайки опипа челото си и не се учуди на огромната подутина, заемаща мястото му. Последното, което успя да си спомни, беше летящата дъска. Да им имам скапаната къща, помисли си той. Но едва успя да заформи мисълта си, когато гласовете се изляха отгоре му, по-болезнени и от светлината:
-Да го преместим под чадъра ли?
-Не, не, на верандата! Бедният, направо го преби тази летва.
-Ти отговаряше за покрива!
-Не, не, Дона каза, че го е поправила. Обаче май не стигна до него...
-Хайде де, хвани му крака!
Той се изправи рязко и изумено(доколкото болката му позволяваше) изгледа колоритната групичка. Жените започнаха да се извиняват една през друга и докато успее да им отвърне, се оказа седнал на верандата им с чаша ром в ръка и студен компрес на челото.
Цитирай

Кацнала на едно дърво.

- Пък ако Калина го види, ще получи Кандида от възмущение! Ще рече, че е тесногръд, нисък, късокрак и плешив, с пропуски в зъбите и кирливи яки на папагалските ризи! Знам я аз нея, нищо не й убягва, има набито око като на глист! - засмя се г-жа Мюриел, плясна с ръце и подрънка от радост с мънистената си гривна, лично производство.
В това време Франзела Калина се изтягаше на шезлонг насред палубата, а двама едри, космати моряци й правеха педикюр.
- Всички останаха в Куба - каза тъжно Василиса, чакайки своя ред. - Чудя се, какво ли ще ги правим всички тези моряци и всичкия ром.
- Ти за рома не бери грижа! - ухили се Калина, която беше доволна, че корабът напуска омразните й кубински морета.
През нощта остър шепот разбуди двете дами, заспали в хамаци под звездите:
- Муррирр, вайехос, калабанга, адиос, мацар! - и други подобни, зловещи слова.
- Ех, да бях гледала сериали на младини, да знаех какво точно казват - протегна се Василиса.
- Не ти трябва да знаеш - трескаво прошепна Калина. - Трябва да си спасяваме дъртите кожи, и то веднага!
Малко по-късно двете изпратиха с насълзени очи черния кораб, който отнасяше рома и младите, мускулести, космати пирати. Малката лодчица се полюшваше унило сред вълните.
- Към Куба - каза Василиса и загреба.
- А, не, не искам в тъпата Куба - каза Калина и загреба в посока Бретан.
Може и да бяха остарели и помъдрели, но инатът им беше младежки. Едната гребеше с всички сили към Бретан, а другата - към Куба.
След три раждания и тридесет години в опити за постигане на съвършено тяло, Василиса имаше баници, които караха Арнолд Ш. (лека му пръст) да избухва в завистлив плач, всеки път, колчем я срещнеше по Оскарите.
Интелектуалката Калина обаче също не беше за изхвърляне, което правеше Василисината задача доста тежка.
В крайна сметка, лодката им опря кубинския бряг, където устата на Калина беше запушена с ледче от Мюриель (за да не мърмори), а Василиса - сложена в скута на френския режисьор, за да се съвземе.
Цитирай

Варна

Режисьорът (все пак се оказа режисьор) се замая от канонадата въпроси и бабешка глъч. Приятни, но шумни стари жени. А той искаше спокойствие, наскоро беше с