Антибиотик след цветна снимка?

  • 2 294
  • 7
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 594
Здравейте,
в понеделник си правих цветна снимка, за съжаление се установи, че тръбите ми са запушени, след което доктора ми предписа антибиотик Ципрофлоксацин за 5 дни. Имах леко кървене след снимката и започнах да  пия антибиотика.
Въпросът ми е дали да използваме овулацията, въпреки лошите резултати (много се надявам снимката да е показала запушени тръби в резултат от спазъм от силната болка при вкалване на контрастното вещество), за да правим опити или има опасност от антибиотика?

# 1
  • Мнения: 96
Zaek, толкова ли е болезнена тази снимка? На мен ми предстои в понеделник  Shocked

Моя лекар ми каза, че има голяма вероятност при съвсем малко запушени тръби самото вкарване на контрастното вещвество да ги отпуши. Зависело от запушването.

За антибиотика не мога да взема отношение.

# 2
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 594
Честно казано не предполагах, че ще ме боли така. Преди мен имаше друго момиче, което така крещеше, че помислих, че ражда. Съответно като стоиш и слушаш как някой се дере и не знаеш какво ти предстои, можеш да припаткаш от страх.
Сложиха ми упойко, която беше течен аналгин и някакво друго лекарство, което не запомних и веднаха след това започнаха. Правиха ми 2 снимки, болезнено е не толкова, като ти защипват шийката на матката, колкото като вкарват контрастното вещество. Болеше ме адски много, особено при втората снимка, защото го вкалваха с много силно налягане (поне така каза доктора), в резултат, на което се установи, че в нормална ситуация тръбите са запушени и се отварят само при налягане.
Предписа ми кални бани и другия месец - хидротубация. До сега не съм правила хидротубация, но ако е така болезнено - просто не искам да си мисля, че пак ще ми се повтори.

# 3
  • Мнения: 1 320
Е, щом са ти правили цветна снимка, защо пък другия месец хидротубация?!
То е едно и също изследване, различно е само проследяването на контрастното вещество-при цветната снимка чрез рентген, при хидротубацията - чрез ултразвук.
Антибиотиците и бебеправенето по принцип са несъвместими, освен, ако не си предупредила специално да ти изпишат подходящ антибиотик /щото все пак и бременните боледуват понякога Simple Smile/

# 4
  • Мнения: 547
Заек,здравей!Когато смятах че ми предстои цветна снимка говорих по този въпрос с лекарката си.Тя каза че в месеца,в който се прави рентгена,яйцеклетките са увредени и цикъла се пропуска като възможност за бебеправене.Само не мога да ти кажа дали изобщо няма да порастнат фоликулите или е възможна овулация,но яйцеклетката ще е увредена.В крайна сметка това плюс приема на антибиотик предполага,че може би за теб е по-добре този месец наистина да пропуснете.Но ти сама ще прецениш ситуацията,говори и с лекаря си и реши.УСПЕХ!

# 5
  • Мнения: 7 716
1. Ципрофлоксацинът не е антибиотик, а химиотерапевтик, по-високо поколение на 5-нитрокса.
Можеш да правиш опити за забременяване, защото до самата овулация се предполага, че имаш още 2-3 дни, после докато се отдели яйцеклетката и стигне до тръбите, където я чакат спермазотоидите - още ден-два. Освен това зародишът до имплантацията има така нареченият гратисен период /около седмия ден след овуто/, в който не е толкова зависим от майчиното тяло.

2. Рентгеновите лъчи увреждат по някоя яйцеклетка. Дали тя ще излезе този месец или след 10 години - никой не знае.
Ако яйцеклетката е увредена и успее да се оплоди тя ще загине в рамките на месечния цикъл и ти няма и да разбереш.

3. Тръбите може да са направили спазъм. Най-доброто решение е лапароскопия.

# 6
  • Мнения: 3 376
Болеше ме адски много, особено при втората снимка, защото го вкалваха с много силно налягане (поне така каза доктора), в резултат, на което се установи, че в нормална ситуация тръбите са запушени и се отварят само при налягане.

Е какво значи това - че на първата снимка са били запушени, а на втората са се отпушили ли? И ми звучи адски брутално докторът така да си решава да вкарва със супер високо налягане контрастно вещество в тръбите ти, все едно са канализацията на блока, която трябва да се почисти Twisted Evil И като слушам какво е било и при другото момиче, тоз доктор май по принцип така си процедира с тръбите на хората #Cussing out

# 7
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 594
Нямам представа, води се за един от известните доктори във Варна - д-р Корновски  прави снимката в Майчин дом.
Снимките, които получих наистина са 2 и на едната се вижда частична проходимост. 
За първи път ми е и нямам представа каква е практиката.

Общи условия

Активация на акаунт