detski ploshtadki

  • 596
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте!
      Интересувам се към коя институция ,или по-точно към кой общински отдел трябва да се обърна с молба да ни бъде възстановена детската площадка пред блока и какъв е реда за това? Някой пробвал ли се е с подобно начинание?Ако има развитие ще ви пиша ,че може и вие да пуснете молби за вашите площадки.Дай Боже да имаме успех!

# 1
  • Мнения: 46 434
Предполагам в Общината.

Аз имах идея да се съберем майките и да оправим нашата, с пясъчника и боядисване на пейки и люлки щеше да излезе всичко по-малко от 20 лв.  Laughing но нямаше желаещи, явно едно левче на дете им е много  Crazy

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Към общината се депозира писмо.

А ако видите някой да чупи площадки звънете на полицията, вече отреагирват.

# 3
  • Мнения: 1 425
Претполагам в Общината.И нашата площатка я направиха преди година, но в момента е в укаяно състояние.Люлките изпочупени,пясъка мръсен до няма и къде,но така е като никой не пози.........Не знам вече къде да си водя детето да играе вече.

# 4
  • Мнения: 6 472
Към общината засилих едно писмо, но ефекта както и се очакваше е нулев Tired Иде реч за Овча Купел 2 където детска площадка и слупа да търсиш пак няма да намериш Sad

# 5
  • Мнения: 934
Успех на всички! Майките май трябва да вземат нещата в свои ръце, за да стане нещо.
Забелязвам също, че има доста стари, ръждясали метални катерушки и други метални конструкции по запуснатите градинки. Въпрос на време е да паднат, и ако се случи да е върху някое дете...
Трябва ли да пострада някой, за да се сетят да ги махнат?

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
След няколко разговора и колко са опасни пързалките от общината взимат мерки, а като чупят полицията наистина идва

# 7
  • Мнения: 489
        Темата за детските площадки силно ме вълнува. Даже мислех да пусна една, но видях 4е ве4е има. За съжаление площадките са в окаяно състояние. Освен, 4е вси4ко е ръждясало, са потънали в трева, мърсотия и ку4ешки фекалии. Много рядко забелязвам, 4е се по4истват, а какво остава за подмяна на катерушките и поддръжката им. Всеки път а това става 2 пъти на ден преживявам истински стрес, когато трябва да изведа детето си навън, да играе в тази мизерия. Трябва  да вклю4им в исканията си и поддръжка на детските площадки, където всеки ден играят или по то4но е по4ти невъзможно и опасно да играят децата ни. Това е важно за здравето и сигурността им. Може би това трябва да стане по места и общини. От нас зависи това дали ще стане. Какво мислите по този въпрос?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте!
      Интересувам се към коя институция ,или по-точно към кой общински отдел трябва да се обърна с молба да ни бъде възстановена детската площадка пред блока и какъв е реда за това? Някой пробвал ли се е с подобно начинание?Ако има развитие ще ви пиша ,че може и вие да пуснете молби за вашите площадки.Дай Боже да имаме успех!

ами, супер ще е да има повече инфо. Ние живеем в столицата и уж в престижен квартал, който има два супер гадни парка. Та ще следя с интерес.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Майки, обединявайте се.Simple SmileУтре шепа майки(точно 3),ще ходим в студентска община,като ще представим протестно писмо,като едната подточка е именно за детските площадки и окаяното им състояние.Дори не мога да ги нарека по подобен начин.Да не говорим за тревата стигнала почти моят ръст(1,55).Борете се и вие.Знам,че трудно бихме постигнали успех ,но пък ако не опитаме,със сигурност няма да го постигнем!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Майки, обединявайте се.Simple SmileУтре шепа майки(точно 3),ще ходим в студентска община,като ще представим протестно писмо,като едната подточка е именно за детските площадки и окаяното им състояние.Дори не мога да ги нарека по подобен начин.Да не говорим за тревата стигнала почти моят ръст(1,55).Борете се и вие.Знам,че трудно бихме постигнали успех ,но пък ако не опитаме,със сигурност няма да го постигнем!


Права си! Само по този начин в България маже да се постигне нещо.

# 11
  • Мнения: 46 434
Аз не знам дали има смисъл от тази борба, майки пред очите ми си мятат фасовете и боклуците на земята, а техните собствени деца играят там  Crazy трябва всекидневно поддържане, иначе ефекта ще е точно 1 ден ...

Единственот решение, което намерих е да ходим на едно кафе, което си поддържа пясъчника, люлките, къщичката, всичко! Не, че съвестта на посещаващите го се е събудила, просто собствениците чистят всеки ден  Confused

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
Аз не знам дали има смисъл от тази борба, майки пред очите ми си мятат фасовете и боклуците на земята, а техните собствени деца играят там  Crazy трябва всекидневно поддържане, иначе ефекта ще е точно 1 ден ...

Единственот решение, което намерих е да ходим на едно кафе, което си поддържа пясъчника, люлките, къщичката, всичко! Не, че съвестта на посещаващите го се е събудила, просто собствениците чистят всеки ден  Confused

Дори поддържането да се прави ежемесечно,пак ще е нещо.Тук в студенстки град все едно не живеят семейства с деца.Много е окаяно положението.Повече от година,т.е.откакто живеем тук,не съм видяла веднъж да се почиства,която и да е от площадките.Тревата навсякъде е обрасла,освен ако някой собственик на  заведение не  я е окосил непосредствено пред същото.Ама не може така.Не сме циигани,за да се примирим и децата ни да живеят в такива условия.Има още неуредици ,които ще поставим ребром пред общината утре,дано само ни се предостави такава възможност. Thinking

# 13
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Не можем ли да пуснем някаква подписка до Столична община! Да е в ел. вид и да се подпишем всички. Ама не знам как се прави.

Общи условия

Активация на акаунт