Колко захар в преварената вода?

  • 11 004
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Майчета колко захарчица в колко милилитра преварена вода да сложа?досега давах глюкоза 5 %,но вече минаваме на преварена водичка, а незнам колко захар да й сложа.

# 1
  • Мнения: 748
изобщо не слагай захар. това вече е отречено и само бг педитата го препоръчват...

а пък ако бебето е на кърма и се кърми на поискване и вода не е нужно да му даваш.

# 2
  • на село
  • Мнения: 1 028
Най добре никаква. Забелязала съм че и с захар и без захар бебетата все по толкова вода си пият /ако пият изобщо/. Пък и на вашата възраст въобще не е полезно.

# 3
  • Мнения: 2 957
Никога не съм слагала захар във водата.

# 4
  • Мнения: 4 806
николко, за какво е тази захар?

# 5
  • Мнения: 6 472
Не съм слагала захар. Идеята на захарта била по- бързо да мине жълтеницата, но тази теория напоследък беше оборена, като дори в някои статии четох, че всъщност дори пречи.

# 6
Майчета колко захарчица в колко милилитра преварена вода да сложа?досега давах глюкоза 5 %,но вече минаваме на преварена водичка, а незнам колко захар да й сложа.
ако пийва водичката без захар ще е най-добре, но иначе аз на около 200 мл слагах по-малко и от половин чаена лъжичка...абе колкото да не е без хич,щото иначе  не кусваше вода голямата, а на малката въобще не се е налагало да слагам захар,тя нямаше такива претенции за сладост...

# 7
  • Мнения: 46 508
Никаква.

Захарта я слагат, за да излъжат бебетата да пият вода, защото новородените инстинктивно я отказват.
Моята дъщеря пиеше само, когато беше гладна и водата със захар  Sick абсолютна глупост, детето иска да яде, аз му давам сладка вода  ooooh! като започнах да я храня на поискване, да видиш как вода не пожела до 1г. и 3 м.

# 8
  • Мнения: 579
Никаква захар,че дори и вода не съм давала на вашата възраст,само кърма.Е,ако е много топло,може,но без захар.

# 9
  • Мнения: 1 259
Вода винаги съм давала.В тези жеги...как без вода.Захар слагах на върха на чаена лъжичка.

# 10
  • Мнения: 8 505
Николко.

# 11
  • София
  • Мнения: 480
предлагай му водичката на детенце без захар

# 12
  • Мнения: 2 804
изобщо не слагай захар. това вече е отречено и само БГ педиатъра го препоръчват...

а пък ако бебето е на кърма и се кърми на поискване и вода не е нужно да му даваш.
Абсолютно правилно и аз така мисля ,но в тия жеги все пак малко вода без захар мисля че ще му дойде добре и на бебето!
newsm10 smile3521 newsm10

# 13
  • Мнения: 2 614
"предлагай му водичката на детенце без захар"

А най-добре въобще не предлагай вода. Все пак 80% от състава на предната кърма е вода. ПРедлагай гърдата по-често и така ще утолиш жаждата на детенцето!

# 14
  • Мнения: 507
От личен мога да кажа че се опитвах да давам вода само първата седмица но бебо тотално а отказа и след това като започна да яде и друго освен кърма, но определено пропи вода чак след като спрях да го кърмя.
Ако вие си пийвате водица се опитай да му я предлагаш на бебо без захар.

# 15
  • Мнения: 992
аз слагах на 150 мл. една чаена лъжичка захар, до втората седмица после чайче на хип за колики  Peace

# 16
  • Мнения: 657
Не съм слагала захар,ама той и вода не пиеше.Пропи в горещините,но без захар

# 17
  • Мнения: 5 577
Аз слагах възможно най-малко, а в последвстие никаква.

И сега я избягвам - на година и осем е детето.

# 18
  • Мнения: 8 242
"предлагай му водичката на детенце без захар"

А най-добре въобще не предлагай вода. Все пак 80% от състава на предната кърма е вода. ПРедлагай гърдата по-често и така ще утолиш жаждата на детенцето!

 Peace

Ние вода не пием.. Кърмим се на поискване  Flutter Мнооого рядко го пробвам да близне по някоя лъжичка, ама захар в никакъв случай  Naughty

# 19
  • Мнения: 1 949
Никаква.

Захарта я слагат, за да излъжат бебетата да пият вода, защото новородените инстинктивно я отказват.


Не е така, за да се изчистят по-бързо от жълтницата е. Но захар не е добре да се слага. Аз слагах глюкоза във водичката и давах по 1-2 лъжички след кърмене, за да избегна и млечницата. След като премине жълтеницата, спри да слагаш каквото и да било подсладители. А ако няма бебо жълтеница, няма смисъл от захар/глюкоза.
Моята дъщеря кара много дълга жълтеница просто, за това се наложи и водата с глюкоза.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 22:04 от DessyM

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
на 150 мл една чаена лъжичка захар. На всяка смяна на водата намалях захарта и накрая пиеше чиста вода. Сега е на чай на Хип против колики - в началото пак с малко захар го давах докато го пропие.

# 21
  • Мнения: 515
На 200 мл. 1 пакетче от 5гр. (от кафетата). Докато отшуми жълтеницата.

# 22
  • Мнения: 2 849
Най-добре без захар .Както си го свикнеш детенцето ,но може и по-малко и постепенно да намалиш . Peace

# 23
  • Мнения: 801
а с какво захар/глюкоза ще помогне срещу жълтеница,че не мога да разбера,извинете...?

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
С нищо няма да помогне захар или глюкоза.
Билирубина се изхвърля не с урината, а с акото, и за това е добре бебе с жълтеница да се кърми колкото може повече.
Това с водата с глюкоза е като градска легенда сред остарелите бг-педиатри.
Жълтеницата се лекува с фототерапия в по-тежките случаи, а пиенето на вода за новородените даже е ВРЕДНО, защото нарушава баланса на калиеви и натриеви йони в организма.
Малките бебета инстинктивно отказват вода, може да я пият само ако е подсладена или ако са много гладни.
Това пак е лошо, защото заместват млякото, в което има всичко, от което се нуждаят, с вода.
С преваряването пък във водата се концентрират разтворените соли и тя става по-твърда и повече товари бъбреците на бебето.

# 25
  • Мнения: 2 292
Никаква. В Германия в бебешките храни и напитки НЕ слагат захар. Не е полезна. Ако нещо съдържа захар , сигурно няма да го купи никой.
Ако сте само на кърма не е нужно да даваш вода.

# 26
  • Мнения: 4 629
Не е нужно да даваш вода, а още по-малко със захар

# 27
  • Мнения: 3 356
Давай си вода,но без захар.

# 28
  • Мнения: 46 508
Никаква.

Захарта я слагат, за да излъжат бебетата да пият вода, защото новородените инстинктивно я отказват.


Не е така, за да се изчистят по-бързо от жълтницата е ...

Не е вярно  Grinning прочети поста на firebird Peace

# 29
  • Мнения: 1 272
Николко Naughty

# 30
  • София
  • Мнения: 4 966
Никаква

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 823
Отсей преобладаващите мнения и си направи сама извода.Ако сте на хранене с кърма,никаква вода и съответно захарта остава излишна.Това е правилното решение и действое.

# 32
  • Мнения: 1 866
Никаква захар не слагай, а може и вода да не даваш. Това за жълтеницата не е вярно. Най-малкото си мисля, че не е възможно в чужбина децата да нямат жълтеница, а никога не съм чувала там да им дават вода, да не говорим за подсладена такава. Това са някакви остарели Бг методи, и аз не знам защо така няма никаква еволюция тука относно тези неща.  newsm78

# 33
  • Мнения: 35 960
какво захар? защо му е на детето?

# 34
  • Мнения: 2 672
на 150 мл една чаена лъжичка захар. На всяка смяна на водата намалях захарта и накрая пиеше чиста вода.

нещо такова ми се върти, но не помня точно

# 35
  • Мнения: 4 392
Не е нужно да слагаш захар!

# 36
  • Мнения: 1 949
а с какво захар/глюкоза ще помогне срещу жълтеница,че не мога да разбера,извинете...?

Ще обясня каквото ми обясни педиатърката преди 2 1/2 месеца. В кърмата липсва някакъв ензим, който стимулира производството на билирубин. За това децата, които са изцяло на кърма карат по-дълга жълтеница, т.нар. "кърмаческа жълтеница". И когато детето приема глюкоза, се компенсира дефицита на билирубин.... или на оня ензим май беше newsm78

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 09:27 от DessyM

# 37
  • Мнения: 4 621
Изобщо не съм слагала захар във водата.

# 38
  • Мнения: 47 973
вода без захар,ако е на кърма-без вода
аз варя вода всеки ден,за да има прясна,и предлагам,но пие максимум по 50 г
давала съм и със захар,но пак по толкова пие,затова-без!

# 39
  • Мнения: 8 769
Майчета колко захарчица в колко милилитра преварена вода да сложа?
Николко. smile3521

# 40
  • Мнения: 4 915

Ще обясня каквото ми обясни педиатърката преди 2 1/2 месеца. В кърмата липсва някакъв ензим, който стимулира производството на билирубин. За това децата, които са изцяло на кърма карат по-дълга жълтеница, т.нар. "кърмаческа жълтеница". И когато детето приема глюкоза, се компенсира дефицита на билирубин.... или на оня ензим май беше newsm78

Eто малко статии:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0 Кърмене и жълтеница
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297 Жълтеницата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73515.0 Билирубинът като антиоксидант

Може и на педиатърката ти да са й интересни.  Wink

По темата - никаква вода и захар.

# 41
  • Мнения: 3 334
И аз те съветвам да не даваш сладка вода Naughty.Аз съм давала,но подобна грешка при евентуално второ дете не бих направила.Няма смисъл от тази захар! Peace

# 42
  • Мнения: 1 425
Не съм слагала никаква захар. И сега на второто детенце също не мисля да слагам. А ако кърмиш не е необходимо дори и вода да даваш, то си поема всичко от кърмата.

# 43
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
а с какво захар/глюкоза ще помогне срещу жълтеница,че не мога да разбера,извинете...?

Ще обясня каквото ми обясни педиатърката преди 2 1/2 месеца. В кърмата липсва някакъв ензим, който стимулира производството на билирубин. За това децата, които са изцяло на кърма карат по-дълга жълтеница, т.нар. "кърмаческа жълтеница". И когато детето приема глюкоза, се компенсира дефицита на билирубин.... или на оня ензим май беше newsm78

Или ти не си разбрала, или педиатърката да си изяде дипломата... Какъв ензим, дето стимулира производството на билирубин????????????
Високото ниво на билирубин е ЛОШО и за чий ни е да го стимулираме???
Откъде се взема билирубина:
Новородените имат висок брой на еритроцитите, и след раждането този брой намалява, с други думи - умират червени кръвни клетки. При това като отпадъчен продукт остава въпросния билирубин. Високото ниво на билирубина е лошо за детето, и е добре да се изхвърли колкото може по-скоро. Но той се изхвърля с акото на бебето. Затова бебето е добре да се кърми по-често, за да ака повече. Пиенето на вода няма отношение към билирубина.
А за жалост педиатрите забравят какво учат по биохимия...

# 44
  • на североизток
  • Мнения: 285
Никога не съм давала сладка вода.Не го намирам за необходимо и полезно за детето.

# 45
  • Мнения: 2 381
Никаква захар, а ако се кърмите-и никаква вода Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 3 823
Не слагай захар във водата.няма смисъл.
Ако бебето е на кърма,то няма нужда и от вода.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз сложих само на първото преваряване захар,но така си я изхвърлих.Бях вътрешно предубедена по въпроса за захарта,но мъжо настоя защото така казала лекарката.След толкова време вече и дебати не водим по такива въпроси,че с мен няма излизане на глава.

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Николко захар  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 596
По-добре не слагай никаква захар, моя син го отказах адски трудно от нея впоследствие  Naughty

# 50
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз вече не слагам захар.Иначе знам на 100мл.по 1 чаена лъжичка.

# 51
  • Мнения: 2 956
И аз те съветвам да не даваш сладка вода Naughty.Аз съм давала,но подобна грешка при евентуално второ дете не бих направила.Няма смисъл от тази захар! Peace

 Peace  Peace  Peace

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На 100 мл. вода една равна чаена лъжичка Peace

# 53
  • Мнения: 8 242
а с какво захар/глюкоза ще помогне срещу жълтеница,че не мога да разбера,извинете...?

Ще обясня каквото ми обясни педиатърката преди 2 1/2 месеца. В кърмата липсва някакъв ензим, който стимулира производството на билирубин. За това децата, които са изцяло на кърма карат по-дълга жълтеница, т.нар. "кърмаческа жълтеница". И когато детето приема глюкоза, се компенсира дефицита на билирубин.... или на оня ензим май беше newsm78

Имахме жълтеница точно 1 ден в болницата.. От как се е родил сме САМО на кърма и вода изобщо не съм давала.. камо ли подслдена..

# 54
  • Мнения: 193
Ми защо изобщо да слагаш захар във водата?! Ако толкова искаш да му даваш вода, нека е чиста преварена вода.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 978
Това е тема провокация , нали? Sick Едва ли наистина смяташ да даваш захар на бебето?  :2gunfire:newsm78

# 56
  • Мнения: 8 917
на 150 мл една чаена лъжичка захар. На всяка смяна на водата намалях захарта и накрая пиеше чиста вода.
Така правех и аз първите 1-2 месеца заради жълтеницата Peace

Общи условия

Активация на акаунт