Рано ли ни е за жълтък?

  • 1 436
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Днес бяхме на консултация. Бебо е на 5 месеца. Педито каза да замествам вече обедното хранене със зеленчуково пюре и в него да слагам четвъртинка жълтък. Аз смятам да изчакам да дойде есента, че в тия жеги....а ми се струва,че още е малък. Моля за съвет!

# 1
  • на село
  • Мнения: 1 028
Определено ви е рано! Аз започнах да давам жълтък от около седмица, а педито настояваше от миналия месец. Въпреки всичко пак ми се струва рано и си мисля, дали да не почакам още малко с жълтъка че в тия жеги... Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 22:20 от tatyana_77

# 2
  • Мнения: 1 737
Никога не съм давала целенасочено жълтък. След 10-тия месец, ако има в някоя застройка на супа от кухнята, е ял.
Желязо има в много по-полезни храни от жълтъка, като месо, просо, зеленолистни зеленчуци и т.н.

# 3
  • Мнения: 6 472
Направо си е рано.

# 4
  • Мнения: 577
И според мен е рано и аз нямам намерение да давам

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
Да,и то доста.Не бързай с него,защото може да се прояви алергия,а предполагам не искаш...Прочети за инфо библиотеката на кърмаческия форум,много неща ще ти се изяснят.Успех!

# 6
  • Мнения: 507
Не съм давала жълтък. Според моята педиатърка не е нужно. Каза ми ако искам да го включа след 10 месец.

# 7
  • Мнения: 4 392
Още не съм давала жълтък. Peace

# 8
  • Мнения: 2 897
Определено е рано!Зеленчукови пюрета можеш да даваш ако си решила,но със жълтъка изчакай.Нашият педиатър също настояваше да давам жълтък като го редувам с месно пюре,тъй като бебчо беше с хемоглобин 104,като правихме изследванията на 6 месеца,обаче аз давам само пюрето почти месец вече,със жълтъка няма да бързам...

# 9
  • Мнения: 1 735
Оняден за пръв път яде жълтък ,от една супа със застройка която прабаба й й направи. Поядосах се ,защото ми се струва все още раничко и рисково ,но засега всичко е наред. Thinking

На твое място обаче въобще не бих бързала!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
И според мен е рано.

# 11
  • Мнения: 79
И на мен така ми каза педиатърката, но и аз не съм давала. Мисля, че е рано.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 883
Аз мисля да дам чак към 6-тия месец.
А сега в жегите Naughtyпо-добре изчакай, нищо няма да изпусне Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 40
Здравете мами.И ние днес бяхме на концултация и по същият начин педито ни каза да давам желтък два пъти в седмицата.Аз мисля да почакам,защото наскоро четох една побликация /не мога да се сетя къде точно,но нещо от рода на книжките на д-р Спок/,че желтъка се усвоява от децата напълно чак след годинка!? newsm78

# 14
  • Мнения: 4 242
Остави жегите, жълтъка е прекалено тежка храна, как ще се бори това стомахче с него?
На дъщеря си дадох трошичка жълтък в зеленчуково пюре когато беше над 8 месеца, повръща цял следобед, уплаших се много. Дълго отлагах и до днес не съм давала само жълтък, освен ако няма в кекс, супичка и др.

Общи условия

Активация на акаунт