Аз лИ не сЪм У реД ......

  • 2 468
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 430
Чудех се дали да пусна такава тема, но все пак малко да ми олекне....като няма НИКОЙ с кого да споделя... а и да плача дето вика една позната "Файда Йок"

Няма да ви отегчавам - накратко
Днес пристигна един колет - изненада от мояТа ВиртуАлна приятелка magi99  Hug скоро получих картичка от мама Б от Финландия  Hug както и от бари от Испания  Hug с 4-ри листна детелинка - все хора, които не познавам лично (а колко ЛС получих, от хора, които въобще не познавам и не знам даже като ник  Hug пак тук във форума) .. по случай раждането на Михаил.

....а аз чакам от родителите на Миро... Sad

Взех колета днес и отидох в парка...разплаках се - мислех си, толкова ли много искам от тях???
И двамата ряботят и знам, че са скъпи колетите до тук и ако не им се дават пари за транспорт - винаги могат по някого да пратят нещиЧко...ама не...а моята майка мОЖе..
МирОТо ми звънна и аз подсмърчайки му казах какво ме тревожи...той каза да не се впрягам за такива неща...И КраЙ!Въпроса е приклЮчен...той ги знае какви са..

Не са пратили на малкото даже както се казва "един бонбон"...Е, на големия има - нали е кръстен на свекъра - пратиха му един колет.Благодаря за което...

Кажете ми - аз ли много изисквам от тях и защо след като ги знам какви са, пак ми е болно и мъчно Cry Cry Cry

Ето, оплаках си се... Tired
Благодаря Ви за вниманието, което ми отделиХте  bouquet

....как ми се иска да си свиркам  Whistling и да не обръщам внимание...

# 1
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Много си си наред, мила!

такива сме ние жените, обръщаме внимание на детайлите... Имаме си изградени представи за нещата и ако не се развият така, сме разочаровани.....

Аз също плача, когато очаквам цвете от любимия, ЗАЩОТО ИМАМ ПОВОД/Рожден ден/, а  НЕ ГО ПОЛУЧАВАМ......

Дано ти е олекнало като си си поплакала, а що се отнася за родителите, съмнява ме да се  променят на тези години, а и както каза ти, сама си ги знаеш!


П.С. ... и да знаеш много ми липсва бремениия ти корем, горе вляво..можеш да си го сложиш след време  Wink

# 2
  • Мнения: 1 465
Дидке, да не би да са пратили, а да не е пристигнал? Thinking
Хайде не плачи spoko, може пък да пратят.
Ако не сте в обтегнати отношения може и да пратят. На някои хора им трябва повечко време, докато се организират. Crossing Arms

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ами свиркай си.
След като той е приел за даденост това отношение, приеми го и ти.
Има такива хора. Те не омекват като остаряват, напротив - втвърдяват си черупката.
Гледай си  мъжете и наистина си свиркай. Wink

# 4
  • Мнения: 7 914
Дидке,
 нали знаеш, че роднините идват"подарък", а приятелите си ги избираме!

Сигурно много те боли...ама поне вече ще си имаш едно наум за тях! Hug

В крайна сметка най- важното е, че има прекрасно семейство и много хора , които те обичкат теб и малките красавци- ти си ги знаеш нали?  love001



# 5
  • Мнения: 515
Не си у ред момиче да плачеш, да се кахъриш за такива работи и да си го слагаш на сърце.

# 6
  • Мнения: 5 183


В крайна сметка най- важното е, че има прекрасно семейство и много хора , които те обичкат теб и малките красавци- ти си ги знаеш нали?  love001



 Peace  bouquet
A кой знае, не се настройвай предварително. Може скоро да дойде нещо и от тях. Ако ли пък не - много им здраве! Гушкай тримата принца и си свиркай!  Heart Eyes Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 430
...A кой знае, не се настройвай предварително. Може скоро да дойде нещо и от тях.

Едва ли Crossing Arms...от както се е родил ВикО - все питат МИРО - имате ли нужда от нещо - и той казва "Не" и това е...Аз и на майка ми казвам - "не", но изпраща жената...

Ей, защо сме такива реВли бе... Cry
Сега ако можех да се напия или изпуша една цигара....

# 8
  • Мнения: 2 427
Дидке,наистина Над е права...има толкова други важни неста в живота,имаш такива сладки дечица,какво значение има че бабата и дядото са хайде да не казвам какви и не са се сетили да пуснат подарък.Важното е да са ти живи и здрави пък на другото тегли една майна.Хора всякакви...
Четито ти рожденник, да е жив и здрав!Пък твоята майчина любов е най-големият дар за него.  bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 7 914




Айде едно виртуално от мен...

# 10
  • Мнения: 2 907
редактирано от мен

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 08:40 от mystic

# 11
  • Мнения: 4 629
Мъчно ти е, защото се надяваш да се променят. Незнам дали това е възможно, но е хубаво да има за какво да се надява човек.
Надявам се бързо да ти поолекне   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 393
Дидка,
Много по-важно е, че с мъжа ти се разбираш, а родителите му- и без това са далече- хич да не ти пука.
Имаш си твоето семейство, обичай си го, другото са бели кахъри.

 Hug

# 13
  • Мнения: 2 959
...аз ли много изисквам от тях и защо след като ги знам какви са, пак ми е болно и мъчно....как ми се иска да си свиркам ...и да не обръщам внимание...
Дидка, напълно си наред, мила! Просто си по- чувствителна и Ти прави впечатление липсата на внимание от страна на хора, които би трябвало да са Ти близки. Не искаш много от тях, Ти искаш просто малко внимание и еднакво отн-е към децата си, това е всичко! Но за някой хора тез изисквания не важат! Така че следвай примера и съвета на любимият до себе си- Миро, гушни Викича и Миката; обади се на систъра и мама и им кажи колко ги обичаш и ти липсват и наистина приключи въпроса.  Hug Има хора за които не си заслужава да хабиш емоцийте си!  Peace

# 14
  • Мнения: 818
Дидка да нямаш след родилна депресия???Горе главата важното е че ти и мъжат ти мислите за децата всичко останало е назаден план.  bouquet

# 15
  • Мнения: 2 907
хора, да ви кажа, аз май имам следродилна депресия. Аз съм като замаяна с много екстремни усещания. Казах на моя лекар, 4е ми е зле , той реши, 4е го базикам, понеже изглеждам много мило. А на мен ми е 4есто зле...и после пак се смея по половин 4ас без да знам защо. Хайде поздрави и моля , никой да не се сърди! Аз съм просто малко специална , но в никакъв слу4ай лоша! Лека нощ! И пак се извинявам  Cry

# 16
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Дидка, забрави това, мисли си по-добре колко хора мислят с добро за вас и ви пращат колети и карти4ки  Heart Eyes  Остави лошото и гледай позитивните неща в живота  Party

Мистик, не е задължително да е следродилна депресия, но от ли4ен опит те съветвам да си направиш изследвания  Hug

# 17
  • Мнения: 318
Дидке, ти май под вола теле търсиш...по-спокойно, не се навивай толкова сама и не си измисляй проблеми, малко ли са истинските? С най-добри чувства ти го казвам и не влагам и капчица заяждане. Ама не се разстройвай така затова , че свекърите ти не правят това, което на теб БИ ти се искало. Ето, ти сама казваш, че хората ви питат дали имате нужда от нещо, а Миро казва НЕ, е как искаш да ви пращат? Ако им отговорите откровенно, сигурно ще намерят начин да ви пратят, а пък ако не пратят, тогава се ядосвай.

Пък и помисли си, това, че не пращат колет, значи ли, че не си обичат внучетата - според мен не. Не си го прави на фикс идея и не се самоизмъчвай, това до добро не води. Ех, пусти хормони, като се успокоят, и ти ще гледаш по-спокойно на нещата.

Нацелувай си двата дребосъка от мен и понеже не пуша, мога едно питие за ваше здраве да обърна   Peace Айде наздраве от мене!  beer

# 18
  • Мнения: 2 907
Дидке и тук ще напиша две думи, да не си мислиш, 4е игнорирам собствената си глупост. Истината е , 4е снощи имах нужда да говоря с някой, а нямаше с кого, след което запо4нах да се заяждам НЕумишлено. В момента се 4увствам ужасно заради това. Веднъж влязох ве4ерта и какво стана! По дяволите.  Sick

# 19
  • Мнения: X
Дидка,
ти в момента приемаш нещата малко по-навътре, заради скорошното раждане и бушуващите в теб хормони... Ще се успокоиш и ще ти мине...
Просто хората са различни, едни са такива, други - не. Това е.

Успех и много любов с трите ти сладки момчета! Там е истината, да знаеш!

След няколко месеца ще те догоня, така че се готви да даваш съвети за оцеляване в мъжка къща, а? Wink

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 00:06 от Анонимен

# 20
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Дидката, я се усмихни и не си го слагай на сьрце....имаш си двата малки бонбона и един голям татко, радвай им се....а колкото до колетите - минават и 3аминават и се 3абравят....малко боли наистина, когато не се оправдаят очакванията, но пьк хубавите неща в живота са много повече  Hug Heart Eyes......

# 21
  • Мнения: 2 825
Диде, да не ти пука, мила. Свиркай си и си гледай мъжете в къщата  Whistling Whistling Whistling
Пази си нервите за тях, а не ги хаби за свекърите  Hug
И аз в началото много им се впрягах на моите, ама вече съм така  nnnuu
Целувки на Викича и Мишока  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 292
Дидке, честито на малкия Simple Smile и аз мног ообичам да получавам подаръци Simple Smile я виж колко много хора те обичат и се радвай, не плачи Simple Smile

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дид и аз да кажа " Свиркай си и да не ти пука"  Whistling Hug
Нормално е да се 4увстваШ кофти и да ти става тъпо,Щото хормон4овците оЩе буШуват. Wink Но Ще мине,Ще видиШ. Попла4и си ако от това Ще ти олекне и после се усмихни с твоята 4аровна и сърде4на усмивка,цункай Вик и Мик,гуШни МИрото и си гледайте рахата.  Hug
Нали си имаШ ваШите и знаеШ,4е те ви оби4ат и мислят за вас,какво по_хубаво от това.  Hug
Пък за свекитата,де да знам,не Ща нито да ги обвинявам нито да ги оправдавам,но може би трябва да им дадеШ Шанс. Нали знаеШ,всеки 4овек по разли4ен на4ин показва 4увствата си. Не мога да си представя,4е не им пука за собствените им вну4ета. Thinking

# 24
  • Мнения: 945
Дидке, не си го слагай на сърцето. питали са хората дали имате нужда от нещо, каzали сте "НЕ". Ами не е честно сега да им се сърдиш. Я по добре се порадвай, че все пак питат дали имате нужда от нещо.

Всеки има свой начин да покаже блиzост и обич. Едно колетче не е толкова важно. Сигурно те много се радват на внука, сигурно вече са се похвалили на всички съседи. Понякога очакванията ни се раzминават със реалността. Ама това не оzначава, че "раzличните" от нас са лоши, само zащото не zнаят какво сме очаквали от тях.

Айде не се ядосвай...

# 25
  • Мнения: 1 366
"Не си у ред", че си тровиш живота с глупости. Ти имаш най-ценното нещо на света - семейството си. Нали мъжете ти са живи и здрави, другото майната му. Пази се и се щади. Нервите не се възстановяват, а ще ти трябват още дълги години за далеч по-стойностни от това неща. А като искаш нещо за бебчо - иди и си му купи, нали знаеш колко е кеф  Crazy

 Hug

# 26
  • Мнения: 1 465
Всеки има свой начин да покаже блиzост и обич. Сигурно те много се радват на внука, сигурно вече са се похвалили на всички съседи. Понякога очакванията ни се раzминават със реалността. Ама това не оzначава, че "раzличните" от нас са лоши, само zащото не zнаят какво сме очаквали от тях.
Гери май добре го е казала Thinking

# 27
  • Мнения: 11 314
Хич да не ти пука! Имаш си семейство, те са най-важните. Няма смисъл от взаимоотношения "Отбиване на номера". Ще се поболееш, булка, ще ти прехвръкне млякото!
Обичай си децата, гушкай си ги и си мисли само хубави неща. Родилната депресия ще мине и ще забравиш.  Hug

# 28
  • Мнения: 1 128
     Ами незнам,ама това дали са изпратили подарък не е критерий дали го оби4кат.Свекърва ми на нашата сватба не ни подари нищо,ама едни стари обици за спомен дето се казва даже.Оба4е знам 4е ни оби4а и това ми е достатъ4но.А аз на една приятелка на голямото и дете само карти4ки и изпращах оба4е като не се 4уя с нея по телефона по дълго от нормалното и ме хваща параноята дали де4ко е добре.И си мисля за него всеки дн.Така 4е за мен подаръците не са критерии.Ама хора всякакви.

# 29
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Не знам дали ще ти помогне, но аз гледам на роднините на мъжа ми по различен начин, отколкото на моите. Моите са си мои, всичко е ясно. Там обаче - не са ми длъжни с нищо и не очаквам кой знае какво. С тая гледна точка, всяко внимание от тяхна страна се явява подарък, на който се радвам, а като го няма - просто нещата са както трябва.

А и те са различни. Едните - с големите подаръци (а са най-малко имотни); другите не са пратили един и-мейл дори, откакто сме се запознали -  нищо че наобещаха целия свят.... Свят широк - хора разни. Не позволявай чуждият характер да определя дали се чувстваш обичана или не. Най-важните хора те обичат - всичко друго е екстра и ако дойде - добре, ако не - свиркай си!!!

Както вече се каза - прегърни си мъжа и дечицата, нацелувай ги, помисли си какво ти е кеф да направиш и си го подари!  Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 6 797
Дидка, въобще не си сама и много си си наред даже. Моят свекър откакто се е родила малката едни чорапки не и е подари /свекървата е починала/. Дори 1 бонбон не и е донесъл, нищичко, просто нищичко.  Confused
И на мен в началото ми беше много криво, ама адски много, защото е до жеста, не до някаква помощ. Първа внучка му е, не му ли е мила? Много съм се чудила, не мога да разбера какъв човек е. Иначе като беше по-малка се опитваше и съвети да дава. Ама много бързо го върнха на мястото му, казах, че аз по цял ден си гледам сама детето и съвето от хора, които я виждат на 2 месеца веднъж, за по 1 час не искам.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green От тогава дума не е казал.
Явно има такива хора...не са им мили дори своите деца. приеми го и не се кахъри. Имаш прекрасен съпруг и две невероятни съкровища.   bouquet

# 31
  • Мнения: 375
Стига бе Диди,каква воеводка си като се предаваш пред такива неща,радвай се че твоите родители са хора и можеш да разчиташ на тях,забрави ignore2 за родителите на Миро-в крайна сметка ти си имаш  твоите трима мъже за които да се грижиш,другото е второстепенно

# 32
  • Мнения: 7 430
Искам да благодаря на всички Ви за ценните съвети  bouquet  bouquet  bouquet...може би за почти 11г съм ги разбрала какви са....от както сме тук е имало доста случаи, когато даже и не са питали за мен Tired...ама ми е болно за дечицата ми...но пък иначе съвети дават...
НЕ искам да ги упреквам - хора разни...Но понякога ей така ми се иска се затъжат за юнаците ми Sad
Все пак те нямат други внуци, на които да се радват...

Майка ми все ги защитава..."АБе мамо, те още не осъзнават, че са баба и дядо, понеже сте надалеч и за това така"...и т.н.

Чудя се на самата мен, кАк все още не съм го ИзрастнАла това..

# 33
  • Мнения: 4 053
дремети мила,
твойте поне са надалече,а мойте са на близо и пак нищо,
момиченцето ми се роди по рано и береше душа в кувиоз,а свекървами се обади само един път да ме поздрави и това беше Shocked
а сега година и половина по-късно ми казва когато аз говоря на тази тема"ма вие голям зор сте видяли"  #Crazy
колкото и банално да звучи-гледай си семейството и не ги мисли тези "баба и дядо"
много здраве и любов ти желая  bouquet

# 34
  • Мнения: 5 475
Дидка

от мен ...и не се притеснявай за такива работи..  Hug

# 35
  • Мнения: 2 427
ДИДЕ,предполагам че много те боли за това че се държат по този начин,но мила,помисли само колко хора ти завиждат(аз съм една от първите!)за твоята мила свекърва.Аххххх, защо и с моята не ни делят такива разстояния ами ми е през няколко квартала само...Ако беше толкова далече щях да бъда най-щастливата булка на планетата и щайх да я извинявам за това че видиш ли нали е на такова разстояние трудно се пращат колети.
Think Twelve!  love001

# 36
  • Мнения: 4 390
Съгласна съм с мнението на Гери:

Всеки има свой начин да покаже блиzост и обич. Сигурно те много се радват на внука, сигурно вече са се похвалили на всички съседи. Понякога очакванията ни се раzминават със реалността. Ама това не оzначава, че "раzличните" от нас са лоши, само zащото не zнаят какво сме очаквали от тях.

Дидка, не си вгорчавай живота насила. Hug

# 37
  • Мнения: 7 430
Съгласна съм с мнението на Гери:

Всеки има свой начин да покаже блиzост и обич. Сигурно те много се радват на внука, сигурно вече са се похвалили на всички съседи. Понякога очакванията ни се раzминават със реалността. Ама това не оzначава, че "раzличните" от нас са лоши, само zащото не zнаят какво сме очаквали от тях.

Въобще дали говорят с някой от съседите си  newsm78 майка му на Миро все ни викаше, че са клю - клю и не искаше да комуникира с тях Tired....Те едва ли знаят, че сме женени, а камо ли дечица да имаме...

Отивам да изпия една глътка виски и да успокоя страстите - е, днес съм къде, къде по-добре  Joy

  bouquet

# 38
  • Мнения: 253
Дидке, не се връзвай!
Предполагам че и ти като мене искаш децата ти да имат хубава и положителна връзка с баба и дядо, ама "На сила хубост не става". И дано като се усетят старите един ден, да не са изтървали самолета. Радвай се на юнаците си и не си трови нервите със in laws. Те децата един ден сами ще им кажат как се чувстват. Аз какво да кажа като мойте живеят на 2 пресечки и за месец са дошли да видят бебето веднъж.
Горе главата и важното е вие с мъж ти да имате едно мнение по въпроса.

# 39
  • Мнения: 7 430
.... Аз какво да кажа като мойте живеят на 2 пресечки и за месец са дошли да видят бебето веднъж.

Направо ми е непоняТно как може да има такива хора Tired

....като си педставя, че и аз свекърва ще ставам...да му мислят снахите  smile3508

# 40
  • Мнения: 464
Напълно си наред. От родата на мъжа ми поддържам връзка сано с найк аму и сестра му. Те бяха и единствените хора, които уважиха ражданеот на Таня и продължават да пращат неща по повод или без. Горката ми баба, която кара на няква мизерна пенсия от 70 лв пращаше редовно колет то САЩ.... Спряла съм да се нервирам за тези неща, защото знам, 1е няма смисъл!! Опитвам се да съм на тези неща и през пове1ето време успявам, но ме боли защто за останалите винаги има Sad
Най- ваното е децата да са живи и здрави и а радват теб и Миро
Целувки

# 41
  • Мнения: 636
Дидка, при мен е обратната ситуация - нашите не пращат, а свекитата - с повод и без. Аз пък се дразня, 4е си дават парите за ненужни неща. Но ако им кажа, ще се обидят, 4е не уважавам труда им. Ха сега де, няма угодия за нас! Ако знаеш колко пуловера съм складирала... но сърце не ми дава да ги обидя. Прибирам  Blush

Нашите винаги ме питат от какво имаме нужда. И пращат само при нужда. Аз като достойна възпитани4ка на нашия род смятам, 4е пращането без нужда (специалитет на свекитата) е ненужно, излишно и т.н. Хора - всякакви. Виж, за детето вси4ки пратиха  Hug

Същата работа е и с тел. обаждания. Аз мога да не се 4уя с нашите и цял месец. Но мъжът ми ако не се обади на техните поне два пъти на седмица, настава война. Пани4ески обаждания от Бг - добре ли сме, защо не е звъннал и т.н.

Исках да споделя другата гледна то4ка. Всеки съди хората според собствения си аршин. Но в крайна сметка колетите, тел. обаждания и др. не са критерии за любов. Всеки изразява отношението си към другите по разли4ен на4ин.

# 42
  • Мнения: 2 757
ами да - мисля, че не си у ред. Проблемът ти е, че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш. Първо, това, че на са пратили колет не значи, че като се видите няма да ви затрупат с подаръци. Пък дори и един, ама хубав. Аз мразя да ми пращат колети хора, които и без тва не са цъфнали финансово. Чувствам се по-скоро гузна отколкото щастлива. После - свекървата ти е род - разбери я, остави я да диша. Защо очакваш като кажеш, че нямаш нужда от нищо да ти пратят неща въпреки всичко. Аз примерно също не бих пратила ако ми кажат да не пращам. Виж - майка ми и сестра ми са други - те си решават и си правят нещо и не им е зор, че може да поставят хората в неудобно положение с подаръците си. Които лично на мен в повечето случаи са ми безполезни, разбира се защото са направени по тяхно осмотрение и лична преценка на моите нужди - а им е голям проблем да ги схванат (нуждите ми, въпреки че си ги казвам с прости думички като питат).
И последно - приеми го за нормално да получаваш от други хора повече отколкото от близките. При мен цял живот е било така и мисля, че и при други. Хората са различни, не им се сърди заради това, че не разсъждават като теб. СИгурна съм, че свекърва ти е много разумна и свестна жена

# 43
  • Мнения: 7 430
ами да - мисля, че не си у ред. Проблемът ти е, че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш.

Може и да си права newsm78 ...

Жалко е, че когато пък ние попитаме искате ли нещо от ТУк и как винаги искат бе ooooh! Я кус кус, я ариса, я някоя част на резачката на баща му....ДА не говоря колко пъти сме пращали и подаръци, понеже не може на моите родители да пратим, а на тях не...а и аз искам да ги зарадвам..

Много болно ми стана и днес, когато майката на хазайката ни ( тя е бивша акушерка) като видя колета от маги99 и вика "Е, пращат майка ти и свекърва ти подаръци, нали?"
Казах "да", но ме бодна нещо.... Sick

...а както казваш ти, че "че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш"...

Ами да ти кажа - дай Боже, когато и аз един ден стана свекърва, едва ли ако ми кажат децата "НЕ", че не се нуждаят от нищо - няма да пратя.
Ще го направя за мое удоволствие Peace

 Cry





# 44
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Дидка подушвам, че сме от една порода - и аз се терзая от подобни дивотии ама така сме устроени явно. Мога да ти кажа да не ти пука и да не обръщаш внимание, но съм сигурна, че няма да успееш, затова спазвай голяма дистанция. При нас е същото положение - без децата /още нямаме такива - не, че като разбраха, че ще стават баба и дядо се сбъркаха да поискат да ме чуят за наша сметка де поне едно честито да кажат, ако не друго, ама иначе претенции колкото щеш.... /, но отношението е същото - хубавото е че явно и на двете ни мъжете го разбират и не очакват чудеса от собствените си родители. Аз се дразня, че през годината имаме три празника и те не могат да отделят по едно-две левчета за всеки от тях да пратят една хартиена картичка /хайде да не е на всяка година и на всеки повод поне на кръгла годишнина/ ... какво е това колет ... чудеса ... така че ... у лево!!!

# 45
  • Мнения: 2 757
ами да - мисля, че не си у ред. Проблемът ти е, че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш.

Може и да си права newsm78 ...

Жалко е, че когато пък ние попитаме искате ли нещо от ТУк и как винаги искат бе ooooh! Я кус кус, я ариса, я някоя част на резачката на баща му....ДА не говоря колко пъти сме пращали и подаръци, понеже не може на моите родители да пратим, а на тях не...а и аз искам да ги зарадвам..

Много болно ми стана и днес, когато майката на хазайката ни ( тя е бивша акушерка) като видя колета от маги99 и вика "Е, пращат майка ти и свекърва ти подаръци, нали?"
Казах "да", но ме бодна нещо.... Sick

...а както казваш ти, че "че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш"...

Ами да ти кажа - дай Боже, когато и аз един ден стана свекърва, едва ли ако ми кажат децата "НЕ", че не се нуждаят от нищо - няма да пратя.
Ще го направя за мое удоволствие Peace

 Cry







Пак ти казвам - хората са различни. Не знам дали свекърва ти е същата като мен, но я разбирам. И аз няма да тръгна да пращам колети и подаръци. Но не мисля, че това ме прави лошa. Близките ми знаят, че много държа на тях и винаги ще им съдействам когато имат нужда. Знаеш ли всъщност, дразни ме показността. Тук в Дания хората са скромни и едва ли не се присмиват на тези, които искат да се показат колко са щедри, умни, богати и т.н За сватбата ми майка ми надомъкна куп армагани. Ценни може би за самата нея, но не и за мен - приемем ги като семейни реликви, но не са нещо което мога да използвам. Почна да ги вади пред всички с явната цел да покаже колко много неща е донесла. Свекърва ми нищо не даде. Ама нищо. Освен това никой не се възхити на подаръците на майка ми, дори не обърнаха внимание. Това не значи, че свекървата не ни подари сватбено пътешествие така между другото без никой да разбере. И винаги когато носи подаръци от някъде ги дава между другото и не очаква похвала или възхищение. Да не говорим, че рядко носи подаръци от непрекъснатите си околосветси кътешествия. Това прави лошо впечатление на хора като майка ми, но не и на мен. Напротив - намирам я за много симпатична, естествена, умна и практична и определено я херсвам повече от собствената си майка.  Пак за раждането на Давид получих колет от майка ми 5.5 кила. Детски дрехи, завивки и кво ли не. Дала е повече пари да го прати отколкото за съдържанието. Имаше хубави неща, признавам. Но се почувствах много неудобно че харчи пари по мен при положение, че няма кой знае колко. До ден днешен се чудя под каква форма да си и ги върна - това е натоварващо. А свеки даде едно комплектче и айде. Ама пък беше наистина хубаво

# 46
  • Мнения: 7 091
ами да - мисля, че не си у ред. Проблемът ти е, че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш.

Може и да си права newsm78 ...

Жалко е, че когато пък ние попитаме искате ли нещо от ТУк и как винаги искат бе ooooh! Я кус кус, я ариса, я някоя част на резачката на баща му....ДА не говоря колко пъти сме пращали и подаръци, понеже не може на моите родители да пратим, а на тях не...а и аз искам да ги зарадвам..

Много болно ми стана и днес, когато майката на хазайката ни ( тя е бивша акушерка) като видя колета от маги99 и вика "Е, пращат майка ти и свекърва ти подаръци, нали?"
Казах "да", но ме бодна нещо.... Sick

...а както казваш ти, че "че очакваш неща от хора от които не трябва да ги очакваш"...

Ами да ти кажа - дай Боже, когато и аз един ден стана свекърва, едва ли ако ми кажат децата "НЕ", че не се нуждаят от нищо - няма да пратя.
Ще го направя за мое удоволствие Peace

 Cry







Пак ти казвам - хората са различни. Не знам дали свекърва ти е същата като мен, но я разбирам. И аз няма да тръгна да пращам колети и подаръци. Но не мисля, че това ме прави лошa. Близките ми знаят, че много държа на тях и винаги ще им съдействам когато имат нужда. Знаеш ли всъщност, дразни ме показността. Тук в Дания хората са скромни и едва ли не се присмиват на тези, които искат да се показат колко са щедри, умни, богати и т.н За сватбата ми майка ми надомъкна куп армагани. Ценни може би за самата нея, но не и за мен - приемем ги като семейни реликви, но не са нещо което мога да използвам. Почна да ги вади пред всички с явната цел да покаже колко много неща е донесла. Свекърва ми нищо не даде. Ама нищо. Освен това никой не се възхити на подаръците на майка ми, дори не обърнаха внимание. Това не значи, че свекървата не ни подари сватбено пътешествие така между другото без никой да разбере. И винаги когато носи подаръци от някъде ги дава между другото и не очаква похвала или възхищение. Да не говорим, че рядко носи подаръци от непрекъснатите си околосветси кътешествия. Това прави лошо впечатление на хора като майка ми, но не и на мен. Напротив - намирам я за много симпатична, естествена, умна и практична и определено я херсвам повече от собствената си майка.  Пак за раждането на Давид получих колет от майка ми 5.5 кила. Детски дрехи, завивки и кво ли не. Дала е повече пари да го прати отколкото за съдържанието. Имаше хубави неща, признавам. Но се почувствах много неудобно че харчи пари по мен при положение, че няма кой знае колко. До ден днешен се чудя под каква форма да си и ги върна - това е натоварващо. А свеки даде едно комплектче и айде. Ама пък беше наистина хубаво

На мен ми се струва, че вие двете говорите за различни неща...
Не е важна колко голям колет и дали е колет това, което е пратено.
Когато хората са на далечно разстояние един от друг по какъв друг начин да засвидетелстват внимание към отсрещната страна? Е-мейл, картички, колети, телефонни обаждания. Когато човек не прави нито едно от тези неща тогава по какъв начин показва въобще някакво уважение към другия?
Аз и преди съм го казвала- баба ми на една пенсия прати на малкия мартенички за 1-ви март, от свекърва ми дори едно честито не получих за това, че ще и родя второ внуче. Нито една картичка, нито едно обаждане, нищо. А иначе претенции какво трябва за нея да се направи- цял списък.
Ами не мога да уважавам и оправдавам поведението на такива хора. За мен това си е чист егоизъм. Като имам нужда от нещо- ще ви намеря, един вид.

# 47
  • Мнения: 3 394
съвсем наред си си, душата!
Аз що неща получивам от хора, които никога не съм виждала (Хонда що друхи на Стела е пратила, думи нямам)....свекървата, един пуловер и едно елече е изплела, но това не й пречи да врънка за парфюми и скъпи дрехи от чужбина....баста и това е!

Ето и онзи ден си разглеждахме коледните картички (пазя си ги), около 50 на брой, и си се кефа......от свекърва си не сме получили нищо дори за рожден ден, камо ли за друг празник!

Какво повече да добавя......

# 48
  • Мнения: 7 430
...Не е важна колко голям колет и дали е колет това, което е пратено.
Когато хората са на далечно разстояние един от друг по какъв друг начин да засвидетелстват внимание към отсрещната страна? Е-мейл, картички, колети, телефонни обаждания. Когато човек не прави нито едно от тези неща тогава по какъв начин показва въобще някакво уважение към другия?

Напълно съгласна... Hug

Не знаех, че има толкова много свекърви, които НИ причиняват това... Sad
Дали прекалено много искаме от тях и ми е чудно ЗАЩО го правят  newsm78

Все пак един живот живеем и не би трябвало да е така  Tired

# 49
  • Мнения: 368
Не знаех, че има толкова много свекърви, които НИ причиняват това... SadДали прекалено много искаме от тях и ми е чудно ЗАЩО го правят  newsm78
Все пак един живот живеем и не би трябвало да е така 

Дидка,
Запомни едно от мен - щом не ти се бъркат в семейния живот - значи нищо лошо не ти причиняват. Това от горчив личен опит ти го казвам. Моята свекърва праща колети, но така ми коси животеца, че предпочитам да нямам никакви, ама абсолютно никакви контакти с нея. Сега е при нас и в семейството ми има срив - помисли си искаш ли такъв вариант?! Съжалявам, че съм толкова директна, но просто това е пък, което аз изживявам... Sad
  love001 за теб и сладките ти дечица!

# 50
  • Мнения: 2 907
Някои хора са просто студени. Други много разли4ни. Трети нямат нищо общо с нас. Ти си НОРМАЛНА защото те боли за това! Те не са нормални, 4е не правят дори задължителното. И пак не става дума за задължение, а за 4увства. Познавам много такива хора. По4ти вси4ки около мен са егоисти4ни и студени роботи кра4ещи напред. И те си мислят, 4е напредват...


Лека нощ и красиви сънища от мен, въпреки 4е сега при теб е може би един слън4ев ден, затова моля те , усмихвай се!

М.

# 51
  • Мнения: 3 932
.... Аз какво да кажа като мойте живеят на 2 пресечки и за месец са дошли да видят бебето веднъж.

Направо ми е непоняТно как може да има такива хора Tired

....като си педставя, че и аз свекърва ще ставам...да му мислят снахите  smile3508


Е, явно вече си във форма  Peace

Опитай се по-рядко да си спомняш за тези "мили хора", даже по-рядко, отколкото те за вас и ще се чувстваш много по-добре. Не се разстройвай излишно, а се отдай на други положителни емоции... Hug

Общи условия

Активация на акаунт