За пола на бебето

  • 1 930
  • 14
  •   1
Отговори
Някои  може  ли  да  ми  прати  таблицата  която  често  побликуват  в  "9 месеца"   ....там  където  се  изчислява пола  на  бебчо....

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 12:03 от Доня Туфиня

# 1
  • София
  • Мнения: 10 285
Незнам къде са, но помня, че на мен ми бяха показали че ще имам момче, пък налице е една прекрасна госпожица  Laughing

# 2
  • Мнения: 3 200
Цитат на: nad_tab
Незнам къде са, но помня, че на мен ми бяха показали че ще имам момче, пък налице е една прекрасна госпожица  Laughing


И на мене така  Laughing

# 3
  • Мнения: 7 831
Разгледай ТУК

# 4
# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Не е вярна тази таблица...
Защо изобщо вярвате на подобни измислици???
Полът се определя генетично. От майката винаги идва Х хромозома, от бащата - или Х, или У.
Сперматозоидите с У-хромозома (тези, от които ще се зачене момче) били по-леки и по-бързи, от което следва, че ако овулацията е минала и яйцеклетката слиза надолу по тръбите, е по-голяма вероятността за момче. Ако половият акт е малко преди овулацията, се дава шанс да напреднат и Х-сперматозоидите. Само че все пак става дума за вероятности!!! Точна рецепта за пола няма.
Ако вече бебето е направено, има видеозони за целта, а с амниоцентеза и кариограма на плода може да се каже абсолютно точно пола на бебето.

# 6
  • Мнения: 1 805
Аз пък с спомням, че някоя мама от форума беше обяснявала как да се изчисли това и беше много забавно и вярно  Grinning
нека да си признае коя е и да ни обасни пак  Grinning
Аз пък открих това сайтче също за изчисляване
http://www.obfocus.com/calculators/gender.htm

# 7
  • Мнения: 3 200
Цитат на: firebird
Не е вярна тази таблица...
Защо изобщо вярвате на подобни измислици???


За да е весело  Laughing  Laughing  Laughing

ПП: според таблицата моята мома трябва да е момък  Laughing  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 805
Ето това май беше изчислението  Grinning
МОМЧЕ ИЛИ МОМИЧЕ ПО МЕТОДА НА ИНКИТЕ

        Известни са различни способи за предварително определяне пола на новороденото според желанието на родителите. Сред тях се откроява със своята надеждност астрологичният, който обаче не е широкодостъпен поради специфичността си. Затова интересуващите се могат да използват много по-простия нoмерологичен метод на древните инки.
        Изходна точка на изчисленията, извършвани някога от индианците, е основното число 49. Към него се прибавя номера на месеца на зачеването и се изважда броя на годините на забременялата жена. Ако от нейния последен рожден ден са минали повече от шест месеца, възрастта й се закръглява до следващото по-голямо число.
        От така получената стойност се изваждат последователно числата 1, 2, 3 и т.н., докато се стигне до крайно положително (по-голямо от 0) число. В зависимост от вида му – четно или нечетно – се прави извод относно пола на бебето. При това се прилага нoмерологичния принцип, че всички нечетни числа са силни и мъжки, а всички четни – слаби и женски. Т.е. при краен резултат 1, 3, 5, 7, 9 може да се очаква момче, а при 2, 4, 6, 8 – момиче.

        Пример: Жена, родена на 18.ІV.1969 г., забременява през декември 1993 г.
           Основно число                                    49
           + Месец на зачеване                          12
           =Междинна сума                                 61
           - Възраст на жената /закръглена/      25
           =Междинна стойност                           36

36 - 1  = 35 - 2 = 33 - 3 = 30 - 4 = 26 - 5 = 21 - 6 = 15 - 7 = 8  Крайният резултат е 8, следователно би трябвало да се роди женска рожба.

# 9
  • Мнения: 2 978
Цитат на: Gigi
Ето това май беше изчислението  
МОМЧЕ ИЛИ МОМИЧЕ ПО МЕТОДА НА ИНКИТЕ

        Известни са различни способи за предварително определяне пола на новороденото според желанието на родителите. Сред тях се откроява със своята надеждност астрологичният, който обаче не е широкодостъпен поради специфичността си. Затова интересуващите се могат да използват много по-простия нoмерологичен метод на древните инки.
        Изходна точка на изчисленията, извършвани някога от индианците, е основното число 49. Към него се прибавя номера на месеца на зачеването и се изважда броя на годините на забременялата жена. Ако от нейния последен рожден ден са минали повече от шест месеца, възрастта й се закръглява до следващото по-голямо число.
        От така получената стойност се изваждат последователно числата 1, 2, 3 и т.н., докато се стигне до крайно положително (по-голямо от 0) число. В зависимост от вида му – четно или нечетно – се прави извод относно пола на бебето. При това се прилага нoмерологичния принцип, че всички нечетни числа са силни и мъжки, а всички четни – слаби и женски. Т.е. при краен резултат 1, 3, 5, 7, 9 може да се очаква момче, а при 2, 4, 6, 8 – момиче.

        Пример: Жена, родена на 18.ІV.1969 г., забременява през декември 1993 г.
           Основно число                                    49
           + Месец на зачеване                          12
           =Междинна сума                                 61
           - Възраст на жената /закръглена/      25
           =Междинна стойност                           36

36 - 1  = 35 - 2 = 33 - 3 = 30 - 4 = 26 - 5 = 21 - 6 = 15 - 7 = 8  Крайният резултат е 8, следователно би трябвало да се роди женска рожба.


Ами на мен пак ми се получи момче Thinking
 Thinking  Thinking
Пък я вижте снимката Stuck Out Tongue  Flutter  Flutter

# 10
  • Мнения: 5 228
Цитат на: vini77
Ами на мен пак ми се получи момче Thinking
 Thinking  Thinking
Пък я вижте снимката Stuck Out Tongue  Flutter  Flutter


Айде сега подробности  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 978
Цитат на: Sim
Цитат на: vini77
Ами на мен пак ми се получи момче Thinking
 Thinking  Thinking
Пък я вижте снимката Stuck Out Tongue  Flutter  Flutter


Айде сега подробности  Laughing


хихихихи Grinning  Stuck Out Tongue  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 358
Много се забавлявам с тези таблици  Laughing
Повечето познават пола на Оги... но не и моя  Wink

# 13
  • Мнения: 1 502
При мен според горепосочения начин на изчисляване на пола ми излезе вярно за сина ми, а за второто казва - момиче, кой знае? От видеозона ни казаха верятност за момче, но не бяха сигурни, ще видим дали ще се потвърди следващия път.

# 14
  • Мнения: 218
Цитат на: Gigi
Ето това май беше изчислението  Grinning
МОМЧЕ ИЛИ МОМИЧЕ ПО МЕТОДА НА ИНКИТЕ
 ...
      При това се прилага нoмерологичния принцип, че всички нечетни числа са силни и мъжки, а всички четни – слаби и женски. Т.е. при краен резултат 1, 3, 5, 7, 9 може да се очаква момче, а при 2, 4, 6, 8 – момиче.



tozi method na inkite pak dawa 50% werojatnost. Zashto prosto ne hwalim moneta... az chakam wideozon sled tri meseca Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт