За кашите??

  • 676
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте.
Може ли някой да ме ориентира кой са готовите каши с най-малко съдържание на захар?
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 6 243
домашните Grinning  Grinning  Grinning

Сериозно: не съм ги сравнявала, защото на опаковките така или иначе само пише "захар", ако изобщо си признават, като не дават % или грамове. Но по органо-лептичен път установих, че най-сладки са на Фризокрем, а съвсем поносима - и мой-фаворит - е безмлечния грис на Хумана (което е за сметка на цената - 5 лв. за 300 г). Оризовата на Нестле е по средата. Това е нашия опит с готовите каши. Нека и другите мами се изкажат!

# 2
  • Мнения: 7 106
Здравей  Wink   Kiss
На кутията на кашите на Беби пише, че са с ниско съдържание на захар.Аз съм взела такава Гречка (Елда) и наистина не е толкова сладка.Имам база за сравнение - каша но Фризокрем,кояно е бая сладичка.Чувам че по-малко са подсладени и кашите на Слънчо, но лично аз не съм взимала още от тях.

# 3
  • Мнения: 1 770
Купувам каша на Blevit, оризова. Не ми се струва много сладка. И не е скъпа - май 2.60 беше.

# 4
  • Мнения: 3 042
На Нестле оризовата е без захар, поне така пише на опаковката. А за Беби, май само на една от техните кутии видях да пише, че е с намалено съдържание на захар.

# 5
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Павлина
На Нестле оризовата е без захар, поне така пише на опаковката. А за Беби, май само на една от техните кутии видях да пише, че е с намалено съдържание на захар.


На моята кутия на Елдата,на едната от страните има снимки ли са,рисунки ли са, на асортимента на кашите Беби,и на всички кутии пише,че са с ниско съдържание на захар.Иначе отделен е въпроса,дали това е вярно де.Но на мен не ми се струва да е толкова сладка.

# 6
  • Мнения: 3 042
аз питах в Депо Бебе във Варна, кои каши на Беби са с намалено съдържание на захар - 2 продавачки четоха и се звериха в кутиите, само на една намериха такъв надпис. Твоите да не са от нов асортимент?
аз вече отдавна съм минала на домашно приготвена каша - от ядките на Фамилия Никола!

# 7
  • Мнения: 114
Аз давам само от кашите на Хумана. За мен те са най-добрите и определено не са сладки/ на етикета им пише, че не съдържат захар/.

# 8
  • Мнения: 455
На кутиите на Беби пише че са с намалено съдържание на захар. Аз съм давала само гре4ка със сливи и ябълка, тя със сигурност не е сладка. Кашите на Слънчо не са сладки.

# 9
  • Мнения: 830
Милупа , Хумана.

# 10
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Павлина
аз питах в Депо Бебе във Варна, кои каши на Беби са с намалено съдържание на захар - 2 продавачки четоха и се звериха в кутиите, само на една намериха такъв надпис. Твоите да не са от нов асортимент?
аз вече отдавна съм минала на домашно приготвена каша - от ядките на Фамилия Никола!


Между другото да,сега ме подсети, че продавачката от магазина дето си пазарувам каза,че били нови, да не съм се бъркала от кутиите.Аз понеже за пръв път купувах, така и незнам старите кутии какво представляват,пък и тя нямаше от тях да ми покаже.Тези дни ще обикалям насам-натам и специално ще се загледам.
Иначе и аз бих купила елда натурална,в къщи да си я приготвям,но тук не са и чули за нея Rolling Eyes .Лошо,лошоо в дълбоката провинция,само ви чета за оризовите сухари и разните там троховци и въздишам Grinning ,по-точно Евка де,ще чака глутеновите времена Laughing .

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 504
Цитат на: Shali
...Иначе и аз бих купила елда натурална,в къщи да си я приготвям,но тук не са и чули за нея Rolling Eyes .Лошо,лошоо в дълбоката провинция,само ви чета за оризовите сухари и разните там троховци и въздишам Grinning ,по-точно Евка де,ще чака глутеновите времена Laughing .

Shali, потърси в магазин за диабетици. Там със сигурност ще намериш елда, а пък все си мисля, че ще има и при вас такъв магазин.  Grinning

# 12
  • Мнения: 7 106
lalka,имахме до скоро наблизо такъв магазин,но още не хапвахме такива неща.Та затуй не съм и гледала какво има там.Сега вече ги хапваме, ама магазина вече го няма,може би е преместен някъде.Ще трябва да оставя таткото на "пост" и да обиколя града.Иначе на Фамилия Никола има почти навсякъде,но овесените ядки (които за сега си хапвам само аз).Но ми дойде идея да поръчам в магазина до нас и елдени,може да се съгласят да ми доставят,така и така зареждат от София.Мерси за идеята Stuck Out Tongue .
И се извинявам на Еmi,за разводняването на темата и Embarassed .

# 13
  • София
  • Мнения: 2 210
Благодаря за инфо-то Grinning
За съжаление няма да имам време/възможност да приготвям домашни каши, за което много ми е търсене, но няма как...Тръгвам на работа от другия месец, а отсега едвам смогвам с пюретата.... Cry  Cry А тъй като каша ту ядем, ту не-трябва да мога бързо да я "забъркам", когато не ще да су4е....

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Цитат на: sladka hapka
домашните Grinning  Grinning  Grinning

Сериозно: не съм ги сравнявала, защото на опаковките така или иначе само пише "захар", ако изобщо си признават, като не дават % или грамове. Но по органо-лептичен път установих, че най-сладки са на Фризокрем, а съвсем поносима - и мой-фаворит - е безмлечния грис на Хумана (което е за сметка на цената - 5 лв. за 300 г). Оризовата на Нестле е по средата. Това е нашия опит с готовите каши. Нека и другите мами се изкажат!


Само по органолептичния метод не можеш да познаеш дали има захар и колко. Фруктозата (плодовата захар) е много по-сладка от захарта, сьщото важи и за нутрасуит, който изобщо не е въглехидрат, но е сладък на вкус.
Бебешките храни съдържат разни въглехидрати, които са слдки, на много от тях е уточнено точно какви и също си пише да не се подслаждат.
А някои храни могат да седават със сирене - примерно - грис със сирене.

Общи условия

Активация на акаунт