Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Плевен

Някой може ли да ми каже нещо повече за тази диагноза? Оказва ли значение при забременяване и трябва ли задължително да се лекува преди опитите за бебе Confused Знам,че вариантите са противозачатъчни, но нещо не съм им фен.. Crying or Very sad
Цитирай

Far away from here...

Аз имах поликистозни яйчници,цикълът ми беше изключително нередовен,а М-съпроводена с доста силни болки и куп други неприятни усещания.
По предписание на лекар започнах да пия Ясмин и след около 7-8 месеца всичко беше ок.
При мен (а и при други мои познати,които са го пили) Ясмин имаше само положителен ефект-освен,че регулира цикъла с точност до минутка едва ли не Smile,подобрява обмяната на веществата,мастната секреция на кожата,М минава много по-леко и безболезнено.
След като го спреш,вероятността за забременяване е по-голяма.
И най-важното,естествено,е,че с яйчниците всичко вече си е наред.
Между другото,какво те посъветва твоят лекар,след като ти я постави тази диагноза?
Цитирай

Стара Загора

Прочети ТУК
ТУК
ТУК
ТУК
А пък това излиза като пуснеш на търсачката на бг-мамма думата "поликистозни яйчници"
това
Цитирай

Плевен

Благодарско много за инфото bowuu въпреки, че малко се пообърках и уплаших. Когато преди един месец ходих при моя гинеколог(заради нередовен М), ми каза, че имам ПКЯ Crying or Very sad Каза ми ,че имам два варианта за лечение в зависимост от това дали се търси бременност или не. Тогава като се събра семейния съвет решихме, че баткото вече трябва да си има сестриче   bouquet А сега не знам какво да правя,да се лекуваме ли или да пробваме така ooooh! Но желанието за бебе е голямо baby_neutral newsm78
Цитирай

Far away from here...

Какъв вариант на лечение ти предложи лекарят,когато разбра,че искаш да имаш бебче?
Няма от какво да се плашиш толкова,не е нещо,което да не може да се излекува!
Цитирай

Плевен

Честно казано ми каза за някакви противозачатъчни (но в момента не мога да сетя за наименованието им Embarassed).Но те трябва да се пият поне 6 месеца (така каза гинеколожката ми), а на мен не ми се чака май толкова и реших да пробвам така,поне 2,3 месеца ще изчакам без лечение,пък ще видим newsm17.Мислиш ли,че е разумно така? smile3506.Оф...не знам,аз май съм много нетърпелива Smile
Цитирай

старата столица:)

Как така без лечение??? newsm78Това означава да правиш кисти!!! #Crazy Трябва да предприемеш нещо. Какви са тия лекарства които трябва да се пият 6 месеца(!!!)???Аз имам ПКЯ и пих противозачатъчни 3 месеца, преди това Дуфастон ,но тогава още не бях много наясно искам ли да имам бебе или не,та...абе,друга история е Shocked Но според мен, изчкването-ей така- при диагноза ПКЯ не е никакво решение!
Цитирай

Плевен

знам,че си права,но когато бях на преглед аз също не бях наясно,но сега съм 100% сигурна,че искам бебе. Но понеже знам,че не е НЕвъзможно да се забременее с ПКЯ а една бременност ги  лекува,си мислих newsm78...но ти ме замисли,май ще се ходи пак на гинеколог Embarassed
Цитирай

Пловдив Белащица

Въпросът който трябва да си зададеш е дали имаш овулация въпреки ПКЯто. Това е важното, затова ПКЯ е проблем, защото повече случаи води до ановулаторни цикли, от където и до проблем със забременяването естествено.
Цитирай

Плевен

Е, точно там е въпроса, че това с овулацията нещо не ми е ясно Embarassedужасно ме е срам ,но е точно така..знам как се изчислява според цикъла и т.н. НО дали я има?!Как да разбера? Това с тези прословути тестове за овулация ли става само? Никога не сам си правила такъв и не знам как се прави..Ще помогнете ли на "заблудената овчица"?  Blush
Цитирай

Пловдив Белащица

По принцип тестовете за овулация не са достоверни при ПКЯ, защото повечето време показват овулация, заради повишения ЛХ при ПКЯ. Най-добрият вариант при теб е да си проследиш цикъла 1-2 месеца на узи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.