Картофена крем супа?

  • 17 498
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Момичета, как точно се прави картофена крем супа  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Сваряваш картофи, отцеждашги и ги обелваш. Доливаш прясно мляко, хубаво е да е топло, но и да не е - отново загряваш на котлона. Пасираш сместа, добавяш кубче бульон, масло и щипка индийско орехче.

# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз варя картофите нарязани на кубчета, нарязвам и еднин морков, една чушка, малко целина. Слагам и вегета ако имам. Като се свари пасирам. Поръсвам с магданоз и черен пипер и поднасям с кротончеТА и сметана (заквасена) ммммммммм bowuu

# 3
# 4
  • Мнения: 1 153
Аз я правя като обикновена картофена,само дето слагам повече картофки да е по гъста,после като я махна от котлона я пасирам с пасатора,нарязвам шунка/кренвих/или пушено месо на кубчета,слагам крутони и украсявам с варени яйца,става ссупер вкусна Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 35 770
И аз я правя почти по същият начин: картофите на дребно се сваряват в подсолена вода + пил. бульон, после намачквам картофите с масло, но слагам и 1/2 ч.ч прясно масло +черен пипер и инд.орехче.
Понякога слагам и пушено сирене.
Сервирам винаги с крутони

# 6
  • Мнения: 1 101
Много благодаря за помощта   bouquet

# 7
  • Мнения: 5 312
Сваряваш картофи, отцеждашги и ги обелваш. Доливаш прясно мляко, хубаво е да е топло, но и да не е - отново загряваш на котлона. Пасираш сместа, добавяш кубче бульон, масло и щипка индийско орехче.
И аз я правя по същия начин.Става много вкусна. Peace

# 8
# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз от свекърва ми се научих да задушавам първо кубчетата картофи в мазнина с мъъъничко водичка. струва ми се, че става по-вкусно

малко офф:тази супа по принцип си я обичам, но сега ми навява винаги един спомен - аз съм в родилното и девер ми по телефона ми обещава да ми направи такава супичка. Heart Eyes Носи ми бурканчето, а на дъното един пръст черен пипер.  Simple Smile Хапнах 2-3 лъжици, за повече не посмях, но пък каква хубава асоциация имам вече за картофената крем-супа -> родилно  Laughing

# 10
  • Мнения: 208
Сварявам картофи, 2 моркова и1 глава лук. Прибавям и 1 кубче пилешки бульон (може и без него) и черен пипер, след което пасирам с пасатора и изсипвам вътре 1 малка квасена сметанка на Данон и пак пасирам.
Връщам я пак на печката да заври и изключвам. Накрая прибавям масло и нарязан на ситно магданоз и сервирам с крутони.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 770
Аз от свекърва ми се научих да задушавам първо кубчетата картофи в мазнина с мъъъничко водичка. струва ми се, че става по-вкусно

малко офф:тази супа по принцип си я обичам, но сега ми навява винаги един спомен - аз съм в родилното и девер ми по телефона ми обещава да ми направи такава супичка. Heart Eyes Носи ми бурканчето, а на дъното един пръст черен пипер.  Simple Smile Хапнах 2-3 лъжици, за повече не посмях, но пък каква хубава асоциация имам вече за картофената крем-супа -> родилно  Laughing

Снощи я направих, като първо запържих картофите /много хубаво/ - стана стархотна!
Благодаря за идеята   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт