Нова частна детска кухня Junior menu

  • 15 813
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255

Junior menu

От 8 месеца до 3 години.
Готвят във Втора градска болница.
Това като първоначално инфо, ще докладвам след понеделник  Wink

# 1
  • Мнения: 765
 Мисля да следя темата - ние ставаме на 8 м . след 2 седмици , ама сме в Лозенец , а не видях този квартал в списъка . А смисъла на частните кухни не е ли да доставят храната на адреси? Дано да има такава опция , аз само заради това облекчение бих се ориентирала към частна кухня.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 255
Виж, за доставка не съм питала, но има телефони - можеш за позвъниш и да попиташ каквото те интересува  Wink

# 3
  • Мнения: 428
Моля ви дайте телефони!Спешно ми е  Hug










------------------
Пишете на кирилица!!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 23:52 от Аурелия

# 4
  • Мнения: 428
Sorry!Намерих ги по горе! Ама то трябва да се гледа!Мноооого благодаря!Още утре се записваме










-------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 23:53 от Аурелия

# 5
  • Мнения: 270
някой разбра ли дали имат доставка по домовете? за зимата ще бъде доста удобно, особено за такива, които вече тотално са се отказали от ХЕР БЕБЕ? като мен

# 6
  • Мнения: 992
а чака ли се както при всички останали кухни за ред, или като се запишеш ако детето е на 8 месеца се почва веднага

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди малко говорих с тях по телефона - не предлагат доставка по домовете. В момента са само 14 пунктовете за раздаване на храна, но очакват разширение.

# 8
  • Мнения: 765
 Да и аз говорих с тях , в Лозенец още няма пункт , а и не правят доставки по домовете , но е възможно това да се промени , така че аз смятам след месец пак да проверя докъде   са стигнали с разширението .

# 9
  • Мнения: 47 821
ми няма да е лошо да се разширят,защото в нашия квартал няма пункт,а няма и места в другата детска кухня

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При въпроса за разширяването и новите пунктове госпожата беше много уклончива. Отговора "Очакваме разширяване" не ми говори нищо. Това може да стане и след години.

# 11
  • София
  • Мнения: 193
Чакам отзиви за храната!  Hug
Доколкото видях от сайта има и пункт който е доста близо до нас.

Ванина е записана на държавната кухня, но нали през август ще почиват.
А от "Хер бебе" съм безкрайно разочарована вече - почти три месеца им бяхме абонати и докато беше хладно времето нямаше проблеми, но през юни ми донесоха вкисната храна и веднага прекратих отношения. Ами как няма да се развали храната - доставчика тръгва в 9.30 на разнос и обикаля цяла София и при мен беше чак в 1 часа.  #Cussing out

Добре че точно ни излизаше реда за държавната..

# 12
  • Мнения: 2 529
На нас ни носят храната от една детска градина в Студентски град, като храната заедно с услугата по доставката е 10 лв. на седмица. Храната ни идва в 12 ч и е още топла (аз живея в Дианабад). За съжаление и нашата кухня почива през август и търся варианти. Моят район го няма в списъка на тази частна кухня, но ако се сещате за нещо друго  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
........Това като първоначално инфо, ще докладвам след понеделник  Wink

Mam@, имаш ли вече отзив за новата кухня?

# 14
  • Мнения: 3 336
А каква е цената в държавната кухня в София? Ние сме записани, но чакаме ред, а и нали след 10-ти месец по принцип се започва newsm78 Значи имаме още 3 месеца.

# 15
  • Мнения: 5 255
........Това като първоначално инфо, ще докладвам след понеделник  Wink

Mam@, имаш ли вече отзив за новата кухня?

Като за начало  ooooh! чакахме 1 час да дойде храната  Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
Като за начало  ooooh! чакахме 1 час да дойде храната  Crossing Arms

Дано да е организационен проблем, който да отшуми, но не го разбирам - все пак става въпрос за деца с утвърден режим, някои, като моята девойка например, обядват рано и после заспиват ...Те и менюто щяха да публикуват в Интернет, но го няма - и това сигурно е организационен проблем.
... аз така съм се "наточила" да сменяме кухнята, днес дори и бележка от педиатъра си взехме.

За самата храна нищо не казваш, може би трябва да минат поне няколко дни за да имаш мнение по въпроса ...

# 17
  • Мнения: 5 255
Имах други очаквания Tired - като е "частна" би следвало да е ниво/а/ над държавната.
Почна се от закъснението, което за мен и за нервните и пищящи деца не вървят никакви извинения от рода "Много съжаляваме" Close
Добре че времето беше прохладно а не адските жеги по обяд  ooooh!
Еднократните опаковки, никак не са надеждни.
Чашка от тези като в Макдоналдс или в Кентъки /разбирай картонени ooooh!/ и отгоре найлоново капаче залепено с тиксо, което а си мръднал яденето, а изтече  Twisted Evil
Днешното меню включваше - супа с нещо като грис, която Лора изяде за моя изненада  Thinking, второто беше мляно месо със зеле, но направо пюрирано, което е минус - поне за мен. Лора го опита, но го отхвърли  ooooh!. Ще я пробвам и следобяд отново. Десертът е крем нишесте, което беше доста гъсто, сравнявайки го с държавната кухня - съответно пак отхвърлено.
Купоните - ксерокопирани екземпляри /може да ги снимам по-късно/ подписани с черен химикал  Crossing Arms
Първоначано закупих купони за тази седмица, пък ще видим дали ще продължим.

Казваш дано да е организационен проблем  newsm78 - незнам, но първите ми впечатления са най трайни и те не са никак положителни  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 11 648
Някой друг може ли даде отзиви,ако вече се е възползвал от услугите на тази кухня?

# 19
  • Мнения: 4 406
мдааа!
явно пак са се постарали всичко да е по български обичай...
според мен не е трябвало да стартират, ако не са изпипали всички подробности, все пак за деца става дума!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
....
явно пак са се постарали всичко да е по български обичай...
.....
Вчера ходихме да разгледаме пункта който е близо до нас - с адрес Красно село, Хайдушка гора 8. И не го намерихме, а вече функционирал. На адрес с номер 8-12 имаше 4 помещения тип офис под жилищна кооперация, две от които без никакви табели. Питах в кафенето на същия адрес - нищо не знаят за пункт за раздаване на детска кухня.
Поне да се бяха обозначили къде са ... И като слушам mam@ как са мъчили майки и дечица да висят да чакат (не знам за кой от пунктовете за раздаване става въпрос)... просто не мога да повярвам, че е частна инициатива ...

# 21
  • Мнения: 270
оооххх, аз днес се обадих да се запиша по телефона за от 31-ви юли, ама май ще премина на готвена вкъщи храна за 1 месец......
не искам пак да се съмнявам каква храна давам на детето, както беше, когато бяхме записани в ХЕР БЕБЕ!
аман от такъв тип частни търговци в България, ако може да спечелят, ама без да са дали и стотинка, та да е чиста печалбата....... ooooh!

добре че го има тоя форум, за да получаваме инфо преди да си сложим главата в торбата!
маем@, не искам да прозвучи като че ти си изкупителна жертва.....(:

# 22
  • Мнения: 6 472
Ние също сме към същата кухня, заедно с mam@ (пункта е Овча Купел 2). Аз съм на работа през деня и храната я взима този, който гледа малката, та малко късно получавам непреки впечатления. Еднократните им опаковки наистина не са най- доброто решение, макар че при нас фира не е имало (но пък живеем по- близо).
На мен поне храната ми се стори нормално смляно, но трябва да се отчете факта, че при мен става въпрос за 10 м бебе, а при mam@ за 2 годишно дете.
Остатъците вчера, които успях да опитам не бяха лоши. Супата беше супер гадна, но бебо я е яла с огромен кеф. Второто беше сравнително хубаво и си беше безсолно, което мен ме удовлетворява. Днес е имало супа спанак, която дребната е ошушкала до последно. Изглежда и харесва newsm78 Майка ми каза, че си е била безсолна, а крема не е много подсладен, което за мен също е плюс.
За купоните mam@ е права. Ще им се обадя да ги питам точно какъв документ ще ми издадат освен фото копирани листа. За опаковките казаха, че ще ги сменят, пък да видим.
Удобно е че записването става по телефона.

Ми това е в общи линии. Все още не мога да преценя точно дали съм доволна или не. Наистина имах малко по- големи очаквания, но от друга страна съзнавам, че въпросната кухня е стартирала на 10-ти и като всяко начало има разни неща за до уреждане и напасване. Ще кажа и по- натам как стоят нещата.

# 23
  • Мнения: 5 255
Днес говорих с майки на наборчета на Лора - те също не са очаровани  Tired.
Може би за по-малките е ОК, както е при Luluto.
Ще изчакам края на седмицата, за да съм по-обективна, но имат много "дупки" за запълване  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 11 648
След като измина почти цяла седмица какво Ви е все пак впечатлението от тази кухня?

# 25
  • Мнения: 428
Sorry,nqmam kirilica!Nie sme edinstveni v punkt Krasno selo!Nqma kak da se zabeleji,poneje do posledno e bilo friziorski salon,o6te e s tabelite na salon i sega go remontirat!Ne bqh dovolna 1-q den!Zakusnq mi hranata s 35min,nqma6e nikude menu,ne se zna6e kakvo 6te qde deteto,opakovkite sa kofti.Pogovorih si s jenata,kazh i vsi4ko koeto me pritesnqva i obe6taha vsi4ko da e ok!Taka i stana !Ve4e hranata mi idva navreme,ima menu,skoro smenqt i opakovkite!Aleks obojava hranata!Izqjda vsiko!A i e super raznoobrazna!Ne samo na kartoena osnova!Tova e nai-vajnoto za men i deteto!6te se zapi6a i za drugata sedmica!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 818
Мами,моля ви разкажете ми за кухнята "Хер бебе".Нашата държавна кухня излиза в отпуск от другата седмица и аз записах бебка в "Хер бебе",но сега като чета и ме хваща ужас - толкова ли е зле?!Направо се притесних много?

# 27
  • Мнения: 5 255
Аз спирам  Stop
От 5 дни, в които сме взимали, последните два стават и то само първото и второто.
Супите ги разливаме най-редовно, докато се приберем.
Не си гледам детето къде върви, ами гледам да не разсипя супата  ooooh!
Да поясня - опаковките не влизат в термобокс  Tired
Десертът беше отврат - по рядък и от боза  Sick
С опаковките - и те самите нямат яснота  по въпроса ooooh!
За пунктовете, които не работят - обяснено ми беше, че няма желаещи.
За пасираната храна - вече второто е с парченца, а за по малките ще трябва сами да си пасирате.
Днес забелязах, че са качили менюто.
Момичета, опитайте - може аз пък нещо  newsm78 да съм претенция  Flutter.

# 28
  • Мнения: 3 116
Мами,моля ви разкажете ми за кухнята "Хер бебе".Нашата държавна кухня излиза в отпуск от другата седмица и аз записах бебка в "Хер бебе",но сега като чета и ме хваща ужас - толкова ли е зле?!Направо се притесних много?

Малката е записана към Хер бебе от 2 месеца. Не съм имала проблеми с тях досега  Peace
Е, вярно понякога супичката по-рядка, ама това да им е проблема Simple Smile
Изяжда си всичко Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 6 143
След като mam@ беше пуснала информацията за тази кухня два пъти се обаждах по телефона за повече подробности. Отговор: "Колежката в момента не е тук. Оставете си телефона и тя ще ви се обади." Все още си очаквам обаждането. Ходих и до Втора градска болница, където би трябвало да има раздавателен пункт, но никой не беше чувал за тях. Сега като чета впечатленията за тях, а и като им прочетох менюто повече няма да ги търся. След като готвят за деца от 8 месеца до 3 години, поне от частна кухня бих очаквала да има разделение във възрастово отношение. В менюто им за следващата седмица има два пъти крем какао, доматен сос и таратор. Е това подходяща храна за 8 месечно бебе ли е?  #Crazy

# 30
  • Мнения: 428
Ima li nedovolni ot v4era6nata hrana?Pitam poneje se opitvam da razbera ot kude idva nerazpolojenieto na deteto mi ot v4era.Povru6ta nqkolko puti .Dori se subudi i zapo4na.Vsi4ko izhvurli,posle i stoma6ni sokove.Izpla6ih se,pediat.kaza 4e e virus.No vse pak se pritesnqvam,dali e tova naistina?!Sega e na dieta,no dokoga.......Adski sum pritesnena!

# 31
  • София
  • Мнения: 11 648
Повдигам тази тема за да попитам има ли мами,които взимат храна от тази кухня и доволни ли са?Вчера исках да се запиша,обаче жената,която раздаваше храната не можа да ми отговри с какво месо готвят,а на въпроса ми дали ползват прясно мляко,също не можа да ми отговори и ми каза,че и аз мога да изяждам десертите,били много вкусни  Shocked.И това ме разколеба.Замислих се всъщност каква храна ще давам на дъщеря си!
Изискват ли се някакви специални документи при записването,както в държавната кухня?

# 32
  • Мнения: 539
Записах се за една седмица да вземам храна от тази кухня и на третия ден дъщеря ми( 2,7г.) беше със страхотни колики и повърна. (просто раздразнено стомахче)това 100% беше от храната. Готвят много мазно и мазнината ми е мн. съмнителна. Преди това изпратих на въпросната фирма е-мейл със запитване могат ли да рекламират нещо относно качеството на продуктите т.е. как може ние да сме сигурни, изследва ли се, дават ли се проби от вс. храна както в държавната кухня и т.н. но никакъв отговор.

# 33
Ние сме много доволни от кухнята и от менюто.Много вкусно и разнообразно готвят Simple Smile
Моята беба много хувабо си хапва от храната им,а аз с удоволстив ако случайно останеше нещо Embarassed
Съжалявам,че сега не взимаме ,но почнахме да ходим на ясла и тя се храни с сготвеното там.
За Junior Menu гласувам с две ръце newsm10

# 34
  • Мнения: 1 081
А какви са цените на частните кухни, много ли са по-скъпи от държавните? Тази за Пловдив също ме интересува.

# 35
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Храната + доставака от ОЗИ струваше 4 лв. на ден за Гео Милев. Ако се плати за цял месец има отстъпки.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 648
Ето ви една кухня - поръчах от нея за събота да видим как ще стане, че предстои месец без държавната: http://www.ozi-food.com

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Темата е от миналата година.
Явно нещата в Джуниър меню са се променили в положителна насока.Имат доста пунктове из София и яденето е вкусно.Сина ми с удоволствие си хапва от тяхната храна.Еднократните опаковки са съвсем прилични и са идеално решение според мен.

# 38
  • в стаята
  • Мнения: 469
Някой знае ли дали във Варна има частна детска кухня? До сега не съм чувала, но като чета по другите градове има  Thinking

# 39
  • София
  • Мнения: 1 464
   Разбирам, че темата не е от скоро, но искам да споделя впечатлението си от тази детска кухня. Записахме се на държавна кухня първо през централната кухня в Павлово, после на друга в нашия квартал - Стрелбище, която ми се струва по-добра от предишната. Тъй като почиват август, а в квартала от скоро имат пункт частна детска кухня Junior menu, реших да се пробваме там. Вече вземам храна десетина дни и мога да кажа, личното ми впечатление от нея - храната не е добра. Солена е, често кисела, много едри парчета храна, дори често вместо да нарежат зеленчуци на по-ситно, ги настъргват и то на едни много дълги като конци парчета, на мен би ми било трудно да преглътна това, какво остава за едно бебе на 1 годинка. Освен това сгъстяват храната като слагат брашно. Случва се дори да има бучки недоразтворено брашно в храната... платила съм за още седмица, но ще се откажа. За да закърпя положението до държавната, ще опитаме с Ози. Вижте хората са различни, техните впечатления също, опитайте ако имате желание и преценете. Аз исках да споделя, защото бях чувала добри отзиви за тази кухня, а се оказа, че не е чак толкова добре. Имам приятелка, която пък е възхитена от кухнята, нищо че е вземала храна само 2 пъти, вече е казала на които е срещнала майки в квартала, че кухнята е супер и че ще се откаже от държавната, ама не се отказа.

# 40
  • Мнения: 3 116
Ози ми направиха много добро впечатление преди 2 дни. Сбъркали чушките и вместо нормални чушки сложили люти чушки в една манджа. Обадиха се да уведомят всички клиенти на кухнята, като преди това се бяха консултирали с педиатър и обясняваха на всеки клиент какво е казал педиатъра. Досега такова нещо не се е случвало, но всичко си има първи път Wink

Е, не си мислете, че яденето е било люто, просто беше леко пикантно Simple Smile

Та тъй Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 1 877
аз съм много доволна!
чисто, вкусно, разнообразно, ето прочетете и меню за ,есеца качват. http://juniormenu.com/index.html

# 42
  • София
  • Мнения: 1 464
    Различни хора, различни мнения! Аз наистина не харесвам тази кухня. Вчера имаше за основно пиле с картофи. Картофите бяха на много едро нарязани, а пиле не видях! Платила съм до петък - няма да вземам храна повече от там. За седмица ако има едно нещо, което да е приемливо за ядене е ок. Реших да готвя в къщи докато се напочиват от нашата си държавна кухня в квартала. Определено там храната е по-добра. Исках да опитам и в Ози, но казват, че доставят храната между 10-13 часа, а ние сме на разходка тогава, в къщи няма кой да я вземе тази храна... Затова ще се готви вкъщи няма как Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 2 262
Да напиша и аз за тази кухня,ние сме близо до 2 градска, и моя син е с алергия, и не можем да ходим в държавната, е такова гадно нещо като храната, вече трети ден не съм виждала, като е с алергия, да не би да трябва да яде гола вода....... И лука беше недосварен единия ден и на такива едри парчета че моя син се давеше, той е на 1 годинка и половин месец. Няма май да взимаме от нея, пълни си устата и не преглъща, а до сега пюретата си ги ядеше, е не винаги всичкото, но и малкото, което изяждаше беше с апетит, Много ме е яд, че не е и много евтино, за него е по 14 лв, заради алергията му, а понеже взех и голяма доза за брат му да опитам и него да храня по разнообразно, на големия просто е същото но по-овкусено....Не съм доволна никак, и незна какво да правя.......

# 44
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
От скоро има пункотове за раздаване на храна на Junior menu в кв. Гео Милев и в ж.к. Изток.
Вчера разгледах менюто и въобще не ми вдъхна доверие. Записват деца след 8 месеца, а храната беше като от ресторант.

# 45
  • Мнения: 3 116
Мамо Иги, пробвай ако искаш с Ози, там имат отделно меню за деца с алергии  Thinking

http://www.ozi-food.com/diet.php

# 46
  • София
  • Мнения: 1 464
Отказах се. Готвя в къщи докато стане време държавната да проработи. Не че е кой знае каква храната там, на е по-добре от джуниър меню. Само хубави неща от майки съм чувала за ози... но не зная вече, като че ли това че кухнята е частна не е знак за качество или по-голямо старание, както си мислех.

# 47
  • София
  • Мнения: 146
Аз взимах от тази:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/290/61/

Бях много доволна, доставяха ми я сутрин, топла, топла и спокойно си излизахме на разходка. Случвало се е да закъснеят, но по независещи от тях причини, а храната беше много хубава. Ползваха се бурканчета. Сега не знам как е положението, но преди година бях много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт