Кое противозачатъчно средство предпочитате?

  • 13 949
  • 206
  •   1
Отговори

Анкета

Кое противозачатъчно средство предпочитате

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 10 авг 2006, 19:39

  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте! Кое противозачатъчно средство предпочитате - противозачатъчни таблетки или спирала??? Моя доктор ми препоръча още след раждането да си сложа спирала, купих я, обаче година и нещо си седи така. Като се започнаха едни колебания- този ми каже едно, втори - второ: усещало се от партньора и т.н., и т.н. Искам да преценя плюсовете и минусите на спиралата, съм пила хапчета, но нещо не ми понасят. Ще се радвам да споделите Вашия опит и как се предпазвате от бременност.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 22:25 от GERBER

# 1
  • Мнения: 2 495
Последна опция Peace

# 2
  • Мнения: 579
И аз много дълго време мислих и премислях,но вече съм решила.Другата седмица отивам да си слагам спирала.

Дано всичко е нормално и след това.

# 3
  • Мнения: 46 434
Пих противозачатъчни, но не ми понесоха, психически ми се отразиха зле, после получих кръвоизлив, а за капак качих над 20 кила за 7 месеца ...

Спирала не мога, не се препоръчвало при миома, а аз имам ...

Геловете пазели до 80% ...
 
Така, че нямаме голям избор, а и мъжът ми няма нищо против презервативите, редуваме моделите за по интересно  Laughing а в "безопасните" дни от скоро караме без (ако стане нещо, няма да го върнем  Blush)

# 4
  • Мнения: 8 505
Последна опция Sunglasses

# 5
  • Мнения: 728
Хапченца

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нищо не ползвам. Практикуваме прекъснат полов акт, мъжа ми така предпочита.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
а в "безопасните" дни от скоро караме без (ако стане нещо, няма да го върнем  Blush)

А, това много ми хареса!

# 8
  • Мнения: 5 475
Нищо не използвам,цикъла ми е като часовник..просто избягвам "опасните дни"!Преди години пиех 2 год.противозачатъчни,като ги спрях качих веднага 5 кг...така и не можах да ги сваля повече!

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
След като родих се пазехме на доверие,след тва започнах да пия противозачатъчни Ясмин,но като разбрах,че създават предпоставка за рак на гърдата и разни други аденоми и т.н.,ги спрях от страх.Реших да сложа спирала,беше ме стра от неща,които бях чела,но въпреки тва я сложих.Купър-Т,евтина е и поне ако организма ми беше решил да я изхвърли нямаше да ме е яд за парите.Много съм доволна до този момент,единствено цикълът ми стана по обилен,но мъжът ми не усеща спиралата по никакъв начин.Ако при поставянето й,конците се отрежат максимално,няма проблеми,но някои доктори ги оставят по дълги за да ги вадят по лесно и може би затова се получава понякога това.

# 10
  • Мнения: 115
Спирала.
Вярно че и тя не дава 100% защита, но досега не ми се е случвал гаф. Пък и да се случи ще му мислим.

# 11
  • Мнения: 4 406
нищо не ползвам, но предпочитам таблетки

# 12
  • Мнения: 98
Спирала.Не се усеща от партньора.Би могло евентуално конците,които се запазват за изваждането й,ако са оставени по-дълги.При нас сме опитвали всичко.Не помага.Безопасните дни-не винаги са такива,презервативи-все някой ще се скъса,тичай после за "Постинор"...хапчета-с тия хормонални отклонения не искам и да чувам.И за 2ри път си слагам спирала.Ако организмът ти не я приеме,това ще стане в началото и ще я махнеш.Иначе нито боли,нито се тревожиш дали ще ти дойде.Сякаш най-добре от всички противозачатъчни.Опитай! newsm10

# 13
  • Мнения: 46 434
stef2u, спиралата въобще не е сигурно средство с/у бременност, питай danisport, третото й бебче, дай е живо и здраво, е заченато със спирала  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
За съжаление 100% гаранция нито един противозачатъчен продукт не дава.Но все нещо трябва да изберем и аз мисля,че спиралата е най-добрия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт