Малко полезна информация за семейните финанси

  • 1 640
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
информацията беше пусната за хора, на които им трябва или им е  интересна.
има ли смисъл да спорим дали е вярна и полезна за всички. не всички са толкова интелигентни и осведомени.
а за Опра, няма смисъл въобще да спорим.
жената е стигнала до милиардер от пълна бедност. все нещо може да ни научи, не само за финанси Peace

# 16
  • Мнения: 2 381
Laughing и ние така, изчетохме сума книги, за да разберем какво става и какво да направим. Само, че ние живеем от 6 години тук, шефа ми от 60. Та отиваме ние подготвени и се оказва, че всъщност знаем как е на книга, но действителността е малко по- различна.
Не зная дали някоя от вас има план от работодателя за пенсия, но да ви кажа са 1 млн сметки и сметчици и едва ли може да се научи всичко самостоятелно.
И това, че имало вратички, а счетоводителя нямал право да казва, ще го подмина. Тук много малко ще си сложат главата в торбата със заобикаляне на закона. Само, че ако има достатъчно опит и ви вижда финансите може да ви даде съвет кое е най- добре за вас.
Обикновено те дават вариантите и оставят избора за вас.

# 17
  • Мнения: 650
 Laughing
Аз си мислех че си говорим за обикновени финанси-т.е как да спестим нещо и да плащаме по малко данъци, как да не ни изиграят при по-големички заеми, и така че да имаме нещо след като се пенсионираме. Обаче не, тук явно са сериозни нещата и се говори за инвестиции, за милиони явно Laughing и никои не говори явно за дреболии от рода че един хубав заем за къща на подходящо място и време ще ти спести повече отколкото ако тръгнеш да "инвестираш" десетина хиляди на борсата. И аз като погледнах мисля че Опра за това говори - за простичките неща и е хубаво  подредено и е чудесно за новодошли а и за по неноводошли ако нещо са пропуснали или да си сверят часовника. Нали за това говорим newsm78

# 18
  • Мнения: 384
ZDRAVEITE NAPRAVO VI ZAVIJDAM. OTVORIH GO SAITA NA OPRA NO VSE EDNO MI GOVORIAT NA ARABSKI smile3521 smile3521 A AZ GLEDAM UMNO. TOVA E TAKA ZASTOTO SME TUK OT OKOLO 1 GODINA I KOGATO DOIDOHME VAOBSTE NE GOVOREHME ANGLIISKI SAS SAPRUGA MI. SEGA POLOGENIETO E DOSTA PO- DOBRO NO IMA OSTE KAKVO DA SE U4I. A I OTKAKTO RAZBRAHME 4E STE IMAME BEBE VZEHME DA 4ETEM PO- SERIOZNO preggo

# 19
  • Мнения: 7 091
ZDRAVEITE NAPRAVO VI ZAVIJDAM. OTVORIH GO SAITA NA OPRA NO VSE EDNO MI GOVORIAT NA ARABSKI smile3521 smile3521 A AZ GLEDAM UMNO. TOVA E TAKA ZASTOTO SME TUK OT OKOLO 1 GODINA I KOGATO DOIDOHME VAOBSTE NE GOVOREHME ANGLIISKI SAS SAPRUGA MI. SEGA POLOGENIETO E DOSTA PO- DOBRO NO IMA OSTE KAKVO DA SE U4I. A I OTKAKTO RAZBRAHME 4E STE IMAME BEBE VZEHME DA 4ETEM PO- SERIOZNO preggo

 Спокойно, всеки е минал оттам Simple Smile Важното е да има желание за развитие!  bouquet
Аз затова пуснах тук темичката, защото има " трикове" с кредитните карти, които новодошлите просто не ги знаят и доста хора " изгарят" между другото.
Успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 464
Цитат
Спокойно, всеки е минал оттам Smile Важното е да има желание за развитие! bouquet
Аз затова пуснах тук темичката, защото има " трикове" с кредитните карти, които новодошлите просто не ги знаят и доста хора " изгарят" между другото.
Успех! bouquet

Много жалко, ако накой си мисли, че има безплатен обяд. Естествено, че има "трикове", убийствени лихви и тем подобни....не е нужно да си живял някъде, за да се досетиш, че има уловка!

# 21
  • Мнения: 7 091
Много жалко, ако накой си мисли, че има безплатен обяд. Естествено, че има "трикове", убийствени лихви и тем подобни....не е нужно да си живял някъде, за да се досетиш, че има уловка!

Това, че някой предполага,че има уловки, не означава, че знае точно от какво да се предпазва и за какво да следи. Едва ли има някой, който поставен в нова среда просто една сутрин да се е събудил с цялата му необходима информация, за да вземе възможно най-правилното решение във всяка ситуация, в която може да попадне.
Никой не говори за безплатен обяд, а за информираност. Който смята, че е под интелекта и достойнството му да се информира по тези въпроси, защото " ние това много добре го знаеме" както пееха Хиподил, моля да не чете.

# 22
  • Мнения: 464
Цитат
Това, че някой предполага,че има уловки, не означава, че знае точно от какво да се предпазва и за какво да следи. Едва ли има някой, който поставен в нова среда просто една сутрин да се е събудил с цялата му необходима информация, за да вземе възможно най-правилното решение във всяка ситуация, в която може да попадне.
Никой не говори за безплатен обяд, а за информираност. Който смята, че е под интелекта и достойнството му да се информира по тези въпроси, защото " ние това много добре го знаеме" както пееха Хиподил, моля да не чете.


Казва се "знаем", а не "знаеме". Ти не си тази, която да ми казва какво да чета и какво не!

# 23
  • Мнения: 3 367
..абсол.съм съгласна че всеки прави маса грешки като дойде на непознато място; особено по-стари емигранти,ние като дойдохме насам нямаше инет масово,никого не познавахме,откъде да знаем колко струва една мазда разбичкана че да не се прецакаме (а трябваше да купим нещо че иначе нямаше как да се върнем до града от дилършипа)..
**
..за срамотиите аз до днес се ловя чат-пат(за малко да ми продадат аксесоари за дигитална камера за 230 долара,к са всъщност около 60)..
**
хич не се имам за тъпа,психология човешка,затова-информираност,не-импулсивност и много четене е нашата формула!

# 24
  • Мнения: 7 091
Цитат
Това, че някой предполага,че има уловки, не означава, че знае точно от какво да се предпазва и за какво да следи. Едва ли има някой, който поставен в нова среда просто една сутрин да се е събудил с цялата му необходима информация, за да вземе възможно най-правилното решение във всяка ситуация, в която може да попадне.
Никой не говори за безплатен обяд, а за информираност. Който смята, че е под интелекта и достойнството му да се информира по тези въпроси, защото " ние това много добре го знаеме" както пееха Хиподил, моля да не чете.


Казва се "знаем", а не "знаеме". Ти не си тази, която да ми казва какво да чета и какво не!

 Ако беше  видяла кавичките и беше слушала песента, щеше да знаеш, че там се цитира един гост в "риск печели-риск губи" и това е израз, благодаря запозната съм с граматиката.
А относно четенето- не визирах само теб, а и други, които писаха о потемата силно възмутени от информацията, което предоставих. Права си, че не мога да забраня на никого ( нито искам) да прави каквото и да е, но факт е, че за много хора  в темата ( а и на бележки ми писаха), че тя им е полезна. Когато за един човек едно нещо не е полезно и интересно той нормално би трябвало да го подмине, а не да дава квалификации за тези, които могат да се ползват от тази информация.
Затова с риск да не се превръща тази тема в скандална помолих, който няма какво полезно да сподели по въпроса и не му е интересно- да подминава.
Няколко момичета се оплакаха, че "ги е срам" да пишат в темата, за да не ги помислят за ограничени, заради коментарите. Направи си изводи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт