Игри за двор - давайте идеи

  • 3 355
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
В понеделник отиваме при майка ми и баща ми в Добрич; там баба ми има широк двор, макар и голяма част от него да е в китки и разсади (сещате се); все пак има площадка за игра и известно незасадено с нищо място под ореха. Давайте идеи за оползотворяване на двора!

# 1
# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Както казва моя син "басената" - басейн....кофти, че напоследък е лошо времето.
Ние имаме и пясъчник, ама купчините по улиците са по-интересни.

# 3
  • Мнения: 1 399
Игра на дама, рисуване с тебешири, скачане на ластик и на въженце, къпане в надуваем басейн и плискане на вода на воля, игри с топка...
Може да направите карта на съкровищата и да го търсите в двора / предварително скрито от мама  Wink /
Да засадите нещо под ореха  Laughing
Да си направите къщичка там  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Ех, блазе ви...дворче.... Може да се попръскате с маркуч, да си направите къщичка /но не ме питай от какво и как/, да си направите ваша си градинка /цветна или зеленчукова/, да я научиш да се катери на дърво, да поритате топка, да си направите пикник на одяло, а някоя вечер и истинска огънче-барбекю, да опънете палатка или от онези "гумени" къщички, да си направите ферма за охлюви /примерно от кутии подходящо "обзаведени" със зеленина, цветя и камъчета, да си прокопаете вада....

# 5
  • Мнения: 5 877
Под ореха нищо не расте, тцъ, тцъ, иначе щеше да има домати и там.

# 6
  • Мнения: 1 363
Какво правиме ние в нашето дворче. 
Имаме пързалка- сина ми обича да я "чисти" с една четка, имаме трамплин.
МНого обича да полива цветята, да чисти столовете, поливайки ги със лейките- има си детска лейка. Обича да пръска с воден пистолет , да прави балончета (едно време ние правехме такива от веро и вода, днес има специални играчки).
Обича да си мие колите на вън с пожарната си. Много обич да помага на баща си в саденето и пресаждането на цветя. Има си няколко малки пластмасови саксийки.
Има басейнче и в него един куп играчки. Лейката в басейнчето е голям хит. Превлива вода от едното в другото. Има топки. Сина ми си има собствени (детрски) градинарски инструменти и сам си ровичка в тревата.
 newsm78 К'о още прави...

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Гледам няма практикуващи спорта Плюене с вода голи до кръста (може и облечени, де)...който би могъл да се замени с водни пистолети...много е разхлаждащо Simple Smile

# 8
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Имаше една игра в един от епизодите за Франклин, ама кой беше... Като я видях, реших, че ще я направя на Стоил някой ден, като си имаме дворче... Та, значи как си го представям аз: улеи от отрязани наполовина по дължина тръби (пластмасови), закрепени под ъгъл една към друга (като завои) и същевременно под наклон върху някакви "разклонени" пръчки (ама как го обясних само!!!). На края на "магистралата" - съд с вода/пясък или дупка, а нърху тръбите "по пътя" разни играчки, образуващи мостчета, препятствия... Може да се пусне вода отгоре, примерно да се започне от чучура на чешмата в двора (ако има такава). Франклин и Охльо се забавляваха да пускат топчета по "магистралата", но може и колички или малки куклички... Дали не беше епизодът с Тайния клуб!?
Криеница!
Ооох, блазе ви!

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние винаги се поливаме с маркуча и правим локви , в които джапаме.....тичаме като побеснели, хвърляме разни неща, въргаляме се на воля, хамак си носим и палатка.......кофичка и лопатка.........топка, а вече и летяща чиния ( за да види как се играе ).........берем билки и цветя.....ходим на реката да пускаме лодки............това е.........може да си вземете и федербал........Времето толкова бързо минава, че няма да ви остане да се чудите какво да правите според мен

# 10
  • Мнения: 3 491
Гонене и пукане на сапунени мехури - не познавам дете, което да не ги обича.

# 11
  • Мнения: 1 116
Обръч, Диана миналата година се научи да върти обръч точно под ябълката на баба в градината. Басеин с вода, кофички, лейка, лопатки, гребло, да прекопае градинката на баба, това е любимата игра на двора. Люлка окачена на дървото. Колело, топка, количка за кукли.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами на мен все мъжки игри ми идват на ум.  Rolling Eyes
Ние сме вързали една автомобилна гума (боядисахме я сами - още едно забавление) на ореха, на която може да се люлее, да се виси и най-вече - да се удря с дървения меч (той е любимият меч на Самуил и с него предизвиква люта завист у всичко живо  Hug - тя, Анда си знае  Grinning).
Мисля и едно въже с възли да му вържа, за да се катери и да тренира за нинджа.
Иначе има и люлка, но тя не се радва на внимание...
Търсили сме и шоколадово съкровище, охлюви сме намирали (това за фермата с охлюви е супер идея), сега се каним да палим огън и да си печем, каквото уловим в хладилника. Стрелба с копие (пръчка) в цел. Става и с топки - чудесно упражнение.
Моята най-голяма радост е, че Самуил сам си намира забавления, а аз си живея живота.  Laughing Пускаш го Ането с една лопатка и му гледаш сеира.  Laughing
Весело да си изкарате и се надяваме скоро да ви последваме!  Hug

# 13
  • Мнения: 1 608
Къщичка! От там нататък детската фантазия ще се развихри.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 704
то не е точно за двора, но мисля, че ще й е интересно да помага на баба си в градината  Laughing
като се почне от плевенето и поливането и се стигне до подбиране на цветята и подреждането им в вазата

Общи условия

Активация на акаунт