Майстор у дома-процедура

  • 2 533
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравейте,

Имам следният въпрос. От следващата седмица ще идва майстор да ни прави балкона. До сега не са идвали непознати за ремонти тук и затова искам да питам какво се прави в случай че не познаваш майстора.

Идеята ми е такава, трябва ли да ходя на работа или да си стоя у дома докато човекът работи? Малко ми е странно да давам ключовете от нас, не знам дали мога да му имам доверие.  newsm78

Трябва ли да му готвя за обяд примерно?

Дайте съвет, за да знам преди да е дошъл още какво да говорим по въпроса. Мерси!

# 1
  • Мнения: 7 474
Аз не бих дала ключ на майстор Naughty. А обяд по принцип не си длъжна да му готвиш. Аз съм готвила само на един майстор ,защото беше близък познат. 

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Бира му приготви на човека и не го мисли Grinning
Но трябва да си у вас.

# 3
  • Мнения: 7 474
Бира му приготви на човека и не го мисли Grinning
Но трябва да си у вас.

Нашия също изпиваше по 2 л. бира hahaha

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Не бих дала ключ. Викаме майстори само когато има кой да седи в къщи. Другия вариант е да помолиш някоя баба от входа да седи у вас, може и срещу заплащане. На мен например веднъж ми се наложи да извикам един комшия и му платих 5 лева за 5-6 часа.

Никакви почерпки не си длъжна да правиш, още по-малко обяд. Хайде бе те и без това вземат майка си и баща си, че и ще им готвиш. Най-много едно кафе или безалкохолно и то ако имаш желание.

# 5
  • Мнения: 1 403
Стой си у вас по добре Peace И по добре му дай да хапне нещо на обяд,че цял ден гладен да стоиш не си е работа  Naughty

# 6
  • Мнения: 3 715
Аз на майстор съм давала ключ, но е бил познат. Иначе нито съм готвила, нито съм купувала бира. Не винаги сме стояли да пазим майсторите, но преди да си тръгнат в края на работния ден сме минавали да видим какво ни харесва и какви забележки имаме. Но, докато течеше нашият ремонт, ние не живеехме в нас и затова така процедирахме.
Обаче сега се сещам, че единият майстор един ден на обяд така се беше напасал с лук, че не се стоеше около него.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 569
И по добре му дай да хапне нещо на обяд,че цял ден гладен да стоиш не си е работа  Naughty

Не е работа, но след като изкарват по 30-50 лв на ден, могат да си купуват храна и да си носят Crossing Arms На колко от работещите им се полага храна?

# 8
  • Мнения: 4 965
1. Стой си у вас. Аз не бих оставила непознат да ми обикаля из къщи, без надзор (знам ли го какъв е и що е!). Оставяла съм майстор сам преди да се нанесем в апартамента, но той ни беше познат и се е случвало да ида през деня, а той да си пие биричката на балкота, уж току-що е спрял да си почине, та честичко го изненадвах и го надзиравах.
2. Обяд, бири, безалкохолни и т.н. нито си длъжна да правиш/купуваш/сервираш, нито нищо. Ако огладнее или ожаднее, нека излезе да си купи нещо (и майсторът е човек). Майсторите, които ни зидаха балкона в това отношение бяха много точни - дори вода отидоха сами да си купят и само по обяд казаха, че ще идат за 1/2 час в отсрещното заведение да хапнат (наистина, след половин час се върнаха).
Единствените майстори, които съм черпила, бяха последните, които ни сложиха дограмата на балкона. Но... предния ден станах магистър, а шефът на фирмата ми е далечен братовчед и той си беше с работниците (черпих ги по 1 чаша безалкохолно и сладки).
Достатъчно си плащаш, за да трябва и да готвиш.
Нали на теб шефът ти само ти превежда заплатата, а не те води всеки ден на ресторант?!
Е, ако се чувстваш кофти, можеш да му предложиш едно кафе или безалкохолно. Алкохол - не, че може и да не си свърши работата качествено (като иска да си пие бира вечерта), а пък ако останеш доволна, като свърши работата, му налей една биричка (и толкова).

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 22:01 от azaf

# 9
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Последния път като имах майстор на готвачка се обърнах, айретин ми взе сума пари #Crazy, такава грешка вече НИКОГА Naughty

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
О, такива работи няма при мен. Нито ключ давам, нито ги храня. Това са отживелици, когато майсторите бяха на приятелски начала и се хранеха от домакинята. Моят труд също струва пари.Ако му готвя значи сме танто за кукуригу. Колкото аз му дължа, толкова и той на мен за обяда. Joy

# 11
  • Мнения: 8 917
Здравейте,

Имам следният въпрос. От следващата седмица ще идва майстор да ни прави балкона. До сега не са идвали непознати за ремонти тук и затова искам да питам какво се прави в случай че не познаваш майстора.

Идеята ми е такава, трябва ли да ходя на работа или да си стоя у дома докато човекът работи? Малко ми е странно да давам ключовете от нас, не знам дали мога да му имам доверие.  newsm78

Трябва ли да му готвя за обяд примерно?

Дайте съвет, за да знам преди да е дошъл още какво да говорим по въпроса. Мерси!
Понеже е непознат - по-добре си остани и ти у дома. Колкото за хапване - ами ако по цял ден ще виси у нас - бих му приготвила нещо - все пак е човек, и то който работи - нормално е да огладнее....ако идва за по 3-4 часа - ок, може и без хапване - той щи си му мисли Simple Smile

# 12
  • Мнения: 13 512
Хехехехехе...подсетихте ме. Имам една приятелка,която преди 2-3 години започна да прави ремонт у тях. И все идваше от моя ресторант да взема храна за майстора..обяд,вечеря понякога....и накрая се омъжи за него и си живеят влюбени и щастливи.

# 13
  • Мнения: 8 917
Хехехехехе...подсетихте ме. Имам една приятелка,която преди 2-3 години започна да прави ремонт у тях. И все идваше от моя ресторант да взема храна за майстора..обяд,вечеря понякога....и накрая се омъжи за него и си живеят влюбени и щастливи.
"Маааайсторе, маааайсторе" Joy Joy Joy

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
О, такива работи няма при мен. Нито ключ давам, нито ги храня. Това са отживелици, когато майсторите бяха на приятелски начала и се хранеха от домакинята. Моят труд също струва пари.Ако му готвя значи сме танто за кукуригу. Колкото аз му дължа, толкова и той на мен за обяда. Joy

На същото мнение съм. До скоро имах майстор - само по едно кафе сутрин и толкова. Не съм го спирала да излезе и да хапне, но да го храня - не.  Naughty Аз като съм на работа сама си плащам обяда.

Общи условия

Активация на акаунт