Стол за хранене

  • 1 590
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 399
Ами накратко, това е въпроса: препоръчайте ми стол за хранене. Беба се храни вече с лъжица и засега я слагам в шезлонга и, но там много мърда, а и като си похапне малко се опитва да си намърда краката в бурканчето с пюрето.  Rolling Eyes А и вече почти седи, така че е време да се оглеждам за стол за хранене. В eBay има над 1300 стола и ми е малко трудно да се ориентирам. Препоръчайте ми нещо или кажете какво е важно да гледам при избора. До каква възраст горе-долу се ползват столовете за хранене?

# 1
  • Мнения: 4 629
Тези са добра марка и имат хубави модели:

http://www.babyuniverse.com/man.asp?store=baby&rc=googlepegp … oYCFRx_CwodoHpXtw

Страшно ми харесва този тип. Ако купувам пак в бъдеше ще се спра на тях:

http://www.highchairs.com/Shop-by-Brand/Svan_high_chairs/index.cat

Сина ми още си ползва стола за хранене. Може би ще го ползва поне още 1 година  newsm78

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Този който е измислил тези столчета да е жив и здрав човека-голямо спасение са.Започнах да слагам Алексндър в такъв стол откакто стана на 6 месеца и още го ползва постоянно.Имаме в БГ и един тук.Първото което трябва да гледаш е да е на колелца-голямо предимство е.Ако тябва малко да преместиш стола, едно е да го търкулнеш, а друго да повдигнеш почти 20кг.Облегалката трябва да има няколко степени на сваляне.Масичката да се слага и маха лесно и друго много важно нещо е материята за сядане на стола.Има някои които страшно запаряват.Нашият тук е на Чико и съм много доволна от него.Няма смисъл да даваш много пари за такъв стол.Много марки съм гледала с еднакво качество и функции, но името на фирмата вдига много цената.

# 3
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ние имаме Прима Папа на Пег Перего и съм много доволна. После разбрах, 4е за 15 евро пове4е има същите, трансформиращи се в люлка. Биляна добре ти е казала, 4е е важно облегалката да се сваля, защото Тони неведнъж е заспивал в него, колелца, подвижна табла, миещо се покритие на седалката, а ще добавя и 5-то4ково закоп4аване за сигурността( на няколко пъти моя юнак без малко да падне, защото забравих да го закоп4ея и той застава прав  #Crazy ).

# 4
  • Мнения: 636
И аз съм фен на Пег Перего. Избрах си Прима Папа с люлката. Има и музика.

http://www.babyuniverse.com/pro/baby/77758/Dondolino-Techno.html

Седалката е кожена, но на дуп4ици - против запаряване.

# 5
  • Мнения: 2 093
Ние купихме стол на Fisher Price. Не е лош и е функционален, но естетически не ми харесва. Много ми е голям, макар че може малко да се сгане. Има едни дарвени, те са много по красиви ( и скапи), като на Еди Бауер. Мисля че нещата за които трябва да гледаш са: да има повече степени за повдигане и сваляне. Сащо е по удобно ако таблата кам стола може да са изварти от едната страна, вместо да се вади. Аз винаги се боря да я сложа. Мисля че стола се ползва поне 3-4 години и е добра инвестиция. Аз например купих ексасосера за почти $100, а Криси ще го ползва само още няколко месеца.

# 6
  • Мнения: 619
 слагам Наско в столче от 6 месеца,
ama такива екстри ,от рода на музика,люлки, няма.Kупих първото което видях .
Столчето струваше $45,и си e екстра.

# 7
  • Мнения: 369
 Ние имаме на Грако, със степени, но без колелца. Засега го ползваме само за игра.  Laughing Нареждат се играчки върху табличката и за колко време ще бъдат изхвърлени  Crazy
По-удобно ми е като се храни, да я гушна и да имам контрол върху ръцете, защото иначе става едно омацване.  Crazy

# 8
  • Мнения: 780
Това, което първо бих погледнала при избор на стол за хранене, е дали има ограничител за между краката на бебо. Понякога са част от самия стол, понякога са част от самата табла. Този ограничител не позволява на бебето/детето да се изплъзне и падне от стола. 5-точковото закопчаване също е задължително! Безопасността на детето - на първо място! Всичко останало са екстри, които не са абсолютно необходими. Добра инвестиция е, защото освен че ще се храните в него, децата обичат и да седят и да си играят там, обичат и да гледат отвисоко.

# 9
  • Мнения: 664
Още един глас за Прима Папа на Пег Перего, отговаря на всички по-горе изброени условия и не е много скъпо. Имам модела без люлка, все пак столчето е за хранене Wink


# 10
  • Мнения: 1 465
Вяра, все едно, че това съм аз, когато Поло беше на 6 месеца и половина. Столът за хранене наистина решава проблемът. Та ние си взехме такъв, но на старо и нямам никакви угризения. Във фирмата, където работи съпругът ми, понеже са около 2000 души, си имат интранет и там разпространяват сумати обяви кой какво продава Flutter, та той видял столчето, прати ми снимката, аз го харесах, донесоха му го, гледахме за дефекти/нямаше/ и решихме да го купим - излезе ни на половин цена.

Много е удобно, регулира се наклонът на облегалката, има колелца от пред. Таблата се сваля и столът е стабилен.

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 14:00 от Pollia

# 11
  • Мнения: 1 465
Ние имаме на Грако, със степени, но без колелца. Засега го ползваме само за игра.  Laughing Нареждат се играчки върху табличката и за колко време ще бъдат изхвърлени  Crazy
Писанка, ама много хубаво си го описала - и ние така правим: аз подавам, той "разчиства таблата" Laughing

# 12
  • Мнения: 11 308
Вяра, гледам са ти препоръчали на Пег Перего.
Огледай се по сайтовете, има и други модели (копие на Пег Перего), които са малко по-евтини, но със същото качество.
Аз си взех такъв за малкия и бях много доволна, че платих по-малко. Нали знаеш - марката, името и по-високата цена.
Успех в избора!

# 13
  • Мнения: 4 399
Благодаря за полезната информация!  bouquet

Ние днес ходихме в един магазин за да огледам на живо столовете. Основно разгледах Прима Папа на Пег Перего и модел Поли на Чико. Прима Папа може да стане и на люлка, но аз много се чудя какво е приложението на люлка. Може би е удобна за злояди деца за да иим се отвлича вниманието и да изядат още някоя лъжичка. Но моето прасенце едва го удържам след 200 гр пюре да не изяде и второто бурканче. Затова не знам доколко това би било практично за мен. А Поли на Чико пък ми се стори по-лесен за обслужване, по-лесно се отваря и затваря, дига, сваля и т.н. А и Прима Папа няма възможност да се удължи поставката за краката, докато другия модел дава тази възможност. И така доста се обърках. Има ли някой опит с Поли на Чико?

Обаче след цялото ми проучване на пазара една позната ми каза че най-добри били дървените и то точно определен модел защото детето не можело да се прекатури назад и това вече съвсем ме сбърка... #Crazy

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ние имамме то3и  и сьм много доволна...ка3ва се Hochstuhl "Kid-Hit"
може да се пол3ва дьлго и е доста лесен 3а почистване

Общи условия

Активация на акаунт