кърмене и чай на Hipp? Спешно!!!

  • 974
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Нашето детенце от снощи е много неспокойно. Свива крачета и ръчички и плаче непрекъснато. През цялото време е на гърдите ми, но суче по малко и пуска гърдата. Лекарката каза че са колики, но понеже е много малка препоръча въпросния чай. Кажете моля дали сте го давали на вашите бебчета и дали е имал ефект. Повече ме притеснява как да го давам защото не искам да давам биберон, колко често и по колко се дава?

# 1
  • Мнения: 748
ами ефект от тия чайчета няма, освен, че майката се успокоява, че прави нещо срещу коликите  Laughing а иначе чая се дава вместо вода, но ако не искаш да я наливаш с вода по-добре не й давай.

# 2
  • Мнения: 2 019
при нас няма6е ефект ползвах саб симплекс

# 3
  • Мнения: 481
А какво да давам?

# 4
  • Мнения: 9 899
аз давах чайче на Хип по малко -  правех 60 мл за деня и колкото изпие/обикновено 20-30 мл/. Колики малкият имаше съвсем малко/ако изобщо бяха колики де Simple Smile/, та чайчето му действаше оригващо, съответно - успокояващо.
Саб симплекс не е за толкова малко бебе.

# 5
  • Мнения: 481
как се справяхте с кърменето по време на колики? Тя непрекъснато иска да суче, но като я сложа на гърдата суква малко и започва да плаче и да се гърчи.

# 6
  • Мнения: 455
Честно да ти кажа,зареди се с търпение. Аз доста изчетох за колики и причините за тях,но така,или иначе те си ни държаха плътно до 4 месец. Опитвах  се да спазвам някакъв интервал(също и диета ,без млечни),защото по мое усещане,а и по препоръка на педито с постоянното предлагане на гърдата положението се влошаваше.Може би много тук ще те посъветват да предлагаш винаги когато иска бебчето,но то милото,не винаги знае какво иска.Неразположението от коликите се възприема от него като неразположение от глад,особенно,когато мама го е гушнала и му мирише на млекце. На нас ни предписаха Еспумизан,промяната беше почти нищожна,пробвахме и други капки,масажчета,по-често оригване и в крайна сметка беше важно търпението и гушкането за да се унесе. Когато нищо не помагаше предлагах цица,винаги до 3 часа една и съща,като лягах до нея на спалнята и такакато се унесеше се измъквах,а и успявах да си почина едновременно с това.
Въобще надеждата ми,че момиченцата се гледали по-лесно ми се разби на пух и прах.
Всъщност не отговорих конкретно на въпроса за чая  Embarassed ами аз го предлагах,но тя не пиеше, и досега биберон в устата и е доста трудно да вкарам,капките ги давах с лъжичка. Ако коликите ги има и са силни,чая не върши никаква работа,особенно ако кърмиш на поискване.
Стискам палци да ви преминат по-скоро и да се радвате взаимно. Кураж!

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 13:21 от Doninka

# 7
  • софия
  • Мнения: 432
Нашето детенце от снощи е много неспокойно. Свива крачета и ръчички и плаче непрекъснато. През цялото време е на гърдите ми, но суче по малко и пуска гърдата. Лекарката каза че са колики, но понеже е много малка препоръча въпросния чай. Кажете моля дали сте го давали на вашите бебчета и дали е имал ефект. Повече ме притеснява как да го давам защото не искам да давам биберон, колко често и по колко се дава?
при нас този за колики, в който има мента ни засилваше коликите. спокойно можеш да даваш Саб симплекс, бейбинос бебезан и имаше още едни капки, а вече има и нови. можеш да опиташ и копар и анасон. щом не искаш да даваш биберон  даваи от тези на капките в лъжичка. успех

# 8
  • Мнения: 212
Бебка не го долюбваше чая никак. Пробвала съм да го давам с лъжичка,щото не искаше от шишето да пие. Но особен ефект няма. Според мен, има ли силни колики детето- и с капки, и без капки, и с чай, и без чай- все тая. На нас нищо не ни помагаше особено. А кво ли не пробвахме... Но все нещо трябва да правим, нали сме майки. Опитвай всичко! Затопляне на коремчето, носене, возене...квото се сетиш. Дано нещо свърши работа! Кърми ,когато бебче заспи! Тогава не са претенциозни. Успех! Стискам палци скоро да ги уморите тия животни (коликите).

# 9
  • Мнения: 532
Купи си лактогонния бг чай от аптеките и здравните магазини. Запари  си 2 л. в една тенджера и после го пресипи в стъклено шише. Можеш ти да го пиеш вместо вода или когато се сетиш. Хубаво е да се изпива в рамките на 24 часа.

Чаят съдържа семе от копър, анасон и др. билки, които овен, че действат лактогонно, ами са и противоколикни.

С един удар - два заека. Хем за теб кърма, хем кърмата ти ще бъде противоколикна.

В периода на коликите недей да консумираш прясно мляко, а с другите млечни давай по по-малко. Въздържай се от яйца, риба, цитруси, ядки /особено фъстъци/, телешко и говеждо месо /кравешки белтък/, банани /хистамин/, бобови /боб, зелен грах, леща/.

Яж заешко, пуешко, свинско /немазно/, пилешко. Картофи, моркови, лук. - май на яхнийки го ударих. Супички.

Възползвай се от плодовете и зеленчуците сега. Не яж много домати, обаче, съдържат хистамини /алергии/ и на малко бебе в период на колики може да действат и лошо.

Ох, я направо да ти копна диетата:

Мощни алергени, които майката е хубаво да избягва или да консумира по МАЛКО особено в първите месеци от кърменето, ЗАЩОТО ПРЕМИНАВАТ В КЪРМАТА, особено ако майката не е с много добър метаболизъм/, а ако детето е алергично, задължително да НЕ консумира са:

1. Мляко и млечни продукти - прясно, кисело, сирене, кашкавал, сладки неща, съдържащи сухо мляко - мляко от всякакво животно, не само крава;
2. Яйчен белтък;
3. Риба и черупчести;
4. Цитруси - портокали, киви, лимон ...;
5. Ядки - особено фъстъци;
6. Хистамин съдържащи - банани, сурови домати, зелени неща;
7. Мед /заради полените/;
8. Бобови - боб, леща, соя, грах, зелен боб - семейство бобови са много богати на протеини, но тези протеини също са с дълга верига трудна за храносмилане като млечния белтък, затова и соевите мляка не се препоръчват при АБКМ /алергия към белтъка на кр.мляко/, защото до 10 дена бебето се алергизира и към бобови, а се препоръчват при лактозна непоносимост и други.

9. Шоколад, какао, кафе
10. Говеждо и телешко месо - пак кравешки протеин.

Имайки предвид горното, ти пожелавам успешно кърмене! @

Това е строга диета за майка кърмачка с бебе с АБКМ, ти просто имай предвид тези храни и яж от тях в неголеми количества, защото може да предизвикват колики.

Почти всяко бебе има колики. Въоръжи се с търпение, и това преминава .... и пак ще се радвате на кърменето.

надявам се съм помогнала !

# 10
  • Мнения: 113
Бебка не го долюбваше чая никак. Пробвала съм да го давам с лъжичка,щото не искаше от шишето да пие. Но особен ефект няма. Според мен, има ли силни колики детето- и с капки, и без капки, и с чай, и без чай- все тая. На нас нищо не ни помагаше особено. А кво ли не пробвахме... Но все нещо трябва да правим, нали сме майки. Опитвай всичко! Затопляне на коремчето, носене, возене...квото се сетиш. Дано нещо свърши работа! Кърми ,когато бебче заспи! Тогава не са претенциозни. Успех! Стискам палци скоро да ги уморите тия животни (коликите).
И аз съм на същото мнение! Но гледай между предлагането на цица да има поне 30-40 минути интервал, иначе нещата се влошават. Търпение и спокойствие му е майката! newsm10

# 11
  • Мнения: 422
На нас ни помогна,но малкия нямаше почти никакви колики.Главно ще се гушкате през този период и със сигурност помага като го държиш по корем,а твоята ръка е под неговото коремче(незнам дали много добре обясних).Дано преминат бързо коликите!

# 12
  • Мнения: 81
И аз не смятам че имаше особен ефект от чая или капките против колики но давах за собствено успокоение. Чая го правиш една лъжичка в 100 гр.вода и даваш, но имай в предвид че чая вкисва, особено в тия жеги, и моя педиатър ми каза да правя чай примерно сутрин а неизпития вечер да го хвърлям и да правя нов. Така че можеш да правиш по -малко количество. Моята беба изпиваше не повече от 20 -30 гр на денонощие. После спрях да и давам и чай и капки и пак беше същото - хванеха ли я спасение няма, докато не й мине.
Въоръжи се с търпение - има няма 3-4 месеца и всичко ще мине Mr. Green

# 13
  • Мнения: 942
От личен опит нищо немога да ти кажя, но от сестра ми знам ,че тя е пиела чая (защото малкия нищо не е пиел от биберон) и е имало ефект

# 14
  • Мнения: 481
Благодаря за полезните съвети момичета! От вчера спазвам нещо като диета, в смисъл внимавам какво ям. Днес детенце е много по-спокойно, даже не мога да кажа че има колики. Явно аз съм виновна и даже се досещам с какво му предизвиках мъките. Вчера се чувствах адски виновна, че не съм внимавала достатъчно какво ям. Поне вече знам какво да не ям Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт