първа болест

  • 3 069
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Болни сме за пръв път и ми е ужасно криво.Носът на Меденката тече със страшна сила, хъхри и кашля.Ходихме на лекар - каза че гърдите са чисти и пием само сироп против кашлица, вит.C и от време на време Калпол Пръскам и морска вода за отпушване на носа.температурата е около 37,3.като през деня няма Т.Така сме вече 3 дни и сякаш нито се подобрява нито се влошава.Вчера имаше апетит и се смееше, беше жизнена - днес е обратното Имали ли сте подобни оплаквания и как се справихте.днес пак сме преглед и се ужасявам да не ни изпишат някой антибиотик.....

# 1
  • Мнения: 704
Не е приятно боледуването, но се преодолява.
Имахме подобен случай, в крайна сметка антибиотика - Аугментин, не ни се размина. При положение, че кашля - нас ни викаха на преглед всеки ден; детенце не се подобряваше и си изпи антибиотика. Изписаха й и противоалергични капки - Зиртек, защото тя си е по принцип алергична към разни нещица.
Желая скорошно оздравяване!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
В клуба в дира, много майки се изказаха положително за една бабина рецепта против кашлица. И аз я пробвах преди дни - детето спря да кашля.
Ти си прецени дали ще я ползваш, аз ще ти я кажа. 5-6 сушени смокини, измиваш и нарязваш на парченца. Заливаш с вряла вода/около 300-400мл/ захлупваш и оставяш да преседи поне час - хубаво е повечко. Прецеждаш и даваш да пие по малко. Става леко сладникава отвара.

Още нещо което много помага против кашлица е отварата от подбел. Аз давам на Сиси, но тя е на 3г и 4 месеца. Не знам, дали може да се дава на по-малки деца, купува се от аптеката и на пакетчето има упътване. Не пише за противопоказания...

Другото което правя - при силно течащ нос, кашлица, Т...симптоми за вирусна инфекция, наред с витамин С винаги пробвам с осцилоскокцинум и почти винаги оправя нещата. Не ги ли оправи, значи има ушна инфекция/моята дъщеря...лявото и ухо е много 'слабо'/ Cry

# 3
  • Мнения: 3 146
За аугментина знам , че е много силен антибиотик.Не знаех, че може да се предписва на толкова малки деца.осцилококцинум ще пробвам - хомеопатичните продукти ако не помогнат поне не увреждат.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамо Кенга - специално за осцилококсинума...
Понеже и аз съм му привърженик (само на него като хомеопатично лекарство), ще ти кажа какво ми сподели една лекарка по въпроса за даването.
Той е в едни подобни на мускалчета капсулки и е било хубаво да не се дава цялото съдържимо наведнъж, а да се разделя на порции, през 2 часа (примерно). И в началото да се пие така първите 1-2 дни.

 Arrow Само, че аз го давам в самото начало на разболяването и някакси успявам да го 'пресека'!

Успех и дано не се разболее Меденка.  Praynig

# 5
Когато голямото ми дете се разболя за първи път се оказа че нормалната му телесна темп. е 37.2 досега не е пило антибиотици кашлицата му минава за около 10 дни с Доктор Тайс а за хремата са нужни 7 дни не се притеснявай ако сополите са воднисти скоро ще се сгъстят и ще мине

# 6
  • София
  • Мнения: 39 711
бързо оздравяване, 1вата настинка наистина не е приятна, после като тръгнете по ясли и градини май ще попривикнеш малко. Аз последният път също давах осцилоскокциум, иначе гледам да минавам само с капки за нос (обикновено Виброцил), витамин С, натриев хлорид, сироп за кашлица, за гърло и давам Калергин (но май го бяха спрели и последния път взех друго сиропче дет беше някъде към 15), а също така и грануфорин (много е гаден, но помага и ако успееш да намериш от някоя майка). Аз скоро давах на една майка от групата на Дияна, но и казах да не го ползва, че е с изтекъл срок на годност, но една друга каза, че нейната забълекарка казала, че даже бил по ефикасен Wink
Скоро ми казаха и бабина рецепта за кашлица: смесват се сода и канела (съотношение 1:1, но не съм сигурна). Мойта кашлица я оправих с това Wink

# 7
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мойто бебе Алекс -9мес. се разболя преди 4седмици. Беше с висока температура стигна до 39.8 на 3 пьти. Оказа се бронхоспазьм. Пи антибиотик СУМАМЕД сироп за кашлица и сега сме добре. Пие ЕХИНАЦЕЯ ФОРТЕ на д-р Таис по 10 капки 3пьти на ден. Много е ефикасно давала сьм и на другото ми дете. Това е имуностимулатор. Поне по-леко прекарват неизбежните вируси.  car003  

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Mamo Kenga, предполагам колко ти е криво с болна Меденка вкъщи.
Към бабините рецепти ето още една, която помага: на котлона в тенджера без капак на слаб огън да ври лайка. Изпаренията действат антисептично и донякъде облекчават дишането.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 711
Цитат на: boo
Mamo Kenga, предполагам колко ти е криво с болна Меденка вкъщи.
Към бабините рецепти ето още една, която помага: на котлона в тенджера без капак на слаб огън да ври лайка. Изпаренията действат антисептично и донякъде облекчават дишането.


приятелка на майка ми каза и още една, но не знам до колко е полезна за дребосъците. В тенджера с вода се сипват две супени лъцижи олио и 2 валидола и след това инхалации

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: mama kenga
Болни сме за пръв път и ми е ужасно криво.Носът на Меденката тече със страшна сила, хъхри и кашля.Ходихме на лекар - каза че гърдите са чисти и пием само сироп против кашлица, вит.C и от време на време Калпол Пръскам и морска вода за отпушване на носа.температурата е около 37,3.като през деня няма Т.Така сме вече 3 дни и сякаш нито се подобрява нито се влошава.Вчера имаше апетит и се смееше, беше жизнена - днес е обратното Имали ли сте подобни оплаквания и как се справихте.днес пак сме преглед и се ужасявам да не ни изпишат някой антибиотик.....

Знаеш ли, според мен е трябвало да ви изпишат и някакви капки за нос. Ако хремата не се регулира от физиологичния разтвор, би трябвало да помогнат капките. Синът ми беше така преди месец, хрема, секретите се стичаха назад в гърлото, от това започна и кашлица, червено подпухнало гърло, но той беше без Т. Изписаха ни за кашлицата Мукосолван, капки за нос (по рецепта, правени) и още един сироп за алергии  Shocked , така и не разбрах защо... 3-4дена нямаше никакво подобрение, педиатърката ни се замисли вече за антибиотик и на 5тия ден, като от раз детето се оправи. Мисълта ми беше, че всичко тръгна от нослето и ако не го бяхме овладели навреме, щяхме да пием и антибиотик. Така че попитай лекаря ви за някакви капки за нос...

# 11
  • Мнения: 3 146
Капките за нос са именно тази пулверизирана морска вода.Ето сега се връщам от лекар - няма никаква промяна.10 минути я преслушваха - абсолютно чисти гърди и никаква промяна.Тази вечер започвам инхалации.Иначе на обяд си изяде всичкото ядене и се развесели.Няма Т.Изписаха ни някакво мазило за гърдичките и гърлото.Не сме за антибиотик слава богу,  но ако до 2 дни не се оправим...........Във всеки случай ще дам първо нещо хомеопатично .
Благодаря ви за подкрепата!

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Шани
Мамо Кенга - специално за осцилококсинума...
Понеже и аз съм му привърженик (само на него като хомеопатично лекарство), ще ти кажа какво ми сподели една лекарка по въпроса за даването.
Той е в едни подобни на мускалчета капсулки и е било хубаво да не се дава цялото съдържимо наведнъж, а да се разделя на порции, през 2 часа (примерно). И в началото да се пие така първите 1-2 дни.

 Arrow Само, че аз го давам в самото начало на разболяването и някакси успявам да го 'пресека'!

Шани, как точно го даваш тоз Осци? По колко топченца наведнъж? Ъм? Живо ме интересува....

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Разтворен във вода. Аз го давам на 2 порции, в чаена лъжичка или на дъното на чашка.
На племенницата й го дават в устата (на 3г), тя мляска, мота, но хомеопатката им е казала, че не е проблем, ако не е непременно под езика и т.н.

# 14
  • Мнения: 8 769
Цитат на: boo
Разтворен във вода. Аз го давам на 2 порции, в чаена лъжичка или на дъното на чашка.
На племенницата й го дават в устата (на 3г), тя мляска, мота, но хомеопатката им е казала, че не е проблем, ако не е непременно под езика и т.н.

Мерси, boo! Flutter

Общи условия

Активация на акаунт