Солен "кекс" с кори

  • 5 563
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 892
Може и да я има тази рецепта някъде, не знам, не съм я виждала. Знам я от моя приятелка и е удивително приятна за изпълнение и на вкус. Довечера ще я правя за едни гости, та я споделям с вас:

Взима се един пакет кори/Белла ползвам/ и на плота се разстилат две кори. Намазват се с много малко олио и се поръсват с колбас, нарязан на ситни кубчета. Отгоре се слага една кора и се поръсва с настърган кашкавал.
Пак кора, олио - и скълцани кисели краставички.
Кора, олио - настъргано/натрошено/ сирене.
Кора, олио - лютеница/доматено пюре, кетчуп/
Кора, олио - скълцани маслини.
Кора, олио - пак някаква плънка/гъби, например/.

Така се редят корите и плънката, докато ви свършат продуктите, които трябва да се изчистят от хладилника Simple Smile Може да се повтори колбасът или кашкавалът, изобщо - всичко е на око и на вкус. Олиото не е много, а ако ви е мазен колбасът, или сложите повече кашкавал, може да пропуснете.

Обикновено не слагам всички кори/но поне половин пакет/, защото става много дебело.

накрая това се навива на руло и се нарязва на охлювчета, еднакви по дебелина. Охлювчетата се нареждат в намазана тава с отрязаното нагоре и се залива с 2 яйца, разбити с чаша кисело/прясно мляко. Пече се.

Много вкусно  Peace

Последна редакция: сб, 15 юли 2006, 12:55 от тити

# 1
  • Мнения: 5 228
Както би казала дъщеря ми, "Мням-мням". Ще го пробваме още тези дни.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 772
Аз също ще го пробвам, много интересно  Hug
Благодаря   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 187
Звучи интересно и лесно. Ако някой го покаже и на снимка равен няма да има  Hug

# 4
  • Мнения: 9 892
еее, довечера или утре Simple Smile не съм снимала досега манджи.

# 5
# 6
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 222
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 7
  • Мнения: 616
Това чудо изглежда страхотна непремено ще го пробвам.

# 8
  • Мнения: 293
 newsm78Tъкмо се чудих каква да е закуската!!!!!
            Благодаря!!!!!!!!!!!!!!!!  bouquet

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Да се присъединя и аз към поздравленията  Laughing Рецептата не е трудна за изпълнение, не изисква скъпи продукти и изглежда много вкусно, м-м-м-м...

# 10
  • Мнения: 2 123
тити, изглежда страхотно! А може ли, според теб, да заместя олиото с масло? /всички баници ги правя с масълце/ И втори въпрос - как се сервира: на оклювчета или на правоъгълни парчета?

# 11
  • Мнения: 5 873
Ще пробвам задължително.Благодаря.Grinning

# 12
  • Мнения: 899
тити, ей сега я направих таз необикновена баница за обяд и стана чудна. Благодаря за страхотната рецепта   bouquet

# 13
  • Мнения: 9 892
тити, изглежда страхотно! А може ли, според теб, да заместя олиото с масло? /всички баници ги правя с масълце/ И втори въпрос - как се сервира: на оклювчета или на правоъгълни парчета?

снощи само намазах тавата с олио - друга мазнина не сложих, понеже имаше повече кашкавал, а и шпеков салам/той нали е със сланинки/.
Сервирах на малки правоъгълни парченца, като хапки.

Гостите се разделиха на два лагера - според едните това е пица заради плънката, а според други  - баница заради корите и заливката.

Umbra, радвам се Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 228
Тити, студена или топла я поднасяш?

Общи условия

Активация на акаунт