Предизвикано раждане със епидурална!Какво мога да очаквам?

  • 2 715
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 481
Здравейте!Изчетох форума и изтърсих търсачката за всичко свързано с епидурална,с предизвикване с окситоцин и всичко за това пусто раждане с предизвикване,при положение че преносваш и нямаш грам разкритие и контракция!
Та въпроса ми е!Ако има мами така раждали да изкажат мнение и да дадат съвет че яко съм се спекла!
Аз още не преносвам,но термина ми е на 16ти и док каза на 5тия ден след термина влизам да ми предизвикват раждане!Със системка,а ако не действа на другия ден пак щели да пробват,и ако не тръгва раждане -Секцио!
Много се притеснявам и не знам какво да очаквам!Каза че епидуралната ще ми я сложат на 4-5 см разкритие!А до тогава сигурно много ще боли от тази система?Незнам!
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 8 505
Най-напред-не се шашкай излишно!
Не е еднакво при всички,но ще ти разкажа как беше при мен.На 4.ден след термина влязох в болницата по съвет на гинеколога ми.Имах 2см разкритие и контракции,които изобщо не усещах (всъщност разбрах,че имам контракции едва след като ми правиха запис на тоновете).Чакаха ме още 2 дни дали ще тръгна да раждам сама.Нищо не стана.Точно седмица след термина ми сложиха вагинална таблетка,за да предизвикат раждането (казват,че със система боли повече-колко е вярно не зная,няма с какво да сравня).Трябваше да лежа 1 час,за да подейства таблетката.Е да,ама не-след около 15-20мин вече имах много силни и чести контракции и разкритие 4см.Включиха ми 2 банки-едната глюкоза,а другата-соли.След това-упойката.Всъщност трябваше да изтърпя само да изтекат банките-да,болката беше силна,но в никакъв случай нетърпима.След това всичко мина много бързо и лесно.След първата доза упойка не усещах никаква болка (разбирай-контракции) и ми следиха контракциите с апарата за запис на тоновете,като ми казваха кога точно да напъвам.
В общи линии това е.Късмет и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 1 353
До 4-5 см със или без система не боли чак толкова че да се страхуваш Laughing,все пак това е индивидуално и зависи от твоя праг на болка Laughing.На мен ми предизвикаха раждане с окситоцин,но бях без епидурална упойка и до 5-6см  се търпеше Mr. Green.Ще стискаме палци и леко раждане Hug-и после да разкажеш как е минало  bouquet

# 3
  • Мнения: 153
здравие, на мен ми предизвикаха раждането по мое желание в 38 гс с хапче през устата,трябваше да взимам по четварт таблетка на 3 часа.Не  мога да кажа дали боли повече от другото защото нямам база за сравнение  но ме болеше докато направих 5 см разкритие , след това ми сложиха спинална упоика която според мен е по добрия вариант и раждах с усмивка.Ако раждам втори път ще родя по същия начин.Леко раждане и пиши после.

# 4
  • Мнения: 33
Здравей Ели.Моя близка приятелка е в твоето положениерсамо дето нейния термин беше на 13.07.Докторът вчера и е махнал запушалката и има срок до понеделник да роди без намеса-системи или хапче.Ако това не стане ще предизвикат раждане.Аз самата родих преди пет месеца и то без упойка,така че няма страшно -мисли позитивно за мъничето в теб.Леко раждане и ще чакаме новини.

# 5
  • Мнения: 144
ей, здрасти!
И аз родих с окситоцин, система. Защото преносих 6 дни след термина и лекарят ми следеше всеки ден тоновете (разбирай всеки ден имах запис), на 6-тия ден се бяхме разбрали да отида сутринта в 7,30-8,00 часа в МД, включиха ми към 9,30 системата с уговорката, че ако не подейства, на другия ден пак. Но към 12,30 часа подейства, уж щяха да ми слагат епидурална, за което се бяхме разбрали, но дежурния лекар доц. Налбански не бил привърженик на тези упойки и така и не ми сложиха. Абе да ти кажа доста си боли без упойка предизвиканото раждане. Поне при мен беше така, доста боли, но в 18,45 изплака моята бебка. С дружни усилия от моя страна и от страна на екипа - къде с епизотомия, къде с моите викове се роди Виктория на 13 август. Аз ако знаех, че ще подейства системата същия ден нямаше да отида на тази дата, ама хайде де. Въобще и през ум не ми е минало, че толкова боли. Поне мен де. Пък и без упойка... Въпреки че моята приятелка месеци преди това роди като мен с окситоцин, без упойка и без болки. Всичко си е индивидуално.
Така или иначе ще се ражда, няма начин   bouquet
Пожелавам ти много радост и щастие, леко, леко раждане.
И не го мисли толкова това раждане. Не се изтощавай психически с това. Пази си силите за после. Наистина ще имаш нужда от тях.
Пожелавам ти най-хубавото и здраво бебенце на света,
Елеганс wavey

# 6
  • Madrid
  • Мнения: 514
Здрасти!Ами аз радих точно така.Бях определена за 2 януари,но бебчо не излезедо 9.Съответно на същия ден ми чуха тоновете и решиха,че е време да раждам,доста се шашнах,защото не очаквах,бях се настроила за обикновен преглед.И така,на 3 см. ми сложиха епидуралната.Вече ме болеше,но се търпеше.Хубаво,обаче бебето не иска да излиза и това е.На 10 сутринта решиха,че не могат да чакат повече,защото аз повече от 6 см. не получих и в крайна сметка родих и цезарово.Малко бях разочарована,много исках да го изживея,но нищо-следващия път Laughing
Като цяло няма нищо страшно,просто емоцията и адреналина са на 6 и скоро гушваш ритащото човече в теб,УСПЕХ Hug

# 7
  • Мнения: 2 481
Благодаря ви на всички за отговорите!То винаги когато си мислиш едно става друго,та и аз така си мислих че ще преносвами ще ми предизвикват раждане,ама днес сутринта ми падна тапата и имам и контракции,та ще видим!Сега чакам да станат по- начесто и болезнени и тръгвам!Но нещо се колебаят и взеха даже да намаляват,та ще видим!Но вече съм по-спокойна че няма да се налага от нищото да се прави разкритие и контракции!
Това е!Дано си родя нормално! Praynig

# 8
  • Варна
  • Мнения: 96
Стискам ти палци!
Дано днес бъде щастливият ден!Бързо и леко раждане!
Скоро да си гушкаш бебчо и да разкажеш за раждането с положителни чувства!

# 9
  • Мнения: 566
леко раждане! дано всичко мине нормално и поносимо! само хубави спомени ти пожелавам и в най-скоро време очаквам да ги споделиш с нас, че и на мен ми предстои да изживея този момент!

# 10
  • Мнения: 47 981
леко раждане и не се притеснявай,мисли само за това,че скоро ще гушнеш твоето бебче!това е най-вълнуващия момент за всяка жена,желая ти много хубави емоции! Hug

# 11
  • Мнения: 82
Леко раждане и от мен стискам ти палци всичко да мине по вода за теб и бебчо. Praynig

# 12
  • Мнения: 14 133
Леко раждане и от мен стискам ти палци всичко да мине по вода за теб и бебчо. Praynig
Леко раждане и от мен!!!

# 13
  • Мнения: 94
И аз бях на окситоцин.Епидурална не можаха да ми сложат.Използвах ТЕНС машина ,дишах газ и ми сложиха Петадин инжекция.Тази инжекция така ме унеси,4е се събуждах само на контракциите.Много е важно да дишаш дълбоко по време на контракциите.Това на мен ми помогна много.

# 14
  • Мнения: 94
И аз бях на окситоцин.Епидурална не можаха да ми сложат.Използвах ТЕНС машина ,дишах газ и ми сложиха Петадин инжекция.Тази инжекция така ме унеси,4е се събуждах само на контракциите.Много е важно да дишаш дълбоко по време на контракциите.Това на мен ми помогна много.

Общи условия

Активация на акаунт