Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Берковица

Днес ходихме на плаж за два часа, като повечето време сме били или на сянка или в водата. Като се прибрахме всичко беше ок.
обаче по-късно по раменете, горната част на ръцете и коремчето. Намазах го с бебешко тоалетно мляко и не знам какво друго да направя! Няма диария, повръщане или Т. но аз се притеснявам. Като се прибрахме го намазах с кисело мляко(за всеки случай (така правеше мама на мен) обаче той ми каза че му е студено и го измих. Една съседка ми каза да го намажа с ракия или оцет обаче аз не смея. Моля ви ако някой знае как да го облекча да пише тук. Благодаря ви предварително.
Цитирай

Of the present and into the future

Баня с хладка вода или  студен компрес,Алое гел и 1% хидрокортизон 1-2 дневно на засегнатите места.Ако детенце е много неспокойно и раздразнено-може и панадол преди лягане.
Ако се появят мехури не ги пукайте,защото може да се инфектират.
Гледайте да не го излагате на слънце докато не му мине за4ервяването.
За ракия и оцет забравете-само беля ще ви докара!
Цитирай

София

Вземи Пантенол - спрей , страшно облекчава и действа много бързо !  Hug
Цитирай

Sofia - Младост

Вземи Пантенол - спрей , страшно облекчава и действа много бързо !  Hug
  Наистина много помага  Peace!
  А ако нямате денонощна аптека наблизо може и кисело мляко! Студенината и прочутата бактерия в киселото мляко успокояват и подхранват кожата!
Цитирай

Берковица

Ох, той за сега е спокоен. Тъй като е късно и няма от къде да купя нито едно от нещата, които ме съветвате мисля да ми дам  Ефералган (само това имам) дано да свърши работа.
Цитирай

Нови Искър

и аз знамсамо за киселото мляко...........а дефламол - той не успокоява ли........а нза ракията и оцета - нямам думи.......нали няма да му сложиш нито едно от двете Peace
Цитирай

Mediterraneo

Дефламолът при мен действа на по- тежки изгаряния. А Пантенолът е железен  Peace
Цитирай

Берковица

Спокойно! Няма да го мажа нито с ракия нито с оцет! Аз имам Дефламол обаче е отворен преди няколко месеца, дали става? Преди време една аптекарка ми каза, че на мазилата (за външна употреба) нарочно има пишат срок на годност до 1 месец след отваряне (поради икономически причини, но иначе те си ставали. Дали да го намажа с тоя Дефламол?!
Цитирай

Sofia - Младост

Намажи го! Синът ми като се заля с вряла вода му намазах лицето с Дефламол, който беше отворен 2-3 месеца преди това! Няма страшно!
Цитирай

Докато не му мине при всяко иzлиzане го обличай с блуzка с дълъг ръкав и го мажи с крем поне фактор 60. То това с крема трябва да го правиш всеки ден, де...
Цитирай

Берковица

Ок. До сега чаках някой да ми каже да го намажа с дефламол и сега ще го направя и ще го сложа да спи. Благодаря на всички!
Цитирай

София

Чувала съм за ракията, но на Дияна не съм го прилагала. Моя мъж изгоря по-миналата седмица, маза се със спирт.
За хлапетата най-безобидно е киселото мляко, баня без сапун, Дефламол и подобни мазила.
Цитирай

Берковица

Минахме ноща спокойно, нямаше проблеми. Сутринта като стана нямаше вече и зачервяване а един много приятен тен. Благодаря на всички, които се включиха!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.