въпрос към тези, които са теглили кредити от ДСКаса

  • 3 889
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 327
въпроса ми е специално към тези, които са теглили кредити от ДСКаса - уведомили ли са ви писмено, че от 31 март 2006година спират плащането на вноските по застраховката ви живот, която са сключили за тяхна сметка?

# 1
  • Мнения: 1 150
Аз имам кредит от ДСК, нямам застраховка живот. Не е кой знае каква сума, може би за това.
А защо са ги спряли?

# 2
  • Мнения: 1 327
Доколкото знам те правят застраховка на всеки, който тегли кредит. Полицата не седи при тебе, нито е упоменато в Договора. Единствено подписваш една декларация, че си съгласна да те застраховат.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 956
Аз също имам кредит към ДСК, но не знам за застраховка  newsm78 дори не си спомням да съм подписвала, а и не са ме уведомили, че спират вноските / ако имам изобщо  Rolling Eyes/

# 4
  • Мнения: 4 651
Аз теглих скоро и застраховката си я плащам аз - 25 лв./ година, застраховката е за 20 000 лв.
Може би като си теглила зарибявката е била "безплатна застраховка", а сега променят условията. И сигурно със ситни букви в договора пише "Запазваме си правото да променяме ......."

# 5
  • Мнения: 1 327
danitu, твойта застраховка към застрахователната на ДСКаса ли е?

# 6
  • Мнения: 4 651
Да към тяхното застрахователно дружество, нямаше друга опция.

# 7
  • Мнения: 1 080
Спират, защотото нямат вече право да го правят. А това,че застраховката е безплатна(това,което ти си казала,че вноските са за тяхна сметка), което се пробутва на хората е пълна лъжа! Нали знаете,че безплатен обяд няма! Сумата по вноските за застраховките е включена в сумата,която ти им изплащаш всеки месец. Така ,че те печелят на твой гръб. Застраховката живот,която са правели досега е била, за да се подсигурят, ако стане нещо с вас  да могат да си върнат парите, а и да спечелят още отгоре чрез вас,защотото застраховката живот е със спестовен елемент. Това не е грижа за човека, а ограбване!

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 16:06 от MaDMamA

# 8
  • Мнения: 1 080
Като човек от бранша, разбирайте животозастраховане, единствено когато самите вие си правите тази застраховка тя не губи своя смисъл,а именно да заделите някакви суми,за да ви се изплатят след избрания от вас срок + натрупана лихва или ако нещо се сллучи с вас тези парички да бъдат изплатени на най-близките хора.Това е най-малкото ...........но спирам до тук.
Отново казвам "безплатна застраховка живот" няма! Просто са тръгнали да печелят от вас още и още! Това е тъпотия, простотия и какво ли още не. Добре,че ги спряха!

# 9
  • Мнения: 4 651
Да разбирам, че вече нямат право да те "застраховат" задължително като вземаш заем и то там където те си решат?

# 10
  • Мнения: 1 080
Да, това разбирай!

Предполагам,че пак ще трябва някаква застраховка живот,но ще трябва сам човек да си я направи.
Ще се поинтересувам повече по въпроса и ще разкажа!

# 11
  • Мнения: 4 651
Мерси Simple Smile
Чесно казано мен ме издразни не самия факт, че искат застраховка, а че трябва да е в тяхното застрахователно дружество задължително.

# 12
  • Мнения: 46 508
... Отново казвам "безплатна застраховка живот" няма! ...

Както искаш го наричай, но в единия случай за годината сума е например 4000 лв., а в другия 4000 + застраховките.
Ние сме към ОББ. И двете застраховки се поемат от Банката.

# 13
  • Мнения: 1 080
... Отново казвам "безплатна застраховка живот" няма! ...

Както искаш го наричай, но в единия случай за годината сума е например 4000 лв., а в другия 4000 + застраховките.
Ние сме към ОББ. И двете застраховки се поемат от Банката.

Ще изкажа едно предположение .......така или иначе не е необходимо съгласието от лицето,за да се направи застраховка на негово име. Вариантът всъщност изглежда така 4000 + застраховките живот(и знаете за тях) или 4000 без застраховките, но всъщност банката така или иначе ще ги направи,само дето вие незнаете,ама и няма нужда, защотото това не ви касае лично,а касае банката и погасяването на кредита ви в случай на застрахователно събитие(да не дава Господ!)...

# 14
  • Мнения: 46 508
В нашия случай, Банката ги е направила, защото така трябва Peace
За застраховката Живот- да, но другата за апартамента ни касае пряко. Съседите от горе ни наводниха, извикахме човек от Застраховатената компания, оцени щетите и изплатиха сумата на наше име  Grinning

# 15
  • Мнения: 1 080
В нашия случай, Банката ги е направила, защото така трябва Peace
За застраховката Живот- да, но другата за апартамента ни касае пряко. Съседите от горе ни наводниха, извикахме човек от Застраховатената компания, оцени щетите и изплатиха сумата на наше име  Grinning

Сега ще ти кажа какво да казали на мой познат, когато е отишъл да разбере какво се прави ,за да изтегли жилищен кредит цитат по памет".........господине месечната ви вноска по погасяване на кредита ще е в размер на (не помня цифрата), но да кажем 450 лв. като ви предупреждавам, че трябва да ви се направи застраховка живот. А той от своя страна отговаря...а какво се случва, ако аз вече имам такава застраховка? .......отсреща" ..........ами господине, тогава месечната ви вноска ще е в размер на 350 лв".........хмммм  Wink интересно!

# 16
  • Мнения: 1 080
Не знам как стоят нещата с общото застраховане.........аз не се занимавам с това и нямам инфо.

# 17
  • Мнения: 46 508
....хмммм  Wink интересно!



Интересно като всяка градска легенда  Mr. Green
Кредитоискателя може и 100 застраховки Живот да има, все тая, прави се НОВА, в полза на Банката, нещо не се връзва в цялата история ...

Сравнението 4000 и 4000 + застраховки беше за 2 различни Банки, в едната ги поемат, в другата не. Ако беше, както казваш, цифрите щяха да са 4000 с/у 2800 + застраховки.

Тук имам кредитни инспектори, да не се спотайват, а да се разпишат бързо в темата  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 080
Да и на мен ще ми е инетресно да се разпишат. Mr. Green
А това,че е ставало въпрос за две различни банки сега го казваш,както и да еSimple Smile
Хайде инспекторите  Crazy

# 19
  • Мнения: 1 327
аз да поясня защо пуснах тази тема, че може някой да даде идеи...
майка ми има кредит към ДСКаса, не си спомням кога го изтегли, не мога да открия договора... За съжаление, майка почина юни месец. Отидох до ДСКаса да разбера какво следва. Тук е момента да споделя, че отношението от инспекторката и някаква си шефка на трезора беше отвратително. Не стига че трябваше да им тегля думите с ченгел, ами и въпросната шефка по толкова отвратителен начин ми заяви, че щом е починала сега нищо не може да се направи.. Всъщност аз бях отишла, за да ми обяснят какво следва - ще се прехвърли ли кредита на мое има, какви документи трябва да нося и така нататък. Но при тяхното отношение се навивам ако трябва и дело да заведа затова, че не са я предупредили писмено, че спират застраховката. За мене беше необяснимо защо не датата на подписване на договора, а точно датата на смъртта определя дали ще може да се ползва тази застраховка за погасяване на кредита. Успях да се свържа и с една от поръчителките по кредита, която ми каза, че има много ясен спомен, че е подписала и тя съгласие за сключване на застраховка живот....

# 20
  • Мнения: 4 651
0700 10 375 - това е телефона им за информация, сигурно им записват разговорите, защото винаги са болезнено любезни и дават изчерпателна информация. Цената е на 1 градски.

# 21
  • Мнения: 1 327
0700 10 375 - това е телефона им за информация, сигурно им записват разговорите, защото винаги са болезнено любезни и дават изчерпателна информация. Цената е на 1 градски.
Дано, защото там, където ходих бяха просто отвратителни!!!

# 22
  • Мнения: 46 508
еlito, за какъв кредит става сума?
Понеже в началото стана дума за застраховката Живот, останах с впечатлението, че е Ипотечен?
Но щом има поръчители, да не е Потребителски? При него няма никакви застраховки  Confused

# 23
  • Мнения: 1 327
потребителски е. и аз изобщо не знаех, че има подобни застраховки, честно казано, но ми обясниха, че банката задължително се подсигурява.. а и се оказа, че е имала такава..

# 24
  • Мнения: 46 508
За първи път чувам  Confused до сега не съм срещала такива условия при нито една банка Thinking към нашите Потребителски също не са искали, 2 пъти сме тегили с поръчители, може да е имала такава, но да не е свързана с тегленето на кредита.
Дано намериш служител, който да си върши съвестно работата  Confused

Съжалявам за майка ти ...

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Тук имам кредитни инспектори, да не се спотайват, а да се разпишат бързо в темата  Laughing

Никол, ако имаш в предвид мен... За съжаление не мога да кажа нищо конкретно... Просто защото става въпрос за друга банка и не мога да бъда компетентен... Мога да дам само малко обща информация...

Ако кредитополучател почине (Елито, моите съболезнования)... Закона е категоричен... Неговото задължение се наследява от законните му наследници... И банката си търси средствата от тях... По всички възможни законни начини... Дори и чрез съда...
Относно застраховките "Живот" към банкови кредити също не мога да кажа нищо... Ние застраховаме само имотите - обезпечение по ипотечните кредити... Напълно безплатно за кредитополучателя... Сумата за тази застраховка се плаща от генерираната печалба на банката... Не се добавя към месечната вноска по кредита...

Що се отнася до общото животозастраховане... Още много време ще има да мине докато стане редовна практика у нас... За съжаление, животозастрахователните компании не могат да предложат достатъчно добри условия... Че да стане масово явление застраховката "Живот"... В болшинството от случаите, животозастрахователните компании се притежават от чуждестранни такива и засега се предлагат просто "преведени на наш език" условия, включая и цените на застраховките... Извинявай, МадМама, ама не са съобразени условията ви с нашата действителност... Всичко това, което казах за животозастраховането... Съм го разбрал от "сблъсъците" си с тези застрахователи... От пет различни дружества се избиха да ми предлагат "перфектните" условия... Ама благодаря съм... Нъцки, удариха на камък...
Сори за отклонението от темата...

# 26
  • Мнения: 1 080
elito, моите съболезнования за майка ти..........Моят съвет е да не оставяш нещатата в никакъв случай неизяснени, колкото и грозно и обидно да се държат служителите.......(аз бая си пострадах от такъв тип отношение ,когато трябваше да си извоювам, полагащотото ми се майчинство от НОИ). Потърси начин да се свържеш и с човек от ДЗИ животозастраховане, от който да почерпиш повече информация за въпросните застраховки. Ако е направена застраховка живот на майка ти от името на банката, полицата не се дава на майка ти,а на банката, съответно е нормално да не я намериш, но би трябвало да има в (ДЗИ животозастраховане, нали там би трябвало да е застрахована?) компанията един екземпляр, ако такава застраховка съществува. Това са документи, не могат просто така да изчезнат.
Разнищи тази история!
Стискам палци!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Потърси начин да се свържеш и с човек от ДЗИ животозастраховане, от който да почерпиш повече информация за въпросните застраховки.

Ставаше въпрос за банка ДСК... А банка ДСК, до колкото знам... Животозастрахователна компания в България имат от съвсем скоро... От преди не повече от 2-3 месеца...

# 28
  • Мнения: 1 080
Потърси начин да се свържеш и с човек от ДЗИ животозастраховане, от който да почерпиш повече информация за въпросните застраховки.

Ставаше въпрос за банка ДСК... А банка ДСК, до колкото знам... Животозастрахователна компания в България имат от съвсем скоро... От преди не повече от 2-3 месеца...

Дам..........този момент го пропуснах, но трябва все някой да знае какво става  Sad...........
А относно животозастраховането по принцип в България, сигурно си прав, но не съм сигурна,че това се отнася за всички компании. Незнам какво знаеш, как са ти го казали, показали........Ако искаш да говорим по този въпрос, защото на мен лично ми стана интересно и бих говорила, можем да драскаме на лични. За да не се разбере нещо погрешно. Grinning само ако разбира се и ти желаеш. Peace

# 29
  • Мнения: 667
И аз имам потребителски заем от Банка ДСК. Давала съм съгласие за застраховка живот, но при мен няма документи и е възможно да е спряна.
А относно обслужването в Банка ДСК. Доколкото разбирам персоналът е ниско платен и претоварен. Моя близка /не  се е занимавала с кредити/ след 10 год. работа напусна от там точно заради това.

# 30
  • Мнения: 1 327
........................... Това са документи, не могат просто така да изчезнат.
Разнищи тази история!
Стискам палци!

като отидох точно това питах дали може да получа екземпляр от договора, как се наследява този кредит, прехвърля ли се сметката по която се изплаща  и тн.. служителката ме гледаше тъпо и вдигаше рамене.... а тази от трезора просто няма да я коментирам........ изтъпях, когато служителката ми заяви "ами сметката си остава, не се прехвъря просто вкарвайте пари в нея...." ooooh!
питах даже, след като аз съм в майчинство и наследявам кредита, но не и заплатата на майка ми все пак не следва ли да се преразгледат вноските, за да мога да ги изплащам, при което тя ме погледна гневно и каза, че щели да си търсят поръчителите ако не внасям парите....
така че аз определено подпалих тротинетката и смятам ако имам шанс да ги съдя да го направя... но искам да знам дали има и други, които не са уведомени писмено...

# 31
  • Мнения: 1 327
А относно обслужването в Банка ДСК. Доколкото разбирам персоналът е ниско платен и претоварен. Моя близка /не  се е занимавала с кредити/ след 10 год. работа напусна от там точно заради това.
за мен, отношението към другите не се влияе от заплащането, а от манталитета на човека. ако си идиот и 1500 лева заплата да получаваш пак ще си останеш идиот.. ако не го правиш в лицето на хората, то ще го направиш зад гърба им..  а и зависи от прекия ти началник дали ще те остави да си държиш свински или не..



И аз имам потребителски заем от Банка ДСК. Давала съм съгласие за застраховка живот, но при мен няма документи и е възможно да е спряна.
Лина, доколкото разбрах ти подписваш декларация, която не се прилага дори към договора и е в 1 екземпляр. другата особеност е, че при тях са на списъци и не всички са вкарани в компютър..


А тази застраховка със сигурност са я правили, защото иначе като попитах какво следва нямаше да ми заявят "ааа, щом е починала след 31 март трябва да  изплащате вие кредита..."  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт