Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр.Варна

Лекувам сина си от ангина. Днес е 4-ти ден от началото на приема на антибиотика.Но той не изглежда много добре. Оплаква се от болки в корема ,има и позиви за повръщане. Чудя се дали е възможно да е реакция към оспамокса.
Цитирай

Бг-мама

Напълно възможно е за коремните болки а за повръщането може и от самото гърло да е .А бактериална ли еангината защото в противен случай АБ ви е излишно при нас тази седмица премина на бебко но при него беше вирусна и мина за около 4-5 дни без АБ. И ако ебактериална аз не мисля че това е най подходящия АБ.Бързо оздравяване  bouquet
Цитирай

гр.Варна

Знам ,че не е най подходящия ,но в случая така се наложи. Ангината беше последното, което се появи. Минахме и някакъв чревен вирус. Детето просто се скапа Crying or Very sad
Цитирай

New Zealand

Давай му кисело мляко. Препоръ4ва се хора, приемащи антибиотици, да хапват кисело мляко, което помага да се нормализира 4ревната флора, която ина4е страда много от антибиотиците ...
Цитирай

София

След като сте изкарали и чревна инфекция в съчетание с този антибиотик нищо чудно детенце да се чувства така
Цитирай

София

При моя син от оспамокс-а се получи обрив.
Цитирай

Казанлък

Напълно е възможно, тази група антибиотици по принцип често дава стомашно-чревни оплаквания. Ако болките са силни и има диария - ВЕДНАГА НА ЛЕКАР - може да се касае за нещо доста опасно /псевдомембранозен колит имам предвид/. Не искам да те плаша, а просто да имаш едно на ум, особено след като сте имали толкова скоро чревна инфекция - лигавицата още не е възстановена.
Скорошно оздравяване!
Цитирай

Почти всички АБ давани на гладно дразнят СЧ-тракт-  от там са гаденето и повръщането.Затова просто давай Оспамокса 1ч. след хранене,никога на гладно.За възстановяване на чревната флора давай пробиотици напр.Лактофлор(питай в аптекта).Ако Оспамокс е слаб,минете на цефалоспорини,напр.Биодроксил(Дурацеф),но това ще каже педиатърът ви. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.