Колко "струвате"

  • 5 877
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Четох една тема тук и се замислих Колко пари давам на месец, за да съм жена.
Моят съпруг разбира тези разходи, но дали всички мъже са така?? Или смятат, че се лигавим?!

дали поддръжката ни, като жени е въпрос само и единствено на суета и каприз?
Моята теза е, че жените се стремим да покрием определени критерии и изисквания на обществото, които са широко разпространени по списания, телевизия и тн. и които са много удобни за мъжете, за да изграждат своите представи за това, каква би трябвало да бъде една жена.
Непрекъснато ни заливат с аутфитите на филмови звезди и модели.
Да не говорим за заливащите ни  реклами в полза на всякакви видове продукти - за младост, добра линия, бели зъби, козметични операции  и тн и тн. листа е безкраен.

Според мен, мъжете много лесно прехвърлят тия закодирани образи в мозъците си и малко или много изискват от нас да бъдем и излгеждаме по определен начин. Оглеждат се по улиците, и като видят някоя с вида на Парис Хилтън сигурно си казват " ех, защо и мойта не е така.."

Да, ама това струва пари. И те май забравят това. Жената е 'инвестиция'.
Отворете си чнтичките с гримчета или гардеробите и ще видите,че всъщност, тази 'инвестиция' в нас самите не е никак малка.

Моята въображаема сметка за това колко би ми струвало да съм нормална и да не ме бъркат с маймунка на улицата е  :

- косми ( 2/3  пъти месечно) - към 30 евро ( у дома, разбира се.)
- боя, подстригване - към 50-60  евро ( у дома само боя - 10 евро)
- дамски превръзки - към 7 евро ( слагам ги тук, защото не съм виновна, че съм жена)
- боди милк, маски за коса, шампоан - да кажем 30 евра, ако мина евтино...
- карта за плуване - 50 евро за 10 посещения. ( ако ходя на спорт..)

това са фиксирани разходи, не включвам тук:

декоративна козметика ( която като гледам козметичката сигурно има 200 кинта вътре)
парфюми и дезодоранти
козметик
кремове за лице ( добър крем, все пак съм на 32. няма да се излагаме / те не падат под 80 евра/)
кремове за стрии , целулити и тн.
продукти за отслабване
избелване на зъби
дрехи, обувки, чанти и аксесоари....


......

# 1
Аз не давам много пари за мен си но като се замисля май трябва да спра да се свивам и да попохарча някой друг лев и за мен

# 2
  • Мнения: 521
Спирала за очи (3 месеца я ползвам). Кремче (малко) за лице. Подстригвам си косата 1 път месечно. За космите играе бръснача. Те са мноого малко. Кожата ми е перфектна колкото и да се бръсна. Това е.

Не мисля,че трябва да правя нещо повече за външния си вид. Харесвам се такава каквато съм Simple Smile  А най-важното е усмивката  и излъчването на човека.

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 13:29 от Синьорина Ломбарди

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
въх, таз прелест струва жълти стотинки  Flutter Flutter Доста малко отделям като средства на месец  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 8 505
По твоята схема:
- косми-ползвам епилатор
- боя, подстригване-не се боядисвам,подстригвам се веднъж на няколко месеца-ако разделя съмата за всеки месец-може би 2-3лв
- дамски превръзки-тампони при мен-7-8лв
- боди милк, маски за коса, шампоан -също ги ползвам по няколко месеца-може би по 10-15лв/месец
- карта за плуване -тук съм пас


декоративна козметика -не използвам.Само балсам за устни-3-4лв
парфюми-10-15лв/месец
козметик-веднъж в месеца,все не ми остава време да съм по-редовна-15лв
кремове за лице-10лв/месец
кремове за стрии , целулити и тн.-тези екстри все още не са ме споходили
продукти за отслабване-при мен са за напълняване-витамини разни-15-20лв
избелване на зъби-пас
дрехи, обувки, чанти и аксесоари....-0-50-100лв,рядко над 100

# 5
  • Мнения: 765
 Aз се " разпростирам според чергата" . Ако има пилея без да се замислям , не е важно за какво важното е да е скъпо  Mr. Green , ако не ... не го преживявам , ами чакам по-добри дни и се развихрям . Държа козметиката да не свършва , косата да ми е в ред , а за друго , ако остане. Средно ми трябват по 300 лв на месец , за да покрия женските ми потребности , но ако има повече няма да останат  Grinning

# 6
  • Мнения: 46 434
... Доста малко отделям като средства на месец  Rolling Eyes

Аз също, май основното е за ноктите ми и декоративна козметика, лак редовно си купувам (2-3 лв.) и разни други пилички, балсамчета за нокти, моливчета, пудри и т.н., средно 10 лв. на месец.
Косата- не всеки месец- 6 лв.
Кичури си правя вкъщи, изрусителя е 2.50 лв.
Крема ми за лице е 8 лв. и го ползвам по 4-5 месеца.
Околоочния 17 лв.- изкарва по 8 месеца  Crazy
Дрехите не знам как да ги сметна, малко купувам, обикновено по повод или използвам момент, в който имаме повече пари, не се притеснявам, че е изтекъл месеца и не съм си взела парцалче  Laughing
Косми- бръснача, от как го открих се родих  Mr. Green
Превръзки 2 лв.
Лосион за тяло не купувам, защото мама ме е заринала, всеки път като идва ми носи различен  Hug
Шампоани и душ гелове ги смятам към разходи за семейството, защото ползваме един вид с мъжа ми.

Това е, от евтинките съм  Grinning

# 7
  • Мнения: 386
Такваз инфлация ме е хванала в момента, инвестирам най-вече в децата и в "духовното" . Завръщам се на работа да си повиша цената за сметка на горните, по всяка вероятност. Всъщност се харесвам такава - натурална майка, но..  рекламите, пазара, центъра, магазините - всичко тъй близо, разпродажби, приятелки, тъй добре изглеждащи. Суета.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 767
Хм...няма да се сетя за всичко,ама...

косми - епиатор и самобръсначка
фризьор - 38лв
маникюр -вкъщи, лакове копувам най-много по 1 на месец - 2лв значи
декоратична козметика - сенки, ФДТ, пудра, спирала - всичко зидържа доста време, но да речем по 10 лв на месец /като ги разхвърлям във времето/
бяла козметика - гел за измиване, тоник, крем - идържат май по 2 месеца -значи да кажем 15лв на месец
шампоан, балсам маска, пак издържат по месец, два - 10 лв приблизително
крем против стрии - това докато съм бременна -20тина лв и нагоре, като родя се почва с крема против целулит- пак тези суми;
дамски превръзки -за момента не, но иначе 5-6лв
спорт - когато ходя, 40лв
дрехи,обувки, аксесоари - всеки месец различно, но под 50-лв май не падам на месец

До тук, средна калкулация : 190лв /това със спорта, но сега не ходя на спорт, значи за в момента 150...ами не е много/

Ааа, забравих - солариум, картата е 36лв, но скоро не съм ходила, та този месец ми е спестено това... Crazy

# 9
  • Мнения: 386
Вий кафе не пийте ли или то не е в таз графа- на мен ми е в нея, щото.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 767
Пием, ама аз мислих, че говорим само за разкрасителни процедури...а от кафето не съм забелязала да се разхубавявам  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 771
Ще говоря за голяма инвестиция, когато си сложа силикона  Mr. Green. До тогава ще се охарчвам скромно само за:

- дрехи (предимно)
- прическа (всеки месец и през месец боядисване)
- кремове, шампоани, балсами, маски, парфюми и т.н. , когато свършат, не им водя отчет
- гримове ползвам много рядко, имам от вид по едно-две неща, колкото да се гримирам, ако се наложи.

# 12
  • Мнения: 6 155
Неоценима съм  Joy

# 13
  • Мнения: 8 505
Вий кафе не пийте ли или то не е в таз графа- на мен ми е в нея, щото.

Нали въпросът е за поддръжката ни-кафето няма място тук Wink

# 14
  • Мнения: 7 474
 newsm78 Не правя такива сметки - колкото толкова Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт