Може ли да ползвам различни биберони?

  • 1 013
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
От 1 месец ядем в шишетата на МА (родени сме по-рано). В къщи ползвахме шишета Чико с големите отвори, но след няколко дни започна да плюе, купихме различни други шишета, анатомични, по-обикновени, но си яде по един и същи начин -  отвреме на време плюе. Та сега си мисля може ли с различни шишета и биберони да яде или е по-добре от една серия?

Благодаря

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Може с всякакви форми биберони, стига да не се дави.
АКо дупката е много голяма, можемного набързо да си изяжда и да се претоварва. Ако пък дупката не пуска, ще се ядосва, че не тече мляко. Истината е по средата. Сукателнитедвижения са важни за правилно развитие на мускулите и по-нататък за говоренето. Затова не е добре да се оставя да излапа всичкото мляко за 2-3 мин през някоя голяма дупка на биберона. Нека да се потруди.
Иначе относно формата и твърдостта на разните модели - каквото му хареса. Някои бебета пият от всичко, други може да имат "претенции" - наблюдавай бебето и това е.

# 2
  • Мнения: 928
Според мен няма значение,че използваш различни биберони.По-важното е отворите на бибите да не са много големи,за да не се дави бебчо,както и да не са много малки,че да не може да цока от тях.Каучуковите биби са по-меки,но са по-нетрайни,докато силиконовите са по-твърди и издържат повече време.Важното е детето да може да суче добре от тях.Ние ползваме и от двата вида и нямаме проблеми засега.

# 3
  • София
  • Мнения: 572
Според мен даже ми беше от полза ,че хранех Кари с различни биберони така нямах никакви проблеми и с каквоти и давах засмукваше веднага без да се чуди.Но виж за дупките майките са прави,че трябва да прецениш според детето,то само си показва,достатъчен ли е отвора.Аз съм по-доволна от силиконовите.а и според мен хранени с такива бебетата по-лесно свикват после с лъжичката.

# 4
Аз използвам по принцип също различни видове, но най-съм доволна от Авент и изкривените шишета на Чико. На Авент се продават бибероните, според възрастта. Зависи, на колко месеца е бебчето, има определен брой дупчици на бибата. Никога до сега не ми е плюел или задавял.

Общи условия

Активация на акаунт