Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Моля спешно да ми дадете съвет, защото незнам какво да правя... В процес на развод съм и съпругът ми против волята на дъщеря ни /14 г/ я завел при родителите си. Какви привантивни мерки мога да взема и как трябва да постъпя в случая? Благодаря ви!
Цитирай

Варна до морето

Отиваш и си я прибираш, повече не я даваш, докато не приключат делата.
Това дете е в сложна възраст не го побърквайте!
Забрани му всякакъв достъп до теб и детето!!!
Цитирай

Благодаря ти Пела! Не можах да я прибера, тя се върна същия ден, но сега детето непрекъснато се обработва, дори баща й поискал да върне 10-те лв на баба си, които тя и дала, защото не отишла със желание, да върне частта от компютъра, коите те й дали, а аз да му дам детските, които години наред съб била вземала. Има претенции за ползването на вещите в къщи. Какво да правя?
Цитирай

София

Не му даваш нищо! Това е. Заедно ли живеете, или? Ако сте разделени просто не го пускай вътре.
Цитирай
Не му даваш нищо! Това е. Заедно ли живеете, или? Ако сте разделени просто не го пускай вътре.

За съжаление живеем в общото жилище, той не желае да се изнася, аз също ... Тормоза е налице, а и съда е в лятна ваканция. Какво мога да направя?
Цитирай

София

Тормоза е налице, а и съда е в лятна ваканция. Какво мога да направя?

Молба за домашно насилие.

Съдът не е във ваканция за всичко.
Цитирай

Как мога да му забраня достъп до детето като живеем в едно жилище и той има само претенции към него? Цял живот не се е сетил за нея и сега изведнъж съм го лишавала от контакт с детето.
Цитирай

Свищов

Първо пишеш ,че си в процес на развод , а живеете още в едно жилище ......привременни мерки по тоя развод поискахте ли бе хора ,защото съгласно Чл. 261. от ГПК  По молба на страните съдът, пред който е предявен искът за развод или за унищожаване на брака, определя привременни мерки относно издръжката и жилището на съпрузите и ползуването от придобитото през време на брака имущество, както и относно грижата за децата и тяхната издръжка.

Ако ви тормози пуснете една молба по закона срещу домашното насилие ,по силата на закона домашно насилие е  всеки акт на физическо, психическо или сексуално насилие, както и опитът за такова насилие, принудителното ограничаване на личната свобода и на личния живот, извършено спрямо лица, които се намират или са били в семейна или родствена връзка, във фактическо съпружеско съжителство или които обитават едно жилище.
Молбата или искането се подава в срок до един месец от акта на домашно насилие. деня на постъпване на молбата или на искането съдът насрочва открито съдебно заседание в срок не по-късно от 30 дни, като заедно с призовката и преписа от молбата или искането с приложенията съобщава на ответника задължението му за представяне на доказателства.

Съгласно чл.5 от ЗЗДН -Защитата срещу домашното насилие се осъществява чрез:
1. задължаване на извършителя да се въздържа от извършване на домашно насилие;

2. отстраняване на извършителя от съвместно обитаваното жилище за срока, определен от съда;

3. забрана на извършителя да приближава жилището, местоработата и местата за социални контакти и отдих на пострадалото лице при условия и срок, определени от съда;

4. временно определяне местоживеенето на детето при пострадалия родител или при родителя, който не е извършил насилието, при условия и срок, определени от съда, ако това не противоречи на интересите на детето;

5. задължаване на извършителя на насилието да посещава специализирани програми;

6. насочване на пострадалите лица към програми за възстановяване.

(2) Мерките по ал. 1, т. 2, 3 и 4 се налагат за срок от един месец до една година.

(3) Във всички случаи съдът с решението по чл. 15, ал. 1 налага на извършителя и глоба в размер от 200 до 1000 лв.

Съобразно Закона за съдебната власт

Съдебната ваканция е от 15 юли до 1 септември.

чл. 192. (1) През съдебната ваканция съдилищата разглеждат:
1. наказателни дела, по които е взета мярка за неотклонение "задържане под стража";
2. граждански дела за издръжка и за неправилно уволнение;
3. дела, по които със закон са задължени да се произнесат в срок, по-малък от един месец;
4. искания за обезпечаване на искове и доказателства, за издаване разрешения и заповеди по Семейния кодекс и за назначаване на особени представители;
5. (изм. - ДВ, бр. 133 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2000 г.) други видове дела по преценка на ръководителя на съда, прокуратурата или на министъра на правосъдието;
6. (нова - ДВ, бр. 84 от 2000 г.) дела по несъстоятелност.
(2) Съдът и прокуратурата са задължени да осигуряват достатъчен брой съдебни състави и прокурори за разглеждане на делата и исканията през съдебната ваканция.

Имате шанс!
Цитирай
До Дона

Да, в процес на развод сме, но живеем в едно жилище, защото никой не ми е казал, че е възможно той да се изнесе /което съм сигурна, че няма да направи/, а мен адвокатката ме посъветва да не напускам жилището. Физически тормоз за сега няма, но гледа непрекъснато да ме ядосва и да въздейства по някакъв начин на детето.
Цитирай

Свищов

До Дона

Да, в процес на развод сме, но живеем в едно жилище, защото никой не ми е казал, че е възможно той да се изнесе /което съм сигурна, че няма да направи/, а мен адвокатката ме посъветва да не напускам жилището. Физически тормоз за сега няма, но гледа непрекъснато да ме ядосва и да въздейства по някакъв начин на детето.

Поискайте привременни мерки докато трае развода относно ползване на жилището ,родителските права и издръжката.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.