Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 юли 2006, 14:26 ч.

Хемороиди след раждане?!?

• 3 265
  • 34
  •   1
Отговори
  • В.Търново
  Здравейте HugЧувала съм,че след раждането,най-често при нормалното,вследствие на напъните,се появяват хемороиди Rolling EyesМоля тези от вас,които са имали да споделят дали е болезнено и дали си остават за постоянно или изчезват Confused

# 1
аз имах,но трябва да се лекуват за да изчезнат.Болезнени са наистина,но при мен бяха определено  в по-лека форма.

# 2
  • Стара Загора
При мен също бяха в лека форма. Лекувах ги с проктогливенол за мазане по съвет на гинеколога ми и вече нямам проблеми .

# 3
  • В кошера...
Не съм ги лекувала, но когато са в по-тежка форма може би се налага. Проблемно беше изхождането около 3-4 месеца. След това от самосебе си изчезнаха. Гинекологът ми каза, че освен от напъните, се дължат до голяма степен и на заседналия начин на живот в първите месеци, особено при зимните бебета. И наистина, когато започнахме да се разхождаме често, нещата се нормализираха.

# 4
  • София
При мен също бяха в лека форма. Лекувах ги с проктогливенол за мазане по съвет на гинеколога ми и вече нямам проблеми .

И при мен беше така.Задължително трябва да се лекуват и при мен минаха бързо.

# 5
Аз ги получих при раждането.Преди това нямах.И досега се появяват от време на време.Там в болницата ги лекувах с Масту-по предписание на гинеколога.Оправиха се,но си беше малък ад.Повече ме болеше от тях,а не от шевовете.Сега през 5-6м. пак се опитват да създават грижи,но намерих мехлем,който го прави една баба и с него се родих.Изчезват за 15 мин. след намазване още докато ги хванеш  началото.Повечето мами се разминават само с един път при раждане,но при мене си останаха.До колкото знам няма оправия-до живот са.Махат се оперативно,но после пак се появяват-гаранция няма.Чувала съм и за разни псевдолечители-махат ги неоперативно,завинаги-но аз не вярвам и не бих се оставила в ръцете на някакъв такъв.Такова кино няма според мене.

# 6
  • Варна
Моите се появиха десетина дни преди раждането. Усещането беше за силен сърбеж след ходене по голяма нужда. Десетина дни след раждането започнаха да кървят и да болят адски даже и по 1 час. Започнах да пия хомеопатични лекарства и повече не са се обаждали. От това, което съм чувала и чела съдя, че могат да изчезват.

# 7
  • София
Появиха след раждането и страшно много ме боляха.Болеше ме повече от самите шевове.Лекувах ги доста дълго,защото бяха упорити и се наложи три вида кремове да сменя докато се отърва от тях Sick.

# 8
  Здравейте HugЧувала съм,че след раждането,най-често при нормалното,вследствие на напъните,се появяват хемороиди Rolling EyesМоля тези от вас,които са имали да споделят дали е болезнено и дали си остават за постоянно или изчезват Confused
не са прекалено болезнени,но е все пак доста неприятно.При мен изчезнаха около месец след раждането, бях забравила вече за тях.

# 9
  • На края на вселената!
Аз ги получих при раждането (нормално). В Шейново на 3 етаж има 2 тоалетни - 1 за родилки и 1 за бременните. Сутринта след като родих в 6ч минаваха да събудят майките да си правят тоалета и после им носят бебоците. Аз като станах вече имаше опашка за нашата тоалетна ( на нея са зачислени около 40 жени), а много ми се ходеше до тоалетна и хемороидите отежняваха положението. Изтичах до тоалетната за бременните и там опашка. Слязох на долния етаж и там опашка. Но там тоалетната е до стаята на акушерките и когато на мен сълзи ми потекоха от болка и срам да не се изпусна в коридора, една от акушерките ме чу и ми даде някакво жълто гелче на марля да си го сложа отзад и много бързо ми мина. После съм ги лекувала с проктогливенол.
Извинявам се ако на някого му е дошло в повече

# 10
  • Варна
Прекъснах си писането на първия пост защото госпожицата ми имаше нужда от мен.

не са прекалено болезнени,но е все пак доста неприятно.При мен изчезнаха около месец след раждането, бях забравила вече за тях.

Thinking Явно при всеки е различно. Мен също като Марти ме боляха повече от шевовете (а те бяха доста стегнати). Усещането беше сякаш се разкъсвам.. и ни да напъваш, ни да не напъваш.. И после като си седиш на Д-то пак болят.. Една вечер ми се случи да ме болят толкова, че да не мога да заспя - обръщах се наляво, надясно, по корем. Само на челна стойка не застанах.
Ако нещо ще ме откаже от втора бременност няма да са нито родилните болки, нито шевовете и натъртените ребра (от които имам по-гадни спомени отколкото от самите родилни болки) а мисълта че може хемороидите ми отново да се влошат.
Но пък аз имах запек, който не се повлияваше от нищо почти през цялата бременност.. освен това полежавах доста.. а и изобщо май през последните десетина години по-голямата част от времето си изкарвам седнала.
Така че мисля, че хемороидите за които питаш не са свързани толкова с естественото раждане, колкото с някои други предварителни дадености.
Мисля, че не би трябвало да имаш проблеми ако работата ти или изобщо начина ти на живот са свързани с повечко движение и се грижиш да си с "редовен стомах".

# 11
  • Amsterdam
Уф, тази гадост ми се появи малко преди раждането и по препоръка на доктора се мажех с Ултрапрокт или нещо от сорта, но без особен ефект. Нямах болки или кървене, само чат-пат сърбеж и ги напипвах при миене.
По време на раждането освен дежурния въпрос "много ли остава до финала", питах и "как ми е задника - имам ли си големи хемороиди?". Докторката със смях ми отговаряше "Има още какво да се желае"  Mr. Green След щателен преглед в болницата установих, че не са по-големи от преди.
Както и да е, на финала открих вълшебното лекарство Пайлекс за скромната сума от 2.30 лева (крема) и драмата ми приключи. Виждала съм и Пайлекс на хапчета, но не посмях да пия заради кърменето.
Успех в борбата с тази напаст   bouquet

# 12
  • София
Появиха се като родих,страшни болки бяха и кръв имаше.Сега май са се по скрили.

# 13
  • София
Не е задължително да се появят. Според мен много зависи от организма, от предразположение към появя и т.н.
Аз бях като майска роза след раждането. Мазах се, поминаваха, появяваха се, пак се мазах. Диета и хигиена.

# 14
Аз имам хемороиди от доста години, които не се възпалиха при самото раждане, все едно не съм се напъвала.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт