Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 604
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 098


Положенето е достатъчно сериозно, и на двете места е напечено и сигурно и вие, както и аз на никого не бихте пожелали да е там в момента, било в Израел или Ливан. Нека все пак имаме малко респект и разбиране към тези от нас, които наистина живеят в този район и  настина са изправени пред ужаса, несигурността и стреса, на това което се случва.  
Peace

Много добре казано.ВсъЩност и аз в първия си постинг казах то4но това,4е ужасно се притеснявам от това,което назрява в момента.

# 16
  • Мнения: 6 167
Tali, няма да коментирам конфликта и съдбите на хората - никой не иска тия неща, и никой не ги заслужава. И всеки който е тръгнал да търси истината по този начин не е прокопсал.
Говоря за политици и тн.

Въпроса ми е за Хайфа - какво става там?

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Не знам защо ги пускате тези теми.Дали от съчуствие, дали от любопитство, дали за да се създават конфликти...
Както някой беше писал по-горе, майки от Ливан няма как да се включат тук.А и да се включат, то е ясно как се чувстват.Така както и майките от Израел.Това е война.И никой, който живее в държава с постоянен мир и стабилност няма начин да разбере как наистина се чустват и какъв хаос е в момента живота им.

# 18
  • Мнения: 1 526
В Хайфа паднаха днес над 30 Катюши! Както и в Тверия, Афула, Цфат... и не разбрах на Марица дали й е жал за евреиските деца, или те са бъдещите евреи, които ще провалят световния мир с американците?! Темата в клю-то Резето я затвори.
И за някой ако още не е ясно- израелската армия излезна от Ливан преди доста време. Живяхме си тихо, докъто те не почнаха отвличанията и бомбите. Защо им трябваше това?! Получиха точно границите които искаха! Ако бяха седяли мирно нямаше да валят бомби ни тук ни там! Съжелявам ако се вълнувам, но както техните животи са в опасност, така и нашите! Е още имам вода, а и нет...

# 19
  • Мнения: 11 309
Мислех да не пиша. Не знам какво ви е на душите. Само мога да си представя.
Едно обаче ме тормози, всеки път като чуя, че там, в Близкия Изток пак "се почна".
Как така не можаха обикновените хора да покажат и докажат на политиците, че могат да живеят заедно, независимо от произхода си и религията, която изповядват. Как тези политици са все пионки в ръцете на ВПК и се поддават на изгодни сделки, безразлични към съдбите на народите, които са ги избрали да ги водят. Така ли няма изход от тая патова ситуация???
Няма ли един умен човек и от двете страни, който да каже "СТОП!!!"
За да има мир!
За да могат хората там било евреи, християни или мюсюлмани да си намерят сами пътя за едно съвместно съществуване.
Текат ми сълзите, докато пиша. Няма ли най-накрая това човечество да се поучи от грешките си...

# 20
  • Мнения: 2 032
Всеки гледа света от собствената си камбанария. Да, интересно е да чуеш и други мнения, но може би не чак толкова, ако някой е или надъхан, или неграмотен, или прекалено засегнат от конфликта, за да може да мисли трезво.

Едно време, като част от един курс, имаше следните упражнения за осмисляне на нещата от чуждата гледна точка: (1) дават ти една текуща новина, (2) карат те да интервюираш някой, който е "представител" на някакав група за въгледите му, но без да засягаш темата, и после те изпитват на това как ще коментираш темата от предполагаемата гледна точка на този човек.

Мога, донякъде, да си представя какво им е на хората, живеещи в южен Ливан, мога да си представя и аргументите, с които живеещите в Израел биха оправдали атаките. Личното ми мнение е, че не би трябвало една военна сила като Израел да помете половин страна заради отвлечени хора. Това е гротескно. В Колумбия например, нали и там отвличат хора/чужденци: не съм чула някой да е помлял половин Колумбия за което. Разликата е, че омразата в Близкия Изток кара всичко да се превръща във въпрос на живот и смърт, и на война, но това е една война на Давид срещу Голиат. Младежи, хвърлящи камъни, срещу танкове.

А иначе, имаше една тема май миналат седмица в този форум, За какво плачете: ето това е пък един пример за мен, за такива неща плача аз.

# 21
  • Мнения: 815
ей, пак ще го заключат... пишете "по-неутрални" позиции... то истината се знае...
коя истина??????????
Твоята или Моята  Peace

надявам се твоята да е и моята!! за това, което става нито аз нито ти имаме вина!!! за това, моля без нападки, аз не нападам, а само коментирам!!!  Peace

# 22
  • Мнения: 1 526
И аз никого не нападам!
И простете ми моляви ако съм малко афектирана- просто чакам сирени, че трябва да бягам до мазето!!!!!!!!!
Имах удоволствието да гледам новините по вТВ и съм доста разочарована- дадоха само разрушенията в Ливан, а нашите разрушения,ее що пък трябва да ги дават?! И тук имало убити ,е защо пък да се знае? Израел- нападал! Грънци! Израел се защитава! С ракетите почнаха ТЕ! Не иска никой да ги окупира или завоюва! Искаме да си стоят мирно, за да си стоим и ние!

# 23
  • Мнения: 418
В обедната ми почивка реших да прочета "новините" ...Sad .. както винаги никoй за нищо не е виновен...


http://www.cnn.com/


http://www.cnn.com/2006/WORLD/europe/07/17/russia.g8.bushexpletive/index.html




Earlier in the day, Blair and Annan called for the deployment of an international force in southern Lebanon, in order to end the spiraling conflict between Israel and Hezbollah.

The text of their conversation is as follows:

Bush: What about Kofi Annan? I don't like the sequence of it. His attitude is basically cease-fire and everything else happens.

Blair: I think the thing that is really difficult is you can't stop this unless you get this international presence agreed.

Bush: She's going. I think Condi's (U.S. Secretary of State Condoleezza Rice) going to go pretty soon.

Blair: Well that's all that matters. If you see, it will take some time to get out of there. But at least it gives people....

Bush: It's a process I agree. I told her your offer too.

Blair: Well it's only or if she's gonna or if she needs the ground prepared as it were. See, if she goes out she's got to succeed as it were, where as I can just go out and talk.

Bush: See the irony is what they need to do is get Syria to get Hezbollah to stop doing this shit and it's over.

Blair: Cause I think this is all part of the same thing. What does he think? He thinks if Lebanon turns out fine, if he gets a solution in Israel and Palestine, Iraq goes in the right way, he's done it. That's what this whole things about. It's the same with Iran.

Bush: I feel like telling Kofi to get on the phone with Assad and make something happen. We're not blaming Israel and we're not blaming the Lebanese government.

====================================================================

А тук аз си разсъждавам и (се) питам: Разбира се, че никoй не е виновен ..... но кой ще поема отговорността за невинните жертви ? Или collateral damage, who gives а fuck ... Дай да си хапнем ние филлика с масалце, и междудругото да обсъдим, как Кофи ни е виновен ,че не накарал еди кой се да спpе еди какво си ....Аз не съм нито в Israel, нито в Lebanon, но всеки ден , отивайки на работа със влака и метрото, умирам от страх ,че и нас може найкои да ни гръмне... и навсякде полиция, военни, кучета, пистолети, пушки .... егати демокрацията ... пребаркват ти чантите преди да се качиsh на влака, на метрото....страх ме е да се кача на 46-я етаж до офиса ми ... все си предctавям картинката от 9/11... а милите хора от "близкия изток" това го считат за ежедневие ... sorry за голямия OFF

# 24
  • Мнения: 815
ами да ти кажа, че ти не нападаш, ама ясно си личи позицията ти, за което идеше реч по-горе! някой защитаваше Ливан и го направиха на салата, а сега ти какво правиш?
според мен израел се мъчат да направят същото както с Палестина и просто си търсеха причина... не може заради 2ма или 3ма войници да нападат и стрелят по цивилни хора... те все пак са войници и това са рисковете от професията им....
хайде и да бягате по-бързо, че да не ви стигнат......
поздрави....

# 25
  • Мнения: 815
friki , къде си, душо? къде изчезна? нали те интересуваше как са майките в израел и Ливан? как се чувстват в момента? нещо май дори не четеш постингите дори да разбереш? или само гледаш сеира отстрани и влизаш както скрит или гост?
 
 

# 26
  • Мнения: 815
     Здравейте,мам4ета.


     Днес като гледах новините даваха как хората се крият по убежища и ми стана жал за де4ицата(за вси4ки де,но най ве4е за децата).Нямат ли разрешение тамошните конфликти или просто липсва желание.Аз не си го обяснявам,толкова години и никакъв напредък.Как се живее в това проблемно ежедневие?
     
това имах предвид!!!

# 27
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
friki , къде си, душо? къде изчезна? нали те интересуваше как са майките в израел и Ливан? как се чувстват в момента? нещо май дори не четеш постингите дори да разбереш? или само гледаш сеира отстрани и влизаш както скрит или гост?
 
 


Да, тя сега хрупа пуканки и събира впечатления.Сигурно е приятно и поучително...

# 28
  • Мнения: 1 526
lubsmm, около 50 пъти казах, че Израел нямаше Никакво намерение да напада Ливан, стигат ни бомбите от палестина и самоубийците, на Ливан им дадохме границите които искаха и ги оставихме, но - не събираха 6 год оръжие и чакаха подходящ момент да ни нападнат!
Войниците бяха само предтекст не разбирате ли, Ливан не случайно е подготвила всички тези Катюши в такива количества, днес ни съобщиха, че ни чакат нови `изненади`  cool!
А колкото до палестина и от там сме излезли- ама тe горките са 99% зависими от Израел- тук работят, плащат им не зле, получават вода и ток почти без пари, а и хуманитарни помощи от нас- за тях, за това защо никой не говори?! Защо не се оправят сами а като им затворят границите с Израел реват че не могат да доидат да работят- ми да си живеят в Газа!
За бягането.. не ни мисли...няма да ни е за първи път...
P.S нищо лично, видяла съм толкова Убавини тези хора, 2 пъти съм се срещала със съдбата и ми е странно когато идват коментари въз основа на не до там точни новини и информация.

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 22:05 от Tali Dan

# 29
  • Мнения: 815
как става този номер? нямат намерение, а нападат първи?
аз излизам от тази тема, не искам да слизам на "ваш`то" ниво. разбирай както искаш!!!

Общи условия

Активация на акаунт