Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

при любовта

на 5 месеца  12 дни сме .Ядем плодови,зеленчукови и месни пюрета и всичко много ни харесва.Мога ли да дам пасиран ананас - пресен ?На пюре и сок ги яде ,но са купени
Цитирай

Scotland

Мисля, че може. Аз започнах да давам ананас, беше по-голям, но го пасирах. Внимавай само, че остават гадни влакна, които не успява да смели пасатора.
Цитирай

Според нашият педиатър цитрусови, екзотични и мъхести плодове не трябва да се дават до годинка защото до тогава организмът е много податлив на алергии. това обаче не важи за купешките продукти тъй като при тях фабрично е извлечено веществото което предизвиква алергията, така че сама реши  дали да рискуваш или да почакаш още малко.
Цитирай

Аз до годинка не бих дала.
Цитирай

при любовта

мисля да го бланширам и тогава да го пасирам и дам.Какво ще му пречи толкова,вече е опитал кайсии и банани - все пресни и нищо му няма newsm78
Цитирай

Спада към алергените, често дава реакция след приемане, иначе нищо му няма, но да го изядеш ти  Very Happy
Цитирай

София

Аз до годинка не бих дала.

И аз.  Naughty
Цитирай

при любовта

е чак пък до годинка,....много сте крайни . Flutter
Цитирай

на кой му пука, майна

е чак пък до годинка,....много сте крайни . Flutter

Е, ти пък за къде бързаш ? След като е алерген, не мислиш ли, че е по-добре да се презастраховаш, отколкото от любопитство да докараш на детето някоя беля, ей тъй, за спорта ?  На 5 месеца сте все пак
Цитирай

София

след годинка Hug
Цитирай

при любовта

а защо е алерген ?Какво съдържа ,че е алерген?
Знае ли някой?  bouquet
Цитирай

София

Ние сме на 1г. и 1м. и още се притеснявам да дам пресен ананас, портокал или киви. Мога ли вече да се "престраша"?  Thinking
Цитирай

USA

Аз май дадох ананас около годинка  newsm78 На твое място бих изчакала още някой друг месец
Цитирай

на кой му пука, майна

Ние сме на 1г. и 1м. и още се притеснявам да дам пресен ананас, портокал или киви. Мога ли вече да се "престраша"?  Thinking

Престраши се, но наблюдавай внимателно за реакции, аз първо дадох киви след годинката, понесе го добре, пък и кивито е много полезно  Peace
Цитирай

на кой му пука, майна

а защо е алерген ?Какво съдържа ,че е алерген?
Знае ли някой?  bouquet

Ами цитрус е, това не е ли достатъчен отговор на въпроса ти   bouquet
Цитрусите не се препоръчват до годинката. В западните държави се дават и преди това, но те пък не отглеждат ябълки, примерно, всяка държава си е индивидуална в захранването, там климата е друг и организмите им са се приспособили според климата и продукцията която консумират. Има статии по въпроса, ако ти е любопитно разрови се в гугъла  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора