Недоволни от АГ-Русе

  • 13 816
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 383
Защото на принципа на пазарната икономика и реалната конкуренция АГ просто ще си загуби клиентите.  smile3507

Ами точно това е - в момента АГ няма конкуренция. Ескулап не е сериозна клиника, а нещо като хотел. Никой с проблем не би отишъл да ражда там. А лекарите са същите като в АГ. И манталитетът е същият.
Аз не съм адвокат на АГ. Включих се с мнение, за да помогна да се ориентират тези, които трябва да направят избор. Да не се плашат чак толкова. Всеки стои зад мнението си, и всички заедно оформят цялостната картина.
Естествено има много какво да се желае. Щом сте решили да правите сдружение - добре. Дано да има полза. Но въпросът не е само в условията и конкуренцията, а в манталитета на цялата лекарска прослойка и в недостатъците на цялата здравна система. И не е справедливо упреците да отнася АГ, като че ли там са се събрали някакви изверги и не дават властта. Между другото, сещам се че имаше няколко много симпатичнти млади докторчета.
Икатерина, аз наистина смятам, че и без уговорка да отидеш ще те обслужат добре. Видях много такива случаи докато бях там, и имам много познати, които са раждали без уговорка. Обаче, и аз се поддадох на общественото мнение, някак си се чувствах длъжна да го направя заради бебето, и мисля, че пациентите носят голяма част от вината за корупцията. Носят се митове и легенди, и се нахъсваме една друга.
Знаете сигурно, че според социологическите проучвания, българите са най нещастната нация на света. Дали сме най-бедни, или ни се случват постоянно нещастия? Не, проблемът е в това, че постоянно гледаме в чуждата паница и си мислим, че нещо ни се полага поради факта, че то съществува някъде. А не си даваме сметка, че там са го заработвали поколения наред.
Не е наивно да се говори, че няма пари. Всеизвестно е, че на болниците  не се отпускат пълните суми за операциите. Заплатите на лекарите са унизително ниски - 500лв в Пирогов! - ами че това е абсурд!
Както и да е, не искам да навлизам по-надълбоко. Целта ми е не да защитавам докторите и АГ, а да балансирам мненията за тази болница. Заради тези, които все пак мислят, или са принудени, да раждат там.

# 76
  • Мнения: 532
Да,разбира се,има много случаи на оцелели.На мен лично само инцидента с Ани ми е досатъчен(а тя не е единствена сигурна съм) за да ги определя като "недостойни".Колко жервти трябва да вземе тяхното безхаберие за да се направи нещо?Живо,здраво детенце е убито,защото майката не е била ничие протеже!!!Защото не са сметнали за необходимо да се погрижат достатъчно за нея!! #2gunfire
В основата на всичко това(не се отнася само за АГ),стои отново казвам"чувството за безнаказаност".Лекарите си правят каквото си искат,защото няма един осъден.Защото знаят,че ще им се размине.
Та така,мисля си,че нашето бъдещо сдружение трябва да цели точно това.Да създава усещането,че са наблюдавани.Ако например успеем да привлечем видни русенски общественици и безплатна юридическа помощ(мисля дори,че имаме вече един съмишленик) и налепим плакати окло болницата с текст"Доволен ли си от отношението?Безплатна юридическа помощ" и съответно нашите координати.Смятам,че като се осъдят един двама, персонала ще е една идея по-внимателен".
Освен това момичета,трябва ни някой,който да проникне в болницата и да снима обстановката там,банята,стаите и т.н.
Някакви идеи?

# 77
истинска това ,което пишеш е доста неприятно .
Аз съм бременна и след около 70 дена ще раждам в Есулап.
Не се плаша излишно от написаните тук неща много по-добре е да ги знам.В гинекология съм лежал два пъти и ме озадачаваше как приема ме един лекар изписва ми лекарства след два дена друг лекар почва да се кара на сестрите какво ме тровели с толкова антибиотици/а те просто изпълняват предписаното/.В банята беше мизерия и нямаше топла вода/влизам с възпаление на яйчниците/.
Това го изтрайвам ,но сега като съм бременна и след като държавата вече доста време взема от мен пари за здравни осигуровки искам полагащото ми се .И понеже знам ,че няма да го получа се ще раждам в Ескулап.

Мила Илиана, пожелавам ти от цялото си сърце да изживееш по най-добрия начин това невероятно събитие-раждането на рожбата ти! Лека бременност, още по-леко раждане и едно много здраво и сладко бебче  ти желая!!!!  ylinfant

# 78
  • Мнения: 532
"Икатерина, аз наистина смятам, че и без уговорка да отидеш ще те обслужат добре. Видях много такива случаи докато бях там, и имам много познати, които са раждали без уговорка. "

А постингите на Ани от предната тема чете ли?Това ли е представата за добро обслужване?
Аз също бях с уговорка с акушерка.Направих го от страх.Сигурна съм,че ако тя(акушерката) не беше с мен отношението щеше да е далеч по-различно.Хайде да не се заблуждаваме.
Не е нормално Цвети.Не е нормално да те овикват,че си станала от леглото по време на визитация."Как не те е срам,ние ви уважаваме,идваме ви на крака на визитация"-това бяха думите на една акушерка към мен.Това е!Държат се така,сякаш ти правят услуга. #Cussing out
Санитарките вместо да ми подадат ръка за да сляза от гинекологичния стол(гърчеща се от болка,заради епизиотомията) ми се кара да внимавам да не съборя легена.
Не знам за какви капризи става дума,недоумявам.Говорим си за човещина и обикновени права на пациентите.
Да,наистина имаше няколко мили детски сестри ,акушерки и неонтоложки,но какво от това?Не мисля,че трябва да ни впечатляват.Така би трябвало да са всички.

# 79
  • Мнения: 275
Да,разбира се,има много случаи на оцелели.На мен лично само инцидента с Ани ми е досатъчен(а тя не е единствена сигурна съм) за да ги определя като "недостойни".Колко жервти трябва да вземе тяхното безхаберие за да се направи нещо?Живо,здраво детенце е убито,защото майката не е била ничие протеже!!!Защото не са сметнали за необходимо да се погрижат достатъчно за нея!! #2gunfire
В основата на всичко това(не се отнася само за АГ),стои отново казвам"чувството за безнаказаност".Лекарите си правят каквото си искат,защото няма един осъден.Защото знаят,че ще им се размине.
Та така,мисля си,че нашето бъдещо сдружение трябва да цели точно това.Да създава усещането,че са наблюдавани.Ако например успеем да привлечем видни русенски общественици и безплатна юридическа помощ(мисля дори,че имаме вече един съмишленик) и налепим плакати окло болницата с текст"Доволен ли си от отношението?Безплатна юридическа помощ" и съответно нашите координати.Смятам,че като се осъдят един двама, персонала ще е една идея по-внимателен".
Освен това момичета,трябва ни някой,който да проникне в болницата и да снима обстановката там,банята,стаите и т.н.
Някакви идеи?


Да те попитам, ти какво образование имаш?? Имаш ли малко понятие от медицина? Знаеш ли, че човешкото тяло все още не е разгадано напълно. Знаеш ли, че ДА, за съжаление, се случват подобни неща. Лошото е когато се случи на теб Sad((( Но се случва!
За бебето на Ани не се знае дали е било здраво. Затова отначало я попитх за повече подробности, тя така и не каза нищо! Само каза, че според нея, тя е умирала, а те са й са смяли в другата стая. Е, не мога да го повярвам - вярвайте ми!
Искрено съжалявам за случилото се с нея, но бъдете реалистки и не отричайте всичко! Медицината не е точна наука! И с лека ръка да казвате, че на еди кой си дипломата била еди каква си ..... Ами хванете се и вие учете медицина, за да сте безгрешни!!!!!!!!!!!!!!!!!
Прекалявате!

Какво означава много случаи на оцелели???? Искаш да кажеш, че повечето са мъртво родени деца - така ли?? Ммичета, ставате смешни! Замислете се!

# 80
  • Мнения: 5 577
"В медицината 2+2 не е=4" ми каза моята докторка като взех да и давам акъл.  Laughing

Т.е. - не се меси, защото които не е учил медицина няма представа.
То това да не е като за инженер.

# 81
  • Мнения: 5 577
Не е нормално Цвети.Не е нормално да те овикват,че си станала от леглото по време на визитация."Как не те е срам,ние ви уважаваме,идваме ви на крака на визитация"-това бяха думите на една акушерка към мен.Това е!Държат се така,сякаш ти правят услуга. #Cussing out

А нормално ли е да наричаш някой некадърник и убиец?

Нормално ли е да се правиш, че знаеш повече от някой учил по специалността си години?

# 82
  • Мнения: 532
Да,разбира се,има много случаи на оцелели.На мен лично само инцидента с Ани ми е досатъчен(а тя не е единствена сигурна съм) за да ги определя като "недостойни".Колко жервти трябва да вземе тяхното безхаберие за да се направи нещо?Живо,здраво детенце е убито,защото майката не е била ничие протеже!!!Защото не са сметнали за необходимо да се погрижат достатъчно за нея!! #2gunfire
В основата на всичко това(не се отнася само за АГ),стои отново казвам"чувството за безнаказаност".Лекарите си правят каквото си искат,защото няма един осъден.Защото знаят,че ще им се размине.
Та така,мисля си,че нашето бъдещо сдружение трябва да цели точно това.Да създава усещането,че са наблюдавани.Ако например успеем да привлечем видни русенски общественици и безплатна юридическа помощ(мисля дори,че имаме вече един съмишленик) и налепим плакати окло болницата с текст"Доволен ли си от отношението?Безплатна юридическа помощ" и съответно нашите координати.Смятам,че като се осъдят един двама, персонала ще е една идея по-внимателен".
Освен това момичета,трябва ни някой,който да проникне в болницата и да снима обстановката там,банята,стаите и т.н.
Някакви идеи?


Да те попитам, ти какво образование имаш?? Имаш ли малко понятие от медицина? Знаеш ли, че човешкото тяло все още не е разгадано напълно. Знаеш ли, че ДА, за съжаление, се случват подобни неща. Лошото е когато се случи на теб Sad((( Но се случва!
За бебето на Ани не се знае дали е било здраво. Затова отначало я попитх за повече подробности, тя така и не каза нищо! Само каза, че според нея, тя е умирала, а те са й са смяли в другата стая. Е, не мога да го повярвам - вярвайте ми!
Искрено съжалявам за случилото се с нея, но бъдете реалистки и не отричайте всичко! Медицината не е точна наука! И с лека ръка да казвате, че на еди кой си дипломата била еди каква си ..... Ами хванете се и вие учете медицина, за да сте безгрешни!!!!!!!!!!!!!!!!!
Прекалявате!

Какво означава много случаи на оцелели???? Искаш да кажеш, че повечето са мъртво родени деца - така ли?? Ммичета, ставате смешни! Замислете се!

Знае се!Здраво е било!става дума за лекарска немърливост, а не за безсилието на медицината.
И не е нужно всяко второ дете да страда за да се предприеме нещо.
Щом не ти харесва темата,не чети!Не искаш да участваш,недей.
Но поне не пречи.

Мисля,че наистина трябва да се разровим за други неправителствени организации със същата цел.Можем да станем нечия структура,а не да основаваме ново сдружение.Така дори бихме имали по-голяма подкрепа,може би.
Положението е така с цялото здравеопазване наистина,но моите преки впечатлениа са от АГ-то.Трябва да се заговори много за тези т.нар"уговорки".То не че не е обществена тайна,но все пак.

# 83
  • Мнения: 5 577
Екатерина, как ги даваш тези класификации "Здрав се роди"?

Питам, защото моя Иван например не се роди здрав, в последствие успяха да му помогнат.
Детето на още една мацка също имаше проблем - помогнаха и на него.
Е да, за съжаление понякога не успяват.  Cry
Естествено аз мога и да не го кажа това?

Та да питам - ти беше ли там лично - преглед ли му направи? Въз основа на кое прецени, че е здраво?

За моя случай твърдя, че в Ескулап можеше и да не му помогнат.  Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 5 577
И още нещо - защо моята докторка ми каза, че ще ме изражда в АГ защото ... (тука няма да казвам защо, че ще кажете, че съм мърла и без изисквания  Grinning ), а не в Ескулап?

За справка - ако ме беше изродила в Ескупал щеше да вземе 3 пъти повече пари от мен, лично на ръка. И това беше уточнено ясно.  Wink

# 85
  • Мнения: 275
Кате, не ми отговори какво ти е образованието и дали имаш малка представа от медицина??????

# 86
  • Мнения: 532
Първо въобще не става дума за АГ или Ескулап.
Образованието ми е висше икономическо и не е нужно да разбираш от медицина за да искаш човешко отношение.А точно за това иде реч тук.
Нека да се абстрахираме от случая на Ани,става дума за положението в болницата като цяло.
Ами ти инж.Македонска,която сама казваш,че си била силно протежирана,как имаш ясна представа как се държат лекарите и акушерките там?
И защо ти бяха тези връзки щом толкова им вярваш?
Аз нямах възможност да си уредя свиждане,а това за мен беше съкровен момент който исках да споделя.
Момичета измествате темата!!!
Пречите ни!Каузата ни е благородна,вие сте тези,които си чешите езиците.
Това е последния ми постинг по повод вашите изказвания.
Щом толкова ви харесва Аг-то,направете си сдружение в негова защита.Прав ви път!
Нас ни оставете на мира,ние не ви пречим.Разбрахме мнението ви вече.
Това е!

# 87
  • Мнения: 275
Първо въобще не става дума за АГ или Ескулап.
Образованието ми е висше икономическо и не е нужно да разбираш от медицина за да искаш човешко отношение.А точно за това иде реч тук.
Нека да се абстрахираме от случая на Ани,става дума за положението в болницата като цяло.
Ами ти инж.Македонска,която сама казваш,че си била силно протежирана,как имаш ясна представа как се държат лекарите и акушерките там?
И защо ти бяха тези връзки щом толкова им вярваш?
Аз нямах възможност да си уредя свиждане,а това за мен беше съкровен момент който исках да споделя.
Момичета измествате темата!!!
Пречите ни!Каузата ни е благородна,вие сте тези,които си чешите езиците.
Това е последния ми постинг по повод вашите изказвания.
Щом толкова ви харесва Аг-то,направете си сдружение в негова защита.Прав ви път!
Нас ни оставете на мира,ние не ви пречим.Разбрахме мнението ви вече.
Това е!

Наистина си смешна! Ти сама намесваш трагедията на Ани във всеки твой пост, а сега ...... Вие не действате по същество, а смо плюете! Едва ли ще стигнете далеч ....
Наистина няма да се намесвам вече. Исках да помогна, защото както каза Криси: всеки има право на избор, но се отказах отдавна.

Успех ви желая! Peace

# 88
Да,разбира се,има много случаи на оцелели.На мен лично само инцидента с Ани ми е досатъчен(а тя не е единствена сигурна съм) за да ги определя като "недостойни".Колко жервти трябва да вземе тяхното безхаберие за да се направи нещо?Живо,здраво детенце е убито,защото майката не е била ничие протеже!!!Защото не са сметнали за необходимо да се погрижат достатъчно за нея!! #2gunfire
В основата на всичко това(не се отнася само за АГ),стои отново казвам"чувството за безнаказаност".Лекарите си правят каквото си искат,защото няма един осъден.Защото знаят,че ще им се размине.
Та така,мисля си,че нашето бъдещо сдружение трябва да цели точно това.Да създава усещането,че са наблюдавани.Ако например успеем да привлечем видни русенски общественици и безплатна юридическа помощ(мисля дори,че имаме вече един съмишленик) и налепим плакати окло болницата с текст"Доволен ли си от отношението?Безплатна юридическа помощ" и съответно нашите координати.Смятам,че като се осъдят един двама, персонала ще е една идея по-внимателен".
Освен това момичета,трябва ни някой,който да проникне в болницата и да снима обстановката там,банята,стаите и т.н.
Някакви идеи?


Да те попитам, ти какво образование имаш?? Имаш ли малко понятие от медицина? Знаеш ли, че човешкото тяло все още не е разгадано напълно. Знаеш ли, че ДА, за съжаление, се случват подобни неща. Лошото е когато се случи на теб Sad((( Но се случва!
За бебето на Ани не се знае дали е било здраво. Затова отначало я попитх за повече подробности, тя така и не каза нищо! Само каза, че според нея, тя е умирала, а те са й са смяли в другата стая. Е, не мога да го повярвам - вярвайте ми!
Искрено съжалявам за случилото се с нея, но бъдете реалистки и не отричайте всичко! Медицината не е точна наука! И с лека ръка да казвате, че на еди кой си дипломата била еди каква си ..... Ами хванете се и вие учете медицина, за да сте безгрешни!!!!!!!!!!!!!!!!!
Прекалявате!

Какво означава много случаи на оцелели???? Искаш да кажеш, че повечето са мъртво родени деца - така ли?? Ммичета, ставате смешни! Замислете се!
Benip, аз нямам медицинско образование,  както нямам представа от производство на хляб, но знам какъв трябва да бъде КАЧЕСТВЕНИЯ, затова търся и си купувам само него! Ако не отговаря на определените стандарти има отдел в  Общината за ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛЯ, към който мога да се обърна, за да НАКАЖЕ виновните, за да ЗАЩИТИ моя интерес и интереса на бъдещите  потребители. Да си чувала /специално за Русе/ за организация, която да защитава интереса на пациентите? Нали не се опитваш да ми кажеш,  че само защото нямам медицинско образование, не мога да преценя кога получавам качествена медицинска  помощ и  кога не? Оказва се, че най-важната услуга МЕДИЦИНСКАТА е без КОНТРОЛ и затова винаги ще има трагедии, защото виновните остават безнаказани, понеже медицината "...не е точна наука...." и това е идеалното оправдание.  Няма КОРЕКТИВ!!! С две думи искам да кажа, че когато ми трябва някаква стока или услуга търся СПЕЦИАЛИСТА в съответната област, когато не я полуавам търся органа, който да ме защити! Когато имам идеи за положителна промяна търся съмишленици, за да ги реализирам и много се радвам, че в Русе има хора с модерно мислене и желание за промяна!!!
А колкото до това да ли бебето ми е било здраво - ДА БЕШЕ АБСОЛЮТНО ЗДРАВО.  ДА - ТЕ го убиха със своето престъпно поведение и бездействие! А не съм ти дала повече подробности, защото не си специалиста или органа, който ще ми помогне! Споделих с цел да предпазя!
Намирам за оскърбително някой  да ме анализира и да определя поведението ми и намеренията ми да докажа вината на някои лекари за едва ли не неадекватни, т.к. подхождам емоционално, и накрая  да ми каже, че много съжелява и ми съчувства!!! Благодаря, но точно от това в този момент  нямам нужда!
Този форим е за недоволни, затова и аз моля доволните да не пишат тук!!! В крайна сметка всеки живее според собствената си представа за ценности и ценностна система. Във този форум идеята е да се обединим хора със сходни ценности, за да променим нещата към добро. Ако сте против за това което сме решили да правим - да подобрим медицинското обслужване в АГ Русе - О.К, направете си форум-опозиция и настоявайте да раждате в тези условия от преди 20 - 30 години и искайте същите условия за вашите деца!!! Като се ЗАМИСЛЯ не ние, а ВИЕ доволните сте СМЕШНИ!    

# 89
  • Мнения: 490
Мили момичета, недоумявам защо е това дърлене?
Проблема с лошото отношение на някой медици е отдавна и в никакъв случай не слагам всички под общ знаменател-истината е ,че където вадиш пари има и добро отношение това е не само в България!
Вече са малко случаите когато някой лекар прави нещо за пациент заради дълг.
И аз съм лежала в АГ не един път ,различни лекари-различно отношение .
Убедила съм се ,че жените-дали лекар или акушерка са лоши специалисти(лично мнение)
На 19 години когато ме оперираха за първи път бях толкова уплашена и ,ужасена ,не бях се сблъсквала с гинеколог до тогава и точно на 2 мърли попаднах ,които се наричат "лекар"!!!!-Узунова и Пейкова.
Приемат ме по спешност , с пълен с кръв корем, ужасни болки, страх, паника и представете си посреща ме едно кюфте в зелено(узунова) и прави стойка делва и почва да се кара : " ти ся, за кво ми ревеш,ма?" Sick сякаш аз ,една 19-годишна съм тръгнала да се забавлявам и да и създавам излишна работа Rolling Eyes
След операцията ,която бе дело на пейкова идва в КАРИЛ където аз се гърча от болки и не мога да изляза от тъпата упойка и стои пред мен още едно кюфте пак на стойка делва и от устата й излезе :" Кисти си отглеждаме ,а" и като почна да се кара  ooooh!
Ами, да отглеждам си , като нямам друга работа..... Whistling
Стоях 8 дни там и никога няма да ги забравя ,имаше една акушерка с голяма черна брадавица на лицето, която трябваше да ми смени абоката -опита първо в стаята -не успя и тръгна ядосана и ми каза да отида в манипулационна та там да го смени и тръгна , а аз оперирана на 3 ден едвам се влачех и тръгнах по коридора опряна до стената и усещах как със всяка крачка се доближавам все повече до земята , вече щях да падна , когато се появи доктор Янков(лека му пръст) и като ме видя почна да крещи и като наизлязоха всички акушерки на етажа , събраха се като кокошки , донесоха количка , а въпросната акушерка си го получи .
Какво повече да коментирам! Sick

Общи условия

Активация на акаунт