Промяна в цвета на течението - трябва ли да се притеснявам

  • 1 018
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте на всички мамички, бъдещи и настоящи! На 11 юли разбрах, че съм бременна, така де направих си тести на другия ден отидох при моя гениколог и той действително доказа наличието на бременност. За пояснение - от Пловдив съм и ходя при доктор Калинов от 5 ДКЦ. Той ми прави стимулация с Клостилбегит и Утрогестан, пих ги два месеца и на третия - ето ти и бебче. Когато на 12 юли ме прегледа, доктор Калинов ми откри и киста - около 4 см , на десния яйчник и ми каза да пия Утрогестан, два пъти по две, като едното хапче да е вагинално. От прегледа доколкото подразбрах, май съм в началото на втори месец. Та сега към прблема - аз винаги съм имала течение, в резултат на многото хормони, които пиех години наред заради нередовен цикъл. Заради вагиналния Утрогестан , течението ми беше станало оскъдно с бял цвят, не много лигаво. Днес обаче забелязах лека промяна на цвета на течението - по - кафеникаво е. Нали знаете като преди да ви дойде - обаче е много много светло. Много Ви моля, ако някой е имал подобна ситуация да ми каже - това дали може да се дължи на промени с кистата заради Утрогестана, или е някаква реакция на влагалището към хапчетата ...... или е нещо с бебчето cry. Това ми е първа бременност и съм като в небрано лозе, както се казва. Още не съм казала на таткото, някак си искам да съм сигурна за бебчето. В момента съм така напрегната, че не бих могла да издържа притесненията на таткото и на армията от баби и дядовци. Иначе не се чувствам зле, щом никой не се е усетил. Е да де леко ми се гади, но с киселички бонбони се справям, а и огладнявам по често. Но иначе това е  - да чукна на дърво не ме боли никъде. Може би леко напрежени е в кръста, но може би е нормално. Моля Ви някой да ми помогне със съвет или както и да е...от горе на всичко имам рожден ден днес.

# 1
  • Мнения: 566
честит рожден ден!
най-добре според мен е да се обадиш на твоя доки и да му обясниш за течението. той ще ти даде най-точен отговор, защото проблемът ти е по различен и незнам дали ще получиш много отговори във форума.
дано всичко ти е ок и леко бременеене!!!

# 2
  • Мнения: 14 133
честит рожден ден!
най-добре според мен е да се обадиш на твоя доки и да му обясниш за течението. той ще ти даде най-точен отговор, защото проблемът ти е по различен и незнам дали ще получиш много отговори във форума.
дано всичко ти е ок и леко бременеене!!!
Честити рожден ден и бременост от мен!!!    bouquet
При кафеникаво течение непременно потърси доки!!!Не се шашкай предварително!!Слушай, какво ти казва гинекологът и всичко ще енаред!!!!Лека бременост

# 3
  • Мнения: 1 350
Ч.Р.Д! newsm51Ей,да не те шашкам ама това,че е кафеникаво течението и че те наболява кръста не ми харесва...не че е страшно,но ще трябва да кажеш  веднага на док.В началото на бременността на много жени така им се случва и къде ти по-тежки случаи има...Гледай повече да си полежаваш,докато влезеш в 4-я м.

# 4
  • Мнения: 1 975
Изкарай рожденния ден и утре на лекар, за да се успокоиш newsm51

# 5
  • Мнения: 65
Първо честито и да си износиш бебето. Първият път като забременях и на мен ми бяха казали, че имам киста и ми бяха изписали утрогестан 2 по 1 вагинално. Още веднага щом започнах да ги слагам прокървих леко - чувствах се добре и реших, че е от кистата. В някои случаи можеш да прокървиш леко на датите, на които ти е идвал цикъла. Непременно се обади на лекаря. Ако искаш вземи и друго мнение от друг гинеколог. Аз също съм от Пловдив и ти препоръчвам д-р Минев. Успех и не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт