Оригвате ли всеки път?

  • 2 348
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 481
Това ми е питането, защото през ноща бебче спи при нас и се кърмим легнали. В резултат по някое време и двете заспиваме, а бебка остава неоригната. Тя по принцип суче доста бавно и явно не гълта много въздух, защото често като я изправя след кърмене не се оригва и пак я слагам да спи неоригната.

# 1
  • Мнения: 166
sled 2 mesec ne vinagi,osobenno no6tem

# 2
  • Мнения: 1 427
Не всеки път-понякога просто не се оригваше, колкото и да я държах изправена!И като суче легнала отпадаше този вариант-като се събуди и я изправя, тогава се оригваше.

# 3
  • Мнения: 176
Калина също не се оригва всеки път...особено нощем когато суче около 5-10 мин. и заспива. Още от самото начало й трябваше повечко време за оригване - даже минаваха 30-40 мин. след хранене  newsm78 но какво да се прави. В повечето случаи хълца. Дано се справим с това скоро  Praynig

# 4
  • Мнения: 481
Ох при нас хълцането е много сериозен проблем. Тъкмо се унесе и започва да хълца, и това по 3-4 пъти на ден. Давам и малко да суче, но имам чувството че нищо не помага, когато само си отмине.

# 5
  • Мнения: 35 951
няма начин, когато бебе суче легнало заспивайки и спейки

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
няма начин, когато бебе суче легнало заспивайки и спейки

И при нас е така. Вече много рядко я оригвам.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Божидара не се оригва,въпреки моето тъпо постояннство!

# 8
  • Мнения: 3 205
Нощем Иво никога не се оригва, защото суче заспал и не поема въздух.

# 9
  • Мнения: 5 391
И аз не оригвам, когато заспи на гърдата ми.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Аз пък тайно се оригвам след всяко ядене... Дъщеря ми- не. За нас това  Peace

# 11
  • Мнения: 1 272
През нощта не съм я оригвала, особено, ако спи.

# 12
  • Мнения: 1 146
Когато се кърмим легнали не я оригвам, иначе си я изправям и тя след около минутка си се оригва. А хълцането е почти след всяко хранене.

# 13
  • Мнения: 2 000
През нощта като суче не го уригвам. А и през деня рядко се уригва.

# 14
  • Мнения: 375
Не се уригва всеки път, а хълцането е почти след всяко ядене

# 15
  • Мнения: 949
До към 2 месец го оригвах всеки път.

# 16
  • Мнения: 5 026
 При нас оригването е редовно.Като беше на 1-2 месеца не се получаваше всеки път, но сега е ОК.Пропускаме само когато се кърмим легнали и заспи веднага.

# 17
  • Мнения: 455
Редовно оригвах до скоро заради коликите и от притеснение да не се задави насън. Сега вече оставям да спи и като се събуди се оригва лесно.

# 18
  • Мнения: 3 760
Нощем не оригвах. И не оригвам (денем все още го правим, ама моята гълта много въздух).

# 19
  • Мнения: 559
И аз не оригвам, когато заспи на гърдата ми.

# 20
  • Мнения: 193
Когато нощем бебока е при нас в леглото и го кърмя, не се уригва, направо си заспива детето. Но през деня гледам винаги да се уригне, че да не му се подува коремчето.

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 361
и при нас оригването не се получава всеки път; и доста често хълцаме  Cry

# 23
  • Мнения: 455
Аз пак да се включа,че гледам има много хълцащи  Laughing
Забелязала съм при мойта беба,че хълца или ако и стане студено, или ако не се е оригнала и е будна и почне да се движи много. Затова винаги гледам да свършим работата с оригването,ако не заспи на цицата. Ат скоро доста ефикасен метод ми е като я вдигна за уригване,съвсем лекичко да я потупам няколко пъти по гръбчето, то е по-скоро като барабанене с пръсти в горната част на гърба, винаги и бързо успява да изкара въздуха. В краен случай действа и метода с телевизора,включвам на програма с реклами и като се загледа,забравя да хълца  Mr. Green и до 5 мин е спряла.

# 24
  • Мнения: 903
И на мен ми се случва да заспи неоригнат. След като го почакам доста време и той си спи непробудно... го слагам в легълцето.

# 25
  • Мнения: 251
Не всеки път-понякога просто не се оригваше, колкото и да я държах изправена!И като суче легнала отпадаше този вариант-като се събуди и я изправя, тогава се оригваше.
  Party

# 26
  • Мнения: 8 242
Тони суче много бързо и нервно  Crazy .. лакомо дупе бе  Rolling Eyes Та винаги си гълта доста солидно количество въздух Simple Smile .. И го уригвам дори по 2-3 пъти на ядене, че иначе прави фонтани и става еднаааа  ooooh!
Но като яде и заспи на цицата не го уригам - слагам го да спи по коремче - така по някое време като се размърда сам се урига  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 601
  Първоначално не пропусках,сега като заспи  не го будя

# 28
  • Мнения: 2 035
Наскоро станах мама и ми е трудничко с оригването на бебка, нещо не се справям Confused Редовно след хранене започва и да хълца миличката  Sad
Бих искал да ви помоля да ми кажете в каква поза оригвате бебчетата си, да не би да не го правим както трябва и колко време ги държите изправенички? Благодаря ви предварително   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 478
Когато кърмя в леглото (в почивните ми дни)не я уригвам, защото си заспива, но през останалото време всеки път.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Оригвам я всеки път. Понякога през ноща не се получава, но я държа права около 10 мин.
Наскоро станах мама и ми е трудничко с оригването на бебка, нещо не се справям Confused Редовно след хранене започва и да хълца миличката  Sad
Бих искал да ви помоля да ми кажете в каква поза оригвате бебчетата си, да не би да не го правим както трябва и колко време ги държите изправенички? Благодаря ви предварително   bouquet
Слагам я на рамото си и я потупвам леко по гръбчето. Ако до 10 мин. не се уригне я слагам да спи.
Започне ли да хълца нищо не помага - трябва да си спре само.

# 31
  • Мнения: 308
моята докато направи 7-8мес. всеки път след хранене се оригваше ако не го направи повръщаше. Най-лесният начин за мен беше да я сложа върху коляното си или да я подпра да седне за секунда. Но не всяко дете изпитва нужда да изкара въздуха от коремчето.

# 32
  • Мнения: 108
Преди вечер когато сучеше я вдигах да се орига, но имах чувството че САМО ГО МЪчА ДЕТЕТО И МУ РАЗВАЛЯМ СЪНЯ.  Когато спи не я оригам и на всичкото отгоре и спи по гръб. Питах и докторката дали пречи ако някой път не се е оригнала а тя ми каза че няма проблем. А в книгите пише да изчакаш 10 минути  и ако тогава не се оригне да сложиш бебето в креватчето да спи. А на мен вече ми бяха омръзнали тези 10 минути и минавахме и без тях.

# 33
  • Мнения: 4 399
Винаги, включително и след хранене с твърда храна. Но трябва да кажа, че аз никога не съм кърмила в леглото и дори когато в началото детето спеше при мен, ставах за да кърмя. А и моето бебе много лесно се оригва, дори ако е изпило 10 мл вода, пак се оригва без проблеми. 2-3 пъти ми се е случвало да повръща през носа въпреки оригването и изпитвам ужас от тези случки, така че много се старая да я оригна.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 431
Наскоро станах мама и ми е трудничко с оригването на бебка, нещо не се справям Confused Редовно след хранене започва и да хълца миличката  Sad
Бих искал да ви помоля да ми кажете в каква поза оригвате бебчетата си, да не би да не го правим както трябва и колко време ги държите изправенички? Благодаря ви предварително   bouquet

Вдигам я, като брадичката й е подпряна на рамото ми и правя на гръбчето й леки кръгови движения по часовниковата стрелна, като в същото време леко я подрусвам нагоре-надолу hahaha

# 35
  • Мнения: 657
Първият месец оригвах,след това вече не.Ако се оригне сам добре,ако не пак добре

# 36
  • Мнения: 2 804
Не , само първата седмица !

# 37
  • София
  • Мнения: 2 164
Голям проблем ми беше уригването през първите месеци. Имах чувството, че само кърмя и уригвам. Докато успея да я уригна, беба искаше пак да суче и в един момент ми писна и спрях. Почнах да я уригвам успешно, когато започна да си държи добре главичката.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 252
Педито ми каза, че не винаги децата поемат въздух като хапват и затова не винаги се оригват. След като не се оригне веднага като е ял не го тормозя, но Емо не  ми и повръща. Ако заспи докато го храня (в къщи се кърмим само легнали, че ми е тежичко хлапето) не го вдигам, за да не се събужда.

# 39
  • Мнения: 97
И ние не се оригаме всеки път,защото както яде така и заспива. Laughing

# 40
  • Мнения: 8 917
Не всеки път-понякога просто не се оригваше, колкото и да я държах изправена!И като суче легнала отпадаше този вариант-като се събуди и я изправя, тогава се оригваше.
Така бяхме и ние Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
През деня, когато промрънка към края на сученето го оригвам и настава мир и тишина, но нощем - не. Спи при мен и се кърмим в просъница легнали, няма смисъл да го разбуждам. Wink

# 42
  • Мнения: 419
не всеки път

# 43
  • София
  • Мнения: 3 390
Да, оригвам го, забелязала съм, че по-добре се чувства тогава. Пропускам само, когато заспи на мен.

# 44
....ако не се оригне и има въздух ще го изкара като газ..през дупенцето... Shocked

Общи условия

Активация на акаунт