олекотена завивка

  • 1 467
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
izvinete me za latinicata mami,no nqmam flextaip a pi6a dosta bavno na kirilica i ve4e 1 pyt ne6to stana i mi se iztri pisanoto #2gunfire i malko se iznervih ta za tova.sega po vyprosa mi iskam da vi popitam za li4niq vi opit i mnenie-kolko to4no sa debeli olekotenite zavivki?v smisyl kolkoto debelinata na standartno odealo li(kolkoto takova li toplqt).ne6to ne moga da gi precenq taka na oko newsm78predpolagam sa podhodq6ti za novorodeni sled kato se predlagat v takiva komplekti, no nujna li e dopylnitelna zavivka prez razli4nite sezoni, kato da re4em se podyrja edna opredelena temperatura okolo 20-tina gradusa prez po-hladnite sezoni.imam i o6te edno vypros4e(da ne stanat mnogo i da ne vi se storqt glupavi Embarassed...)dali mahate "pi6tqlkite" na gumenite igra4ki.nali imat edni takiva svir4ici i kato gi stisne6 pisukat ne vi li pritesnqva tova 4e bebeto moje da gi izmykne ili ako slu4aino padnat(poneje sa dosta kekavo zakrepeni) da gi pogylne...

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако температурата в стаята е 20 градуса, няма нужда от олекотените завивки , естествено............Аз махах всичко, което ми се струваше опасно за бебко.............

# 2
  • София
  • Мнения: 6 145
Аз не ползвам олекотените завивки към комплектите. Детето ми е родено зимата и в началото пробвах, но дори и съвсем мъничко бебето леко се избутва надолу в леглото,а олекотената завивка стоеше твърда - като палатка над него и създаваше условия да се завре цялата глава отдолу. Поддържах такава температура в стаята, че одеалце беше достатъчно. На 40 дни, мина на спално чувалче от много дебело (2 слоя вата +полар от едната страна) за зимата, до съвсем тънко през лятото и така до година и 2 месеца. В момента е на етап "не искам нищо върху себе си" и в зависимост от времето обличам различна по дебелина пижама и спи отвита.
За основно продаваните в БГ термо завивки, които са с пълнеж от полиестерна вата, бих казала, че един слой топли горе долу колкото вълнено одеяло.

Свирките ги махах - защото освен, че са опасни, свирят и ужасно пронизително. Но тези гумени играчки с пластмасовите свирки са китайски и самата гума не е особено полезна (да не кажа по-тежки думи). Потърси от българските гумени играчки, те също свиркат, но по-лекичко, а и нямат пластмасова свирка.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Олекотени завивки ползвам от раждането на дъщеря ми. Макар че е родена май, времето позволяваше за кратко вечер да спи с такава. За дебелината не мога да отговоря колко точно са дебели, защото сравнения с обикновени одеяла не съм правила. А и топлината им е различна!

Пищялките на играчките обикновено ги махам.

# 4
  • Мнения: 8 505
За завивките-по-дебели са от одеало,но са по-малко плътни от него.Обикновено след няколко пранета стават по-тънки.
За свирките в гумените играчки-не съм ги махала.

# 5
  • Мнения: 748
бях чела, че олекотените завивки не се препоръчват за бебета поради опасността от задушаване и затова не съм ползвала.

за пищялките  - махнала съм само някои, които ми се струва, че по-лесно могат да се извадят.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
бях чела, че олекотените завивки не се препоръчват за бебета поради опасността от задушаване и затова не съм ползвала.

Опасността за мен е абсолютно същата, както при вълненото одеяло или пелената...

# 7
  • Мнения: 657
Ползвам олекотени завивки от самото раждане.Не махам пищялките на гумените играчки

# 8
  • Мнения: 94
Аз използвам завивка,която  е на дупки.Иначе през нощта сме на спален чувал.

# 9
  • Мнения: 2 587
Дебелината на олекотената завивка по принцип няма нищо общо с това колко топли.Случвало ми се е летна олекотена завивка да е по-дебела(пухкава) от зимна,като първата е с 120гр вата на кв.м.,а другата е 200гр.Аз и през зимата използвам летна завивка,в предвид температурата в стаята(19градуса).
Пищялките на играчките ги махам.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна я завивам с олекотена завивка през зимата, и понякога през разнна пролет когато е по-хладно.
Ако в стаята е достатъчно топло, няма нужда от такава завивка.

# 11
  • Мнения: 6 155
Олекотени завивки започнах да използвам за дребния чак сега /към 2г./. Преди това не ставаха - стояха твърди и не можеше да се завие хубаво с тях. По-удачният вариант за малко бебе е спално чувалче или одеалце.

От гумените играчки не съм махала свиркащите джаджи.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Аз на някои от "свирукащите" играчки махах пищялките. Но не от страх, че Дияна може да ги погълне (добре бяха закрепени), ами бяха досадни.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Ние сме с такива комплекти с олекотени завивки от началото. Естествено, през имата метвам и едно одеалце върху Коси, а през лятото сме само по пеленка. Party
Не съм махала свирките на играчките, защото имаме само 2 от този тип, които ми изглеждат здрави и качествени. В противен случай - да, всичко което може да се погълне от Бебо трябва да се отстранява.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 127
Аз харесвам олекотените завивки. Всички в къщи спим с такива. Покривах и бебето с такава, но стоеше много твърда и той беше студен. Затова сега спи с чувалче. Плата е като олекотена завивка.  Хубавото на чувалчето е, че дори и да рита е покрит.
За пищялките - при нас падат навътре и то с помощта на баткото. Когато големия ми син беше малък от престараване му изварих дори и тези играчки. И те престанаха да пискат. Той започна да си играе с тях чак след първата си годинка. Преди това не му бяха интересни. А сега си играе с гумени играчки докато се къпе.

Общи условия

Активация на акаунт