За тиинеижьрите в 4ужбина

  • 1 871
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравеите Моми4ета,Благодаря на Мери Джеин и Калида за отговорите на вьпроса ми-много ми помогнахте моми4ета Hug а сьщо и за топлото постещане от останалите които ми писаха Simple Smile.Стоплихте ми сьр4ицето Simple Smile
Искам да питам има ли някои с тиинеижьр защото аз скоро ще лудна с моита дьщеря-не иска да живее тука,сьрдита е непрекьснато,не говори с нас,не харесва нищо и не иска да ходи никаде ,насила я караме да доиде с нас и то идва само ако и обещаем да и купим нещо. Обвинява ни 4е живота и нямал смисал.По 12 4аса е на компутара да си говори с неините приятели -ако има едно лесно ще спи на него,ама аз я пращам да спи след 12 ,00 защото о4ите и 4ервени от умора,и ако искам аз да седна е голяма кавга.Всеки ден се караме и на нея все нещо не и е на ред.На мен сьрцето ми се кьса като я гледам как страда за приятелите си и се опитвам да компенсирам с внимание,но явно не мога да ги заместя.Направо не ми се говори-ве4но недоволна каквото и да направя,маи сьм на пьт да я изпратя кьм Бьлгариа-направо не се издьржа-тя пла4е на компутара като вижда неините приятели 4е ходят на плаж вьв Б-я,а аз пла4а 4е детето ми е нещастно.Ама нема кои да я гледа там освен баба и а пьк на тази вьзраст десата трудно се контролират.Ох,много ми е мь4но!Не знам какво да правя,някаква идеа моми4ета?
 

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 04:28 от мегито

# 1
  • Мнения: 2 292
Тя ходи ли на училище, където може да си намери нови приятели?
Заведете я на увеселителен парк, като поканите с вас някой колега, съсед, познат с дете на нейната възраст. Идете на пикник, на място където ходят повече хора със семействата си и се организират игри между децата като волейбол и подобни ...

# 2
  • Мнения: 6 167
Мегито, не й се връзвай, по-скоро я организирай да прави нещо - спорт, или някъде, където може да се запознае с други деца. Създай й смисъл.
И не се тревожи - ако кара 'тежък пубертет' , и в България нямаше да ти говори и все щеше да си й виновна Wink
Споко, дай й време, детето ако е умно ще се сафиряса.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз реших проблемът именно като ги оставих в бг. за тийнс, средата , приятелите, гаджетата и забавленията са приоритет и срещу новото, което вие  й налагате,  ще се бори. една година бях бава4ка  на едно моми4е, което майка й доктор доведе насила от украйна, взе я от баща й! стой та гледай! и както смени голям град за малък без грам познание за език освен англ., мразеше майка си, вси4ки и негодуваше срещу вси4ко, била съм свидетел на откровения, помогнах им да се оправят, но най-добре стана като замина да у4и сама в столицата макар и на 14 г все пак в бг блок, само българи наоколо с децата си! стана сега да  не иска да идва към малкия град,хареса й средата и си е добре, развле4ения, бутици , дискотеки и тн.нови контакти ,а и както си е разли4на, обект на интерес от мом4ешка страна! абе такива са.

# 4
  • Мнения: 7 914
Ше свикне.. в даден момент... ще и хареа да е на две места... да пътува!...Доакто не си намери приятели и там ще ви е трудно! Hug

# 5
  • Мнения: 15
Здравеите моми4ета,благодаря за сьветите и подкрепата!ама направо ми стоплихте душицата.Дьщеря ми още не ходи на даскало тука още са ваканция-но завьрши 10 клас в БГ,и тука трябва да ходи вьв френско даскало,а тя знае само англииски.Голяма трагедия е-не иска да 4уе.Плюс това оставихме гадже в БГ и само реве на компа като си пишат.За нищо друго не мисли освен за него и приятелите.Направо е ад.Прави ни луди само и само да я вьрнем в БГ,там без надзор ще си прави каквото иска-току виж сьм станала баба на 37,ох ужас,то няма лошо,ама като му доиде времето да ставам баба,тьи де-те още врьзките на обувките не могат си вьржат сами камо ли бебе да гледат-аз требе се заемам,не ми се мисли. Shocked,Извеждахме я на разходки,паркове,намерихме и приятелка на неината вузраст-нищо не и харесва! Мисля 4е опитах вси4ко каквото се сетих..някаква друга идеа?Пишете ми!!!!!!! Сльн4ев и прохладен ден ви желая-тук е много топло. Hug

# 6
  • Мнения: 636
Съ4уствам и на нея, и на вас. Ще се бунтува докато не си намери компания тук. Колко дълго ще отнеме, не се знае. Би помогнало ако ходеше на у-ще, но това не е опция в момента.

А няма ли летни френски 4асове? Хем ще навакса с езика, хем ще си уплътнява времето, хем ще се запознае с други деца. Може пък да си хареса някой момък и да й стане интересно.

# 7
  • Мнения: 3 491
Девойките и младежите по нашия край вече са си отвзели от паркове, разходки и лагери, и се отдават на обществено полезен труд, някакъв вид доброволстване например. Защо не питаш за такива възможности около вас? За мене най-добрият начин да се интегрираш в дадено общество е да даваш от себе си.

# 8
  • Мнения: 2 959
Мегито, а на красавицата Ти какви са интересите? Какво обича да прави, да чете, да яде? В Монтреал е пълно с приказни местенца, за всеки вкус и джоб. А и още, стисни зъби още малко преди да се предадеш. Все пак 2 мес са много къс период за адаптация за възрастен, пък камо ли за девойче на нейната "крехка" тинейджърска възраст, с приятели и гадже в БГ. Постепенно ще стане, пък и още повече че Вие сте избрали страхотен момент, точно сега Монтреал е пълен с всякакви активитис и фестивали и Вие го виждате в най- примамливата му светлина. Къде живеете в Монтреал, около центъра ли сте? newsm78 Поздрави за порасналата Ти Принцеса! Hug

# 9
  • Мнения: 2 427
Ох,Меги Мегиии,не ти завиждам.Аз сякаш вчера бях на 15.И аз бях доста проблемна и без да са ме извеждали в чужбина.С майка ми такива проблеми си имахме,горкичката тя как ме е търпяла не знам!Казваш че е 10 клас...голямка е и лошото е че наистина е зарязала компания и най-вече гадже а  в това за една десетокласничка е заключен наистина целия смисъл на живота.В никакъв случай не те съветвам да я пращаш да живее при баба си в БГ,едно че на жената и е минало времето да се главоболи с тинейджерски проблеми ,които ще са и напълно непонятни,друго че бабите и дядовците са винаги много мекушави с внучетата си ,които често се възползват от това.Дори и да е умно и кротко дете,в което не се и съмнявам,не можеш да я оставиш така на далече от вас,все още не е време.Единственното нещо което би могла да направиш е да се опиташ приятелски да изложиш аргументите поради които се е наложило да живеете там и да напуснете България(все пак мисля ,че и за вас това не е било леко,обясни и го ако е така) и същевременно да се опиташ да я накараш да разбере че ти като майка,която я обича и се тревожи за нея не би могла да си позволиш да  я оставиш сама в българия и всеки ден да я мислиш.то в днешни дни едно бебе е най-малкиа проблем,какво ли не става по улиците.Така че опитай се да и разкажеш всичките си чувства.Може би ще се разверете.А и по време на ваканции за известен период тя би могла да се връща в България при баба и.Не е казано че трябва завинаги да скъса със средата си там!Зимни летни ваканции,това би могло да я стимулира да ходи на училище.Така времето и ще минава по-бързо а и ще чака с нетърпение ваканцията която ще и носи нови преживявания и забавления с приятелите.Така мисълта че живэ с вас в чужбина няма да е чак толкова непоносима.

# 10
  • Мнения: 15
Здравеите моми4ета Hug,много ми олеква като 4ета отговорите ви.Не мога да спя и сьм станала в 4,30 ам за да седна на компа-така или ина4е после нема да има ред за мене.Питате ме дали има интереси моита дьщеря-ами като вси4ки тиинеижьри моми4енца-много оби4а хубавите и модерни дрехи/по вьзможност да са скьпи- не знам защо си мислят 4е скьпото винаги е наи хубаво-даже сьм забелязала 4е се питат една друга винаги колко струват блузките на гьрбовете им и ако е скьпа,то тогаз си се издигнал в о4ите им,което е твьрде жалко,ама на тази вьзраст иди им обясняваи за моралните и материални ценности в живота/.Оби4а много вски4ки дрьнкулки,коитомогатда се наки4ат по шията,рьцете и ушите,цялата козметика в БГ и 4ужбина няма да и стигне сьщо,ама да е жив и здрав мьжа ми да ба4ка.Оби4а бьлгарската храна и даже хамбургерите дето били супер в БГ тука били отвратителни.Тя и в БГ беше проблемна-не искаше да ходи на даскало /аз си мисля 4е ходи,а тя  с приятелки по кафенетата/наложи се да я преместим в друго даскало/.Много е хубава /да ми е жива и здрава/,ама аз си спомням от моито време,4е "зубра4ите" на които сега дьщеря ми се присмива-небило популярно в днешно време да у4иш и те мислят за задрьстен/един ден ще се присмиват на нея,от което ме боли сьрцето/дано да не сьм права!/.Искам да и спестя проблемите които сьм имала аз ,но явно всеки трябва да мине по своя пьт за жалост.Не питаи старило,ами питаи патило,ама никои не ме 4ува за сега.Обещали сме и за Нова Година живот и здраве да се вурне в БГ за ваканцията.А ина4е сме на 2 4аса от Монтреал в малко провинциално град4е,кьдето нищо не се слу4ва и си представам сега какьв живот кипи на морето в БГ и дьщеря ми не може да ми го прости,ама немах избор.Ох ще видим кво ще стане-навремето мама като ми казваше 4е далки деца-малки проблеми,големи деца-големи проблеми не и вярвах,ама е трябвало!Сега трябва да измислим нов план за деиствие с мьжа ми и си взимам някои то4ки от ваще писания-много глави по добре от две Grinning.Сльн4ев и ползотворен ден и много усмивки за ваште малки и по големи сльн4ица!!!

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 15:24 от мегито

# 11
  • Мнения: 1 363
Защо не я изпратите на езиково училище в чужбина? След като знае английски пращайте я в Англия за две, три седмици.  Те са един вид лагер за тинейджъри. Хем ще се запознае с други момчета (гаджето да го позабрави), ще намери приятелки, нови преживявания? Далеч от мама и тати- купон.
Англия сега се е напълнила с дечурлига от цяла Европа. 

# 12
  • Мнения: 5 475
Според мен проблема е,че няма още приятели и не си е създала своя среда..аз също имам дъщеря на почти 17.
  Но е точно обратен вариант,2 страни сменяме- първо бяхме в САЩ (беше на 10 год.),а сега сме в Италия (тук дойде на 14)...никога не се е оплаквала,здраво учеше и понеже е много общителна бързо си намираше приятели .Все още има и приятели в Бг,дори сега е там без мен. Peace
  Идеята на miravmbd за езиков лагер не е лоша.
Според мен  не е добре да виси само пред компютъра...гледай постепенно да я откъсваш...
Ще се климатизира-имай търпение!  Hug

# 13
  • Мнения: 1 199
Ами и мойта щерка една-две години живя само в 4ата едва ли не. Сега си мисля че добре че го имаше 4ата, че да премине този труден период. После си намери приятели и сега е много доволна. Тогава я записах насила на дневен лагер през лятото, насила на скаутски лагери, ама тогава можех, а сега вече не мога да я записвам никъде насила. В момента най-добре е ако може да си намери някъде работа за лятото. Иначе вече не оби4ат да ги развеждат като ръчен багаж. Аз говорих с мойта щерка, няма нищо против да се срещнат двете. Стига твоето тийнче да се навие разбира се, че на тази възраст нито се карат, нито се водят #Crazy

# 14
  • Мнения: 6 167
Мегито, 
Аз като прочетох всичко се закачам веднага за думите на Блажка
Имам доста опит в Червен кръст и да ти кажа, доста деца и младежи намират
пространство да доброволстват и да се изявяват.
Намират си среда, правят полезни неща, организират се обучения , проекти, пътувания и тн. Чустват се полезни, ценни и тн. Това работи, познавам и съм работила с много от тези младежи-доброволци в БГ!
Поговори с госпоицата  Wink, дали иска да прави нещо, или просто иска да лее крокодилски сълзи по загубената си младост. Обясни й рязко, че ще ти играе по свирката ( това го гледах в един филм, де на подобна тема...), защото ти си родителя и ще стане твоята до момента на пълнолетието й.  Нека се побърка малко. Със сигурност, дъщеря ти ще реагира, като малките деца, които запецват насред някой магазин, не искат да тръгнат, но като те видят че се загубваш зад ъгъла веднага изприпкват към мама.
Но преди това проучи какви са възможностите да я насочиш към организация ( Уницеф, Червен кръст и тн) , както и нейните нагласи за това. Peace

Общи условия

Активация на акаунт